Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2014
САМОЦВ╤ТН╤ РОЗСИПИ ТАРХАНКУТА

Олександр Максименко, як ╕ його батько ╢вген Максименко, заслужений художник Укра╖ни, в╕домий кримський скульптор 60-90-х рок╕в минулого стол╕ття, багато рок╕в займа╓ться пластикою ╕ досяг у цьому вид╕ образотворчого мистецтва вагомих результат╕в. Його вироби скульптури ╕ мало╖ пластики демонструвалися на виставках у Ки╓в╕, Москв╕ та за кордоном — у Польщ╕, Бельг╕╖, Канад╕, Голланд╕╖. В╕н брав участь у к╕лькох м╕жнародних скульптурних симпоз╕умах у Вроцлав╕ (Польща), м╕жнародних симпоз╕умах художник╕в ╕ б╕╓нале.
А нещодавно О. Максименко просто вразив кримський мистецький св╕т, в╕дзначивши св╕й 50-р╕чний юв╕лей могутн╕м живописним акордом у Будинку художника С╕мферополя – персональною виставкою етюд╕в 2013-2014 рок╕в «М╕й Тарханкут». Близько ш╕стдесяти картин в╕дкривають глядачу панораму цього найзах╕дн╕шого живописного узбережжя п╕вострова з вигадливими скелями, бухтами, гротами, арками ╕ н╕шами, косами п╕щаних пляж╕в, немов ╕з казки, зокрема, Джангуль, Великий ╕ Малий Атлеш, Беляус, Крокодил.
— Мен╕ подоба╓ться цей дикий, чистий ╕ лакон╕чний берег, — говорить автор. – На в╕дм╕ну в╕д П╕вденного берега Криму, де все парниково-ефектно, красиво, Тарханкут зовн╕ неяскравий: ст╕л степу, така ж горизонтальн╕сть моря, 180 градус╕в з╕рок. Але на меж╕ цих трьох стих╕й якраз ╕ в╕дбува╓ться весь енергетичний вир.
Сх╕д сонця ╕ спекотний полудень, приб╕й ╕ п╕сля шторму, рибальський причал ╕ будиночок б╕ля моря – ц╕ та ╕нш╕ пейзаж╕ художник буду╓ широкими мазками ол╕╖ на полотн╕, немов арх╕тектор, нагромаджуючи фактуру багатошаровими рель╓фами, як ╕ в д╕йсност╕. Його живописне м╕сиво вихоплю╓ з навколишнього середовища громаддя скель, безк╕нечну морську безодню, маяк, чайок…
Дивовижн╕ картини, як╕, за словами голови Сп╕лки художник╕в Криму, заслуженого художника Укра╖ни Миколи Моргуна, потребують виходу на природу ╕ величезно╖ самодисципл╕ни. В╕д них в╕╓ не т╕льки ф╕зичною силою, якою волод╕╓ автор, а й добротою, теплим ставленням до всього, що оточу╓ нас у житт╕.
— Якось я також зд╕йснив прогулянку по Тарханкуту, — розпов╕да╓ заслужений художник Укра╖ни ╤ван Копа╓нко, виставка якого в той же пер╕од експонувалася в сус╕дн╕х залах Будинку художника. – Дивлюся, пал╕тра Максименка сто╖ть забруднена, не помита, значить, – працю╓, в╕д╕йшов кудись ненадовго. Виявилося — плава╓ в мор╕. Так в╕н ╕ в живопис╕ поплив потужно, немов атлет у вод╕.
Все краще для роботи О. Максименко взяв в╕д природи ╕ батьк╕в, майстерн╕сть – у живописних школах Кримського художнього училища ╕м. М. Самокиша (педагог Людмила Полякова) ╕ Харк╕вського художньо-промислового ╕нституту (нин╕ – Державна академ╕я дизайну ╕ мистецтв), який зак╕нчив за спец╕альн╕стю «Монументально-декоративне мистецтво». ╤ наповню╓ форму з чотирьох рамок кадрами кримських куточк╕в, якими зачарований, в як╕ закоханий. К╕лограми фарби в його руках перетворюють брили каменю з мису Тарханкут у самоцв╕тн╕ розсипи. На черз╕ – Чатир-Даг, плоског╕р’я в центр╕ п╕вострова.
— Вчора п╕дн╕мався на гору, — пов╕домив колегам ╕з цеху, зайшовши в Будинок художника.
А щоб митцю й надал╕ було зручно малювати етюди з натури в будь-якому м╕сц╕ Криму, друз╕ з клубу «Трет╕й четвер» подарували йому на в╕дкритт╕ виставки розкладний ст╕лець.
Ун╕версальний живописець ╕ фотограф, заслужений художник Криму, кандидат техн╕чних наук Олександр Максименко сво╖ знання ╕ вм╕ння переда╓ студентам Нац╕онально╖ академ╕╖ природоохоронного ╕ курортного буд╕вництва, де працю╓ з 1992 року доцентом, зав╕дувачем кафедри основ арх╕тектури та образотворчого мистецтва. Виклада╓ спец╕альн╕ дисципл╕ни – рисунок, живопис, скульптуру, чита╓ лекц╕╖ про св╕тло ╕ кол╕р в арх╕тектур╕.
У 2011 роц╕ захистив дисертац╕ю з╕ спец╕альност╕ «Техн╕чна естетика». Його розробки класичних сюжет╕в з в╕чними образами краси, вт╕лен╕ в камерному жанр╕ станково╖ пластики, бронз╕ та мармур╕, можуть стати окрасою багатьох громадських та приватних споруд ╕ парк╕в Криму.
У нього безл╕ч творчих ╕ виставкових план╕в, до реал╕зац╕╖ яких п╕дключа╓ться вся с╕м’я. Його сестра Анна також здобула вищу мистецьку осв╕ту в Харков╕. Нин╕ – кандидат педагог╕чних наук, доцент, зав╕дувач кафедри граф╕чного дизайну Кримського гуман╕тарного ун╕верситету. На «ти» з мольбертом син ╢вген ╕ дочка Св╕тлана. Сп╕втовариство р╕дних, одержимих мистецтвом людей!
А Микола Моргун як кер╕вник профес╕йно╖ Сп╕лки наставля╓:
— Скульптура – це дуже добре, але живопис – в╕чний.
У ньому ╓ гармон╕я ╕ масштабн╕сть, як╕ по плечу майстру, в╕дчуття В╕тчизни ╕ дороговказна з╕рка на шляху до ╕стини, досконалост╕.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14441

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков