Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2014
Д╤ЛИТИСЬ ТВОРЧ╤СТЮ – ПОКЛИКАННЯ МИТЦ╤В

У цей непростий час дуже важливо зберегти в душ╕ ╕скру в╕ри, над╕╖ та любов╕… Важливо втриматись на духовн╕й висот╕ ╕ п╕дтримати ╕нших навколо себе, розд╕ляючи ╕ рад╕сть, ╕ смуток ближнього. Такого висновку доходиш щоразу, коли зустр╕ча╓шся з творчими людьми, як╕ дарують нам св╕й талант – через слово, д╕ю, п╕сню…
* * *
П╕д кер╕вництвом досв╕дченого педагога Тетяни С╕нк╕но╖ при сосн╕вському Будинку дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ д╕╓ дитячий ляльковий театр «Веселка». ╤ гастрол╕ для юних актор╕в – улюблене заняття. Вони завжди мають у репертуар╕ ц╕кав╕ постановки казок для малюк╕в. У жовтн╕ актори лялькового театру зд╕йснили к╕лька зустр╕чей з глядачами. Одного дня в╕дв╕дали вихованц╕в дитячого садка «Горобинка» у р╕дн╕й Сосн╕вц╕, а вже наступного мандрували у село С╕лець, де у школ╕ ╖х з нетерп╕нням чекали учн╕ 1-4-х клас╕в ╕ ╖хн╕ кер╕вники. Зав╕тали на зустр╕ч ╕ директор школи Петро Побережник, педагог-орган╕затор Анна Матковська та заступник директора Ольга Ситар.
Дитячий ляльковий театр сп╕впрацю╓ з педагогом ╕з Жовк╕вщини, поетесою Орисею Жмут, яка написала багато ц╕кавих п’╓с для дитячого театру. П’╓су «Зайчикова казочка» д╕ти разом з кер╕вником чудово вт╕лили у сцен╕чне життя.
Ще одна постановка – за мотивами укра╖нсько╖ народно╖ казки «Котик ╕ П╕вник», в обробц╕ Орис╕ Жмут – також вдалася юним ляльководам. Вони отримали в╕д глядач╕в заслужений букет аплодисмент╕в.
* * *
У Червоноград╕ Льв╕всько╖ област╕, в церкв╕ Святого Йосафата, в╕дбувся благод╕йний концерт. Виступали Христина Антк╕в ╕ Роман Антонюк. Профес╕онали-музиканти присвятили свою програму 200-л╕ттю Тараса Шевченка, а з╕бран╕ кошти в╕ддали на потреби б╕йц╕в в╕йськово╖ частини ТО 200, як╕ охороняють стратег╕чн╕ об’╓кти на сход╕.
У Храм╕ було велелюдно. Вела програму Галина Гриник, яка знайомила присутн╕х з ц╕кавими б╕ограф╕чними моментами життя нашого Пророка. Слухали, затамувавши подих… Звучала чудова музика, п╕сн╕ на слова Шевченка, ╕нших автор╕в. Фортеп╕ано, бандура, прекрасний голос Романа Антонюка, в╕ртуозна гра Христини Антк╕в – усе в творчому порив╕ презентоване вдячним слухачам, серед яких були ╕ во╖ни-захисники. ╢диним хором звучало величне «Многая л╕та!», а також безсмертний тв╕р Кобзаря «Реве та стогне Дн╕пр широкий».
У цей благод╕йний веч╕р було з╕брано понад 40 тисяч гривень. Настоятель Храму отець Михайло Нискогуз подякував виконавцям, а також орган╕заторам концерту ╕ вс╕м присутн╕м за сп╕льну справу – зб╕р кошт╕в на потреби солдат╕в.
* * *
Народний артист Укра╖ни Остап Стах╕в завжди дару╓ зац╕кавлен╕й публ╕ц╕ ориг╕нальн╕ патр╕отично-л╕ричн╕ д╕йства. У Льв╕вськ╕й ф╕лармон╕╖ пройшли театрал╕зован╕ музично-поетичн╕ композиц╕╖ «Свято Покрови – свято укра╖нського в╕йська» та «Листопадовий зрив». Концерти орган╕зовано на п╕дтримку укра╖нських захисник╕в.
До участ╕ у патр╕отичному свят╕ Остап Стах╕в запросив в╕домих ╕ улюблених багатьма митц╕в: Льв╕вський мун╕ципальний хор «Гом╕н», кер╕вник Руслан Ляшенко; школу бойового гопака п╕д керуванням Володимира Куцана; вояк╕в-УСуСус╕в, кер╕вник Любомир Горбач; музиканта-колекц╕онера музичних ╕нструмент╕в Любомира Кушлика (тремб╕та), Тараса Семущака та ╤вана Д╕кала (литаври).
Ведуча д╕йства – артистка ф╕лармон╕╖ Катерина Трачук – захопила увагу глядач╕в прекрасним декламуванням в╕рш╕в, чистим сп╕вом ╕ сердечн╕стю виконання сво╓╖ програми. Остап Стах╕в виконував патр╕отичн╕ п╕сн╕, народн╕, авторськ╕. Зал був зачарований прекрасним сп╕вом народного артиста, а також виступом хору, майстерними трюками гопак╕вц╕в, звуками тремб╕ти ╕ литавр. Неодноразово глядач╕ п╕дхоплювались з м╕сць, щоб разом з артистами виконати патр╕отичну п╕сню.
На великому п╕днесенн╕ духу вс╕ присутн╕ молилися «Боже Великий ╢диний…», а п╕сля концерту довго дякували артистам за прекрасне мистецьке свято, яке нагадало траг╕чн╕ ╕ геро╖чн╕ стор╕нки нашо╖ ╕стор╕╖, дало змогу пом’янути вс╕х наших Геро╖в ╕ долучитися до п╕дтримки укра╖нських захисник╕в.
* * *
Шанувальники поетичного слова посп╕шали в ос╕нн╕й Льв╕в на зустр╕ч з романтичною ╕ патр╕отичною, ╕рон╕чною ╕ мелод╕йною творч╕стю галицького поета Мирослава Артимовича. У розк╕шн╕й зал╕ Музею етнограф╕╖ та художнього промислу на проспект╕ Свободи з╕бралося численне товариство – родина, друз╕, колеги – ╕ т╕, хто знайомий з творч╕стю Митця, ╕ т╕, хто прийшов до нього вперше. Автор презентував третю зб╕рку. Назва ╖╖ така актуальна, романтична, ф╕лософська, як ╕ пора року: «Ос╕ни мене, осене…». Сам автор назива╓ свою нову доб╕рку поез╕й «св╕тлицею думок».
Мирослав Артимович новим доробком п╕дтвердив в╕дому ╕стину: поети люблять ос╕нь. Так природно звучала у цей веч╕р л╕рика, в як╕й брин╕ли нотки ос╕ннього в╕тру, дощових крапель, багрянцю ╕ золота, що опада╓ на землю. Але автор не вита╓ у хмарах, забувши земн╕ турботи. Його поез╕я дуже яскрава, р╕знопланова, житт╓во мудра. В╕рш╕, присвячен╕ батькам, д╕тям, дружин╕, онукам, – це згусток над╕╖ ╕ в╕рност╕, пошани ╕ безмежно╖ любов╕. Жарти, парод╕╖, присвяти викликають живий ╕нтерес сво╓ю влучн╕стю, дотепн╕стю, теплом. Патр╕отична поез╕я – бойова, конкретна, енерг╕йна, сповнена здорового глузду, конструктивно╖ критики ╕ безмежно╖ в╕ри у щасливу долю нашого народу. Веч╕р розпочали з хвилини пам’ят╕, вшановуючи Геро╖в Укра╖ни, що загинули за р╕дний край.
У зб╕рц╕ – с╕м розд╕л╕в, як с╕м нот у нотному стан╕, як с╕м струн на дзв╕нк╕й г╕тар╕… До реч╕, з музикою Мирослав Артимович дуже дружний! В╕н пише чудов╕ п╕сн╕, як╕ ╕ сам викону╓ п╕д акомпанемент г╕тари, ╕ дару╓ гарним виконавцям. Серед них – ансамбль хлопц╕в, яким керу╓ р╕дна сестра поета – ╤рина Кузяк. Вона також пише музику до текст╕в брата. Окрасою презентац╕╖ став дует «Два Данила». Хлопчаки грали на скрипках, чудово сп╕вали, ще й пританцьовували!
Публ╕ка, затамувавши подих, ловила кожен поетично-музичний звук, хвилювалася ╕ усм╕халася разом з л╕ричним геро╓м Мирослава Артимовича. Твори читав сам автор ╕ його друз╕-актори. На стол╕ гор╕ла св╕чечка, за в╕кном шум╕в веч╕рн╕й Льв╕в, у в╕кна бився перший несм╕ливий сн╕жок, а народ, спраглий до гарного поетичного слова, задумано вслухався у поетов╕ молитви:

…Ос╕ни мене, осене,
на ос╕нн╕й мотив
журавлино╖ просин╕
у тремт╕нн╕ струни,
╕ метелик╕в танц╕
у полум’╖ айстр,
╕ почуте уранц╕
жадане: «Кохай…»
на осанну осонню
╕ злет в небосинь
ув осяянн╕ сонця
ос╕ни
ос╕ни…

В╕ра ОЛЕШ

Христина Антк╕в ╕ Роман Антонюк

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14437

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков