Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2003
ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ - УКРАЇНСЬКА СВІТЛИЦЯ
Ірина ГРИЩЕНКО, учениця 11-го класу ЗОШ № 14 м. Сімферополя

Виховання в дошкільному закладі - тема невичерпна. В цьому я ще раз переконалася, відвідавши дитячий садок "Флажок", що у селищі Гвардійське.
Як тільки переступила поріг, мій погляд зупинився на такому цікавому заклику: "Зупиніться, посміхніться, а тоді заходьте". Із задоволенням виконавши це приємне прохання, я піднялася на другий поверх, де побачила стенд з гаслом, яке, на мій погляд, є девізом роботи працівників цього дитячого садка "Флажок" - "Серце віддаємо дітям".
Згодом, познайомившись і поговоривши з методистом Тамарою Олексіївною Пічугіною, я зрозуміла, що ці слова цілком відповідають дійсності.
Відкриття дитячого садка відбулося в березні 1971 року. З першого дня існування "Флажка" керівником була і залишається по сьогоднішній день Тамара Іванівна Попова - відмінник народної освіти.
Наприкінці 2000 року з метою пропаганди української мови, народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва в дошкільному закладі відкрилась "Українська світлиця". Ідея її створення належить методисту Т. О. Пічугіній, яка працює в цьому дитсадку вже 26 років.
І ось я в цій "світлиці". Ні, це не український куточок в дитячому садку, - переді мною був справжній "музей". І не дивно, адже експонати для неї приносили не тільки зацікавлені батьки, діти яких відвідують цей дитсадок, але й люди, які ніякого відношення до дошкільного закладу на мають. Зі слів Тамари Олексіївни, дехто приносив речі, які залишилися родині в спадщину від батьків, дідів і прадідів.  А одній іконі довелось, навіть, перетнути кордон Білорусі перед тим, як потрапити в "музей". Були й такі випадки, коли люди через деякий час забирали свій експонат назад, бо виявлялося, що розпрощатися з сімейною реліквією дуже боляче.
Тут, в "Українській світлиці", здається, що потрапив в українське село. Ось перед нами селянське подвір'я. На даху хати - гніздо лелеки. За повір'ям, ці птахи приносять щастя і спокій родині. Біля хати мішки з зерном, колодязь, коромисло та інші предмети українського побуту, а в кімнаті - розписний керамічний посуд, статуетки, зроблені вихованцями дитячого садка, рушники з вишитими українськими узорами. Звісно ж, в світлиці представлені і національні костюми, розшиті вручну.
Тут можна побачити, яким посудом користувалися колись наші предки, чим прасувалися речі, навіть побачити фотографії, яким вже біля 100 років. Гордістю "музею" є жіноча українська сорочка, вишита національним орнаментом. Це дійсно цінність, адже скільки душі, сил та кропіткої праці вкладено у вишивання малюнка.
Стіни "музею" прикрашають портрети І. Франка, Т. Шевченка. У світлиці представлена і література про Україну, її історію.
"Українську світлицю" з радістю відвідують не тільки працівники та вихованці дитячого садочка, а й інші люди, які виявляють до неї цікавість. В світлиці проводяться заняття з української мови, під час яких діти не тільки зі слів виховательки пізнають свою Батьківщину - Україну, адже вона використовує в навчальному процесі матеріали "світлиці".
Дуже приємно, що є люди, які пишаються своїм народом, традиціями, рідною мовою, передають дітям любов до України, пробуджують інтерес до історії народу. Впевнена, що уроки української мови, свята, дитячі ранки, проведені в "Українській світлиці", надовго залишаться в пам'яті дітей. Отже, ідея створення "музею" у дошкільному закладі селища Гвардійського, втілена в життя, гідна не лише схвалення, а й наслідування.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1436

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков