Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2014
ПЛЕКАТИ В ЮНИХ ЛЮБОВ ДО СЛОВА

Про Всеукра╖нський л╕тературний конкурс ╕м. Володимира Дроцика в╕домо не лише в Червоноград╕. Завдяки невтомному орган╕заторов╕ конкурсу ╤горю Даху в╕н набува╓ все б╕льшо╖ популярност╕. Адже шахтарський поет Володимир Дроцик вартий того, аби про нього пам’ятали краяни. ╤ хоча п╕шов в╕н за межу В╕чност╕ зовс╕м молодим, але встигнув багато зробити для р╕дного краю, р╕дно╖ Укра╖ни.

Мене завжди бентежили кра╖,
Де журавл╕ свою лишали тугу.
Вони впл╕тали в почуття мо╖
Мелод╕ю ясного виднокругу.
(Володимир Дроцик,
«Ос╕нн╕й сон»)

Конкурс представлений такими ном╕нац╕ями, як «Дитяча книга», «Поез╕я», «Проза», «Авторська п╕сня», «Кра╓знавство». Орган╕затори т╕шаться, що з кожним роком зроста╓ художн╕й р╕вень роб╕т, як╕ подаються на конкурс. Але найб╕льше ╤гор Дах т╕шиться усп╕хам юних поет╕в та проза╖к╕в, котр╕ над╕лен╕ даром дивовижно в╕дчувати гармон╕ю земного буття. Тому твори наймолодших учасник╕в сповнен╕ дивовижним св╕тлом доброти, радост╕. ╤ ц╕ юн╕ паростки потребують захисту та п╕дтримки з боку дорослих, досв╕дчених наставник╕в.
Саме завдяки участ╕ у IV конкурс╕ мала змогу познайомитися з юними вихованцями ╤горя Даха, який, кр╕м сво╖х численних громадських обов’язк╕в, очолю╓ також Червоноградське в╕дд╕лення Мало╖ академ╕╖ л╕тератури ╕ журнал╕стики (МАЛ╤Ж). ╤гор Дах – обдарована творча особист╕сть, незм╕нний орган╕затор численних л╕тературних заход╕в. В╕н ╓ засновником л╕тературно-мистецького об’╓днання «Трет╕й горизонт», часопису «Л╕тературний Червоноград» та художньо-л╕тературного журналу «М╕сцевий часопис». Поет, залюблений у слово. Недаремно п╕сн╕ на слова ╤горя Даха користуються популярн╕стю не т╕льки у Червоноград╕. Вони дуже л╕ричн╕, мелод╕йн╕.

Мо╓ м╕сто над Бугом,
Копр╕в загадкова даль.
Помаранчевим кругом
Вже день розгорта╓ шаль.

«В особ╕ ╤горя Даха ма╓мо не декларативного, а щирого патр╕ота р╕дно╖ земл╕, укра╖нського народу, — пише у передмов╕ до поетично╖ зб╕рки ╤горя Даха «Живу, як ус╕…» л╕тераторка Над╕я Олемар. – Людян╕сть, доброта – пост╕йн╕ супутники творчого стилю ╤. Даха».
╤ до цих сл╕в не можна не при╓днатися, адже лише щира, небайдужа людина здатна по-батьк╕вськи турбуватися л╕тературно обдарованими д╕тьми. Таку м╕с╕ю взяв на себе ╤гор Дах, започаткувавши ц╕кавий видавничий проект, завдяки якому виходять твори мал╕жан (як додаток до газети «Л╕тературний Червоноград»). На щастя, ╓ у Червоноград╕ ╕ небайдуж╕ осв╕тяни. Завдяки сп╕впрац╕ з директором Червоноградсько╖ школи № 9 Любов’ю Денисюк в╕дбува╓ться пост╕йний творчий д╕алог м╕ж викладачами та ╖хн╕ми обдарованими вихованцями. ╤ це не просто творчий д╕алог, а пост╕йне вза╓мозбагачення, обм╕н ╕деями. Бо у творчих д╕тлах╕в таки ╓ чому повчитися!
З натхненням працюють школярки Тетяна Коваль, Мар╕я Совгар, Ольга Бучек. А ми сп╕лкувалися з юною поетесою В╕ктор╕╓ю Стас╕в, яка подарувала мен╕ свою поетичну зб╕рочку «Рад╕╓ л╕то разом з нами». Обдарована д╕вчинка не лише пише поез╕╖, а й малю╓, вишива╓, а ще ма╓ хист до витинанок. Справд╕, юн╕ обдарування – у над╕йних руках старших наставник╕в, як╕ щиро оп╕куються ╖хн╕м майбутн╕м.
Наш╕ читач╕ вже знайом╕ з д╕яльн╕стю Мало╖ академ╕╖ л╕тератури ╕ журнал╕стики – творчою орган╕зац╕╓ю, метою яко╖ ╓ п╕дтримка юних творчих особистостей. МАЛ╤Ж заснована у 2002 роц╕. Ректором МАЛ╤Ж ╓ письменник Василь Тарчинець, в╕йськовий журнал╕ст, полковник Збройних Сил Укра╖ни. У 1975 роц╕ Василь Тарчинець зак╕нчив факультет журнал╕стики Льв╕вського вищого в╕йськового училища. П╕д час створення Збройних Сил Укра╖ни багато зробив для упорядкування ╕нформац╕йного простору М╕н╕стерства оборони. Його громадська д╕яльн╕сть – то не просто данина мод╕, а в╕ддана праця задля пошуку юних обдарувань. Саме з ╕н╕ц╕ативи Василя Тарчинця 9 серпня 2002 року ╕ було засновано Малу академ╕ю л╕тератури й журнал╕стики (на громадських засадах в╕н ╓ ╖╖ ректором). Завдяки ╕н╕ц╕атив╕ пана Василя з’явився М╕жнародний фестиваль юних поет╕в ╕ проза╖к╕в, журнал╕ст╕в, митц╕в фото ╕ малюнку, авторсько╖ п╕сн╕ та л╕тературно-мистецьких композиц╕й «Рек╕тське суз╕р’я». Нин╕ цей фестиваль – широко в╕домий в Укра╖н╕; кожен охочий може долучитися до мал╕жансько╖ родини. Головне – бажання творити, п╕знавати св╕т прекрасного.
Напевно, творч╕ особистост╕ обов’язково рано чи п╕зно мають зустр╕тися, аби натхненно працювати над сп╕льною справою. ╤гор Дах та Василь Тарчинець щедро д╕ляться сво╖м досв╕дом з юними вихованцями. Нин╕ «Рек╕тське суз╕р’я» — це дивовижне братство старших та зовс╕м юних, сп╕льне прагнення творити ╕ дарувати наснагу людям. Чи випадков╕стю ╓ те, що фестиваль в╕дбува╓ться на Ср╕бн╕й земл╕ (адже саме так називають Закарпаття)? Зв╕сно, що н╕чого випадкового не бува╓. Василь Тарчинець родом ╕з с. Рек╕ти, тож недаремно саме р╕дна земля наснажила його на активну д╕яльн╕сть.
Плекати юн╕ таланти, дбати про тих, хто потребу╓ нашо╖ п╕дтримки, – що може бути важлив╕шим на ц╕й земл╕? Тим б╕льше, якщо на велик╕ вчинки наснажу╓ така потужна постать, як Августин Волошин. Уродженець Закарпаття, в╕н ув╕йшов в ╕стор╕ю як укра╖нський пол╕тичний, культурний та рел╕г╕йний д╕яч. В╕домо, що Августин Волошин разом ╕з дружиною оп╕кувався приватним сиротинцем, де виховувалися двадцять дво╓ сир╕т. Д╕ти здобули гарну осв╕ту, адже подружжя дбало про ╖хн╕й всеб╕чний творчий розвиток. ╤снував ц╕лий домашн╕й оркестр, танцювальна група ╕ хор. Промайнули десятил╕ття, а досв╕д видатного укра╖нського педагога осв╕тлю╓ нащадк╕в, надиха╓ на нов╕ справи. Ми часто говоримо про те, що д╕ти – наше майбутн╓. ╤ в╕д того, якими вони зростатимуть, залежить день завтрашн╕й. А можна не лише говорити, а й творити цей день вже сьогодн╕. ╤ тод╕ народжу╓ться союз юних ╕ досв╕дчених, як╕ присвячують свою творч╕сть р╕дн╕й земл╕ – Укра╖н╕.

Натал╕я ОСИПЧУК,
письменниця, член НСПУ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14338

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков