Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ М╤С╤Ю ОБС╢ ПОШИРИТИ МОН╤ТОРИНГ НА ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ДОЛУЧИТИСЯ ДО КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ
Укра╖на заклика╓ кра╖ни-учасниц╕ ОБС╢ п╕дтримати зусилля Ки╓ва у межах ново╖ Кримсько╖ платформи,...


ООН ЗАКЛИКА╢ РОС╤Ю ПРИПИНИТИ ТОРТУРИ ТА АРЕШТИ У КРИМУ
Про це йдеться в опубл╕кован╕й трет╕й допов╕д╕ Генерального секретаря ООН Стан у сфер╕ прав...


МЗС ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т ПОСИЛИТИ ТИСК НА РОС╤Ю П╤СЛЯ ТРЕТЬО╥ ДОПОВ╤Д╤ ГЕНСЕКА ООН ЩОДО КРИМУ
про це йдеться у коментар╕ МЗС у зв’язку з оприлюдненням третьо╖ допов╕д╕ Генерального...


КУЛЕБА ПРО ЗАЯВУ П╢СКОВА: ПИТАННЯ КРИМУ «ЗАКРИТЕ» ВИКЛЮЧНО У СВ╤ДОМОСТ╤ МЕШКАНЦ╤В КРЕМЛЯ
вс╕ злочини й порушення, як╕ вчиня╓ рос╕йська окупац╕йна адм╕н╕страц╕я в Криму, належним чином...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2014
╤НФОРМУ╢ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В АВТОНОМН╤Й РЕСПУБЛ╤Ц╤ КРИМ ПИТАННЯ ПЕНС╤ЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРИМЧАН

Громадяни Укра╖ни, як╕ проживають в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та м╕ст╕ Севастополь, можуть оформити й отримувати пенс╕╖ за в╕ком, по ╕нвал╕дност╕ та у зв’язку з втратою годувальника.
Для отримання вищезазначених вид╕в пенс╕йного забезпечення кримчанину необх╕дно подати заяву особисто або через представника за дорученням, чи над╕слати поштою до управл╕нь Пенс╕йного фонду Укра╖ни: а саме – Ген╕чеського, Каланчацького, Новотро╖цького або Чаплинського район╕в Херсонсько╖ област╕.
Розраховувати на укра╖нськ╕ соц╕альн╕ виплати можуть лише т╕ мешканц╕ Криму, як╕ в╕дмовилися отримувати кошти в╕д незаконних орган╕в тимчасово окупац╕йно╖ влади п╕вострова.
Для призначення пенс╕╖ за в╕ком до заяви додаються так╕ документи:
1) документ про присво╓ння ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в (кр╕м ос╕б, як╕ через сво╖ рел╕г╕йн╕ переконання в╕дмовляються в╕д прийняття ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в та пов╕домили про це у в╕дпов╕дний орган ╕ мають в╕дм╕тку у паспорт╕) або св╕доцтво про загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування;
2) трудова книжка або документи, що п╕дтверджують трудовий стаж, що визначен╕ Порядком п╕дтвердження наявного трудового стажу для призначення пенс╕й за в╕дсутност╕ трудово╖ книжки або в╕дпов╕дних запис╕в у н╕й, затвердженим Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 12 серпня 1993 року № 637;
3) документи про м╕сце проживання (ре╓страц╕╖) особи;
4) документи, як╕ засв╕дчують особливий статус особи;
5) клопотання (направлення) про достроковий вих╕д на пенс╕ю (для призначення пенс╕╖ в╕дпов╕дно до статт╕ 49 Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення»);
6) документ уповноваженого органу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ про те, що особ╕ не призначалась пенс╕я за м╕сцем проживання на територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м. Севастополя.
Для призначення пенс╕╖ по ╕нвал╕дност╕ до заяви додають документи, передбачен╕ в пунктах 1, 2, 3 вищезазначеного перел╕ку документ╕в.
Для призначення пенс╕╖ по ╕нвал╕дност╕ в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби дода╓ться коп╕я св╕доцтва про хворобу, видана ╕ зав╕рена в╕йськовим ком╕сар╕атом за м╕сцем зняття в╕йськовослужбовця з в╕йськового обл╕ку, або дов╕дка в╕йськово-л╕карсько╖ ком╕с╕╖. Якщо ╕нвал╕дн╕сть настала п╕сля зв╕льнення з в╕йськово╖ служби, то зам╕сть коп╕╖ св╕доцтва про хворобу подаються дов╕дка в╕йськового ком╕сар╕ату про проходження в╕йськово╖ служби ╕з зазначенням дати призову, дати ╕ п╕дстави зв╕льнення з в╕йськово╖ служби та висновок МСЕК про те, що ╕нвал╕дн╕сть пов’язана з проходженням в╕йськово╖ служби.
До заяви про призначення пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника додаються так╕ документи:
1) трудова книжка або документи, що п╕дтверджують трудовий стаж померлого годувальника;
2) документ про присво╓ння ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в померлому годувальнику або св╕доцтво про загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування (пода╓ться у раз╕, якщо особа, яка звернулася ╕з заявою про призначення пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника, ма╓ так╕ документи);
3) св╕доцтво про народження або паспорт особи, як╕й признача╓ться пенс╕я;
4) дов╕дка про склад с╕м’╖ померлого годувальника та коп╕╖ документ╕в, що засв╕дчують родинн╕ стосунки члена с╕м’╖ з померлим годувальником (за наявност╕);
5) св╕доцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або р╕шення суду про визнання його безв╕сно в╕дсутн╕м чи оголошення його померлим;
6) документи про в╕к померлого годувальника с╕м’╖ за в╕дсутност╕ таких даних у св╕доцтв╕ про смерть чи р╕шенн╕ суду про визнання годувальника безв╕сно в╕дсутн╕м або оголошення його померлим;
7) дов╕дки загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в системи загально╖ середньо╖ осв╕ти, профес╕йно-техн╕чних, вищих навчальних заклад╕в про те, що непрацездатн╕ особи навчаються за денною формою навчання;
8) дов╕дка про те, що чолов╕к (дружина), а в раз╕ ╖хньо╖ в╕дсутност╕ — один з батьк╕в, д╕д, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно в╕д в╕ку ╕ працездатност╕ не працюють ╕ зайнят╕ доглядом за дитиною (д╕тьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 рок╕в;
9) документи про м╕сце проживання (ре╓страц╕╖);
10) документ про перебування член╕в с╕м’╖ (кр╕м д╕тей) на утриманн╕ померлого годувальника;
11) експертний висновок про встановлення причинного зв’язку смерт╕ годувальника з д╕╓ю ╕он╕зуючого випром╕нювання та ╕нших шк╕дливих чинник╕в внасл╕док авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС.
До заяви про призначення пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника с╕м’╖ в╕йськовослужбовця строково╖ служби дода╓ться документ, одержаний в╕д в╕йськово╖ частини або районного (м╕ського) в╕йськового ком╕сар╕ату чи ╕ншо╖ в╕йськово╖ установи, що засв╕дчу╓ дату та причину смерт╕ в╕йськовослужбовця, або документ про визнання в╕йськовослужбовця безв╕сно в╕дсутн╕м чи оголошення його померлим. Якщо смерть настала п╕сля зв╕льнення з в╕йськово╖ служби, подаються св╕доцтво ДРАЦС про смерть, дов╕дка в╕йськового ком╕сар╕ату про проходження в╕йськово╖ служби ╕з зазначенням дати призову, дати ╕ п╕дстав зв╕льнення з в╕йськово╖ служби та висновок МСЕК про те, що смерть в╕йськовослужбовця пов’язана з проходженням в╕йськово╖ служби.
Зазначений перел╕к документ╕в, передбачених для отримання пенс╕╖ за в╕ком, по ╕нвал╕дност╕ ╕ у зв’язку з втратою годувальника, не ╓ вичерпним ╕ може бути доповнений, виходячи з╕ специф╕ки трудового стажу або з ╕нших причин, передбачених законодавством.
У раз╕ виникнення запитань стосовно отримання пенс╕йного забезпечення громадяни Укра╖ни Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь можуть звертатися до Представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим або до управл╕нь Пенс╕йного фонду Укра╖ни Херсонсько╖ област╕, або за телефоном «гарячо╖ л╕н╕╖»: 0-800-503-753.


За результатами мон╕торингу Представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим у межах вза╓мод╕╖ з Державною службою з надзвичайних ситуац╕й та обласними державними адм╕н╕страц╕ями Укра╖ни станом на 8 грудня 2014 року на материков╕й частин╕ Укра╖ни розм╕щенн╕ та проживають 19 698 громадян Укра╖ни, як╕ вимушено переселилися з Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь.
 За останн╕й м╕сяць к╕льк╕сть кримчан, як╕ вимушено оселилися на материков╕й частин╕ Укра╖ни, зб╕льшилася на 625 ос╕б, з яких переважна б╕льш╕сть розм╕стилася у Льв╕вськ╕й, Черн╕г╕вськ╕й, Полтавськ╕й, Дн╕пропетровськ╕й та Хмельницьк╕й областях.
 До державних установ над╕йшло 26 465 звернень. Зокрема, за зверненнями громадян соц╕альну ╕ щом╕сячну адресну допомогу отримали 4 326 ос╕б, працевлаштован╕ 953 особи, з питань осв╕ти ╕ навчання допомогу отримали 4 103 особи. Стосовно сприяння в доступ╕ до медичного обслуговування, забезпечення житлом та ╕н. над╕йшло 591 звернення. Вс╕м громадянам надано квал╕ф╕ковану медичну допомогу.
* * *
Управл╕ння Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни в Херсонськ╕й област╕ надають допомогу мешканцям Криму з в╕вторка ╕ до суботи включно. Органи ре╓страц╕╖ акт╕в громадянського стану (РАГС) надають допомогу мешканцям Криму у в╕второк, середу ╕ четвер.
Представництво Президента Укра╖ни в АР Крим працю╓ за адресою: 73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 42
Електронна пошта: predstavnytstvo.ark@gmail.com
Конт. телефон: (0552) 49-59-39

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14460

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков