Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 25.07.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 25.07.2014
ОСЯГНУТИ Й ПОЛЮБИТИ

Напевно, не кожна м╕ська б╕бл╕отека в Москв╕ може похвалитися тим, що люди при╖жджають сюди за книгами з дуже в╕ддалених м╕ст ╕ с╕л. Б╕бл╕отека укра╖нсько╖ л╕тератури ма╓ таких в╕дданих читач╕в, ╕ один з них — Микола Олександрович Мих, який прожива╓ в Тул╕. Його, укра╖нця, який переселився на проживання в Рос╕ю з Казахстану, кандидата ╕сторичних наук, ц╕кавить л╕тература про минуле Укра╖ни, ╖╖ культуру, видатних представник╕в, ╖хн╕ зв’язки з Рос╕╓ю.
П╕дсумком наукових пошук╕в ученого стають статт╕ та книги, як╕ позаминулого року демонструвалися на його творч╕й зустр╕ч╕ в наш╕й л╕тературн╕й в╕тальн╕. Побувавши тод╕ на б╕бл╕отечн╕й виставц╕, присвячен╕й життю ╕ творчост╕ Пантелеймона Кул╕ша, в╕н захопився темою перебування цього укра╖нського письменника, сучасника ╕ друга Тараса Шевченка в Тул╕, куди автор «Чорно╖ ради» в 1847 роц╕ був засланий за участь у п╕дп╕льному Кирило-Мефод╕╖вському братств╕. З притаманною йому ╜рунтовн╕стю Микола Олександрович приступив до пошуку ╕ вивчення матер╕ал╕в про Пантелеймона Кул╕ша у м╕сцевих арх╕вах ╕, природно, не м╕г об╕йти увагою стор╕нки його б╕ограф╕╖, наст╕льки т╕сно пов’язан╕ з життям ╕ творч╕стю Тараса Шевченка.
Так виникла ╕дея написати засновану на документальних св╕дченнях книгу про великого Кобзаря Укра╖ни. Зда╓ться, зовс╕м недавно автор д╕лився з╕ сп╕вроб╕тниками б╕бл╕отеки цим творчим задумом, п╕дбирав необх╕дн╕ для роботи л╕тературн╕ джерела, а вже до Р╕здва нин╕шнього року як подарунок прин╕с нам надрукований на принтер╕ рукопис сво╓╖ книги (з багатьма кольоровими барвистими репродукц╕ями роб╕т Шевченка-художника). Попросив ознайомитися, висловити зауваження та пропозиц╕╖.
Прочитали в б╕бл╕отец╕ «за правом першо╖ ноч╕» майбутню книгу першими ╕, треба сказати, зробили це ╕з задоволенням. Рукопис не розчарував. Правда, нам не з чуток в╕домо, як непросто сьогодн╕ видати безгрошовому автору свою книгу, а видати ╖╖ йому так хот╕лося до юв╕лею, адже, як кажуть, дороге я╓чко до Христового дня! Дай Вам Бог доброго спонсора! — з цим побажанням ╕ розлучилися в той Р╕здвяний день.
╤ от через зовс╕м небагато часу Микола Олександрович, весь такий променисто рад╕сний, — знову жаданий г╕сть нашо╖ б╕бл╕отеки. «При╖хав книги обм╕няти, а заразом... — ╕ тут спалах радост╕, зда╓ться, осяяв зал абонемента, куди за читацькою звичкою зайшов М. Мих, — ...ось вам м╕й подарунок!». ╤ на б╕бл╕отечну кафедру вагомо лягла щойно надрукована, сяюча св╕жими фарбами книга «Дорогами великого Кобзаря». Нова документальна пов╕сть Миколи Миха-Степняка випущена в св╕т тульським видавництвом «Антара». А благод╕йником, який надав ф╕нансову п╕дтримку виданню, став кер╕вник Тульського м╕ського товариства укра╖нсько╖ культури «Батьк╕вська стр╕ха» Костянтин Поповиченко. Максимальне сприяння було ╕ з боку прац╕вник╕в видавництва ╕ друкарн╕ «Антара».
Книга вийшла з добрим напуттям кер╕вника Тульського в╕дд╕лення Сп╕лки письменник╕в Рос╕╖ В. Пахомова, яке, на м╕й погляд, точно переда╓ враження в╕д прочитаного в «Дорогах великого Кобзаря». «Микола Мих поста╓ в «Дорогах великого Кобзаря» не лише л╕тературознавцем, хрон╕стом, ╕сториком, а й письменником, г╕дним автором мало╖ сер╕╖ «ЖЗЛ». Його коментар╕ до тексту велик╕ та переконлив╕...».
З ц╕╓╖ передмови д╕зна╓мося, що «Шевченк╕вська тема давно волод╕ла письменником Михом, але чогось не вистачало кандидату ╕сторичних наук, члену СП Рос╕╖, кер╕внику Тульсько╖ громадсько╖ укра╖нсько╖ орган╕зац╕╖ «Хортиця». Але чого? По╖здка у древн╕й Льв╕в з його тягою до боротьби за незалежн╕сть Укра╖ни зробила свою справу, — пов╕домля╓ нам кер╕вник тульських письменник╕в. — Там перед ним майже зримо виник той, чий образ на покутт╕ п╕д розшитими рушниками тримають у багатьох укра╖нських хатах. Прийшли слова. Почалася книга. Книга про великого сина укра╖нського народу, поета ╕ художника, страждальця ╕ сто╖ка, Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, чи╓ життя стало прикладом ╕стинного служ╕ння багатостраждальн╕й батьк╕вщин╕...».
Прив╕та╓мо письменника! Його книга вже в б╕бл╕отец╕. Во╕стину г╕дний подарунок читача-письменника до юв╕лею Кобзаря. У чому, спод╕ва╓мося, незабаром зможуть переконатися ╕нш╕ читач╕ Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури.
Для них же пов╕домля╓мо додатково, що останн╕м часом до б╕бл╕отеки над╕йшли також присвячен╕ юв╕лею Кобзаря видання: нова п’╓са Володимира Жданова з Оренбурга, ╕нсцен╕зац╕я Валентина ╤ващенка з Петербурга, диск ╕з записами в╕рш╕в Тараса Шевченка у виконанн╕ артист╕в театру-антрепризи «Еней» Лариси Б╕лан та Миколи Решетняка.

В╕тал╕й КРИКУНЕНКО,
заступник директора Московсько╖ державно╖ б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури, член Сп╕лок письменник╕в Рос╕╖ та Укра╖ни, шевченкознавець

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 25.07.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13671

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков