Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2003
Новини Криму та України
журналісти

16 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Вітаючи селян з їхнім професійним і водночас загальнонародним святом, Президент Л.  Кучма, зокрема, зазначив, що Україна споконвіку шанує Хлібороба, Господаря, Трударя, який доторкається своєю працею до прадавньої святині - до Землі-годувальниці.
Село завжди було і є серцевиною нації, основою життя Української держави, рушієм економічного зростання, барометром суспільних настроїв та сподівань.
Цього року праця селянина була особливо тяжкою - і тим дорожчі її результати. Та навіть негода не зашкодила виростити достатній урожай для продовольчого забезпечення громадян України.
Низький уклін вам за вашу працю, життєву мудрість, державницьку позицію, за любов до землі, які і є ознакою справжнього українського патріотизму.


МІНІСТР  ЗРОБИВ "КАДРОВІ  ВИСНОВКИ"

За результатами комплексних перевірок Головного управління юстиції в Автономній Республіці Крим та Севастопольського міського управління юстиції, міністр юстиції України Олександр Лавринович підписав накази про звільнення, винесення догани та попередження ряду працівників цих управлінь.
Зокрема, начальнику Головного управління юстиції у АР Крим наказано розглянути питання про звільнення начальника Державної виконавчої служби (ДВС) та старшого державного виконавця Сакського районного управління юстиції за несумлінне та непрофесійне виконання своїх обов'язків. За неналежне виконання обов'язків винесено догану заступнику начальника управління - начальнику відділу ДВС Головного управління юстиції у АР Крим та   начальнику Алуштинського міського управління юстиції. Наказано притягнути до дисциплінарної відповідальності ряд державних виконавців районних та міських управлінь юстиції.
За результатами перевірки Севастопольського міського управління юстиції, начальнику управління рекомендовано розглянути питання про звільнення начальника відділу ДВС та притягнення до дисциплінарної відповідальності ряду працівників міського ДВС. Міністр юстиції також виніс попередження начальнику Севастопольського управління юстиції та начальнику міського ДВС.


ЗА РОЗКРИТТЯ РЕЗОНАНСНОГО ВБИВСТВА

Президент України Леонід Кучма за вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, сумлінне виконання службових обов'язків під час проведення оперативно-розшукових заходів щодо затримання небезпечного злочинця своїм Указом нагородив: орденом "За заслуги" III ступеня Віталія Карпінського - начальника управління оперативно-технічних заходів при Головному управлінні МВС України в Автономній Республіці Крим, підполковника міліції; медаллю "За бездоганну службу" III ступеня:
Наталію Глобіну - оперуповноваженого управління оперативно-технічних заходів при Головному управлінні МВС України в Автономній Республіці Крим, капітана міліції;
Павла Дмитрієва - заступника начальника Головного управління - начальника кримінальної міліції ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим, полковника міліції;
Ігоря Черкашина - командира окремого батальйону міліції швидкого реагування "Беркут" при Управлінні МВС України в Харківській області, підполковника міліції, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Цих осіб відзначено за сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, високу професійну майстерність, ініціативу, наполегливість, виявлені у розкритті особливо тяжкого резонансного злочину, який стався 3 листопада ц. р. біля села Оленівка Білогірського району АР Крим. Там було виявлено з вогнепальними пораненнями мертву родину з шести осіб. У результаті проведеного упродовж доби комплексу оперативно-розшукових та спеціальних технічних заходів злочин було розкрито.


СВІТ ВИЗНАЄ, ЩО ЦЕ БУВ ГЕНОЦИД

Спільна заява делегацій України, Росії, США, Канади, Аргентини, Боснії і Герцеговини, Грузії, Азербайджану, Молдови, Узбекистану, Казахстану, Білорусі, Єгипту та ряду інших країн - членів ООН, присвячена 70-й річниці голодомору в Україні 1932 - 1933 років, була підписана у понеділок у Нью-Йорку.
Вона буде опублікована як офіційний документ 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН,  повідомив на брифінгу в МЗС України речник міністерства Маркіян Лубківський. За його словами, у документі вперше в історії ООН голодомор в Україні визнається трагедією, спричиненою діями тоталітарного режиму. Країни, що підписали цю заяву, засудили акти та політику, які призвели до масового голодомору та загибелі мільйонів людей в Україні.
Маркіян Лубківський також сказав, що Спільну заяву підтримали делегації Італії (від імені Європейського Союзу та асоційованих країн) та Австралії. Привертаючи до Спільної заяви увагу делегатів третього комітету, який розглядає питання прав людини, Постійний представник України при ООН Валерій Кучинський у своєму виступі зазначив, що організований сталінським режимом голодомор був  геноцидом проти українського народу. Він також висловив вдячність сенатам Аргентини, Австралії, Канади та Палаті представників Конгресу США за схвалення відповідних документів з цього питання.

* * *   

Міжнародною конференцією в Колумбійському університеті, присвяченою 70-й річниці голодомору в Україні 1932 - 1933 років,  участь у якій взяли представники дипломатичних, наукових, політичних та громадських кіл, розпочався 10 листопада у Нью-Йорку Тиждень пам'яті жертв голодомору.
Виступаючи на відкритті конференції, Постійний представник України при ООН Валерій Кучинський підкреслив, що цей захід є свідченням великої уваги, яку міжнародна спільнота приділяє зусиллям уряду України з вшанування пам'яті жертв національної трагедії 1932 - 1933 років минулого століття та відновлення історичної справедливості і правди про події того часу.
Відкриваючи виставку, заступник Генерального секретаря ООН Шаши Тарур наголосив, що слово "голодомор" має бути додано до словника найбільших трагедій XX століття.
(УКРІНФОРМ).


ПІК НАПРУГИ МИНУВ

Пік напруження у Керченській протоці минув, тепер головне - не припиняти переговорний процес, заявив у Москві Посол України в РФ Микола Білоблоцький на прес-конференції, присвяченій позиції України в ситуації навколо острова Тузла.
Посол України підкреслив, що сьогодні про визнання чи невизнання кордону в Керченській протоці не йдеться. Ці кордони були визнані ще в 1990 році підписаним між УРСР і РРФСР договором і були підтверджені в 1997 році у Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, а також рядом інших нормативних актів. Сьогодні, за його словами, йдеться про оформлення цих визнаних кордонів в окремому договорі на підставі існуючих норм міжнародного права.  Микола Білоблоцький відзначив, що у питанні розподілу Азовського моря українська сторона виходить з того, що це внутрішні води України й Росії, але вони повинні мати лінію кордону. Згідно з Конституцією і законодавством України, повторив посол, водна поверхня повинна мати лінію кордону, і ми не виключаємо підписання угод про спільне використання акваторій Азовського моря і Керченської протоки. Розробкою концепцій цих угод займатимуться експертні групи, які зберуться 17 листопада.


ХТО ПЛАТИТЬ, ТОЙ І ЗАМОВЛЯЄ...

Президент України Леонід Кучма вважає, що в Україні абсолютно незалежної преси немає, оскільки засоби масової інформації залежать від тих, хто платить гроші. "Ми багато говоримо про незалежну пресу, але в нас хто платить, той і музику замовляє. І це, на жаль, триватиме ще довго", - зазначив він 12 листопада на прес-конференції.
Леонід Кучма вважає, що ситуація з пресою в Україні, коли публікуються критичні матеріали на замовлення і коли спекулюють на житті людей, пов'язана насамперед з тим, що Україна переживає період становлення.  "Це проблема росту України, і сподіваюсь, що ми це переживемо", - сказав глава держави. Що стосується критичних матеріалів на адресу Президента, то Леонід Кучма зазначив, що намагається ставитися до них тверезо.


ГРИВНІ ЗЕЛЕНІШАЮТЬ

Банкноту номіналом 20 грн. нового дизайну зразка 2003 року вводить в обіг з 1 грудня Національний банк України. Про це повідомив на презентації нового дизайну банкноти голова НБУ Сергій Тігіпко.  За словами Сергія Тігіпка, поступово відбудеться заміна банкнот й інших номіналів. Таке рішення НБУ прийняв іще 1999 року, і до цього часу велася підготовча робота. Заміна викликана тим, що з моменту введення нині діючих банкнот минуло чимало часу, з'явилися нові елементи захисту. Крім того, виявлено певні недоліки в дизайні старих банкнот, оскільки на той час не було досвіду їх випуску, також з'явилися фальшиві банкноти.
Банкноти нового зразка знаходитимуться в обігу паралельно з нині діючими банкнотами, які поступово вилучатимуться. Ніяких конфіскаційних акцій не буде, підкреслив Сергій Тігіпко.
Відмінності нових банкнот полягатимуть у тому, що їх розмір збільшуватиметься із збільшенням номіналу, чітким буде переважаючий колір та тоновані під нього кольори. Банкнота номіналом 20 грн. має переважаючий зелений колір. На лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, праворуч - трикутник для людей із послабленим зором. На зворотному боці зображено Львівський оперний театр.


СВЯТО МУЗИКИ

7 листопада концертна зала Сімферопольського музичного училища ім. П.  І. Чайковського радо відчинила двері шанувальникам творчості П. І. Чайковського. Концерт, присвячений 110-й річниці з дня смерті великого композитора, розпочався виступом ансамблю скрипалів під керівництвом заслуженого працівника культури АРК, викладача училища Ніни Ушакової.
Цей колектив побував у багатьох куточках нашого благодатного краю.  Порадувала своїм дебютом на сцені концертної зали і студентка 1-го курсу вокального відділу Гульнара Рахімова, яка виконала "Дитячу пісеньку" на слова К. Аксакова.
Бурхливими оплесками присутні зустріли піаністів О. Поліщук та В.  Поплавську, баяніста Е. Шеремета. Чарівною мовою скрипки звернулись до зали Л. Єлькова та О. Сімкін.
Під час концерту у виконанні симфонічного оркестру музичного училища під керівництвом заслуженого працівника культури АРК А. Скоробагатька прозвучали "Інтродукція" до опери "Пікова дама", марш з опери "Лускунчик". А насамкінець і концерт для фортепіано з оркестром видатного композитора блискуче виконав з симфонічнім оркестром заслужений діяч мистецтв АРК, лауреат Державної премії Криму, директор училища О. Яцков.
Всі учасники були нагороджені бурхливими оплесками вдячних шанувальників творчості П. І. Чайковського.
Ольга ДІДУК, викладач Сімферопольського музичного училища імені П. І. Чайковського.


УНП вимагає українізувати випуски теленовин у Криму

"Дотримання конституційних прав кримчан на отримання інформації державною мовою" вимагає Кримська організація Української народної партії у Заяві з приводу ситуації, що склалася з випуском новин українською мовою на ДТРК "Крим". Заяву адресовано голові Державного комітету телебачення і радіомовлення України, голові Нацради з питань телебачення і радіомовлення, а також директору Державної телерадіомовної компанії "Крим".
У Заяві йдеться про історію вимог з боку громади та обіцянок з боку владних структур: "12-й рік громада Криму вимагає від влади забезпечити право на отримання інформації на республіканських телеканалах державною мовою. 15 вересня 2002 р. голова Державного комітету інформаційної політики Іван Чиж під час зустрічі з представниками ЗМІ заявив, що на ДТРК "Крим" готуються до випуску та ближчим часом вийдуть новини українською мовою. 3 липня 2003 р. до Кримської організації УНП надійшов лист за №15/86-10 за підписом першого заступника голови Національної ради В. Понеділка, в якому зазначено:
"Що стосується відсутності випусків новин українською мовою на ДТРК "Крим", то мовна концепція інформаційних програм цієї компанії нині змінена. Найближчим часом один із випусків готуватиметься українською мовою".
Представники УНП з усіх міст та районів Криму (Заяву було ухвалено партійною конференцією) вимагають від голови Держкомтелерадіо, голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення, директора ДТРК "Крим" "припинити надавати обіцянки, що не виконуються" та забезпечити дотримання конституційних прав кримчан на отримання інформації державною мовою. Саме така мовна політика державних структур була б, вважає Кримська організація УНП, елементом "інтегрування кримського населення в українське суспільство".
Голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін нагадав, що за результатами останнього перепису населення 220 тисяч кримчан вважають українську мову рідною.


ХЛІБ НАШ НАСУЩНИЙ...

На соціально значущі сорти хліба ціни в Україні не зростуть. Про це заявив журналістам під час громадських слухань щодо проекту Держбюджету України на 2004 рік перший віце-прем'єр-міністр України Микола Азаров.  "Ніякого обвального зростання цін на такі важливі продукти, як хліб, не буде - це однозначно",  -підкреслив він.За словами Миколи Азарова, уряд весь час критикують і за те, що він тримає ціни, і за те, що відпускає їх.  "Насправді уряд ніколи за цей час не втрачав контролю над ситуацією, і зараз ми готуємо відповідну постанову, яка дозволить зберегти в основному ціни на хліб для соціально незахищених верств населення по всіх регіонах України", - підкреслив він. Відповідні витрати закладені до бюджету-2004 і передбачаються асигнування на листопад і грудень 2003 року. Більше того, уряд активно працює над завезенням хліба в країну. Сьогодні завезення здійснюється в таких масштабах, які безумовно знімуть ажіотажний попит і складову зростання цін.
Водночас, за словами Миколи Азарова, уряд допускає, що покриття збитків щодо випуску  "соціального" хліба має здійснюватися за рахунок випуску дорожчих сортів.

тим часом...

ХІБА ВЖЕ ЛЮТИЙ?!

Мабуть, багато хто з кримчан 5 листопада цього року прослухав на хвилях радіостанції "Лідер" прямий ефір за участю прем'єр-міністра Криму Сергія Куницина.
Протягом години він відповідав на питання радіослухачів стосовно ситуації з косою Тузла, акцизних марок, опалення, комунальних боргів і таке інше.
Звичайно, людей хвилювала і "хлібна" проблема. На це Сергій Володимирович відповів наступне: "Правительством Крыма решено, чтобы до 3 февраля (предварительно) массовые сорта хлеба из муки 1-го сорта и ржаной оставались в тех же ценовых параметрах - 1 грн. 15 коп., 1 грн. 20 коп. ...Пока могу сказать, что у нас нет намерений идти на повышение цен на массовые сорта хлеба, и мы будем делать всё, чтобы этого не произошло до нового урожая".
І яким же було моє здивування (і не тільки моє), коли кілька днів потому на цінниках "массового" хліба красувалось не 1 грн. 15 коп., а майже на 20 відсотків більше. Як так? Хіба вже лютий?
Тетяна ЗАЛЮБОВСЬКА.
м. Сімферополь.


"ХЛІБНА" МИЛОСТИНЯ...

Міська рада Джанкоя прийняла рішення про надання адресної допомоги незаможним прошаркам населення у випадку подорожчання регульованих сортів хліба. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила секретар міськради Людмила Корнієнко.
За її інформацією, у Джанкої в категорію незаможних потрапляють майже 1,3 тис. чоловік. Кожному з них будуть видаватися талони, за якими можна придбати хліб на міському хлібокомбінаті ВАТ "Кримхліб" за діючою на сьогодні ціною.
Цінова різниця у випадку подорожчання буде компенсуватися хлібокомбінату з міського бюджету. За інформацією Л. Корнієнко, кожен незаможний за талонами зможе придбати 15 буханців хліба на місяць.  Вартість хліба, придбаного понад цю норму, компенсуватися не буде.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1443

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков