Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2014
ЛЮБОВ НЕ ЗАМ╤НИТИ СТРАХОМ

«Любить» по-русски...

Про те, як пом╕чник Держсекретаря США В╕ктор╕я Нуланд частувала людей на Майдан╕ пир╕жками, рос╕йськ╕ ЗМ╤ розпов╕дають ледь не щодня. При цьому пир╕жки перетворюються то на булочки, то на печиво, ймов╕рно, залежно в╕д гастроном╕чних уподобань самого автора матер╕алу. Але це не важливо. Важливо довести в такий спос╕б, що Америка спонсорувала Майдан, який сама ж ╕ орган╕зувала, аби дестаб╕л╕зувати ситуац╕ю неподал╕к в╕д рос╕йських кордон╕в. В╕рите?
На той час Рос╕я ще не в╕д╕мкнула для кримчан укра╖нське телебачення, ╕ я спостер╕гала в прямому еф╕р╕ за знаменитою сценою. Пир╕жк╕в у пакунок могло вм╕ститися не б╕льш як п╕втора десятка, ╕ для багатотисячного Майдану це було як для слона муха, що нав╕ть некоректно з╕ставляти з к╕лькома рос╕йськими конвоями ╕з гуман╕тарним вантажем по 2 тис. тонн кожен, спрямованими на п╕вденно-сх╕дну Укра╖ну, на п╕дтримку сепаратист╕в та рос╕йських найманц╕в. Але це – не спонсорування бунт╕вних рег╕он╕в, а «велика гуман╕тарна м╕с╕я», як╕й ма╓ аплодувати стоячи все св╕тове сп╕втовариство.
Не хочу сказати, що сьогод-н╕ людям там живеться солодко, як ╕ про те, що вони сам╕ обрали таку долю. Нав╕ть заангажован╕ рос╕йськ╕ ЗМ╤ визнають, що антидержавний заколот п╕дтриму╓ лише половина тамтешн╕х жител╕в, а гуман╕тарний вантаж, спод╕ваюся, розпод╕ляють не лише пом╕ж с╕м’ями ополченц╕в, яких очолюють люди з рос╕йськими паспортами.
Про под╕╖ на Донеччин╕ ╕ Луганщин╕ розпов╕да╓, зокрема, фотовиставка Максима Василенка «Донбас. Безвих╕дь в╕йни», яку фотокореспондент «РИА Новости» скомпонував у результат╕ по╖здок на територ╕ю АТО. Кер╕вництво етнограф╕чного музею розм╕стило ╖╖ в нап╕втемн╕й к╕мнат╕, що перебува╓ в стад╕╖ кап╕тального ремонту ╕ нагаду╓ сво╖ми лише оштукатуреними ст╕нами бомбосховище (╖х, тимчасово населених тамтешн╕ми «д╕тьми п╕дземелля», на фотограф╕ях чи не найб╕льше). Було б несправедливо в╕дмовити автору роб╕т у хист╕ ╕ звести його працю до виконання пол╕тичного замовлення, хоча саме цим ╕ займаються в тих краях рос╕йськ╕ журнал╕сти. Але в даному випадку прац╕вниця музею, яка виступала на презентац╕╖, мала нав╕ть п╕дстави говорити про виставку як про факт мистецтва, в╕дсторонюючись в╕д пол╕тики.
Ось сто╖ть загублена на дороз╕ б╕ля плями, схожо╖ на замиту кров, д╕воча туфелька. Що сталося з ╖╖ господинею? Чи не за нею г╕рко плаче ця бабуся? А прац╕вниця музею поясню╓ те, що написано п╕д фотограф╕ями ╕ чого в сут╕нках не розглед╕ти.
— Онука ц╕╓╖ ж╕нки щойно ходила в магазин, ╕ ╖╖ тяжко поранило. Д╕вчинка померла у бабус╕ на руках. А ця родина, в яко╖ зруйновано д╕м, оселилася у власному туалет╕.
Ще одна фотограф╕я коментар╕в не потребу╓: л╕тня ж╕нка виходить з двору ╕ зачиня╓ за собою ворота. За старою звичкою. Бо вже нема╓ н╕ будинку, н╕ огорож╕, ц╕лими т╕льки ворота й лишилися.
Так╕ фотофакти ╓ промовист╕шими за багатосл╕вн╕ пропагандистськ╕ речитативи. Ось т╕льки висновки з побаченого кожен робить сво╖, ╕, насамперед, т╕, до яких п╕дготували людей пропагандисти. Не стала винятком ╕ емоц╕йно стримана прац╕вниця музею. ╥╖ почуття прорвалися назовн╕, коли вона не без задоволення коментувала фотограф╕ю, зроблену у День Незалежност╕ Укра╖ни. Аби принизити ╕ державу, ╕ ╖╖ захисник╕в та сплюндрувати сам факт незалежност╕, так зван╕ ополченц╕ влаштували парад в╕йськовополонених, даючи змогу м╕сцевому населенню вим╕стити на них сво╓ невдоволення з приводу в╕йни ╕ розрухи. Перехож╕ скандували: «Фашисти!», а хтось нав╕ть кидався на бранц╕в, намагаючись поквитатися. Тод╕ св╕това сп╕льнота висловила сво╓ обурення з приводу порушення м╕жнародно╖ конвенц╕╖ щодо в╕йськовополонених. На такий цин╕зм навряд чи були здатн╕ нав╕ть сепаратистськи налаштован╕ укра╖нц╕ Донбасу, як╕ ще недавно жили ╓диною с╕м’╓ю з представниками ╕нших рег╕он╕в, а свого часу теж в╕ддали голоси за незалежн╕сть сво╓╖ кра╖ни.
╤нша справа громадяни Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на чол╕ з ╖╖ урядом, як╕ скористалися пол╕тичною нестаб╕льн╕стю в сус╕дн╕й держав╕, аби таки не допустити ╖╖ входження н╕ в ╢С, н╕ в НАТО, а якщо вдасться, взагал╕ перетворити Укра╖ну на власну пров╕нц╕ю. Про будь-як╕ сентименти тут взагал╕ не йдеться.
«Чудовище мохнатое, мерзкое, русофобское», — говорить з телеекрану про «укр╕в» рос╕йський письменник Олександр Проханов. А його колега Едуард Лимонов заявля╓, що перемога ма╓ бути т╕льки во╓нною з╕ встановленням кордону в Ки╓в╕ (це – щодо перемир’я). «Ворогами», «божев╕льними», у яких «н╕коли не було держави» письменник назива╓ укра╖нц╕в ╕ йому вторять ╕нш╕: «То благо, якщо ц╕ ╕д╕оти пом╕ж собою пересваряться!».
А на запитання Олександра Мороза, що перебува╓ на зв’язку з Москвою, зв╕дки в ополченц╕в найсучасн╕ше важке озбро╓ння, Володимир Жириновський поясню╓: «Його продають ополченцям з╕ склад╕в п’ян╕ укра╖нськ╕ ╕нтенданти!». А той же Лимонов дода╓: «Яка р╕зниця, зв╕дки зброя? Геть ╕з Донбасу!».
Та глядача рос╕йських телеканал╕в навряд чи здивують такий цин╕зм ╕ вульгарна лексика. Диву╓ ╕нше. Це запитання в╕д Володимира Жириновського, адресоване Олександру Морозу: «Як вам вдалося зробити етн╕чних рос╕ян, що живуть на Укра╖н╕, нашими запеклими ворогами, та ще й лют╕шими, н╕ж сам╕ укра╖нц╕? Наш╕ радикали не зробили ╕ десято╖ частини того, що зробили ви…» — розм╕ркову╓ Володимир Вольфович, вже забувши ╕ про «божев╕льних», ╕ про «╕д╕от╕в».
Розмова про те, чому переважна б╕льш╕сть укра╖нц╕в висловлю╓ться за продовження АТО, точиться й на ╕нших телев╕з╕йних майданчиках ╕нших телеканал╕в. «За що вони нас так ненавидять? Коли матимемо по сус╕дству дружню, доброзичливо налаштовану Укра╖ну?» — запитують т╕, хто буду╓ свою повед╕нку на злоб╕ й агрес╕╖, водночас усв╕домлюючи, що в нов╕й Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни, вибори до яко╖ в╕дбудуться в жовтн╕, вже н╕ на кого буде обпертися у сво╖х ╕мперських заз╕ханнях, як дотепер на представник╕в Компарт╕╖ ╕ Парт╕╖ рег╕он╕в.
Вт╕м, ск╕льки б не виставляли себе рос╕яни переможцями ╕ на Донбас╕, ╕ у боротьб╕ санкц╕й на р╕вн╕ св╕тового сп╕втовариства, ╖хн╕ повед╕нка ╕ риторика швидше св╕дчать про внутр╕шн╓ невдоволення, н╕ж про насолоду переможними лаврами.
Пригадую недавн╕й День Незалежност╕ Укра╖ни в С╕мферопол╕, густо очеплений силовиками пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. ╤ хоч не було там укра╖нських прапор╕в, не звучало промов, просто купка людей поклала кв╕ти та помолилася за нов╕ укра╖нськ╕ «Небесн╕ Сотн╕», рахунок яких вже давно йде на десятки, ж╕нка, що в╕дпов╕дала на запитання журнал╕ст╕в, за два тижн╕ вже була змушена покинути Крим. А вона ж ╕ пол╕тикою н╕коли не займалася, а прийшла до пам’ятника тому, що вже викосило вс╕х, хто був попереду. То х╕ба ж переможц╕ ч╕пають ось таких беззахисних ж╕нок?
Виходить, що ч╕пають, хоча це ╕ не личить тим, хто бачить себе, насамперед, во╖ном. Зверн╕мо увагу на рос╕йський герб. Перед нами вже не радянськ╕ серп ╕ молот, а роз╕пнутий двоголовий хижак. Не на пациф╕стських позиц╕ях перебува╓ ╕ Рос╕йська православна церква. Для не╖ дорога у свят╕ часто-густо лежить по рясно пролит╕й кров╕ ворог╕в. А як же настанова про те, що свого ворога треба «возлюбити», за нього молитися? Як же щонайперша Божа запов╕дь: «Не вбий!». Та ╕ взагал╕, чи ви можете уявити соб╕ людину, яка молиться Олександру Невському або Федору Ушакову? Рос╕йськ╕ священнослужител╕ й сьогодн╕ частенько в╕щають з телеекран╕в ╕ здаються ╕нод╕ б╕льше схожими на переодягнених пол╕ттехнолог╕в.
Особливо непереконливо звучать слова про «збройний переворот» в Укра╖н╕. Бо, насправд╕, там н╕чого не «перевернулося». При влад╕ т╕ ж сам╕ особи, що й останн╓ десятил╕ття, х╕ба що за винятком пана Януковича. А якщо це такий вже ц╕нний керманич, Володимир Володимирович ц╕лком би м╕г скористатися його послугами.
До реч╕, якщо вже говорити про конституц╕йн╕сть чи неконституц╕йн╕сть якихось там процес╕в, тут можуть видатися ц╕кавими ╕ под╕╖ в сам╕й Рос╕╖, де перш╕ особи в╕дшукали спос╕б об╕йти власну конституц╕ю ╕ залишити на трет╕й терм╕н рос╕йського президента. Цьому можна знайти пояснення з точки зору пол╕тично╖ доц╕льност╕ – внутр╕шня напруга у рос╕йському сусп╕льств╕ дуже велика ╕ варто зм╕нити стиль кер╕вництва на б╕льш демократичний, так воно може просто розсипатися. А ось для Укра╖ни В. Пут╕н вважа╓ найдоц╕льн╕шим перебування при влад╕ людини, яка розграбувала кра╖ну, довела ╖╖ до меж╕ дефолту ╕ до громадянсько╖ в╕йни. Бо Янукович – св╕й, керований.
А у в╕йни обличчя не ж╕ноче, не дитяче ╕ взагал╕ не людське. Зав╕тайте до «бомбосховища» Кримського кра╓знавчого музею – ╕ ви не захочете н╕ великих зарплат та пенс╕й, н╕ рубльово╖ зони, н╕ запов╕тних триколор╕в, ви захочете просто мирного неба, просто обняти найдорожчих вам людей ╕ н╕коли з ними не розлучатися.
Щодо письменника Олександра Проханова, то у 70-т╕ роки в╕н в╕в творчий сем╕нар у московському Л╕тературному ╕нститут╕ ╕м. Горького, де я тод╕ навчалася. То була справжня оаза багатонац╕онально╖ л╕тератури, де творч╕ прац╕вники ╕ студенти одноголосно засуджували письменник╕в, як╕ в гонитв╕ за ширшою аудитор╕╓ю в╕дмовлялися в╕д р╕дно╖ мови на користь рос╕йсько╖. Бо, розвиваючи чужу для себе мову, фактично лише зб╕днювали ╖╖, зб╕днювали ╕ власн╕ культуру та народ, повернувшись до них спиною. А молодь, яка шанувала р╕дне слово, була в л╕т╕нститут╕ на особливому рахунку. Це стосувалося ╕ «волохатих» «укр╕в». Та х╕ба б наважився тод╕ хтось сказати под╕бн╕ слова?
А для нин╕шньо╖ Рос╕╖ не потр╕бн╕ симпатики. Вона бере страхом. Хоча, насправд╕, тих, кого люблять, — не бояться, а кого бояться, — не люблять. ╤ страхом любов не зам╕нити, як не зам╕нити спок╕й ╕ стаб╕льн╕сть штучною бравадою.

Тамара СОЛОВЕЙ

На фотовиставц╕ «Донбас. Безвих╕дь в╕йни»

ТИМ ЧАСОМ...

РОС╤Я УР╤ЗАЛА КРИМУ Ф╤НАНСУВАННЯ НА 2015 Р╤К МАЙЖЕ УЧЕТВЕРО

На ц╕льову програму розвитку Криму до 2015 року вид╕лять близько 100 м╕льярд╕в рубл╕в, а не 373 м╕льярди, ран╕ше передбачених проектом федерального бюджету, пов╕домля╓ «Дождь». З проекту бюджету на 2015 р╕к ╕ на плановий пер╕од 2016 ╕ 2017 рок╕в випливало, що 373 м╕льярди рубл╕в на Крим будуть вид╕лен╕ наступного року. Однак у прес-служб╕ М╕нф╕ну пояснили, що тепер грош╕ будуть вид╕ляти по роках: у 2016 роц╕ — 134,6 м╕льярда, в 2017-му — 138,4 м╕льярда.
Заступник м╕н╕стра РФ у справах Криму Андр╕й Соколов розпов╕в, що М╕нф╕н до останнього хот╕в вид╕лити ц╕ грош╕ в╕дразу, щоб провести ф╕нансування федерально╖ ц╕льово╖ програми розвитку Криму через ╤нвестфонд. «Це спроба М╕нф╕ну зарезервувати суму на випадок майбутн╕х секвестр╕в якихось, щоб витрати на Крим були захищен╕», — сказав в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13997

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков