Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУСТКА…
А чому б цей гуртожиток не привести до ладу ╕ не в╕ддати його вимушеним переселенцям?


9 СЕРПНЯ - М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В
М╕жнародний день кор╕нних народ╕в щор╕чно в╕дзнача╓ться 9 серпня.


НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
«Я ВОЮЮ ПРОТИ РЕЖИМУ ПУТ╤НА...»

Рос╕╓, вставай!

На початку липня старший лейтенант прикордонно╖ служби ФСБ ╤лля Богданов перейшов рос╕йсько-укра╖нський кордон («Я просто дав прикордоннику 500 рубл╕в, ╕ мене пропустили»), при╖хав до Ки╓ва ╕ звернувся до Служби безпеки Укра╖ни. В╕н розпов╕в, що при╖хав простим добровольцем, щоб «надати посильну допомогу сво╖ми д╕ями, сво╖м досв╕дом у припиненн╕ в╕йни, яку на Сх╕дн╕й Укра╖н╕ намага╓ться розв’язати антинародний пут╕нський режим».
╤лля Богданов зак╕нчив Хабаровський прикордонний ╕нститут ФСБ Рос╕╖. Служив оперуповноваженим у Республ╕ц╕ Дагестан ╕ державним ╕нспектором в Приморському кра╖. «У Дагестан╕ служив на бойов╕й застав╕ в горах ╕ бачив, як пут╕нська система роками п╕дтриму╓ там зону напруженост╕, а тепер в╕йна перекинулася з подач╕ пут╕нського режиму на слов’янську землю». ╤лля Богданов – рос╕йський нац╕онал╕ст, дотриму╓ться крайн╕х правих погляд╕в, дружив ╕з «приморськими партизанами».
На прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕ оф╕цер ФСБ розпов╕в, що вир╕шив пере╖хати до Укра╖ни, оск╕льки був обурений рос╕йською пропагандою: телебаченням, яке не показу╓ проблеми в Рос╕╖, «де все прогнило», а говорить т╕льки про Укра╖ну ╕ «24 години на добу верзе н╕сен╕тницю». «Я при╖хав з одн╕╓ю метою: брати участь в АТО», – пояснив в╕н укра╖нським журнал╕стам. При цьому друз╕ Богданова воюють на боц╕ сепаратист╕в.
«Т╕льки з Владивостока у мене к╕лька знайомих ╖хало туди воювати. Я в╕д них знаю, що там воюють 70% при╖жджих, а 30% – м╕сцев╕ алкаш╕, ╕ люди зв╕дти поверталися розчарованими – рос╕йсько╖ ╕де╖ там в принцип╕ не виявилося... Я готовий воювати з громадянами Рос╕╖, з тими, хто захища╓ пут╕нський режим. До Рос╕╖ я повернуся, якщо буде революц╕я», – сказав в╕н на ки╖вськ╕й прес-конференц╕╖.
В╕дтод╕ минуло три м╕сяц╕. Зараз ╤лля Богданов служить в одному з добровольчих батальйон╕в у зон╕ АТО, брав участь у бойових д╕ях. В ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» в╕н розпов╕в про те, як склалася його доля.
– Ви вже майже три м╕сяц╕ перебува╓те в Укра╖н╕. Не шкоду╓те про сво╓ р╕шення, чи не було воно необачним?
– Абсолютно н╕, я задоволений тим, що при╖хав до Укра╖ни. Вважаю, що по-╕ншому не могло бути. Я не м╕г залишитися в Рашц╕.
– Чи ╓, кр╕м Вас, добровольц╕ з Рос╕╖, чи сп╕лкувалися Ви з кимось ╕з них, ╕ яка у них мотивац╕я?
– Звичайно, сп╕лкувався, тут досить широка д╕аспора рос╕ян. Особливо в батальйон╕ «Азов»: я в дуже хороших стосунках з рос╕янами в цьому батальйон╕. ╤ в ╕нших батальйонах теж зустр╕чав рос╕ян, з ус╕ма гарне сп╕лкування. В основному, при╖хали воювати люди, як╕ проти режиму, за покликом серця. Чесн╕, прекрасн╕ люди насправд╕, мисляч╕, таких у Рашц╕ на кожному кроц╕ не зустр╕неш.
– А як до Вас, рос╕янина-добровольця, ставляться укра╖нц╕, товариш╕ по батальйону? Насторожено чи в╕дразу прийняли?
– Ставляться добре, чуйно, по-доброму. Мен╕ дуже сподобалося, що у них ╓ волонтерська орган╕зац╕я: вс╕ допомагають, будь-як╕ питання вир╕шуються, нема╓ тако╖ проблеми, яку ти не вир╕шиш. При╖жджа╓ш в будь-яке м╕сто Укра╖ни з якоюсь сво╓ю проблемою, тоб╕ ╖╖ вир╕шують, нагодують, напоять, в╕двезуть, дадуть грошей. Все вир╕шу╓ться, все дуже чудово.
– ╤лля, Ви – рос╕йський нац╕онал╕ст. Чому Ви вир╕шили воювати не на боц╕ Рос╕╖, а, прямо скажемо, проти Рос╕╖?
– Я воюю не проти Рос╕╖, а проти антинародного пут╕нського режиму, який задавив ус╕ демократичн╕ досягнення, як╕ були п╕сля розвалу Союзу. ╤ зараз знову кра╖на занурю╓ться в чорносотенну совкову пр╕рву. Все дуже погано, кра╖на летить у пр╕рву, ╕ з цим потр╕бно щось робити.
– Але ж в Рос╕╖ при влад╕ корпорац╕я, до яко╖ Ви теж належали. Пут╕н – виходець ╕з ФСБ.
– Коли я вступав до ╕нституту, я заздалег╕дь розум╕в, що йду в систему, просто щоб отримати певн╕ навички, вм╕ння, як╕ буду використовувати надал╕ для революц╕╖ в Рос╕╖. Виключно з цим мотивом я вступав до цього ╕нституту прикордонного ефесбешного. Взагал╕, знав, що буду в╕йськовим – це мо╓ призначення, а що буду брати участь у революц╕╖ – я знав з 14 рок╕в. ╤ вступаючи до ╕нституту, ╕ коли я в Дагестан хот╕в розпод╕литися, хот╕в просто отримати бойовий досв╕д, який стане мен╕ в пригод╕, щоб пот╕м воювати з режимом. Все було продумано.
– Чи правда, що Ви дружили з «приморськими партизанами»?
– «Приморськ╕ партизани» – вс╕ мо╖ друз╕. Саша Ковтун, який зараз сидить... н╕бито в╕н прийняв ╕слам – тут як╕сь непорозум╕ння, ╕ Андр╕й Сухорада. ╤ вс╕х ╕нших знаю.
– А в ФСБ зустр╕чали людей з такими ж поглядами, як у Вас, чи були б╕лою вороною?
– Звичайно, зустр╕чав. Там ╓ так╕ ж нац╕онал-соц╕ал╕сти, нац╕онал╕сти, ╓ незадоволен╕ режимом, ╓ люди комун╕стичних погляд╕в. Публ╕ка досить р╕зна трапля╓ться.
– ╢ люди, налаштован╕ проти режиму, проти Пут╕на?
– Так, так╕ люди ╓. Природно, вони не кричать про це на кожному роз╕, але ╓. ╢ люди, як╕ жодно╖ пол╕тично╖ ч╕тко╖ позиц╕╖, св╕тогляду не мають, але незадоволен╕ режимом. ╢дине, вони — обивател╕, ╕ год╕вниця дорожче в╕д сво╖х переконань. Але незадоволених там багато.
– ╤ Ви вважа╓те, що под╕╖ в Укра╖н╕ – це пролог до революц╕╖ в Рос╕╖?
– Я вже не вважаю, що це вплине на внутр╕шню ситуац╕ю в Рос╕╖. Навпаки, це сильно зм╕цнило режим Пут╕на – це факт. Але те, що Укра╖на буде плацдармом для революц╕╖ в Рос╕╖, – це так. Укра╖на – це наш останн╕й шанс, який потр╕бно використовувати. Потр╕бна сильна ╓вропейська держава Укра╖на, вона повинна стати центром ╢вропи, т╕льки тод╕ ми зможемо з не╖ розпочати революц╕ю в Рос╕╖. Б╕гти правим нац╕онал╕стам н╕куди, окр╕м як до Укра╖ни.
– Спочатку потр╕бно вир╕шити проблему сходу Укра╖ни. Ви говорили нещодавно, що скоро доведеться обороняти Дн╕пропетровськ. Як дума╓те, довго протрима╓ться сепаратизм?
– Якби все по-нормальному вир╕шувалося, то, напевно, питання давно б вир╕шилося, задавили б весь сепаратизм, уже давно б перемогли в ц╕й в╕йн╕, якби нагор╕ не вир╕шували питання м╕ж собою не на користь простого народу. Пол╕тичн╕ ╕гри все псують, люди вмирають просто н╕ за що на цей момент.
– Тобто Ви вважа╓те, що винне кер╕вництво Укра╖ни?
– Десь воно ухвалю╓ ╕ грамотн╕ р╕шення, але не щодо в╕дносин з Рос╕╓ю. Якби з ╓вропейською державою так╕ б питання були, то так, напевно, можна, а з Рос╕╓ю не вир╕шу╓ться дипломатичним шляхом. Рос╕я – це гопник якийсь. Не можна з Рос╕╓ю по-чесному грати, ╕ обхитрити Рос╕ю неможливо. ╥й даси палець – вона в╕дкусить по саме плече. Тому я не розум╕ю до к╕нця пол╕тику кер╕вництва Укра╖ни в цьому питанн╕.
– Тобто Ви проти перемир’я, Ви вважа╓те, що ма╓ бути наказ наступати?
– Я вважаю, що так. Дипломатичн╕ шляхи вже вичерпан╕, хоча р╕шення не ф╕нансувати окупован╕ област╕ – це все дуже грамотно. Але дотиснути потр╕бно, звичайно. Не можна було давати зм╕цнювати позиц╕╖ рос╕йським в╕йськам на окупован╕й територ╕╖. Дуже багато жертв через це.
– А чи ╓ у Вашого батальйону ╕ в ╕нших батальйонах, як╕ воюють на сход╕, сили для того, щоб зв╕льнити Донецьк ╕ Луганськ?
– Взагал╕ так, в Укра╖н╕ достатньо ще резерв╕в, щоб нормально воювати, все це ╓. ╢дине, за сво╖ми в╕дчуттями скажу, що оф╕церськ╕ ╕ сержантськ╕ кадри насправд╕ об’╓ктивно дуже слабк╕ в Укра╖н╕, саме тому багато в╕йськових невдач було. Йдеться не про зраду, а просто про невм╕ння, непрофес╕онал╕зм укра╖нських в╕йськових.
– Ви не бо╖теся, що з Вами розправляться, як з Литвиненком? У ФСБ дуже бол╕сно ставляться до тих, хто протиставля╓ себе корпорац╕╖. Не було погроз?
– Погроз не було, але мен╕ з Рос╕╖ друз╕ писали, що Пут╕н пооб╕цяв ус╕х рос╕ян, як╕ воюють за Укра╖ну, повернути ╕ покарати. З╕ мною, я думаю, це мало б публ╕чний характер. Н╕чого, я морально готовий до будь-якого повороту под╕й. Краще вже п╕д╕рватися гранатою в останн╕й момент, н╕ж ╖хати до дяд╕ Вови.
– Були пов╕домлення, що Служба безпеки Укра╖ни взяла Вас п╕д охорону. Це — правда?
– П╕д охорону мене не брали абсолютно, мене т╕льки на початковому етап╕ дуже ретельно перев╕ряли, щоб я не виявився якимось шпигуном.
– Ви зна╓те, що в рос╕йських ЗМ╤ (наприклад, був сюжет телеканалу «Звезда») оголосили, що Ви — самозванець, що посв╕дчення ФСБ, яке було показано в передачах укра╖нського телебачення, фальшиве. Що ви в╕дпов╕сте?
– Це — природна реакц╕я ФСБ, н╕чого ╕ншого не оч╕кувалося. Я одразу пояснив, що це мо╓ ветеранське посв╕дчення, а не «ксива» звичайна, тому що у мене «ксива» була на переоформленн╕, у мене ╖╖ не було на руках. Посв╕дчення особи оф╕цера я залишив сво╖й т╕тц╕ в П╕дмосков’╖. На наступний день п╕сля ╕нтерв’ю прийшли два сп╕вроб╕тники ФСБ ╕ його вилучили.
– Ваших родич╕в у Рос╕╖ обшукують?
– Стосовно мене, наск╕льки я знаю, ведеться крим╕нальне провадження, стаття «держзрада» ╕, напевно, «найманство». Так, приходили, викликали мат╕р у в╕йськову прокуратуру, сестру в ФСБ викликали, в П╕дмосков’╖ до т╕тки заходили. Так особливо не напружують, але було...

Дмитро ВОЛЧЕК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14099

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков