Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЕДОВИЙ СПАС
Наш╕ традиц╕╖


Галина ЛИТОВЧЕНКО: РОНДЕЛ╤ З КРИМСЬКИХ ОБ╤ЙСТЬ
«У вирвах стогне мирний наш квартал, жахн╕ ру╖ни на п╕дмогу кличуть…»


НЕСПАЛИМА. З ГЛИБИНИ СТОЛ╤ТТЯ. НЕЗБОРИМА
У столиц╕ в╕дкрилася художня виставка ╕сторично╖ картини.


ПЕРШИЙ КОРОВАЙ
Наш╕ традиц╕╖


СКУЛЬПТУРА ╤ КРИМСЬК╤ ПЕЙЗАЖ╤
Нин╕ козацьк╕ нащадки захищають Укра╖ну в╕д орди. Як ╕ предки колись…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
В╤ДЛУННЯ КНИЖКОВОГО ФОРУМУ

У вересн╕ традиц╕йно в╕дбувся «Форум видавц╕в у Львов╕». М╕жнародний л╕тературний фестиваль, а також книжковий ярмарок, на котрий при╖хало 317 видавц╕в з Укра╖ни, тривав чотири дн╕.
Понад сто намет╕в розм╕стилися на територ╕╖ Палацу мистецтв, а у них — книги найр╕зноман╕тн╕шо╖ тематики. Видання для читач╕в в╕д дошк╕льного в╕ку ╕ дал╕ – до книг економ╕чного, пол╕тичного ╕ мистецького жанру, романи, поез╕╖, мемуари, ╕сторичн╕ досл╕дження, методична л╕тература – все, що душа бажа╓, знайшли сво╓ м╕сце, а в╕дтак ╕ свого читача у дн╕ Форуму. Ц╕нова пол╕тика, як минулого року, так ╕ цього, залишилась незм╕нною: книги можна було придбати в╕д 5 до 400 грн.
Свою думку щодо Форуму висловив м╕ський голова Львова Андр╕й Садовий: «Перш за все, хочу зазначити, що дуже важливим ╓ той факт, що традиц╕йно книжковий форум в╕дбувся у Львов╕. Уже 21-й раз! При╓мно, що саме у нашому м╕ст╕ проходить це свято Книги. До нас при╖хало багато видавц╕в з Укра╖ни ╕ св╕ту. Проте, коли нин╕ трива╓ в╕йна, ми повинн╕ розум╕ти таке правило – у в╕йн╕ вигра╓ не т╕льки зброя, у в╕йн╕ вигра╓ ╕нтелект. Безперечно, в╕дв╕дую книжковий форум щороку, придбав дек╕лька книжок».
Традиц╕йно в╕дв╕дали Форум ╕ Брати Капранови, як╕ цього року презентували енциклопед╕ю «Веселих свят!», де описана ╕стор╕я походження укра╖нських традиц╕йних свят в╕д Р╕здва до Р╕здва. Брати-письменники ╕ цього разу п╕дписували сво╖ книги на капот╕ зеленого автомоб╕ля перед входом у Палац Потоцьких.
Свою творч╕сть презентували у Львов╕ сотн╕ письменник╕в — не зл╕чити вс╕х, бо за чотири дн╕ з читачами зустр╕лася сила-силенна автор╕в. ╤ вс╕ ц╕ зустр╕ч╕ залишили в душах учасник╕в при╓мн╕ спогади...
«Ось вже летить на кон╕, попереду свого загону, отаман Маруся, а над ╖╖ шапкою розв╕ва╓ться шлик ╕з надписом «Смерть ворогам Укра╖ни». ╤ це вам не Орлеанська Д╕ва, котра воювала ╕конкою. Маруся доводила свою правоту кулею».
Це слова з ново╖ книги Василя Шкляра «Маруся», яка була презентована на Форум╕. Роман представив сам автор у «Книжковому дворику». Зустр╕тись з улюбленим письменником ╕ побачити нову працю автора прийшло багато людей.
Василь Шкляр писав «Марусю» п’ять рок╕в, покладаючись на ╕сторичн╕ под╕╖. У книз╕ описано бойовий шлях д╕вчини Марус╕, яка стала отаманом п╕сля загибел╕ трьох ╖╖ брат╕в. У роман╕ т╕сно перепл╕та╓ться шлях геро╖чно-траг╕чно╖ дол╕ Укра╖нсько╖ Галицько╖ арм╕╖, яка наприк╕нц╕ л╕та 1919 року визволила Ки╖в в╕д московсько-б╕льшовицьких окупант╕в, проте волею злого фатуму опинилася на меж╕ ц╕лковито╖ загибел╕. Автор розпов╕в, що працювати над романом було не важко, оск╕льки ма╓ великий досв╕д з написанням його найв╕дом╕шого на нин╕шн╕й день роману — «Залишенець, або Чорний ворон». Новий роман вийшов у видавництв╕ «Клуб с╕мейного дозв╕лля».
Василь Шкляр на зустр╕ч╕ з читачами назвав св╕й роман «Маруся» пророчим, оск╕льки писав його довго, ще перед под╕ями на Майдан╕. Справд╕, под╕╖, як╕ описан╕ у «Марус╕», т╕сно перепл╕таються з под╕ями, як╕ тривають нин╕ на територ╕╖ нашо╖ кра╖ни, коли ворог знову заз╕ха╓ на нашу землю.

Серг╕й Н╤К╤ШИН,
cтудент НУ «Льв╕вська пол╕техн╕ка»,
напрям «Журнал╕стика»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14108

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков