Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2003
Нас вітають!
прихильники

Світла газето "Кримська світлице" - наших надбань невичерпна скарбнице!

КОЛЕКТИВУ РЕДАКЦІЇ, АВТОРАМ, ЧИТАЧАМ "КРИМСЬКОЇ СВІТЛИЦІ"

Тисячу вітань, найщиріших побажань, здорової творчої снаги невтомним лицарям пера, патріотам України з нагоди випуску тисячного числа південного форпосту інтелектуального українства!
Анатолій ПОГРІБНИЙ - від Київської організації Національної Спілки письменників України.

***

Духовних сил та Божої допомоги!
Шановні друзі!
Сьогодні українська громада Криму, отримуючи 1000-не число своєї газети, має слушну нагоду згадати бурхливі роки народження нашої України і оцінити те, наскільки вагомою була поява на Кримському півострові першої україномовної газети.
"Кримська світлиця", пройшовши шляхом становлення, набула нових, притаманних лише їй рис, які відрізняють газету серед численної української преси.
І хоча не все вдалося зробити, але головна мета досягнута - тепер саме ви щотижня народжуєте нове українське друковане слово.
Я вірю, пройдуть роки і ваша газета відсвяткує багато ювілеїв та отримає немало відзнак. Так має бути і так буде. "Кримська світлиця" народилась для довгого і плідного життя!
Дорогі "світличани", від української православної громади Криму, від кліру Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату і від мене особисто прийміть сердечні вітання Вам і Вашим родинам та побажання творчої наснаги, духовних сил та Божої допомоги.
Хай Господь наш Ісус Христос Спаситель завжди перебуває з нами.
Єпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

***

Уважаемые сотрудники редакции и читатели газеты "Кримська свiтлиця"!
От имени Президиума Верховной Рады Автономной Республики Крым и от себя лично поздравляю Вас с выходом 1000-го номера украиноязычной общественно-политической газеты Крыма, ставшей за время своего существования неотъемлемой частью системы периодической печати Автономной Республики Крым. Газета вносит огромный вклад в распространение украинского языка в информационной сфере автономии, популяризацию знаний об истории, культуре, традициях и обычаях украинского народа.
"Кримська свiтлиця" переживала и счастливые и сложные времена, строила экономические основы своей деятельности, сплачивала коллектив, и наконец, пройдя все стадии становления молодого издания, преодолев трудности, подошла к выпуску сегодняшнего юбилейного номера.
В знаменательный для вашего коллектива день примите искренние пожелания дальнейших успехов, укрепления связи с читателями, здоровья, благополучия, радости новых побед.
Председатель Верховной Рады Автономной Республики Крым Борис ДЕЙЧ.
7 ноября 2003 г.

***

Колективу редакції Всеукраїнської громадсько-політичної та літературної газети "Кримська світлиця", всім читачам часопису

Шановні друзі!

Щиро вітаємо вас з виходом ювілейного 1000-го номера "Кримської світлиці" - єдиної в регіоні газети, що видається українською мовою.
Багато труднощів довелося подолати колективу редакції на шляху становлення, але завдяки наполегливості і витримці, професіоналізму та співпраці з громадськими організаціями і державними структурами газета вистояла і відбулася. На її сторінках виступали видатні політики і урядовці, громадські діячі, провідні вчені, краєзнавці, поети і письменники. "Кримська світлиця" - це громадсько-політичний і культурологічний альманах, підручник і помічниця для школярів, порадниця для дорослих, яка має свою чесну і відкриту державницьку позицію. Спасибі вам за самовіддану працю на благо України. Нехай свіжий вітер змін на краще наповнює вітрила вашого часопису в бурхливому морі сьогодення.
Щастя, міцного здоров'я всьому колективу та читачам "Кримської світлиці", нових здобутків та творчих успіхів у вашій благородній діяльності!

З повагою - Постійний Представник Президента України в АР Крим Олександр ДІДЕНКО.

***

Щиросердо вітаємо увесь колектив редакції і авторський загал газети "Кримська світлиця" з виходом у світ тисячного числа газети! Віримо, що спираючись на підтримку свідомих патріотично налаштованих трударів краю, колектив редакції подолає природні і штучні перепони на шляху демократичного розвою нації. Зичимо Вам і Вашим родинам благополуччя і здійснення творчих задумів!
Гуртуймо просвітянські сили на виконання відповідальних державотворчих і просвітянських завдань! Слава Україні!
З повагою -
голова Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Т. Шевченка, народний депутат України Павло МОВЧАН.

***

Уважаемые коллеги!
Сердечно поздравляем с выходом тысячного номера общественно-политической и литературной газеты "Кримська світлиця", которая первой на полуострове "заговорила" с крымчанами на языке Великого Кобзаря. Ценим вашу позицию, способствующую развитию гражданского общества в Украине и гармонизации межнациональных отношений в нашем общем крымском доме.
Желаем многотысячных тиражей, творческих взлётов, большой читательской аудитории!
Коллектив редакции газеты Верховной Рады АРК "Крымские известия".

***

Шановні колеги-журналісти!
Шановні читачі!
У тисячний раз "Кримська світлиця" приходить до людей, які є патріотами України, відчувають себе продовжувачами славних традицій нашого свободолюбивого народу.
Спасибі усім, хто творить видання, яке будить національний дух, утверджує національну ідею. Спасибі тим, хто передплачує, купує, а головне - читає "Кримську світлицю", долучається до вічних наших духовних цінностей.
З повагою - Ігор Лубченко, голова Національної спілки журналістів України.

***

Час - історії хронометр,
Мчить в ракеті місячній.
Наче вчора - перший номер,
А сьогодні - тисячний!
"Світличани"! По заслузі
знову я вітаю вас.
Ви відомі всюди, друзі,
Праця ж ваша - вищий клас!
І в Європі, і у Штатах,
І в віддалених кутках
Ждуть на вас, немов на брата
З словом правди на вустах.
Ви свого призвання горді,
Прямували до мети.
В книгу Гіннеса рекордів
Вас належить занести.
Бо ж чимало, друзі милі,
Скрутних в вас було годин.
І як вижити зуміли,
Знає, мабуть, Бог один.
То в казні ані грошини,
То в помешканням - хоч плач.
Та завжди в такі години
Вас підтримував читач.
Тож живіте, світличани,
І борітесь знов і знов
Проти зради, зла, омани,
За добро і за любов!
Михайло ВИШНЯК,
запорізький козак, а ще передплатник, автор і постійний читач "Світлиці".
м. Сімферополь.

***

ТВОРЦІВ і читачів "Кримської світлиці" сердечно вітаю з поважною подією в життєписі видання - виходом у світ тисячного числа газети. Усі, кому дорога справа українського національного відродження, хто не байдужий до духовного життя нашого народу, його історії, культури, перевірених віками звичаїв і традицій, у кого в грудях б'ється полум'яне серце патріота, зичать "Кримській світлиці" славного довголіття, а колективу, який творить її у нинішніх непростих умовах, високого натхнення на всі добрі справи.
Перемагать і жить заповідали нам великі наші попередники!
Тож хай вам пишеться, хай таланиться!
Щиро ваш - Микола ЛУКІВ, поет, головний редактор журналу "Дніпро", заслужений діяч мистецтв України і Російської Федерації, академік Української екологічної академії наук.

***

ПРЕЗИДІЯ Кримської республіканської організації Національної Спілки письменників України щиро вітає журналістів, дописувачів, читачів "Кримської світлиці" - часопису, що завжди відстоював і відстоює інтереси людей, які сповідують мир і злагоду в Криму, з виходом у світ тисячного номера. Гадаємо, що і надалі колектив газети робитиме все для того, аби "Кримська світлиця" була жаданим співрозмовником у кожній оселі шанувальників українського слова.  За дорученням президії КРО НСПУ - Валерій БАСИРОВ.

***

ВАША і наша газета в Криму, народжена Незалежністю, стала справжньою дослідницею української історії, минулої і сучасної, оборонницею наших святинь, безкомпромісним правдошукачем у нелегкому поступі. Вітаю в своєму улюбленому виданні Дух українськості!
А ще так любо бачити в газеті обличчя дітей та юні, часто в українських строях, читати їхні щирі сповіді в оригінальних додатках "Джерельце" і "Будьмо!".
Дякую за цю повінь любові до дітей та уваги до вчительства, студентства, бо, мудро "вкладаючи" в ці діалоги душу, журналісти творять майбутнє Криму і України. Здається мені, своєю безкорисливою працею ви робите усе, аби Крим асоціювався для сучасників не тільки з морем та пляжем, а найбільше - з українською світлицею Духу!
З пошаною Марія ЗОБЕНКО, письменниця, лауреат Державної літературної премії імені Олеся Гончара.
м. Дніпропетровськ.

***

ПРОШУ прийняти сердечне вітання з нагоди виходу тисячного номера "Кримської світлиці" - улюбленої газети не тільки мешканців Криму, а й багатьох письменників, журналістів, просвітян, всіх, кому дорога національна ідея, незалежність Української держави. Приємно думати, як ви гарно доглядаєте свою світлицю, щоб вона завжди була чиста, привітна і світла, як і всі українські світлиці. Дякую вам за те, що не раз дозволяли виступати і мені зі своїми творами. Нехай же щастить і надалі у благородній діяльності, усім бажаю міцного здоров'я, щасливої долі, гарного творчого настрою, а "Кримській світлиці" - завжди сяяти, завжди бути цікавою, красивою, неповторною і жити ще довго-довго, від тисячі до нових незліченних тисяч!
Олесь ЛУПІЙ,
лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка.

* * *

Дорогі світличани!
Ваш тисячний номер побачив світ на 11-му році видання газети. Бажаю всім нам у наступні чотири роки побачити 2000-й номер. Непереможного вам натхнення в роботі!
Лідія МАДОЯН.
Київ.

***

РАДІЮ з того, що газета "Кримська світлиця", переборюючи тисячі проблем, дожила до свого 1000-го номера і, сподіваюся, буде довго жити на радість шанувальникам української мови і культури та на зло всім смертям, якими з усіх боків обкладають наше слово агресивні примітиви-зловмисники і спадкоємці виконавців сумнозвісних валуєвських циркулярів та емських указів, спрямованих іще з царських часів на знищення мови Тараса Шевченка і Лесі Українки. Єдина на великому півострові україномовна громадсько-політична просвітницька газета "Кримська світлиця" проливає світло на дійсний стан речей у сфері теперішньої інформаційної політики в нашій державі, переконливо спростовує інсинуації політиків учорашнього дня про нібито насильницьку українізацію на Сході й Півдні України. Одна-одненька "Світлиця" в багатоповерховому домі - це так мало! Вона, як самотній острівець в розбурханому шквальними вітрами морі, нікому не загрожує, скоріше - сама потерпає.
Дай, Боже, мудрості й доброти тим людям, від яких залежить подальша доля часопису, щоб перебороти в собі імперські забобони, і, якщо не допомагати, то принаймні не шкодити виданню, яке відзначається національною толерантністю, повагою до багатоголосся думок і водночас небезпідставно й справедливо відкидає все те, що суперечить історичній правді, законному, конституційному праву українського народу як політичної нації почуватися господарем у своєму державному домі, поважаючи всіх його жителів, незалежно від їхнього походження і етнічної приналежності.
Нехай торжествує істина, яку можна сформулювати, ледь модифікувавши відомі слова великого Тараса, таким чином: в своїй світлиці своя правда, і сила, і воля! Справді, істина полягає в тому, що не підлягає нікому. З найкращими побажаннями, а насамперед із вірою в торжество історичної справедливості на українській землі, яка немислима без відновлення самоповаги, національної гідності в кожному з нас.
Петро ОСАДЧУК,
заступник голови Національної Спілки письменників України.

***

ДОРОГІ ПОБРАТИМИ,
колеги по многотрудній, не завжди безпечній, але вкрай потрібній праці єдиної в Криму української газети! Віншуючи з виходом 1000-го номера вашого і нашого часопису, зичу всім трударям пера непохитної твердості у розвої рідної мови калинової! Хай вікна "Кримської світлиці" світяться добром і братолюбством до всієї багатонаціональної родини Криму і хай довкола вас гуртуються і множаться українські видання!
Будьмо, звитяжці пера!
Ваш Борис ОЛІЙНИК. м. Київ.

Рідній газеті "Кримська світлиця" - з нагоди виходу в світ тисячного номера

Рідна газето "Кримська світлице" -
Рідної мови чиста кринице,
Рідної пісні, рідного слова,
Витоків наших першооснова.
Світла газето "Кримська світлице" -
Наших надбань невичерпна скарбнице!
Наша духовність, наша надія,
Кожен твій номер серце нам гріє.
Будь же довіку ти чесною й чистою,
Доброю, щирою і променистою,
Будь наступальною, будь бойовою,
Будь всюдисущою, будь молодою.
Будь і громадською, і політичною,
Будь романтичною і поетичною.
Будь молодіжною, будь і дитячою,
Будь і лишайсь українською, нашою!
Данило КОНОНЕНКО.
7 листопада 2003 р.

***

ХАЙ ОСЯВАЄ ПРОМІННЯ "СВІТЛИЦЮ"!
Знаю, що надходить незвичайне свято - вийде в світ 1000-й номер єдиної україномовної газети в Криму "Кримська світлиця". З її сторінок, як зі світлого вікна світлиці, я бачу живе сьогодення, його радощі і смуток, і море за різної погоди, і степове безмежжя різнобарвне.
"Кримська світлиця" відбиває своїми вікнами-сторінками навіть далекі світи. Ось аж із Каліфорнії озивається до читачів Катерина Кричевська та й ділиться спогадами сумними про голодний 1933 рік у Києві: доля закинула її, нащадка славетного роду українських художників Кричевських, не за Чорне море, а за океан...
Мене особисто схвилювала оповідь про кобзаря Олексія Нирка, котрий, незважаючи на труднощі, виховує юне покоління, розкриває йому секрети кобзарського мистецтва, що має славетних попередників, якими горда наша Україна.Газета подає голос на захист чарівної природи, на збереження улюблених квітів і дерев, що прикрашають наше життя, дарують здоров'я, викликають потяг до краси.
Історична тема і сьогодення, негаразди і надії на краще в нашому світі, все, що хвилює людство, знаходить своє місце в "Світлиці".
Приємно, що велика увага приділяється освіті, літературі, мистецтву. Хочу побажати подальшого успіху її працівникам, покращення умов праці, нових цікавих розмаїтих матеріалів, що будуть зігрівати серця читачів. Хай буде світлим, теплим не лише ювілейний день! Хай осяває проміння "Світлиці" дні нашого життя!
Олекса ЮЩЕНКО,
поет, прозаїк, заслужений діяч мистецтв України, читач і шанувальник "Кримської світлиці".

***

"Світлиця" - наше надбання

Газету "Кримська світлиця" я передплачую з першого номера. Пригадую, якою радістю і підтримкою для української громади м. Сімферополя став вихід першого номера! Нарешті з'явилась українська газета, якої так чекали українські патріоти. Газета з перших чисел почала порушувати соціально важливі теми, допомагаючи людям краще зрозуміти політичну ситуацію в державі, зачіпати в їхніх душах національні струнки, навертаючи до рідного коріння. Гострі виступи, історичні розвідки, мистецько-літературні матеріали розкривали очі людям, формуючи свідомість сьогочасного кримського українця. Газета стала справжнім надбанням для вчителя. Це та незамінна порадниця, до якої звертаються і вчителі української мови, і історії, і географії, бо де ще ви знайдете такий різноплановий багатющий матеріал відносно тих імен, що повертаються в нашу літературу і культуру, тієї правдивої інформації про наше минуле і сьогодення. А мовно-літературно-комп'ютерний конкурс допомагає не відставати від тих сучасних нових технологій і стимулює до активного, інтелектуального та духовного розвитку школярів.
Справжньою знахідкою для маленького читача і творчого колективу стало видання додатків "Джерельце", "КримСПОРТ", "Будьмо!". Газета дає можливість молодим громадянам висловити свою позицію, помічає і підтримує маленьку іскорку таланту, що тільки-но народжується, дбає про державницьке спрямування виховання сучасних кримських школярів.
Прекрасно, що колектив редакції завжди близько стоїть до людей. Зустрічі в трудових колективах, на мистецьких заходах, в звичайних родинах людей - це той безпосередній зв'язок, який допомагає вижити в нинішній складний час, дає підтримку та надію на щось позитивне.
З кожним номером зростає число шанувальників "Кримської світлиці". Тож бажаємо Вам об'єктивності й незаангажованості, професійних успіхів, творчої атмосфери, фінансової стабільності!
Тетяна ЗАХАРОВА,
учитель-методист української мови та літератури ЗОШ № 29 м. Сімферополя.

***

ЗАВТРА, 8 листопада, об 11-й годині в редакції "Кримської світлиці" (Сімферополь, вул. Гагаріна, 5, МДЦ "Артек", 3-й поверх, к. 19) розпочнуться "Вечорниці у "Світлиці", присвячені виходу у світ ювілейного 1000-го номера нашого часопису. В програмі свята: нагородження юних переможців конкурсу у дитячій газеті "Джерельце" на кращу розповідь про літо; другий відкритий конкурс кримської української авторської пісні "Львівська струна - на кримський лад!", конкурс на краще виконання народних пісень, у текстах яких зустрічається слово Крим.
Запрошуємо до нашої "Світлиці" усіх добрих і щирих серцем людей, яким буде про що поговорити. До зустрічі на вечорницях!


На колажі -

В. Качула, Е. Соченко, Д. Кононенко

Л. Степко, М. Владзімірський, С. Лащенко, В. Хоменко, Т. Соловей, О. Лиховецька

Т. Іващенко, Ю. Дорофей, М. Жагліна, В. Совик, Ю. Жаглін

П. Гуторов, Т. Гнучова, О. Келімова, Л. Совик, І. Хабленко

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1394

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков