Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 18.07.2014
МЕДЖЛ╤С ╤ П╤Д ЗАГРОЗОЮ ЗАБОРОНИ ЗБЕР╤ГА╢ В╤РН╤СТЬ УКРА╥Н╤

Незважаючи на репрес╕╖ в╕дносно Меджл╕су кримськотатарського народу, як╕ все посилюються, над його будинком у С╕мферопол╕ разом з нац╕ональним прапором кримських татар дос╕ майорить укра╖нський. Незважаючи на те, що частина м╕сцевих жител╕в ставиться до цього вкрай негативно, жовто-блакитний стяг зн╕мати н╕хто не збира╓ться.
Водночас в експертному середовищ╕ висловлюються побоювання, якщо рос╕йська влада не зможе взяти п╕д контроль Меджл╕с, то цей орган в майбутньому може опинитися п╕д забороною.
Учасниця кримськотатарського нац╕онального руху Зод╕╓ Сал╕╓ва, яка у кв╕тн╕ цього року поставила на м╕сце укра╖нський прапор, з╕рваний з буд╕вл╕ Меджл╕су представниками так звано╖ «кримсько╖ самооборони», каже, що ╕ надал╕ готова обстоювати символ укра╖нсько╖ державност╕.
«Ми не бо╖мося... Ми повернулися до Криму ╕ бачимо сво╓ майбутн╓ разом з Укра╖ною, тому однаково дорожимо ╕ цим, ╕ нашим прапором. За цим наша держава, наше майбутн╓», – сказала вона сайту «Крим.Реал╕╖».
За словами З. Сал╕╓во╖, серед кримчан ╖й зустр╕чаються т╕, хто п╕дтриму╓ таку позиц╕ю ╕ висловлю╓ подяку за ст╕йк╕сть кримських татар, проте бо╖ться в╕дкрито говорити про це.
Однак б╕льш╕сть опитаних перехожих висловилися р╕зко проти того, що на буд╕вл╕ Меджл╕су майорить укра╖нський прапор.
«Я — житель Криму ╕ проти того, що на Меджл╕с╕ висить прапор Укра╖ни, тому що вони на одних кажуть «сепаратисти», а сам╕ – так╕ сам╕ сепаратисти», – сказав с╕мферополець Володимир ╤лл╕ч.
Негативна реакц╕я м╕сцевого населення на укра╖нський прапор аж н╕як не здивувала директора ки╖вського Центру близькосх╕дних досл╕джень ╤горя Семиволоса.
«Вони ╕ ран╕ше звинувачували кримських татар у сепаратизм╕. Це ментальна проблема рос╕ян, тому що вони в╕д самого початку бачили кримських татар як нелояльну групу в╕дносно «русского мира», – зазначив Семиволос у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖».
Експерт також звернув увагу на те, що зараз кримська «влада» намага╓ться взяти п╕д контроль Меджл╕с, однак, якщо ╖м не вдасться реал╕зувати задумане, то вони ц╕лком можуть порушити питання про заборону представницького органу кримських татар, можливо, звинувативши його в екстрем╕стськ╕й д╕яльност╕.
Розвиток ситуац╕╖ багато в чому залежатиме в╕д проведення чергово╖ сес╕╖ Курултаю кримськотатарського народу. Якщо з допомогою, за висловом Семиволоса, «колаборац╕он╕ст╕в-зрадник╕в» кримська «влада» зможе провести сво╖ питання ╕ переобрати кер╕вництво, то представницький орган кримських татар опиниться п╕д ╖хн╕м контролем. Якщо ж Курултай проведуть у Херсонськ╕й област╕ та його делегати п╕дтвердять нин╕шн╕й курс Меджл╕су, то головним завданням кримсько╖ «влади» стане заборона вс╕╓╖ системи кримськотатарських орган╕в нац╕онального самоврядування.
Зараз буд╕вля Меджл╕су – чи не ╓дина в Криму, на як╕й майорить прапор Укра╖ни. Питання про те, як довго в╕н там залишатиметься, – в╕дкрите.
* * *
Л╕дер Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров припуска╓, що самопроголошена влада Криму може ухвалити перш╕ р╕шення щодо припинення д╕яльност╕ тих чи ╕нших об’╓днань громадян восени.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це заявив голова Меджл╕су п╕д час бриф╕нгу щодо ситуац╕╖ ╕з дотриманням прав людини у АР Крим. «Те, що м╕сцева влада (Криму), як вона сама себе назвала, робить, це попереджувальн╕ кроки до под╕й, як╕ можуть бути в кримському сусп╕льств╕, ╕ не завжди вони пов’язан╕ з кримськими татарами... Вони посп╕шають приймати м╕сцев╕ закони... Я думаю, що восени ми вже будемо мати перш╕ р╕шення за ╖хн╕ми законами щодо припинення д╕яльност╕ тих чи ╕нших об’╓днань громадян. Я не хот╕в би говорити, що вони почнуть з Меджл╕су, але з них, як кажуть, станеться, оск╕льки тод╕ вони замахнуться на м╕жнародн╕ документи ╕, насамперед, на Декларац╕ю про права кор╕нних народ╕в», — зазначив в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 5 липня Р. Чубарова, який повертався з ви╖зного зас╕дання Меджл╕су в Херсонськ╕й област╕, не пропустили в Крим. У пункт╕ пропуску «Чонгар» так званий прокурор Криму зачитала йому попередження про «екстрем╕стську д╕яльн╕сть».
* * *
Меджл╕с кримськотатарського народу висловлю╓ сп╕вчуття близьким ╕ соратникам рос╕йського пол╕тичного й громадського д╕яча Валер╕╖ Новодворсько╖ у зв’язку з ╖╖ смертю.
«Валер╕я Новодворська служила для вс╕х сов╕сних людей прикладом людсько╖ ст╕йкост╕ й безкомпром╕сно╖ боротьби проти зла, несправедливост╕ й лицем╕рства, що панували в роки СРСР, як╕ тепер так драматично й важко викор╕нюються народами, що пробудилися, — говориться в сп╕вчутт╕ Меджл╕су.
Меджл╕с зазнача╓, що Новодворська виявляла сол╕дарн╕сть ╕ п╕дтримку кримськотатарському народу в боротьб╕ за його права.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13606

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков