Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУСТКА…
А чому б цей гуртожиток не привести до ладу ╕ не в╕ддати його вимушеним переселенцям?


9 СЕРПНЯ - М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В
М╕жнародний день кор╕нних народ╕в щор╕чно в╕дзнача╓ться 9 серпня.


НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
РЯТУЙТЕ В╤Д «РУСCКОГО М╤РА»!

Укра╖нська ╕нтел╕генц╕я звернулася до Вселенського патр╕арха Варфолом╕я з проханням врятувати укра╖нський народ в╕д «русcкого м╕ра» й агресивного «пол╕тичного православ’я», що його насаджу╓ Кремль через РПЦ та УПЦ МП. В╕дпов╕дне звернення актив╕ст╕в Всеукра╖нського громадсько-церковного об’╓днання «За ╓дину укра╖нську Пом╕сну православну церкву» ╓ у розпорядженн╕ «Укр╕нформу».
«Останн╕ десятил╕ття православн╕ в╕руюч╕ в Укра╖н╕ жили над╕╓ю на об’╓днання в ╓дин╕й Пом╕сн╕й церкв╕. Але Рос╕йська православна церква, яка сто╖ть на служб╕ у Кремля, зац╕кавлена у збереженн╕ церковного розколу в Укра╖н╕, тож, щоб запоб╕гти об’╓днанню, УПЦ МП, котра фактично ╓ структурним п╕дрозд╕лом Рос╕йсько╖ православно╖ церкви, не гребу╓ засобами, не сум╕сними з християнською етикою ╕ мораллю, — с╕╓ розбрат м╕ж в╕рними УПЦ МП та УПЦ КП, пропагу╓ ставлення до УПЦ КП як до церкви незаконно╖ ╕ безблагодатно╖», — йдеться у зверненн╕.
╤нтел╕генц╕я також просить визнати Укра╖нську православну церкву Ки╖вського патр╕архату як Пом╕сну православну церкву в Укра╖н╕, котра стане платформою для об’╓днання вс╕х православних в╕руючих у наш╕й держав╕.
«Рос╕йська держава нада╓ зброю, в╕йськових, в╕дправля╓ в Укра╖ну бойовик╕в ╕ платить ╖м за вбивства укра╖нських громадян. Рос╕йська православна церква не лише не засудила терористичн╕ орган╕зац╕╖, що д╕ють на Донбас╕, але й п╕дтриму╓ ╖х, посилаючи бойовикам сво╓ благослов╕ння ╕ чудотворн╕ ╕кони, тим самим визнаючи ╖хн╕ д╕╖ «богоугодними». Священики УПЦ МП на Донбас╕ влаштовували в церквах склади з╕ збро╓ю, а в монастирях облаштовували бази бойовик╕в. Деяк╕ священики Донбасу та ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни закликали свою паству до збройного повстання проти влади в Укра╖н╕, д╕яли як провокатори ╕ диверсанти, а ╕нод╕ ╕ як бойовики з╕ збро╓ю в руках. На Донбас╕ пророс╕йськ╕ терористи часто розм╕щують свою артилер╕ю у дворах церков, а з дзв╕ниць ведуть корегування вогню по укра╖нськ╕й арм╕╖, чим провокують вогонь укра╖нсько╖ артилер╕╖ у в╕дпов╕дь, щоб мати можлив╕сть заявити про руйнування церков укра╖нськими солдатами», — розпов╕ли представники кола вчених, експерт╕в та журнал╕ст╕в.
«В цей час укра╖нський народ як н╕коли потребу╓ об’╓днання ╕ сум╕сно╖, ╓диноголосно╖ молитви до Бога про перемогу над ворогом. Але як таке можливо, якщо фактично головою найчисленн╕шо╖ Православно╖ церкви в Укра╖н╕ (УПЦ МП) ╓ Патр╕арх Московський Кирил, котрий повн╕стю п╕дтриму╓ д╕╖ агресора Володимира Пут╕на?» — запитують п╕дписанти.
На завершення п╕дписанти нагадують, що «╕сторично Ки╖вська митропол╕я завжди п╕дпорядковувалася Константинопольському Патр╕арху, ╕ була передана у п╕дпорядкування Московськ╕й патр╕арх╕╖ незаконно».
«Для об’╓днання укра╖нських православних церков укра╖нцям потр╕бна п╕дтримка вселенського православ’я. Ми хочемо, щоб в Укра╖н╕ була ╓дина Пом╕сна православна церква, в котр╕й би возносилась молитва за Укра╖ну, за перемогу над ворогами, за мир ╕ злагоду на наш╕й земл╕, — пишуть автори, — ми просимо Вас про визнання Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату як Пом╕сно╖ православно╖ церкви в Укра╖н╕, котра стане платформою для об’╓днання вс╕х православних в╕руючих в наш╕й держав╕».
Звернення п╕дписали трет╕й Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, соц╕олог ╢вген Головаха, письменниця Оксана Забужко, президент Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤» Михайло Гончар, почесний президент Нац╕онального ун╕верситету «Ки╓во-Могилянська академ╕я» В’ячеслав Брюховецький, ╕сторик Олександр Пал╕й, публ╕цист ╢вген Якунов.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14112

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков