Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗЕНТУВАЛИ «КРИМСЬК╤ СОНЕТИ» М╤ЦКЕВИЧА УКРА╥НСЬКОЮ ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЮ
Презентац╕я видання в╕дбулась у Кримському дом╕


У КРИМУ «МОЛОД╤ЖН╤ К╤БЕРДРУЖИНИ» ОКУПАНТ╤В ШУКАЮТЬ «ЕКСТРЕМ╤ЗМ» В ╤НТЕРНЕТ╤
про це у сво╓му зв╕т╕ пов╕домля╓ "Асоц╕ац╕я ре╕нтеграц╕╖ Криму".


ВАКЦИНА ДЛЯ УКРА╥НСЬКОГО КРИМУ
Прищепитися в╕д коронав╕русу можна на адм╕нмеж╕.


ЯК ПУТ╤НА П╤Д Г╤ТЛЕРА ГРИМУЮТЬ
Що сто╖ть за новою статтею «с╕рого ╕деолога» Кремля: безсоромна презентац╕я ново╖...


У КИ╢В╤ В╤ДКРИЛИ ВИСТАВКУ ПРО КУЛЬТУРУ КРИМСЬКИХ ТАТАР «ШЛЯХ КРИМ/YOL QIRIM»
На вас чекають ш╕сть тематичних зал╕в, близько 200 експонат╕в та насичена культурна програма", -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2014
РАЗОМ ПРАЦЮ╢МО НА ПЕРЕМОГУ!

Неоголошена, в╕роломна та жорстока в╕йна, яку веде московський недоросль проти Укра╖ни, п╕дняла нечувану хвилю протесту мешканц╕в нашо╖ держави. Звичайно, сусп╕льство розд╕лено на активних ╕ пасивних протестант╕в, а ще якусь долю займають «н╕як╕», «байдуж╕» та «замоскален╕», бо «затуркан╕» були в часи турецького поневолення. У загальн╕й картин╕ народного спротиву громадяни Укра╖ни на висот╕ протесту проти московського агресора.
П╕сля траг╕чних м╕сяц╕в боротьби в сусп╕льств╕ викристал╕зовуються люди, як╕ не просто здатн╕ самост╕йно допомогти нашим захисникам, а й ум╕ють об’╓днати навколо себе ╕нших, щоб допомога була сутт╓ва ╕ д╕╓ва, а головне, — вчасна ╕ конкретна.
Про таку людину зараз мова. А ще б╕льше про ту роботу, яку вона орган╕зувала для допомоги хлопцям на передов╕й.
ЛАНА БОРИСОВА: журнал╕стка-профес╕онал, володарка титулу «Журнал╕ст року — 2006», володарка нагороди «Ср╕бне перо», переможниця нац╕ональних та м╕жнародних конкурс╕в, орган╕заторка благод╕йних акц╕й на п╕дтримку хворих тварин, патр╕отка, громадська д╕ячка. Сп╕лкування з Ланою захоплю╓, як ╕ вона сама: ерудована, позитивно емоц╕йна, ризикова, перейнята турботами про хлопц╕в-во╖н╕в, як╕ опинилися в пекл╕ в╕йни. На допомогу ╖м Лана орган╕зувала акц╕ю «╢дина кра╖на – Единая армия: п╕дтримай захисника» — для адресно╖ допомоги Збройним Силам Укра╖ни. (https://www.facebook.com/armyborisova). У двомовн╕й назв╕ – суть бачення об’╓днано╖ нац╕╖. Лана Борисова запропонувала вс╕м, хто п╕дтриму╓ укра╖нське в╕йсько, зорган╕зуватись в групу ╕ працювати на забезпечення найнеобх╕дн╕шим наших захисник╕в. Спочатку в мереж╕ ╤нтернету ФейсБук Лана створила сп╕льноту, в яку вже зголосилось до 600 учасник╕в, а також почала орган╕зовувати зб╕р кошт╕в та речей, що в╕дправля╓ в т╕ бригади, як╕ потребують. Зв’язок трима╓ пост╕йний з командирами батальйон╕в, з самими б╕йцями, сама бувала в зон╕ АТО, ризикуючи життям, але зараз Лана знову збира╓ться туди. Журнал╕стка-во╖н стала для хлопц╕в Ангелом-Охоронцем, вони так ╖╖ ╕ називають. «Я не можу зараз стояти осторонь проблем та виклик╕в, перед якими опиняються наш╕ в╕йськов╕… Нема╓ сво╖х чи чужих в╕йськових. Вони вс╕ – наш╕ захисники!» — каже журнал╕стка. У Лани – ╕нформац╕я про вс╕ потреби для солдат╕в: в╕д др╕бних побутових до важливих захисних. Що ╕ ск╕льки потр╕бно бригад╕ чи конкретному солдату – це до Лани. Вона орган╕зову╓ передачу ╕ндив╕дуальних посилок, тому до Лани звертаються р╕дн╕ ╕ друз╕ во╖н╕в, яким хочуть щось передати.
Сама Лана каже, що вже ма╓ к╕лька пом╕чниць, тому назива╓ свою орган╕зац╕ю волонтерською ж╕ночою сотнею. Хоча левова частка роботи лежить на н╕й сам╕й. А спочатку – т╕льки сама. Той колосальний пласт роботи, який п╕дняла Лана Борисова, важко уявити! Ск╕льки засоб╕в захисту, предмет╕в одягу та г╕г╕╓ни, ск╕льки л╕тератури, дитячих малюнк╕в, лист╕в уже отримали солдати на фронт╕, завдяки Лан╕, про це треба писати окрем╕ томи! Лана каже, що не ма╓ часу займатись п╕драхунками, але веде обл╕к отриманого ╕ витраченого, тому вс╕ зв╕ти у не╖ в порядку. Проекти, як╕ реал╕зовуються ╕ до яких можна долучитися: «В╕йськовим б╕бл╕отекам – укра╖нськ╕ книжки», «Листи на фронт», «Дитяч╕ малюнки». Можна надавати ╕ грошову допомогу на картку ПриватБанку: 5168 7572 0873 8700. Лану Борисову п╕дтримав колега – письменник Тимур Литовченко, який оп╕ку╓ться творчими проектами. П╕дтримали журнал╕сти Зах╕дного рег╕онального мед╕а-центру МО Укра╖ни. ТелеРад╕оКомпан╕я «Льв╕в» запустила соц╕альний ролик про волонтерство.
Вся ця робота ма╓ неоц╕ненну вагу ╕ значення для б╕йц╕в-захисник╕в. Лана розпов╕да╓: «Не просто вивозити у в\ч допомогу… мен╕ вже казали, що можу опинитись ╕з нашою льотчицею у Воронеж╕. Але хлопц╕ чекають! Я пройшла медком╕с╕ю ╕ просилась служити з ними… Вже ╖здила на блок-пости, сп╕лкувалась з нашими хлопцями ╕ збираюсь знову туди. Акредитувалась в штаб╕ АТО… Багато чого треба, от, прим╕ром, д╕зналась, що 15 прикордонник╕в сплять на п╕длоз╕ в ангар╕. Купила в Микола╓в╕ 15 матрац╕в, перевезла до Ки╓ва, з Ки╓ва до Мар╕уполя, а там зараз хлопц╕ заберуть соб╕ в АТО на кордон… Але це т╕льки малий штрих з т╕╓╖ роботи, що вже зроблена! Я допомагаю тому, що оточуюч╕ мають мене запам’ятати, як ╕ мого тата, за добрими справами. Я народилась та виросла в родин╕ в╕йськових. М╕й тато, полковник Борисов Борис, в╕ддав захисту народу та батьк╕вщини 37 рок╕в ╕ сво╓ життя. 27 кв╕тня 1997 року його серце перестало битися. В мене на руках. Мен╕ його надзвичайно браку╓... Я дуже пишаюсь сво╖м батьком!.. Я не можу зараз стояти осторонь проблем та виклик╕в, перед якими опиняються наш╕ в╕йськов╕. Зараз в╕йна, ╕ кожен день може стати останн╕м. Тому варто вже сьогодн╕ зробити б╕льше добра… я хочу ╕ прагну зробити б╕льше... розум╕ю, що ще мало зробила та ск╕льки ще треба всього хлопцям... проте я себе не картатиму пот╕м за безд╕яльн╕сть, що була байдужою до потреб захисник╕в. Байдуж╕сть – це зрада!».
Тенд╕тна б╕лявка взялася за таку роботу, яка не завжди п╕д силу к╕льком. Але впевнен╕сть ╕ в╕ра, бажання творити добро, особливо в час лихол╕ття, бойовий дух ╕ неабияка наполеглив╕сть принесли чудов╕ результати. Во╖ни-захисники отримують належну допомогу, бо Лана Борисова адресу╓ ╖╖ саме б╕йцям. Кошти не збираються на рахунках можновладц╕в, реч╕ не йдуть на продаж, продукти не залишаються на складах. Вс╕ бажаюч╕ можуть стати поруч з д╕вчиною, щоб разом працювати на перемогу.
…П╕сля сп╕лкування з Ланою Борисовою мен╕ вималювався ╖╖ поетичний портрет:

Душа в╕дкрита ╕ вразлива.
До болю чесна ╕ сумна.
З прив╕тними зеленими очима,
В яких над╕я ╕ весна!

П╕дтримуючи над╕ю ╕ весну, разом прийдемо до правдиво╖ довгождано╖ перемоги, за яку наш╕ хлопц╕ в╕ддають життя. Ма╓мо про це пам’ятати завжди! ╤ допомагати нашим захисникам, як робить це Лана Борисова.

В╕ра ОЛЕШ
м. Сосн╕вка на Льв╕вщин╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13768

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков