Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВАНГЕЛ╤╢ В╤Д ПРОФЕСОРА ЖАДЬКА
Слово «╢вангел╕╓» означа╓ «добру новину», яка поряту╓ людство в╕д...


╢ВРОПЕЙСЬКИЙ ГЕРОЙ УКРА╥НИ
Григор╕я Орлика можна назвати ╓вропейським геро╓м. В╕н син гетьмана-мазепинця Пилипа Орлика ╕...


«СПИСОК» КАТЕРИНИ: РУЙНАЦ╤Я ДЕРЖАВНОСТ╤, ПОКР╤ПАЧЕННЯ УКРА╥НЦ╤В, ЖОРСТКА РУСИФ╤КАЦ╤Я
Тож Катерина ╤╤ в Одес╕ – це не ст╕льки частина «исторического облика нашего...


ДОЛЯ КРЕЙСЕРА «ПАМ’ЯТЬ МЕРКУР╤Я» ТА ЙОГО КОМАНДИРА
Команда крейсера заздалег╕дь прийняла р╕шення п╕дняти над кораблем укра╖нський прапор, але...


«Я ТЕБЕ ПОРОДИВ, Я ТЕБЕ ╤ ВБ’Ю!», АБО ЯК УКРА╥НЦ╤ СТВОРИЛИ ╤ ЗРУЙНУВАЛИ ╤МПЕР╤Ю
Йдеться не так про «Тараса Бульбу», як про Рос╕йську ╕мпер╕ю, що виникла р╕вно 300...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2014
ПРОЩАЙ, ╢ВРОПО?

╤стор╕я ╕ сучасн╕сть

У розпорядження «Рух-прес» над╕йшли коп╕╖ двох документ╕в: запис розмови Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни Олександра Мороза з м╕н╕стром закордонних справ Рос╕╖ Андр╕╓м Козир╓вим, проект Протоколу про консультац╕╖ та сп╕вроб╕тництво м╕ж М╕н╕стерством закордонних справ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та М╕н╕стерством закордонних справ Укра╖ни.
Зустр╕ч проходила 27 липня в укра╖нському посольств╕ у Москв╕, в присутност╕ к╕лькох високопоставлених укра╖нських та рос╕йських державних чиновник╕в ╕ посла Укра╖ни в Рос╕╖ Володимира Крижан╕вського.
Вже на початку розмови Олександр Мороз поставив п╕д сумн╕в здатн╕сть Укра╖ни самост╕йно проводити зовн╕шньопол╕тичну д╕яльн╕сть: «...ми повинн╕ попередньо консультуватись ╕ до певно╖ м╕ри координувати наш╕ д╕╖ у м╕жнародних орган╕зац╕ях».
Безумовно, це не могло не сподобатись Андр╕╓в╕ Козир╓ву. В╕н наголосив на необх╕дност╕ спец╕ально╖ угоди. За нею, сказав м╕н╕стр, наш╕ (рос╕йськ╕ та укра╖нськ╕) дипломати не робитимуть жодного кроку без вза╓мних консультац╕й або щонайменше — без попередження про односторонню д╕ю. П╕сля цього можна задля чужого ока зробити вигляд, що пов╕домлена сторона не зна╓ про те. Це вже справа тактики.
Мабуть, бажаючи ще б╕льше сподобатися рос╕йському м╕н╕стров╕ та зм╕цнити сво╖ позиц╕╖ в московського кер╕вництва, Олександр Мороз заявив, що «наш╕ стосунки виграли б, якби наш╕ кра╖ни надавали матер╕альну допомогу одна одн╕й (!) за кордоном». Насамперед це стосу╓ться дипломатичних установ — допомоги у вигляд╕ прим╕щень, зв’язку, транспорту.
Але тут Андр╕й Козир╓в вир╕шив поставити Голову Верховно╖ Ради Укра╖ни на м╕сце. Сказавши, що повн╕стю п╕дтриму╓ ц╕ пропозиц╕╖, рос╕йський м╕н╕стр висунув сво╖ умови. Мовляв, щодо представництв за кордоном Москва не ма╓ н╕чого проти, але нав╕ть мови не може бути про перех╕д цих буд╕вель у власн╕сть Укра╖ни. Т╕льки оренда.
Ц╕каво, чи консультувався Олександр Мороз перед ц╕╓ю розмовою ╕з фах╕вцями нашого зовн╕шньопол╕тичного в╕домства? Адже саме сп╕вроб╕тникам МЗС доведеться впроваджувати його ╕н╕ц╕ативи. А значна ╖хня частина навряд чи буде корисною для Укра╖ни.
Зокрема, у четверт╕й статт╕ проекту Протоколу записано, що «сторони безпосередньо або через сво╖ посольства будуть ╕нформувати одна одну про важлив╕ питання сво╓╖ внутр╕шньо╖ та зовн╕шньо╖ пол╕тики, про сво╖ п╕дходи та позиц╕╖ щодо основних м╕жнародних проблем».
Отже, М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни не зможе зробити жодного кроку, попередньо не погодивши його з Москвою, що навряд чи буде до вподоби нашим дипломатам. Та й, зрештою, як же Конституц╕я, Декларац╕я про державний суверен╕тет, Акт про державну незалежн╕сть? Може, для Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни вони не ╓ обов’язковими для виконання?
Як практичне запровадження домовленостей м╕ж Олександром Морозом та Андр╕╓м Козир╓вим можна розглядати найважлив╕ш╕ пол╕тичн╕ под╕╖, як╕ в╕дбудуться найближчим часом. За ╕нформац╕╓ю з достов╕рних джерел, 17-18 серпня у Москв╕ мають пройти рос╕йсько-укра╖нськ╕ переговори щодо остаточного вир╕шення дол╕ Чорноморського флоту. А кульм╕нац╕╓ю може стати в╕зит президента Рос╕╖ Бориса ╢льцина до Ки╓ва, запланований на к╕нець вересня. Передбача╓ться, що саме тод╕ буде п╕дписано догов╕р про дружбу ╕ сп╕вроб╕тництво м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю.
Щодо «дружби», то ми вже добре зна╓мо, яка вона. Якщо й «сп╕вроб╕тництво» буде под╕бним, ╓враз╕йського союзу нам не уникнути, ╕ тод╕ – прощай, ╢вропо.

Тарас ЗАХАРУК
«Кримська св╕тлиця»,
13 серпня 1994 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13784

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков