Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВАШ╤ РОС╤СЬКОМОВН╤ Д╤ТИ
Черкаси. На презентац╕ю книги молодо╖ письменниц╕ вчителька приводить ц╕лий клас. Випускний. Вс╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2014
ЗАПИТАЙТЕ У КИЦЬКИ...

Як пожива╓те?

Аби пост╕йно нагадувати про переваги рос╕йського життя, кримськ╕ чиновники регулярно з’являються на «голубому» екран╕, де, як ╕ по рад╕о, в╕дпов╕дають на запитання кримчан. Але сьогодн╕ чують вже здеб╕льшого не емоц╕йн╕ вигуки: «Спасиб╕ Пут╕ну!», а реч╕ конкретн╕ ╕ практичн╕, у тому числ╕ й незручн╕.
╤ тут не так вже й просто переконувати людину, що чорне ╓ б╕лим, ╕ навпаки. На запитання телеглядачки, як прожити на 8 тис. рубл╕в, працюючи на бензозаправц╕, компетентна особа почала ╖й «втирати», що працедавець аж н╕як не порушу╓ ╖╖ прав ╕ нав╕ть винаходить можлив╕сть пристойно оплачувати роботу, бо м╕н╕мальною ╓ зарплата у п’ять з половиною тисяч рубл╕в. Пан╕ також запропонувала телеглядачц╕ звернутися в письмовому вигляд╕ у м╕н╕стерство, де буде розписано, яким чином форму╓ться ця зарплата ╕ як╕ ма╓ складов╕, н╕бито пред’явивши таку дов╕дку в магазин╕, людина може розраховувати на як╕сь знижки. Але ж н╕, там мають однакову варт╕сть ╕ тяжко зароблен╕ грош╕, ╕ одержан╕ на хабар.
В ╕нш╕й телепередач╕, присвячен╕й соц╕альним виплатам, не витримав сам телеведучий Вадим Первих ╕ запитав, чи змогла б заступниця м╕н╕стра прожити на суму, що становить прожитковий м╕н╕мум ╕ не сяга╓ й п’яти тисяч. Його в╕зав╕ в╕дпов╕ла, що на ц╕ грош╕ й не потр╕бно жити, вони вид╕ляються як п╕дтримка, а жити треба на як╕сь ╕нш╕, як саме зароблен╕, ж╕нка не уточнила. Насправд╕ ж зрозум╕ло, що, якщо ц╕ грош╕ легальн╕, про державну п╕дтримку год╕ й думати.
╤ хоча прожитковий м╕н╕мум для кримчан ╓ на 40% нижчим, н╕ж в ╕нших рег╕онах Рос╕╖, московськ╕ пол╕тики з приводу ц╕н розм╕рковують дещо в╕дверт╕ше. Вони радять уже тепер повернутися до тих час╕в, коли споживання овоч╕в мало суто сезонний характер, ╕ розпочинати квасити на зиму капусту.
Але найщир╕шою ╕ найчесн╕шою виявилася владивостоцька бездомна кицька, про яку к╕лька дн╕в кричали ус╕ ЗМ╤. Вона, незрозум╕лим чином прорвавшись у магазин, що в аеропорту, поласувала там ненайдешевшими харчами (зв╕сно, не квашеною капустою) на суму в 63 тисяч╕ рубл╕в. Це – б╕льше р╕чного прожиткового м╕н╕муму для кримчанина. А через к╕лька дн╕в через пад╕ння курсу рубля ця сума вже значно перевищила р╕чну м╕н╕мальну зарплату. А ╖╖ ма╓ вистачати не лише на харчування, але й на оплату комунальних послуг, одяг, засоби г╕г╕╓ни, предмети тривалого користування, л╕ки та багато чого ╕ншого.
До реч╕, про л╕ки, не як╕сь там винятков╕, а т╕, що «на кожен день», ╕, як правило, для пенс╕онер╕в, котр╕, особливо в Криму, мають проблеми з к╕стками, схильн╕ до перелом╕в, потерпають в╕д артроз╕в ╕ остеопорозу. Прим╕тивний кальц╕й (крейду) з додаванням «морського» кальц╕ю до «кримсько╖ весни» можна було придбати в магазинах ф╕рми «АТБ» за 8 грн. 100 таблеток. Сьогодн╕ цей препарат ╓ т╕льки в аптеках, ╕ за найдешевшу упаковку в найдешевш╕й ╕з аптек треба викласти 111 руб. за 30 п╕гулок. Тож подорожчав кальц╕й не втрич╕, чого вимага╓ оф╕ц╕йний курс рубля до гривн╕, а майже в 40 раз╕в! ╤ л╕ки ц╕ не потр╕бно купляти за кордоном на долари, як ╕ спиртову настоянку ромашки, що прода╓ться п╕д назвою «Рекутан» ╕ кошту╓ близько 100 рубл╕в за 100 мл. Не витриму╓ критики ╕ ц╕ноутворення препарат╕в глоду, кропиви собачо╖ та ╕ншого «п╕дн╕жного» корму, що визнача╓ться тризначними цифрами.
Ц╕каво, а який би прожитковий м╕н╕мум для людини встановила геро╖ня ╤нтернет-перегляд╕в с╕ра занедбана кицька? Певне, такий, що дозволив би ╕ ╖й не «грабувати» магазини, а жити п╕д п╕клуванням матер╕ально забезпеченого хазя╖на. Тим не менше, сьогодн╕ те, що кицьц╕ «на один зуб», у сво╖й сум╕ дор╕вню╓ тому, на що ма╓ жити ц╕лий р╕к рос╕йський патр╕от «нового рос╕йського рег╕ону».
А держава, пом╕ж тим, не б╕ду╓: вт╕лю╓ амб╕ц╕йн╕ плани з п╕дкорення космосу та ╕нтенсивно нарощу╓ й удосконалю╓ в╕йськовий потенц╕ал. В ╖╖ актив╕ – багат╕ природн╕ ресурси, а щодо людського фактора – 130 доларових м╕льярдер╕в. А ще вона назива╓ себе чесною, справедливою й соц╕ально зор╕╓нтованою.

Тамара ФЕДОРЕНКО

ТИМ ЧАСОМ...

У КРИМУ ПОЧАВСЯ ВАЛЮТНИЙ АЖ╤ОТАЖ
Через знец╕нення рос╕йського рубля в анексованому Криму трива╓ справжн╕й валютний аж╕отаж, пише сайт «Крим.Реал╕╖».
Курс ╕ноземних валют зм╕ню╓ться чи не кожн╕ 5-10 хвилин. Люди в пан╕ц╕ кинулися скуповувати все, що ╓ в пунктах обм╕ну.
В супермаркетах електронно╖ техн╕ки останн╕ми днями спостер╕га╓ться небувалий наплив в╕дв╕дувач╕в. Кримчани в пан╕ц╕ через стр╕мке пад╕ння рубля в буквальному сенс╕ «зм╕тають» з прилавк╕в усе п╕дряд.
Курс валют в╕дбива╓ться ╕ на ц╕нниках у кримських магазинах, де продавц╕ також не встигають зм╕нювати варт╕сть товару.
«Я впевнений, що до весни ц╕на на ╓вро ╕ долар перевалить за 100 рубл╕в. ╤ тод╕ кримчани зрозум╕ють, в яку пастку вони потрапили. Золотих г╕р не буде, ╓ т╕льки сувора реальн╕сть, в╕чна економ╕я ╕ пост╕йний страх за те, що ц╕ заощадження будуть дедал╕ б╕льше знец╕нюватися», — сказав на камеру один з опитаних кореспондентом жител╕в анексованого Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14446

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков