Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 18.07.2014
ЧИ БУДЕ В УКРА╥Н╤ М╤Н╤СТЕРСТВО КРИМУ?

Пол╕тична ел╕та Укра╖ни дос╕ не набула державного мислення. У цьому ми пересв╕дчу╓мось щодня. А особливо болюч╕ в╕дчуття мають кримчани — т╕, кого анексувала Рос╕я, й т╕ тисяч╕ переселенц╕в, котр╕ вимушен╕ були покинути р╕дний край. Проблеми, як╕ виникли у нових реал╕ях для цих людей, влада не вир╕шу╓ належним чином.
Ки╖вських можновладц╕в та ол╕гарх╕в Крим, зв╕сно, ц╕кавить, але виключно в споживацькому план╕ — мати б╕знесов╕ ╕нтереси та дачу.
Саме з цих причин п╕востр╕в столичн╕ роззяви прогавили ╕ не роблять необх╕дних крок╕в щодо повернення анексовано╖ територ╕╖. Погодьтесь, сказати з трибуни Верховно╖ Ради про парад укра╖нських в╕йськ у Севастопол╕ легко, так само легко, як ╕ на м╕тингу. А ось практичних крок╕в, хоча б невеликих, дочекатись поки що не можемо.
Натом╕сть Рос╕я проводить агресивну культурну, ╕нформац╕йну, пропагандистську роботу, не кажучи про наявн╕сть величезно╖ в╕йськово╖ потуги на п╕востров╕.
У перш╕ ж дн╕ заволод╕ння Кримом — 31 березня 2014 р. в Рос╕╖ було створено М╕н╕стерство у справах Криму, яке займа╓ться державними програмами розвитку.
Укра╖нська влада традиц╕йно поводить себе нер╕шуче, пасивно ╕ непрофес╕йно.
Очевидно, що саме ц╕ причини спонукали Центр сусп╕льних досл╕джень «Укра╖нський мерид╕ан», Координац╕йну раду орган╕зац╕й вимушених переселенц╕в з Криму та ╢вропейську парт╕ю Укра╖ни орган╕зувати ╕ провести 15 липня «круглий ст╕л» п╕д гаслом «Про необх╕дн╕сть створення М╕н╕стерства Криму Укра╖ни». На з╕брання були запрошен╕ прац╕вники Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни, Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, ком╕тет╕в Верховно╖ Ради Укра╖ни, народн╕ депутати Укра╖ни, представники посольств, дипломатичних м╕с╕й, м╕жнародних орган╕зац╕й, експерти та громадськ╕ актив╕сти. Треба зауважити, що р╕вень представництва в╕д влади на «круглому стол╕» був пониженим, у тому числ╕ к╕льк╕сно.
Модератором заходу був директор ╤нституту глобальних стратег╕й Вадим Карасьов.
У результат╕ сп╕льних обговорень пролунали пропозиц╕╖ про те, що майбутн╓ м╕н╕стерство повинно займатися орган╕зац╕╓ю реал╕стичного мон╕торингу ситуац╕╖ навколо вимушених переселенц╕в ╕з АРК, орган╕зац╕╓ю та координац╕╓ю д╕╓во╖ допомоги для них, у тому числ╕ шляхом розробки в╕дпов╕дних програм, акумуляц╕╓ю та розпод╕лом кошт╕в для них. На думку учасник╕в заходу та експерт╕в, майбутн╓ в╕домство повинно брати активну участь у дипломатичних зусиллях, спрямованих на повернення Криму.
Важливою ╕ обов’язковою складовою д╕яльност╕ м╕н╕стерства повинно стати проведення адекватно╖ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики для громадян Укра╖ни, як╕ проживають в АРК.
Пол╕толог Тарас Березовець запропонував голову Меджл╕су кримськотатарського народу Рефата Чубарова призначити кер╕вником майбутнього укра╖нського м╕н╕стерства. Кандидатура кримського актив╕ста Анатол╕я Ковальського була названа у виступ╕ голови ГО «Кримський центр д╕лового та культурного сп╕вроб╕тництва «Укра╖нський Д╕м» Андр╕я Щекуна.
У резолюц╕╖ учасники «круглого столу» вир╕шили об’╓днати зусилля заради фактичного утвердження ╓дност╕, ц╕л╕сност╕ та недоторканност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ територ╕╖, що визначено в статт╕ 133 Конституц╕╖ Укра╖ни; рекомендувати Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни розробити та схвалити Державну стратег╕ю повернення Криму; просувати ╕н╕ц╕ативу створення ╓диного органу виконавчо╖ влади ╕з статусом м╕н╕стерства, що займатиметься реал╕зац╕╓ю державно╖ пол╕тики, пов’язано╖ з поверненням Криму до складу Укра╖ни та забезпеченням прав, свобод та ╕нтерес╕в громадян Укра╖ни, як╕ перебувають на окупован╕й територ╕╖ або як╕ були вимушен╕ ви╖хати ╕з Криму п╕сля його анекс╕╖; ╕н╕ц╕ювати розробку та сприяти внесенню на розгляд Верховно╖ Ради Укра╖ни законопроекту щодо обов’язковост╕ утворення М╕н╕стерства Криму Укра╖ни та вживати заход╕в з актив╕зац╕╖ громадсько╖ активност╕ у справах повернення Криму Укра╖н╕, проводити ╕нформац╕йн╕ та просв╕тницьк╕ кампан╕╖ ╕з вказаного питання.
Зах╕д в╕дв╕дали журнал╕сти щонайменше десяти засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖, вели зйомку ст╕льки ж в╕деокамер. Яким буде резонанс – покаже час.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13613

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков