Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 18.07.2014
«НОВИЙ» КРИМ. ЗАПОВ╤ДНИК ЯНУКОВИЧА

«Покращення» по-кримськи...

Я вдивляюся в кримськ╕ передвиборн╕ списки ╕ намагаюся зрозум╕ти, що у людей в головах. Причому йдеться не про тих, хто голосуватиме, – в╕д них н╕чого при складанн╕ цих списк╕в не залежало. ╤ не про тих, за кого голосуватимуть, – тут, загалом, ╕люз╕й жодних. Я про тих, хто там в адм╕н╕страц╕╖ президента Рос╕╖ оп╕ку╓ться п╕востровом.
Адже зрозум╕ло ж, що ╓дине, в чому Крим був сол╕дарний з Майданом, – так це в неприйнятт╕ Януковича. Того самого, який в╕д╕брав у п╕вострова 8000 га на ПБК (разом з горою Аю-Даг). Того самого, який приватизував п╕д нове Межиг╕р’я мис Айя. Янукович був, мабуть, ╓диним пол╕тиком, в╕дносно якого у кримчан не було ╕люз╕й.
Його рейтинг у Криму був класичною п╕дтримкою всупереч – як в╕дпов╕дь колективному Яценюку (або бери вище – Тягнибоку) – на ╖хн╕ владн╕ амб╕ц╕╖. При цьому нав╕ть т╕, хто ставив навпроти його пр╕звища галочки в бюлетенях, вголос з╕знаватися в цьому не прагнули. ╤ ось тепер – коли персонального Януковича начебто вже нема╓, колективний янукович все одно залишився. У кримських передвиборних списках. Перш╕ п’ят╕рки пол╕тпарт╕й виглядають ось так:
«╢дина Рос╕я»: Серг╕й Аксьонов, Володимир Константинов, Ремз╕ ╤льясов, Костянтин Бахар╓в, Серг╕й Цеков.
«Справедлива Рос╕я»: Анатол╕й Гриценко, Ольга Удов╕на, Серг╕й Бейм, Микола Котляревський, екс-мер Алушти Володимир Щербина.
«Род╕на»: Вадим Колесн╕ченко, Ян╕на Павленко, Юр╕й М╓шков, Олександр Мельник, Валер╕й ╤ванов.
Насправд╕, ╕дея рейтингового матер╕алу в новому Криму лежить на поверхн╕. Треба лише п╕дняти п╕дшивки ╕ скласти дайджест пор╕вняно недавн╕х висловлювань кримських чиновник╕в – про Укра╖ну, Рос╕ю та незалежн╕сть. Нин╕шн╕ апологети Москви ще к╕лька м╕сяц╕в тому були прихильниками укра╖нсько╖ державност╕. Вт╕м, н╕чого дивного – ц╕ люди те саме, що п╕п╕факс: не важливо де, головне, щоб у тепл╕. Згадайте, що говорили нин╕шн╕ л╕дери кримського парламенту, як заливисто хвалили екс-президента хлопц╕ з радм╕ну. Осв╕ж╕ть у пам’ят╕ вс╕ ╖хн╕ м╕ркування на тему «укра╖нського Криму» – це ж просто клондайк.
╤ тепер ус╕ вони – у повному склад╕ й без будь-яко╖ сутт╓во╖ ротац╕╖ – знову збережуть сво╖ кр╕сла. Вдив╕ться в ц╕ обличчя. Вчитайтеся в ц╕ пр╕звища. Хлопц╕, вони ж були при Кучм╕, при Ющенку, при Янукович╕, тепер вони залишилися при Пут╕н╕. Перечитайте ╖хн╕ б╕ограф╕╖, вдив╕ться в парт╕йно-трудов╕ книжки. Д╕знайтеся, де живуть ╖хн╕ с╕м’╖, з чого вони починали св╕й б╕знес, хто давав грош╕ на ╖хн╕ парт╕йн╕ проекти. Вони — плоть в╕д плот╕ вс╕х минулих двадцяти рок╕в – тих самих, з якими кримчани так мр╕ють сьогодн╕ попрощатися.
Облиште ╕люз╕╖. Все, що в╕дбува╓ться в Криму, – це контрреволюц╕я. Вона хороша тим, що залиша╓ на вод╕ найгнучк╕ших ╕ дерев’яних. Тих, хто не тоне в будь-яку погоду. Тому що не тоне в принцип╕.
Вт╕м, ця ситуац╕я навряд чи зм╕ниться в осяжному майбутньому. Московськ╕ сп╕врозмовники в дорогих костюмах з╕знавалися, що знають: у Криму при влад╕ сидить крим╕нал. ╤ я пам’ятаю, як вони говорили, що не можуть поки н╕чого з цим вд╕яти.
«Народного мера» Севастополя Олекс╕я Чалого зм╕нили т╕льки тому, що в╕н був занадто несистемний для надто системно╖ рос╕йсько╖ вертикал╕. М╕г дозволити соб╕ не брати телефон, манк╕рувати зустр╕чами з московськими чиновниками, мати свою власну думку з р╕зних питань. Власне, тому його й в╕дправили у пол╕тичний в╕дб╕й, зам╕нивши на екс-в╕це-адм╕рала ЧФ Серг╕я Меняйла. Але для Севастополя виходець з П╕вн╕чно╖ Осет╕╖ не сприйма╓ться як варяг, якщо в його послужному списку сто╖ть ЧФ: вих╕дц╕ з флоту тут не сприймаються як «чужинц╕». А в С╕мферопол╕ – сприймаються.
У Кремля в ╕ншому Криму просто нема╓ кадрово╖ лави запасних. До того ж рос╕йськ╕ чиновники уникатимуть призначення в Крим – щоб не потрапити п╕д санкц╕╖. При цьому м╕сцевий партгоспактив не витриму╓ жодно╖ критики, а р╕вень корупц╕╖ в Криму перевищу╓ нав╕ть той, що прийнятий у сам╕й Рос╕╖. На п╕востров╕ заведено красти не з прибутк╕в, а з╕ збитк╕в.
╤ нова реальн╕сть Криму буде цей статус-кво лише консервувати. Озирн╕ться: кримськ╕ зал╕зниц╕ не стали частиною РЗ. «Чорноморнафтогаз» не ув╕йшов до складу «Газпрому». Кримську пошту не ризикнула забрати соб╕ «Пошта Рос╕╖». Зна╓те чому? Тому що вс╕ бояться санкц╕й. Тому що Рос╕я вплетена, як б╕сер, у св╕тову ф╓н╓чку. Тому що на наступний день п╕сля заборони на ╕ноземне програмне забезпечення, що вийшло на IPO, компан╕я МТС зак╕нчиться. Так само, як ╕ РЗ. Так само, як ╕ все ╕нше.
╤ точно така сама доля чека╓ кримську пол╕тику. Тому що це в╕дтепер резервац╕я. Не т╕льки комерц╕йна, а й пол╕тична. Будь-хто розумний ╕ амб╕ц╕йний, хто розгляда╓ держслужбу як трампл╕н, не п╕де працювати в рег╕он, який ставить чорну м╕тку на б╕ограф╕╖. Тому що суперечливий правовий статус п╕вострова н╕куди не д╕неться. Тому що система, яка виросла тут, створювалася п╕втора десятил╕ття. Тому що багато з Криму по╖хали, а т╕, хто залишився, д╕ляться на тих, хто погребу╓, ╕ тих, хто не гиду╓ н╕чим.
╤ саме тому на найближчих виборах Крим приречений вибирати все того ж безсмертного януковича. Який з маленько╖ л╕тери ╕ в одне слово. Бо ╕нституц╕йний.

Павло КАЗАР╤Н, кримський оглядач
(«Крим.Реал╕╖»)

На фото: Тут мало бути (чи ще й буде?) «кримське Межиг╕р’я» Януковича

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13608

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков