Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2003 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 24.10.2003
ДЕ "СВІТЛИЦЮ" ЗНАЮТЬ, ТАМ ЇЇ ШУКАЮТЬ!
.

Перечитуючи останній номер газети "Кримська світлиця", ми звернули увагу на статтю Віктора Руденського "А ви, назло усім, - передплатіть!". В ній розповідається про те, як один з читачів не міг купити вашу газету. Але нас це не здивувало, бо ми знаємо, що у Сімферопольському автотранспортному технікумі є чудовий викладач української мови та літератури Ніна Семенівна Мельниченко, яка дуже цікаво проводить свої уроки. А допомагає їй у цьому "Кримська світлиця". На кожне заняття студенти-першокурсники купують газету та розповідають про прочитані ними статті, а також якусь одну статтю письмово перекладають на російську мову. Так Ніна Семенівна вчить їх правильно розмовляти та аналізувати прочитане. Крім цього, студенти дізнаються про останні новини Криму. А головне те, що всім це дуже подобається. Діти навіть зацікавили читанням газети своїх батьків. Вони переказують найцікавіші статті не тільки в технікумі, але й вдома. Тож зрозуміло, чим викликаний такий попит на вашу газету.
P. S. Ми просимо збільшити поставку "Кримської світлиці" до кіосків "Союздруку" в районі автотранспортного технікуму, бо студентам доводиться їздити у центр міста, щоб купити черговий номер газети.
Ірина БАРДІНА,
студентка групи 11-БД Сімферопольського автотранспортного технікуму.


ПОРАДНИЦЯ І ПОМІЧНИЦЯ

Завжди чекаю п'ятниці, бо в цей день отримую свіжий номер улюбленої газети "Кримська світлиця". Передплачую часопис з 1997 року і жодного разу не пожаліла, що витратила 10 гривень, аби півроку дізнаватись про наші кримські новини та знайомити з ними своїх учнів.
Я - вчителька української мови та літератури. І не уявляю якісної підготовки до уроків без "Світлиці". Адже творчий колектив редакції намагається донести до читачів, дорослих і маленьких, ті важливі новини, події, що відбуваються довкола нас, надрукувати листи-роздуми читачів на болючі теми, дати путівку в життя молодим талантам.
Завдяки часопису на уроках літератури рідного краю маю змогу знайомити школярів з письменниками Криму, про яких немає відомостей у книзі О. Губаря "Земле моя кримська". Серед них - поети Микола Артеменко, Василь Латанський, Іван Кривенко, Єва Пономаренко, Вячеслав Гук, Лана Зоренко, Наталя Мухіна, прозаїк Григорій Котницький та інші. Саме газета дала поштовх моїм ученицям Оксані Кудлай та Анжелі Апоян для пошукової роботи і особистого листування та знайомства з письменниками М. Артеменком та В. Латанським.
Товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка разом з редакцією газети "Кримська світлиця" уже вшосте провели літературний конкурс "Ми діти твої, Україно" з метою виявити молоді таланти Криму. І я дуже рада, що в цьому році мої дві учениці - Ірина Гришняєва та Юлія Сиротська посіли призові місця в номінації "Публіцистика". А наша землячка Катя Осадца з села Чкалове Нижньогірського району другий рік підряд стала призером у номінаціях "Поезія" та "Проза". Але ж таких талановитих дітей багато. Просто не кожен наважиться надіслати свої твори до газети, і тому саме вчитель повинен допомогти дитині вселити віру в себе.
Багато педагогів уже давно стали добрими друзями редакції. Ми про них та їхніх учнів читаємо та сторінках часопису, знаємо, яке цікаве життя в їхніх школах. Прекрасними, на мій погляд, є додатки до "Світлиці" - "Джерельце" (для молодших школярів), "Будьмо!" (для молоді та учнів старшого віку), "Кримспорт". Весь матеріал, надрукований там, - це чудова інформація для уроків розвитку зв'язного мовлення, позакласних заходів, виховних годин. Добрі духовні задатки підтримуються розповідями про звичаї, обряди наших предків, релігійні свята та історії храмів. А який багатий пісенний вернісаж друкувався на сторінках часопису! Я зібрала понад 100 українських народних та популярних естрадних пісень.
Колектив нашої школи дуже вдячний письменнику Данилові Кононенку та редакторові телепередачі "Рідна хата" Олександрові Польченку за те, що вони приїхали до нас у Нижньогірськ на літературний вечір. Такі зустрічі запам'ятовуються надовго.
Нещодавно я була на курсах перепідготовки учителів української мови та літератури в Сімферополі. Дуже змістовними і потрібними були лекції викладачів Т. В. Єфимової, В. І. Гуменюка, Т. М. Чудової, І. Г. Вибрика та інших. Ми, вчителі, теж обмінювались досвідом роботи. А мені б хотілося ще порадити всім своїм колегам, щоб і "Кримська світлиця" завжди була на письмовому столі поряд з методичними розробками, підручниками та учнівськими зошитами. Бо це - невичерпне живе джерело, одне з найкращих періодичних видань, яке обов'язково допоможе вам у вихованні підростаючого покоління.
Наталя ВОРОНІНА,
вчителька української мови та літератури Нижньогірської загальноосвітньої школи № 1.

О РІДНЕ СЛОВО, ЩО БЕЗ ТЕБЕ Я?

Українська мова, ставши невід'ємною часткою нашого життя, чимдалі все глибше проникає в усі його сфери. Звичайно, не всі читають художні твори, видані чи перекладені українською мовою, проте незмінним попитом користується в бібліотеках - шкільних, міських, районних та іншого статусу навчальна література з української мови, літератури, історії та культури. Серед запитуваних відвідувачами видань - підручників та книг з творами класиків української літератури Всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця". Справа в тому, що бібліотечні фонди через фінансову скруту не в повній мірі поповнюються сучасними виданнями, от і сподіваються читачі за допомогою "Світлички" заповнити прогалини у вивченні якоїсь теми, заповнити "білі плями" потрібними знаннями. І треба зазначити, що газета добре прислуговується їм в цьому, якщо потрібний матеріал віднаходиться...
Та ось біда: бібліотеки не мають коштів на передплату періодики. Окремі номери кримської української газети, як правило, потрапляють до нас від читачів-доброчинців. Дуже прикро, що єдине україномовне видання в Криму, яким є "Кримська світлиця", не доходить до читача через бібліотечні мережі. Ось де повинні проявити свою турботу наші депутати всіх рівнів, громадські організації, просто добропорядні люди. Гарну ініціативу, чула, проявила голова севастопольського Союзу українок Богдана Процак, яка організувала передплату 50 примірників "Кримської світлиці" для шкіл міста. У Сімферополі виявила готовність надати спонсорську допомогу бібліотекам міської мережі у передплаті "Кримської світлиці" керівник відкритого акціонерного товариства "Світло", член СДПУ(о) Світлана Коцар.
Хочеться сподіватися, що доброчинність стане нормою діяльності підприємств - національних товаровиробників, які у такий спосіб прокладуть дорогу кримчанам - громадянам України до скарбниці українського слова, культури, мистецтва, берегинею яких на нашому півострові є "Кримська світлиця". А газета, в свою чергу, висвітлюватиме багатогранне життя в Криму і Україні, продовжуватиме друкувати матеріали освітянської тематики.
Олена ОГАРКОВА, бібліотекар.
м. Сімферополь.


ПОВНА ХАТА... ПЕРЕДПЛАТИ!

"Велика дитяча газета" (передплатні індекси 21557, 23091)
Нашу газету читають діти й дорослі. В ігри грають цілими сім'ями. "Велика дитяча газета" виховує повагу до батьків, любов до свого народу, шанобливе ставлення до української мови.
"Велика дитяча газета" сприяє розвитку логічного мислення, уваги, пам'яті, творчої уяви, в ігровій, зрозумілій формі розвиває дитяче світосприйняття. Діти, які постійно читають "Велику дитячу газету", краще навчаються в школі.

"Пригоди" (08202)
Тепер, коли зростає статистика підліткової злочинності, наркоманії та самогубств, ми повинні об'єднати свої зусилля, щоб подолати це лихо. Наш кольоровий журнал формує у підлітків правдиві життєві цінності. На сторінках "Пригод" його автори пропагують здоровий спосіб життя, готують юних читачів до вирішення "дорослих" проблем і допомагають знайти своє місце в колективі, в суспільстві.

"Сканворд + кросворд" (21554)
"Сканворд + кросворд" - не тільки весела розважальна газета. Різноманітні завдання та цікаві рубрики сприяють розвитку повноцінної особистості, поліпшують настрій, роблять життя дитини цікавішим та змістовнішим.

"Кухарочка" (06693)
Газету створено спеціально для дбайливих господинь, які прагнуть урізноманітнити щоденну буденність цікавими, поживними та смачними стравами. Перевірені рецепти доступні кожній родині, розповіді наших читачів про свої кулінарні секрети, безліч захоплюючих конкурсів, інтерв'ю з відомими людьми про приготування їжі, - все це робить газету самобутньою та цікавою кожній людині.

"Життєві історії" (06694)
Радість і сум, дружба і кохання, сміх і сльози - усі грані буття в "Життєвих історіях". А ще цікаві розповіді, корисні поради, кулінарні рецепти, призи та конкурси. Приємного вам читання!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2003 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1378

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков