Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВРОКОМ╤С╤Я – ПРО ЗВ╤Т AMNESTY
Саме рф атаку╓ цив╕льних, а ЗСУ намагаються ╖х захистити.


Б╤ЛЬШ╤СТЬ РОС╤ЯН ХОЧУТЬ НОВОГО ШТУРМУ КИ╢ВА
Рос╕яни - за в╕йну в Укра╖н╕ ╕ штурм Ки╓ва, але ╖хати на фронт не хочуть.


СЕЙМ ЛАТВ╤╥ ВИЗНАВ РОС╤Ю КРА╥НОЮ-СПОНСОРОМ ТЕРОРИЗМУ
Депутати категорично засуджують в╕йськову агрес╕ю рф ╕ масштабне вторгнення в Укра╖ну.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День сто ш╕стдесят дев’ятий…


ЗНАЧНА ЕСКАЛАЦ╤Я ╤ ГАНЬБА ДЛЯ ПУТ╤НА
Реакц╕я зах╕дних ЗМ╤ на атаку бази РФ в Криму.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2014
Андр╕й ОКАРА: «ГУМАН╤ТАРНА КАТАСТРОФА В РОС╤╥ ЗНИЩУ╢ ЛЮДЯН╤СТЬ У ЛЮДЯХ...»

На недавньому «круглому стол╕» в «Укр╕нформ╕» на тему: «Як вберегти Рос╕ю в╕д «зал╕зно╖ зав╕си»: роль ╕ значення рос╕йсько╖ ╕нтел╕генц╕╖» укра╖нськ╕ ╕ рос╕йськ╕ експерти, публ╕цисти, телеведуч╕ розм╕рковували про те, чи може Рос╕я уникнути ╕золяц╕╖, ╕ чи можлива хоч колись наша рос╕йсько-укра╖нська дружба...
Досто╓вський, предки якого були родом з Укра╖ни, придумав тезу про всесв╕тню сп╕вчутлив╕сть рос╕йського народу. Але зараз, коли йде в╕йна, коли Укра╖на вою╓ ╕з зрозум╕ло якими агресорами (╕ ц╕ агресори дивляться телев╕зор ╕ рад╕ють, що «Кримнаш»), у цей час укра╖нська ╕нтел╕генц╕я розм╕ркову╓ про те, як би рос╕янам не було погано, як би Рос╕ю не захопив Китай. Ця дискус╕я фактично п╕дтверджу╓ тезу про всесв╕тню сп╕вчутлив╕сть укра╖нського народу й укра╖нсько╖ ╕нтел╕генц╕╖. Я думаю, що д╕йсно в Рос╕╖ зараз в╕дбува╓ться гуман╕тарна катастрофа, яка абсолютно жахлива саме тому, що вона веде до найстрашн╕шого, що може бути. А найстрашн╕ше — це зникнення людяност╕ у людей. Тобто якщо ми уявля╓мо, що людина створена за образом ╕ подобою Божою, то от втрата ц╕╓╖ богопод╕бност╕ ╕ втрата божественного призначення, божественно╖ лог╕ки розвитку, що може реал╕зовуватися в людському житт╕, — ось це, напевно, найстрашн╕ше, що може бути. ╤ от якраз це робить з людьми ╕ телебачення, це робить пропаганда, це робить влада. Взагал╕, варто розум╕ти, а в Укра╖н╕ це, по-мо╓му, недостатньо розум╕ють, що ╓ дуже серйозний конфл╕кт рос╕йсько╖ та укра╖нсько╖ пол╕тичних культур.
З точки зору звичайного, такого середньостатистичного рос╕янина, Укра╖на — це не просто помилка ╕стор╕╖, а Укра╖нська держава — це якась недодержава, це така Махновщина незрозум╕ла, безглузда якась н╕сен╕тниця. Зверн╕ть увагу, з якою ╕рон╕╓ю, з яким сарказмом звичайн╕ нормальн╕, середньостатистичн╕ рос╕йськ╕ люди м╕ркують: «Ну що, мовляв, хохли, помайданили? Знову у вас Майдан? Знову у вас б╕йка у Верховн╕й Рад╕? Ну, ви ж, типу, н╕би так╕ майже, як ми, але ви так╕ н╕би пришелепкуват╕ трохи». ╢ така жорстка, досить стереотипна ╕ вкор╕нена в рос╕йськ╕й св╕домост╕ оц╕нка. Але ╕ з точки зору Укра╖ни або укра╖нсько╖ пол╕тично╖ культури — те, що в╕дбува╓ться в Рос╕╖, це теж якесь непорозум╕ння.
Чому? Тому що це ╕мпер╕я, це орда, це жорстка вертикальна ╕╓рарх╕я, ╕ звичайн╕ середньостатистичн╕ укра╖нськ╕ люди не можуть зрозум╕ти, чому рос╕яни так╕ от ╕мпероф╕ли. Ну, нав╕що ╖м ╕мпер╕я? Нав╕що ╖м ще заграбастати земл╕ ╕ там, ╕ там, ╕ так уже н╕би у Рос╕╖ земл╕ найб╕льше в св╕т╕, а все одно ще хочеться ╕ ще хочеться, й Аляску забрати назад ╕ так дал╕. Тобто це вза╓мне нерозум╕ння, воно насправд╕ зумовлене дуже серйозними причинами, вкор╕неними в культур╕, в ╕стор╕╖.
Зна╓те, м╕ж словаками ╕ чехами ╓, звичайно, ╕сторично зумовлен╕ вза╓мн╕ як╕сь претенз╕╖. Ну, можливо, вони трохи недолюблюють одне одного. М╕ж англ╕йцями ╕ шотландцями теж любов така умовна. Ну, от м╕ж, скаж╕мо, укра╖нцями ╕ рос╕янами, те, що в╕дбува╓ться зараз, — це взагал╕ як╕сно ╕нший конфл╕кт.
Здавалося б, чому м╕ж рос╕янами й укра╖нцями, я говорю зараз про рос╕ян ╕ укра╖нц╕в саме як про пол╕тичну нац╕ю, а не про укра╖нц╕в ╕ великорос╕в як етноси, так от, м╕ж рос╕янами й укра╖нцями, чому в╕дносини не так╕, як м╕ж чехами ╕ словаками, як м╕ж англ╕йцями ╕ шотландцями або вал╕йцями?
А тому що ╓ одна дуже важлива, дуже принципова р╕ч. А саме — перетин ╕ конфл╕кт уявлень про ╕деальну В╕тчизну, це — вза╓мовиключн╕ ╕дентичност╕ — рос╕йська й укра╖нська.
Дехто каже, мовляв, у ц╕й в╕йн╕ проявля╓ться екзистенц╕альне призначення РОС╤ЙСЬКОГО ДУХУ, РОС╤ЙСЬКО╥ ╤ДЕ╥, РОС╤ЙСЬКО╥ М╤С╤╥ в ╕стор╕╖ людства.
Прохання: поясн╕ть мен╕, яка ╓ ВИЩА РОС╤ЙСЬКА ПРАВДА в т╕й позиц╕╖, яку в╕дстоюють Пут╕н, Бородай, Г╕рк╕н-Стр╓льцов, Лавров, Чурк╕н ╕ патр╕арх Кирил?
Яка ╓ РОС╤ЙСЬКА М╤С╤Я в тому, щоб вести цю в╕йну (хоч прямо, хоч шляхом п╕дтримки ДНР-ЛНР-Новорос╕╖)? Наголошую: я не знущаюся ╕ не ╕рон╕зую. Я щиро намагаюся це для себе зрозум╕ти ╕ роз╕братися.
Укра╖н╕ ж, яка н╕коли особливо не шукала соб╕ рол╕ мес╕╖ у св╕тов╕й ╕стор╕╖, зараз випала доля, як ╕ СРСР у 1945 роц╕: стати могильником ╕деолог╕╖ Зла ╕ Смерт╕. З т╕╓ю лише р╕зницею, що у Г╕тлера не було ядерно╖ збро╖ — не встиг. Св╕това ╕стор╕я склалася так, що саме Укра╖на виявилася передн╕м кра╓м боротьби з╕ Св╕товим Злом — з фашизмом, нацизмом та ╕ншими проявами ╕деолог╕╖ Смерт╕ ╕ Небуття. Укра╖на — не просто передн╕й край. Укра╖на — ╓диний бо╓ць. ╤ якщо Укра╖на не зупинить Смерть, Зло ╕ Небуття, ╖х, кр╕м не╖, не зупинить н╕хто...
Але, повертаючись до нашо╖ теми. Що потр╕бно для того, щоб зробити можливим мирне сп╕в╕снування таких р╕зних ╕дентичностей?
По-перше, звичайно ж, укра╖нський ╕ рос╕йський ╕нформац╕йн╕ простори перебувають в асиметричн╕й ситуац╕╖. Тобто укра╖нц╕ тривалий час могли дивитися все рос╕йське телебачення ╕ знати, бути ╕нформованими про всю рос╕йську культуру, культурний процес, водночас рос╕йський ╕нформац╕йний ╕ культурний прост╕р — практично непроникн╕ для укра╖нського продукту або проникн╕ в якихось поодиноких випадках. Ось цю ст╕ну непроникност╕ могла б подолати Укра╖на. Укра╖на зараз ма╓ можлив╕сть створити альтернативне сусп╕льство, Укра╖на може вести правильну, грамотну ╕нформац╕йну пол╕тику, нав╕ть з урахуванням того, що ресурс╕в ╕ канал╕в для тако╖ пол╕тики зовс╕м-зовс╕м мало. Але зна╓те, нав╕ть т╕ люди, як╕ ╓ чиновниками, пол╕тиками вищого рангу, ╖м абсолютно байдуже просування Укра╖ни в рос╕йський ╕нформац╕йний прост╕р. Ну, я про це маю уявлення безпосередн╓, але нав╕ть мен╕ просто дивно.
Те, що в Укра╖н╕ робить держава, все погано, в тому числ╕ й в╕йна, те, що робить сусп╕льство в особ╕ якихось мережевих структур, профес╕йних, небайдужих людей, все ефективно. Напевно, т╕льки укра╖нське сусп╕льство зможе проф╕нансувати ╕ розвинути якусь ефективну ╕нформац╕йну пол╕тику Укра╖ни, в тому числ╕ ╕ для рос╕йського ╕нформац╕йного простору, тому що на державу тут покладатися, як ╕ в усьому ╕ншому, не доводиться.

Андр╕й ОКАРА
Ки╖в-Москва

Юлий КИМ
«ПЕСНЯ ПЯТОЙ КОЛОННЫ»

И вот опять нас мало —
тыщ восемь, может быть,
Кого телеканалы
 не могут охмурить.
Кого Россия-мама
 готова съесть живьем.
Опять нас, братцы, мало,
 уставши мы живем.
Пока мы честь по чести
 бранили нашу власть,
Россия с нами вместе
 смеялась подбочась.
И вдруг необъяснимо,
 как гром средь бела дня,
Россия после Крыма
 свихнулась сразу вся.
Как будто подвиг славный
 наш главный совершил,
Как бы рукой державной
 дракона сокрушил.
И честную победу
 сложил у наших ног,
Как будто он соседа
 не ограбил под шумок.
И всплыло в одночасье
 забытое давно
Немыслимое счастье
 быть с властью заодно.
Бери начальник шире,
 врежь Киму под дых,
Чтоб видели чужие,
 как наши бьют своих.
Дружина Михалкова
 стеной вокруг Кремля
Витийствует, сурово
 Макара заклеймя.
И уж, если сам Лимонов
 лобзает их взасос,
То с прочих миллионов
какой быть может спрос?
И вот опять нас мало,
 как в прошлые года,
И даже еще меньше,
 причем, гораздо меньше,
Совсем-совсем немножко.
Вот, братцы, в чём беда.

Популярний рос╕йський рок-музикант, автор ╕ виконавець, поет ╕ к╕ноактор ╤гор Тальков був застрелений 6 жовтня 1991 року на концерт╕ в Палац╕ спорту «Юбилейный» у Санкт-Петербурз╕. Майбутн╕й президент Пут╕н працював у т╕ часи в мер╕╖ Санкт-Петербурга...

Игорь ТАЛЬКОВ
«Я ВЕРНУСЬ»
(уривок з п╕сн╕)

Я мечтаю вернуться с войны,
На которой родился и рос.
На руинах нищей страны
Под дождями из слёз.
Но не предан земле тиран,
Объявивший войну стране.
И не видно конца и края
этой войне.
Припев:
Я пророчить не берусь,
Но точно знаю, что вернусь,
Пусть даже через сто веков —
В страну не дураков, а гениев.
И, поверженный в бою,
Я воскресну и спою
На первом дне рождения
Страны, вернувшейся с войны...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14093

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков