Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХТО ПРИНАДЖУ╢ ЗВ╤РА
якби нав╕ть укра╖ноф╕льство кримчан у 2014 роц╕ було й на порядок сильн╕шим, воно не гарантувало...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Л╤ТЕРАТУРНА ОСВ╤ТА
Знання р╕дно╖ та св╕тово╖ культури ще не робить вас культурними людьми, але допомага╓ в╕дчути...


ЩО МА╢ НА МЕТ╤ ╤Н╤Ц╤АТИВА ГАЛИНИ ТРЕТЬЯКОВО╥ – СТВОРЕННЯ ПЕНС╤ЙНОГО РАЮ ДЛЯ ЗАПРОДАНЦ╤В, ЧИ ЩЕ ОДИН КРОК УКРА╥НИ НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОВО╥ ДЕРЖАВИ?
висловлювання «слуги народу», Голови ком╕тету ВР з соц╕ально╖ пол╕тики пан╕ Галини...


ГАЛИНА ПАГУТЯК: ЖАБИ ╤ ОРЛИ
На мотив Олександра Олеся


В╤КТОР╤Я ТОРОН: ЯК ОРЛИ
Тривають суперечки про те, чого усе-таки не вистача╓ укра╖нському народов╕, щоб об’╓днатись...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2003
МІСТОК ДО ВЛАДИ
Таїсія ХУТОРСЬКА

Скрізь - на вулиці, у транспорті і навіть у ЗМІ можемо почути, що чекати народу від обраної влади розуміння і допомоги - марна справа. Людині треба розраховувати тільки на себе. Особливо ця думка панує серед селян. З одного боку воно так і є. Ще герой кінофільму "Чапаєв" казав: "...нікуди бідному селянину податися!.." Біди оточують скрізь. Узимку - холод, проблеми з опалюванням житла, бездоріжжя. Спекотним літом - спрага, відсутність якісної питної води, а іноді зовсім абиякої, не кажучи про полив городів, які повинні годувати сільські родини. Отож, кожний самотужки пробує, так би мовити, тягнути "ковдру" на себе, намагаючись прикритись від негараздів, але залишається зі своїми бідами наодинці. І впадає у відчай.
Таке сталося з селянами с. Трудолюбове Сімферопольського району. Вже багато років бідкаються вони без води. І терпець у декого урвався. У відчаї люди звернулись до "Кримської світлиці", а потім і з відкритим листом до голови Верховної Ради АРК Бориса Дейча. Матеріал про біди селян "Чи точить вода владу?" 15 серпня цього року був надрукований у "Світлиці".
Коли мені довелося спілкуватися з трудолюбівцями, настрої у більшості були песимістичні. Деякі взагалі були налаштовані проти тих, хто написав листа. Вважали, що від цього буде тільки гірше, бо влада завжди, на їхню думку, проти народу і правди шукати марно.
Навіть і зараз не можу впевнено сказати, що саме переконало і підбадьорило песимістів. Може, мудре народне прислів'я, що під лежачий камінь і вода не тече. Спробувала довести, що потрібно бути наполегливими, шукати "містки" до порозуміння з владою і що саме "Світлиця" може стати тим самим "містком".
Дехто єхидно запитав про ти-раж, мовляв, вашої "Світлиці" ніде не побачиш, "...а вот "Крымская правда" везде...". "Так, дійсно, скрізь. Тільки зараз поруч з вами "Світлиця", - не втримавшись, відповіла я.
Спитаєте, чи вірила у те, що можна "прокласти україномовний друкований місток" до кримської влади та "русло" з водою у кожне село Криму? Скажу відверто: була впевнена тільки в тому, що найголовніше не тільки вказувати на недоліки, а й підказувати шлях до їх розв'язання.
22 жовтня 2003 року Верховна Рада Криму під головуванням Б. Дейча прийняла рішення (№ 700-3/03) разом з Радою міністрів, районними державними адміністраціями, сільськими Радами про заходи з поліпшення водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах автономії. З цією метою планується провести протягом трьох місяців інвентаризацію об'єктів водозабезпечення, розробити програму заходів на 2004 - 2005 рр., узгодити фінансування і т. ін.
Ліпше спочатку прокласти "містки" для спілкування, ніж опинитись перед "дамбою" непорозуміння. (Що стосується дамби, то в останні тижні це слово стало справ-ді символом розбрату). Приємно, що, принаймні, на одну таку "дамбу" між владою і простим людом невдовзі стане менше.
Невдовзі - це коли в наших кримських селах, нарешті, справді задзюрчить чиста, прозора вода...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1408

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков