Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬК╤ В╤ЗЕРУНКИ
╢впатор╕йц╕ досить добре знайом╕ з творч╕стю вишивальниц╕. Перш╕ дв╕ виставки в цьому музе╖...


НАТАЛ╤Я ГОР╤ШНА: СМЕРТЬ ГЛАД╤АТОРА
Ближчим часом у ки╖вському видавництв╕ «Кондор» оч╕ку╓ться вих╕д ново╖ книги...


БАЧИТИ СВ╤Т ОЧИМА ДИТИНИ
Не часто на наш╕й урожа╖ст╕й л╕тературн╕й нив╕ народжуються так╕ неперес╕чн╕ книжки для д╕тей.


БУДЕМО ВЕСНУ СВАТАТИ!
20 лютого вшановують Святого Партен╕я, ╓пископа Лампаску, який жив у IV стол╕тт╕.


ЮЛ╤Я СТИРК╤НА: КОЛИСЬ Я ВЕРНУСЬ ДО ТЕБЕ
Сьогодн╕ «КС» радо представля╓ сво╓му читачев╕ чудову поетесу Юл╕ю Стирк╕ну.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2014
ЧИ БУДЕ ПОВНА ХАТА ПЕРЕДПЛАТИ?

Колись, у не так╕ вже й далек╕ часи, на стор╕нках нашо╖ «Св╕тлички» т╕шила око оптим╕стична рубрика «Повна хата передплати!». Авторами ц╕╓╖ рубрики були ми, читач╕. Д╕лилися сво╖ми радощами й болями. Гай-гай! «Було колись в Укра╖н╕ грим╕ли гармати», як писав наш пророк Тарас! Гримлять вони ╕ зараз на наш╕й укра╖нськ╕й земл╕, ╕ передплатити тут, у Криму, в╕тчизняну газету або журнал – мр╕я за с╕мома замками.
Ось уже котрий м╕сяць б’╓мося ми, читач╕, як риба об л╕д, аби чиновники ввели в передплатн╕ каталоги укра╖нськ╕ видання, зокрема, газети «Кримська св╕тлиця» ╕ «Л╕тературна Укра╖на». Марно! Не було ╖х у каталогах на друге п╕вр╕ччя цього року, нема╓ ╕ на перше п╕вр╕ччя 2015 року. В розд╕л╕ каталогу «Зарубежные издания. Украина» знову ж анотуються «Охота и рыбалка», «Магия» ╕ т. д., ╕ т. п. – ╕ жодно╖ укра╖нсько╖ газети чи журналу.
Щоб з’ясувати, де ж все-таки заритий собака, куди я т╕льки не звертався, в «Кримпошту» теж. Урешт╕, хоч ╕ не визнаю, але постукав у двер╕ «м╕н╕стерства» внутр╕шньо╖ пол╕тики, ╕нформац╕╖ ╕ зв’язку «Республ╕ки Крим». ╤ ось в╕дпов╕дь (додаю листа за п╕дписом «м╕н╕стра» Д. А. Полонського):

СИДЖУ ╕ думку гадаю: хто ж винен? Якщо горд╕╖в вузол ма╓ розрубати видавець т╕╓╖ чи ╕ншо╖ укра╖нсько╖ газети, то чому цього дос╕ не зроблено? Чому М╕н╕стерство культури Укра╖ни, Сп╕лка письменник╕в, «Просв╕та» ╕ пальцем не поворухнуть, щоб зрушити проблему з м╕сця? Чому?! Знову напрошуються слова безсмертного Тараса: «Не так т╕╖ вороги, як добр╕╖ люди…».

Василь ЛАТАНСЬКИЙ,
учитель-укра╖н╕ст,
читач та автор «КС»
з 31 грудня 1992 року

Р. S. Невже ╕ в новому роц╕ редакц╕я «КС», зваливши на сво╖ плеч╕ необов’язкову для себе повинн╕сть, продовжуватиме посилати у конвертах (тепер уже вс╕м бажаючим!) прим╕рники газети? Спасиб╕ редакц╕╖ величезне, та все ж найкращий вар╕ант – передплата.

В╤Д РЕДАКЦ╤╥.
На жаль, н╕чого вт╕шного щодо можливост╕ передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» й ╕нших укра╖нських друкованих пер╕одичних видань у Криму пов╕домити нашим многотерпимим читачам ми не можемо. У будь-якому м╕сц╕ Укра╖ни це можна зробити без проблем, в окупованому Криму — зась! Окупац╕йною «владою» заблокована робота пошти, в╕дключен╕ оператори телефонного зв’язку, про телебачення год╕ й казати — все робиться для того, щоб перервати ╕нформац╕йн╕, духовн╕ зв’язки людей, остаточно в╕д╕тнути анексований п╕востр╕в в╕д материково╖ Укра╖ни.
Але, разом з тим, не в╕дмовля╓ться ж так звана кримська «влада» в╕д укра╖нських продукт╕в, укра╖нсько╖ електроенерг╕╖ — пропаде ж Крим без них, це нав╕ть останньому «гобл╕ну» тут зрозум╕ло! А от нам, кримським укра╖нцям, не зрозум╕ло ╕нше: якщо ки╖вськ╕ урядовц╕ все-таки контактують з окупантами у цих напрямках (наш╕ видавц╕ на так╕ контакти не йдуть, бо як це — «Кримська св╕тлиця» в тимчасово окупованому, але УКРА╥НСЬКОМУ Криму буде визнана ╕ноземною газетою?!), чому б не контактувати, так би мовити, «пакетно»: хочете укра╖нських продукт╕в, електрики — пропускайте укра╖нськ╕ газети, телеканали, поштов╕ в╕дправлення, не знущайтеся над людьми ╕ здоровим глуздом!
Та поки ми в наш╕й держав╕ «вибудову╓мо систему ╕нформац╕йно╖ пол╕тики буквально з кол╕с» колеса ц╕ буксуватимуть ще довго й тяжко — ╕ не лише в Криму, де за тако╖ пол╕тики скоро взагал╕ й останнього укра╖нського ╕нформац╕йного «кол╕щатка» не залишиться. Дякувати Богу ╕ добрим людям, «Св╕тлиц╕» ще не «в╕дкрутили» ╤нтернет — там передплати не треба, щоп’ятниц╕ — там св╕жий номер. Тому — таки БУДЬМО!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14064

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков