Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 24.10.2003
Зелена Аптека
КС

ГАРБУЗ

Страви з гарбуза рекомендується включати до раціону хворих на гепатит і холецистит, людям з жовчнокам'яною хворобою і тим, хто переніс хворобу Боткіна. Фізіологічно активні речовини прискорюють оновлення жовчовивідної функції та антитоксичних властивостей клітин печінки. Лікує гарбуз коліт і ентероколіт у стадії загострення, гострі й хронічні нефрити, а також пієлонефрити. Для лікування нирок краще вживати не м'якуш, а свіжий сік з сирого гарбуза - по півсклянки на добу (смачно наполовину з яблучним). Гарбуз має і заспокійливі властивості, поліпшує сон. Страви з гарбуза виводять з організму надлишки рідини.

КАПУСТА

Чудовою властивістю капусти є її здатність заліковувати виразки. Капустяний сік чудово впорається з виразками дванадцятипалої кишки і шлунка. Капуста стимулює роботу антиоксидантного механізму. Вона сповільнює розвиток і ріст пухлин, стимулює вироблення сечі, роботу шлунка. Вона є натуральним очищувачем організму від токсичних речовин.

ЧОРНИЦЯ

Плоди чорниці містять вуглеводи, глюкозу, фруктозу, сахарозу, пектин, багато марганцю, міді, бору, титану, хрому. Вони регулюють функціональну діяльність травного каналу, підвищують гостроту зору, допомагають при гіпертонічній хворобі та інших патологічних станах, пов'язаних зі зниженням міцності стінок кровоносних судин. Її використовують як загальнозміцнюючий засіб при симптоматичному лікуванні хворих на рак. У чорниці виявлено оксикумарин, який знижує здатність крові до зсідання, що попереджає утворення тромбів і сприяє їх розсмоктуванню. Хвороби нирок, пієлонефрит лікують листям чорниці, яке містить арбутин, так само, як і листя брусниці, толокнянки. Листя вживають також для приготування чаю хворим на цукровий діабет. Чорницю включено до обов'язкового меню космонавтів.

МАЛИНА

Свіжі плоди малини містять цукор, органічні кислоти, пектинові речовини, каротин, вітамін В2, мікро- та макроелементи (калій, залізо, марганець, цинк, кобальт). У квітках та листі малини міститься вітамін С та мінеральні солі. Настоєм квіток на прованській олії (настоюють 20 діб) лікують дерматози, зумовлені укусами комах. Усім відомі протипростудні властивості малини. Свіжі плоди споживають також при анеміях, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті, для збудження апетиту й поліпшення травлення та при екземі. Слід, однак, пам'ятати, що при нефритах і подагрі вживання плодів малини протипоказане.

ДИНЬКИ-ГОСПОДИНЬКИ

Дині й кавуни треба споживати окремо від іншої їжі.На відміну від кавуна, диня містить багато волокон, тому її треба ретельно пережовувати. Надто охолоджена диня утруднює травлення, це треба пам'ятати хворим. Диня заспокійливо діє на нервову систему. Однак її не можна їсти надто великими порціями: це може спричинити пронос і різі у кишечнику. Насіння дині використовують як сечогінний засіб.
Дехто стверджує, що має алергію на диню. Однак, за даними учених, це не так, - з м'якушем дині може впоратися навіть дуже слабе і хворе травлення. Дині, як і кавуни, засвоюються безпосередньо у кишечнику (це споріднює їх з фруктами), у шлунку вони затримуються лише на декілька хвилин. Але якщо їх вживати з іншою їжею, яка вимагає слинного або шлункового травлення, вони "застрягнуть" у шлунку і швидко розкладуться, починають бродити, утворюють багато газів. Звідси суворий закон - дині і кавуни споживати окремо від іншої їжі.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1369

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков