Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗЕНТУВАЛИ «КРИМСЬК╤ СОНЕТИ» М╤ЦКЕВИЧА УКРА╥НСЬКОЮ ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЮ
Презентац╕я видання в╕дбулась у Кримському дом╕


У КРИМУ «МОЛОД╤ЖН╤ К╤БЕРДРУЖИНИ» ОКУПАНТ╤В ШУКАЮТЬ «ЕКСТРЕМ╤ЗМ» В ╤НТЕРНЕТ╤
про це у сво╓му зв╕т╕ пов╕домля╓ "Асоц╕ац╕я ре╕нтеграц╕╖ Криму".


ВАКЦИНА ДЛЯ УКРА╥НСЬКОГО КРИМУ
Прищепитися в╕д коронав╕русу можна на адм╕нмеж╕.


ЯК ПУТ╤НА П╤Д Г╤ТЛЕРА ГРИМУЮТЬ
Що сто╖ть за новою статтею «с╕рого ╕деолога» Кремля: безсоромна презентац╕я ново╖...


У КИ╢В╤ В╤ДКРИЛИ ВИСТАВКУ ПРО КУЛЬТУРУ КРИМСЬКИХ ТАТАР «ШЛЯХ КРИМ/YOL QIRIM»
На вас чекають ш╕сть тематичних зал╕в, близько 200 експонат╕в та насичена культурна програма", -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2014
ПУТ╤Н ПОГРОЖУ╢ З КРИМУ

Отсель грозить мы будем... брату?

За оц╕нкою Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни, загальна чисельн╕сть угруповання рос╕йських в╕йськ, зосереджених на окупованому Кримському п╕востров╕, досягла 22-х тисяч в╕йськовослужбовц╕в.
Структура цього угруповання, його чисельн╕сть, озбро╓ння св╕дчать про далекосяжн╕ плани рос╕йського в╕йськово-пол╕тичного кер╕вництва не лише в╕дносно утримання п╕д сво╖м контролем окупованого укра╖нського п╕вострова, а й в╕дносно п╕вденних район╕в материково╖ Укра╖ни. Як би Кремль не намагався це приховати запевняннями про «оборону Криму».
Причина рос╕йсько╖ активност╕ зрозум╕ла. Крим «з Укра╖ною» ╕ Крим «без Укра╖ни» — це два абсолютно р╕зн╕ п╕вострови. Особливо в середньо- ╕ довгостроков╕й перспектив╕. Фактично, ╕снування п╕вострова ╕ його розвиток прямо прив’язан╕ до материково╖ частини нашо╖ кра╖ни, як би рос╕йському кер╕вництву не хот╕лося його «╕золювати» або включити в рос╕йську державну «орб╕ту».
У соц╕альному, ╕нфраструктурному, ф╕нансово-економ╕чному та ╕нших аспектах житт╓д╕яльност╕ нормальне ╕снування п╕вострова, тим б╕льше як курортно╖ зони, просто неможливе без «велико╖» Укра╖ни.
У зв’язку з цим нин╕шн╓ рос╕йське кер╕вництво, напевно, вивчало досв╕д сво╖х попередник╕в, наприклад, ╕мператриц╕ Катерини ╤╤, яка нав╕ть п╕сля визнання кримським ханом сво╓╖ васально╖ залежност╕ в╕д рос╕йського престолу була змушена ще довг╕ роки воювати з Туреччиною за контроль над Причорномор’ям, бо по-справжньому включити Крим до складу ╕мпер╕╖ без контролю над прилеглими до нього територ╕ями просто не могла. ╤ дуже чудово це розум╕ла.
Думаю, якби пан Пут╕н ╕ його радники, зат╕ваючи кримську авантюру, хоча б на секунду засумн╕валися в тому, що ╖м вдасться поставити п╕д св╕й контроль територ╕ю нин╕шн╕х Донецько╖, Запор╕зько╖, Херсонсько╖, а також Одесько╖ ╕ Микола╖всько╖ областей Укра╖ни — н╕яко╖ анекс╕╖ взагал╕ б не в╕дбулося.
Але що зроблено, то зроблено. ╤ тому, ускочивши в Крим, сьогодн╕ Пут╕н вже не може в╕д нього в╕дступитися. П╕востр╕в став для нього чимось на зразок вал╕зи без ручки. Причому тепер забрати цю ручку у хазя╖на вал╕зи з кожним днем йому ста╓ дедал╕ важче.
Ось чому сьогодн╕ п╕востр╕в фактично перетворю╓ться на сво╓р╕дний пут╕нський плацдарм. ╤ нема╓ жодного сумн╕ву, що при слушн╕й нагод╕ зв╕дти ц╕лком може йти удар в укра╖нське материкове Причорномор’я.
З в╕йськово╖ точки зору в╕докремлений удар з територ╕╖ Криму дуже ускладнений — вузький перешийок, зручний для ефективно╖ оборони укра╖нськими в╕йськами, причому пор╕вняно невеликими силами, ╕ очевидна можлив╕сть розгорнути необх╕дн╕ резерви поблизу перешийка, використовуючи для цього розвинену транспортно-лог╕стичну ╕нфраструктуру рег╕ону.
У той час, коли зосередження рос╕йського ударного угруповання на самому п╕востров╕ пов’язане з ц╕лим рядом труднощ╕в (чого т╕льки одна поромна переправа варта). Усе це робить п╕дготовку ╕ завдання удару з Криму дуже трудом╕сткою ╕ витратною справою.
Але зовс╕м не неможливою. Особливо у раз╕ прориву з Криму «в комплекс╕» ╕з завданням ряду ╕нших удар╕в. Наприклад, уздовж азовського узбережжя або висадкою оперативного десанту на укра╖нське чорноморське узбережжя «л╕в╕ше» Криму. Ось чому рос╕йська арм╕я продовжу╓ гнати на п╕востр╕в особовий склад, бойову техн╕ку ╕ озбро╓ння.
А нагода для початку «зв╕льнення» може випасти дуже неспод╕вано, ╕ тому ударне угруповання, готове атакувати Укра╖ну, рос╕йське в╕йськово-пол╕тичне кер╕вництво вважа╓ за краще мати п╕д рукою завжди.
Основн╕ сили ╕ засоби рос╕йське в╕йськове командування в даний момент стягу╓ в п╕вн╕чну, п╕вн╕чно-сх╕дну ╕ п╕вн╕чно-зах╕дну частини п╕в-острова. Головний руб╕ж проходить по умовн╕й л╕н╕╖ Джанкой — Чорноморське, де розташову╓ться основна частина головних сил цього угруповання, а передов╕ рубеж╕ винесен╕ вперед — по л╕н╕╖ Братське — Яснополян╕вка — Медвед╕вка.
А взагал╕, нарощування рос╕йською арм╕╓ю сил ╕ засоб╕в на п╕востров╕ в╕дбува╓ться дуже ударними темпами. В основному за рахунок з’╓днань П╕вденного в╕йськового округу (виявлено частини ╕ п╕дрозд╕ли як м╕н╕мум двох мотостр╕лкових бригад з╕ складу цього округу), в тому числ╕ включаючи амф╕б╕йн╕ з╕ складу МП Чорноморського флоту ВМФ РФ. У Криму також розгорта╓ться ешелонована система ППО, включаючи ЗРК типу С-300 ПМ ╕ ЗРПК «Панцир — 1С», обладналися позиц╕╖ для ПБРК типу «Баст╕он», перекинут╕ туди ще навесн╕ цього року.
На сьогодн╕, на п╕востров╕ вже заф╕ксовано близько 30-35 танк╕в, близько 450 бойових броньованих машин, до 30 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), включаючи не лише БМ-21 Град, а й 9К57 ╕ 9К58 (в╕дпов╕дно «Смерч» ╕ «Ураган»), а також до 55 артилер╕йських систем ствольно╖ артилер╕╖ кал╕бру 122-мм ╕ б╕льше.
Посилю╓ться також ав╕а-ц╕йне угруповання на п╕востров╕, особливо його ударна складова. Рос╕йське в╕йськове кер╕вництво ц╕лком оф╕ц╕йно оприлюднило сво╖ плани посилити ав╕ац╕йне угруповання (до 40 бойових л╕так╕в), що базу╓ться на п╕востров╕, з фронтовими бомбардувальниками Су-24М, ескадриль╓ю ударних бомбардувальник╕в Ту-22М3 ╕ перекинути туди ж п╕дрозд╕л нов╕тн╕х багатофункц╕ональних винищувач╕в Су-30. Кр╕м того, наявн╕сть на п╕востров╕ близько 55-60-ти одиниць багатофункц╕ональних ╕ ударних вертольот╕в М╕-8/17 ╕ М╕-24/35 також наштовху╓ на дуже однозначн╕ думки.
Сл╕д ч╕тко розум╕ти, що вся ця «виставка досягнень рос╕йського ВПК» з╕брана в Криму зовс╕м не для курорт-них забав. ╤ обслуговуючий ╖╖ персонал прохолоджуватися в ун╕кальних кл╕матичних умовах п╕вострова не буде.

Костянтин МАШОВЕЦЬ,
╤нформац╕йно-анал╕тичний центр РНБО
(«Укр╕нформ»)

ТИМ ЧАСОМ...

ЯЛТА ПРИЙНЯЛА УДВ╤Ч╤ МЕНШЕ ТУРИСТ╤В, Н╤Ж ЗАЗВИЧАЙ

К╕льк╕сть турист╕в, як╕ в╕дпочивають цього року в Ялт╕, на 48% менша за минулор╕чн╕ показники. Про це пов╕домили у в╕дд╕л╕ з курорт╕в ╕ туризму Ялтинсько╖ м╕сько╖ ради, переда╓ «5-й канал».
«В середньому установи санаторно-курорт-ного комплексу Велико╖ Ялти зараз заповнен╕ на 45%. Всього на територ╕╖ Велико╖ Ялти розташовано 120 санаторно-курортних установ. З початку року, як з’ясувалося, на територ╕╖ Велико╖ Ялти в╕дпочило трохи б╕ль-ше, н╕ж 127 тисяч ос╕б», — зазнача╓ться у пов╕домленн╕.
Ран╕ше «м╕н╕стр курорт╕в ╕ туризму Криму» Олена Юрченко пов╕домила, що станом на к╕нець липня середня завантажен╕сть кримських оздоровниць становила 47,6%. Нав╕ть м╕сцева окупац╕йна «влада» визнала, що цього року анексований Рос╕╓ю Крим прийме в два рази менше турист╕в, н╕ж у минул╕ роки.
Як пов╕домлялося ран╕ше, рос╕йськ╕ компан╕╖ не посп╕шають купувати пут╕вки до Криму, а загальна к╕льк╕сть турист╕в на окупованому п╕востров╕ скоротилася б╕льш н╕ж удв╕ч╕. Водночас результати досл╕дження, проведеного за допомогою Google Zeitgeist, св╕д-чать, що п╕вденне узбережжя Криму перестало ц╕кавити укра╖нц╕в як м╕сце для в╕дпочинку цього року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13777

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков