Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВАШ╤ РОС╤СЬКОМОВН╤ Д╤ТИ
Черкаси. На презентац╕ю книги молодо╖ письменниц╕ вчителька приводить ц╕лий клас. Випускний. Вс╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2014
КРИМ ПОВЕРНЕТЬСЯ ДОДОМУ. А М╤СТ УЖЕ ╢ – ЦЕ ПЕРЕКОП

Чому Геннад╕й Тимченко вир╕шив вийти з ╕стор╕╖ з буд╕вництвом мосту в Керченськ╕й протоц╕? Здавалося б, под╕бне буд╕вництво – найб╕льше в нов╕тн╕й рос╕йськ╕й ╕стор╕╖ – об╕ця╓ хороший зароб╕ток, репутац╕йн╕ див╕денди ╕ прихильн╕сть влади, а тут найближчий друг Володимира Пут╕на, зобов’язаний сво╖м добробутом насамперед особливим в╕дносинам з президентом, говорить не про див╕денди, а про репутац╕йн╕ ризики?
Можливо, справа саме в особливих стосунках з Пут╕ним. Коли Тимченко мав нам╕р будувати м╕ст, в╕н був упевнений у щедр╕й державн╕й п╕дтримц╕ свого починання. Зараз в╕н з перших рук може отримати ╕нформац╕ю, що грошей не буде. А будувати такий об’╓кт за сво╖ – абсолютно безглузде заняття. М╕ст (або тунель) ц╕кавий виключно з точки зору розпод╕лу державних кошт╕в. Тому що сам по соб╕ в╕н не ц╕кавий н╕кому ╕ його, най╕мов╕рн╕ше, у Керченськ╕й протоц╕ не буде. А якщо щось схоже на м╕ст все-таки збудують, то просто╖ть воно там дуже недовго.
З точки зору звичайно╖ лог╕ки, н╕якого мосту в Керченськ╕й протоц╕ взагал╕ бути не повинно. По-перше, сам╕ природн╕ умови готов╕ винести вирок будь-як╕й под╕бн╕й споруд╕. А по-друге, вона мала б хоч якийсь сенс, якби Крим д╕йсно був островом.
А Крим – п╕востр╕в. Якщо хтось дос╕ в це ще не в╕рить, нехай в╕дкри╓ п╕дручник географ╕╖ й перекона╓ться. Кримський п╕востр╕в завжди був пов’язаний ╕з великою землею не через Керченську протоку, а через Перекоп. ╤ без цього зв’язку не ╕снував. Т╕льки античн╕ м╕ста-пол╕си обходилися без цього зв’язку, бо були портами, безпосередньо зав’язаними на зовн╕шню торг╕влю ╕ захищалися в╕д наб╕г╕в власне з Криму ╕ прилеглих степ╕в. Але коли став розвиватися вже сам п╕востр╕в, в╕н н╕коли не в╕дмежовувався в╕д материка.
Кримське ханство розташовувалося ╕ на п╕востров╕, ╕ на величезних прилеглих територ╕ях сучасно╖ Укра╖ни та Рос╕╖. Крим у Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖ був пов’язаний ╕з сус╕дн╕ми губерн╕ями – тепер це територ╕я Укра╖ни. Крим у Радянському Союз╕ (попри те, що певний час формально входив до складу РРФСР) з точки зору постачання завжди був пов’язаний ╕з сус╕дн╕ми областями Укра╖нсько╖ РСР, а зовс╕м не з Краснодарським кра╓м. Р╕шення кер╕вництва СРСР у 1954 роц╕ просто формал╕зувало давно вже сформован╕ в╕дносини.
Крим, поза будь-яким сумн╕вом, п╕сля окупац╕╖ катерининськими в╕йськами був рос╕йським. Але от т╕льки Рос╕йська Федерац╕я Пут╕на – огризок Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ Романових. У цьому й р╕ч! ╤ ск╕льки б Рос╕йська Федерац╕я не оголошувала Крим сво╖м, ск╕льки б в╕йськ не вводила, ск╕льки б ╕д╕от╕в не примушувала пов╕рити в лег╕тимн╕сть окупац╕╖ – географ╕ю вона зм╕нити не в силах.
╤дея буд╕вництва мосту, до реч╕, не так вже нова. Вона виникала щоразу, коли ставало зрозум╕ло, ск╕льки можна спиляти на цьому буд╕вництв╕ стол╕ття. Спочатку з мостом носився, вм╕ючи вис╕кати золот╕ ╕скри з московського асфальту, Юр╕й Лужков, пот╕м м╕ст став темою переговор╕в Володимира Пут╕на з В╕ктором Януковичем. Рос╕йський та укра╖нський президенти домовлялися про буд╕вництво мосту в Криму мало не в пакет╕ з 15-м╕льярдним кредитом, яким Пут╕н вир╕шив оплатити в╕дмову Януковича в╕д ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖. Ну, а вже п╕сля окупац╕╖ м╕ст виявився мало не необх╕дн╕стю – а стане лише черговою ╕люстрац╕╓ю безглуздо╖ пут╕нсько╖ авантюри.
Тому н╕якого мосту не буде. А буде ось що: окупований Крим буде потихеньку гнити разом з Рос╕╓ю, яка занурю╓ться в економ╕чну ╕ пол╕тичну пр╕рву, ╕ виживати за рахунок благородства сво╓╖ Батьк╕вщини – за рахунок укра╖нських продукт╕в та ╕нших ресурс╕в, залишаючись – все одно! – частиною Укра╖ни, а не Рос╕╖. А пот╕м в один прекрасний день – при Пут╕н╕ або вже п╕сля його краху – окупац╕йн╕ в╕йська просто покинуть п╕востр╕в, забравши з собою аксьонових, константинових, чалих та ╕ншу нечисть. Над парламентом Криму гордо злетить Державний прапор Укра╖ни, на вулицях С╕мферополя зазвучить поруч ╕з рос╕йською укра╖нська та кримськотатарська мови, у залишен╕ окупантами доки Севастополя ув╕йдуть корабл╕ В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни ╕ про╖дуть вулицями кримських м╕ст поливн╕ машини, змиваючи бруд окупац╕╖ ╕ окупац╕йн╕ символи, як╕ ще залишилися подекуди. ╤ на чисту ялтинську набережну, до синього моря ╕ жовтого сонця, вийдуть, н╕би прокинувшись в╕д сплячки, люди, яким уже н╕кого буде боятися п╕сля к╕лькох рок╕в страху, холоду, злидн╕в, репрес╕й та принижень.
Крим повернеться додому. ╤ мосту йому н╕якого не потр╕бно буде. Його м╕ст – це Перекоп.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
ки╖вський журнал╕ст,
оглядач сайту «Крим.Реал╕╖»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14467

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков