Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2014
СКАРБ ╤З СЕКРЕТОМ К╤ШКИ НЮС╤

Хто з нас у дитинств╕ не мр╕яв знайти скриньку ╕з закопаним у земл╕ чи захованим в ╕ншому пота╓мному м╕сц╕ скарбом? Ми обстежували ру╖ни старих будинк╕в, мурован╕ ст╕ни, п╕дземелля та горища ╕ рад╕ли кожн╕й знах╕дц╕ у вигляд╕ старовинних монет, кольорових бусинок чи кам╕нц╕в. А раптом вони коштовн╕ чи являють собою музейну ц╕нн╕сть? ╤ тод╕ в╕дбувалося диво, а скарбошукач╕ ставали героями дня в школ╕ та газетних стор╕нок.
╤ хоч ╓ ще на земл╕ багато незнайдених скарб╕в ╕ нерозгаданих та╓мниць минулих в╕к╕в, у наш час також народжуються нов╕ легенди, казки та головоломки, розв’язавши як╕, можна заволод╕ти не м╕ф╕чним, а ц╕лком реальним скарбом. Автор одн╕╓╖ з них — Натал╕я Ларк╕н з Ки╓ва — зашифрувала на стор╕нках сво╓╖ книги «К╕шка Нюся та ╖╖ друз╕» секретний код. Хто з юних читач╕в разом ╕з батьками розгада╓ його, отрима╓ ц╕нний приз — статуетку к╕шки. Це справжн╕й скарб: сто грам╕в золота 583-о╖ проби, а к╕шка — пухнаста красуня з╕ смарагдовими очима! Цю статуетку виготовив на замовлення с╕м’╖ Ларк╕них в╕домий ки╖вський ювел╕р Андр╕й Ласкавий ╕ збер╕га╓ться вона в банк╕вському сейф╕ в оч╕куванн╕ свого власника.

На зустр╕ч╕ з кримськими д╕тьми, ╖хн╕ми батьками та педагогами в Республ╕канськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка минуло╖ п’ятниц╕ Натал╕я Ларк╕н розпов╕ла, що ╕дея написати цю книгу в не╖ виникла саме в С╕мферопол╕:
— Ми ╖хали на закриття кримського курортного сезону, ╕ мен╕ в руки потрапила книга «Маскарад» К╕та В╕льямса. Свого часу вона викликала справжн╕й фурор в Англ╕╖, ╕ я подумала: «А чому б ╕ в нас не написати щось под╕бне?».
«Маскарад» — це казка, в як╕й За╓ць повинен був передати подарунок в╕д М╕сяця Сонцю, однак загубив його десь по дороз╕. Читачам потр╕бно було розгадувати головоломки, зашифрован╕ художником К. В╕льямсом у ш╕стнадцяти ╕люстрац╕ях, щоб знайти скарб. А в╕н був д╕йсно не вигаданий, а справжн╕й: золота п╕дв╕ска у вигляд╕ зайця.
Книга вида╓ться в 1979 роц╕, ╕ вся Англ╕я спрямову╓ться на пошуки. Було викопано немало ям, перш н╕ж вдалося знайти скриньку з╕ скарбом у секретному м╕сц╕, на яке вказували ключ╕ з книги. Це в╕дбулося через два з половиною роки п╕сля ╖╖ виходу. Через дек╕лька рок╕в св╕й вар╕ант з╕ сво╖м зайцем випустили ╕тал╕йц╕, закопавши скарб п╕д п’ятою стату╖ Нептуна в м╕ст╕ Монтероссо-аль-Маре.
За книгою з секретом Натал╕╖ Ларк╕н, першою в Укра╖н╕ дитячою книжкою-головоломкою, брати в руки лопату ╕ йти копати не треба. На ╖╖ стор╕нках закодований висл╕в древнього ф╕лософа. В книгу, за словами авторки, ув╕йшли придуман╕ нею ╕стор╕╖, як╕ вона розпов╕дала сво╖й маленьк╕й донечц╕ Машеньц╕. Так з’явився образ норовливо╖ ╕ весело╖ к╕шки Анф╕си сиб╕рсько╖ породи, яку ласкаво кличуть Нюсею ╕ яка насправд╕ живе в квартир╕ з бабусею ╕ д╕дусем. Але оск╕льки це персонаж водночас ╕ реальний, ╕ казковий, то, перебуваючи в домашньому середовищ╕ сво╖х господар╕в, на дач╕, риболовл╕, к╕шка на невидим╕й гран╕ товаришу╓ з домовиками, щурами, дроздами та ╕ншими реальними ╕ чар╕вними ╕стотами кра╖ни п╕д назвою «Дитинство».
Сл╕дкуючи за неймов╕рними пригодами Нюс╕, потр╕бно бути дуже уважним, щоб в╕дгадати закодовану в книз╕ загадку.
— Нема╓ н╕ одного шифру, який би вистояв перед терп╕нням ╕ розумом, — сказав Серг╕й Ларк╕н, чолов╕к авторки, вчений-ф╕зик, професор, який ╕ розм╕стив хитромудру головоломку на стор╕нках ц╕╓╖ книги, видано╖ рос╕йською мовою.
Л╕нгв╕стична гра з ╖╖ розгадування заснована на д╕алоз╕ «автор книги — читач» через ╤нтернет-сайт.
— У н╕й нема╓ н╕чого складного для уважних читач╕в, — переконаний син Натал╕╖ Ларк╕н — Дмитро, техн╕чний директор проекту. — Ми регулярно друку╓мо на сво╓му с╕мейному сайт╕ п╕дказки для розгадування, ведемо гостьову книгу.
З пригод домашньо╖ улюблениц╕ протягом дек╕лькох рок╕в день за днем писалася ц╕ла с╕мейна сага ╕ на ╖╖ презентац╕╖ в С╕мферопол╕ була присутня вся с╕м’я Ларк╕них.
— А к╕шка ваша ще жива? — запитали Натал╕ю Ларк╕н ╕з залу.
— Так. ╥╖, обл╕злу та бездомну, знайшов м╕й чолов╕к у привокзальному магазин╕ б╕ля батаре╖ ╕ прин╕с додому, врятувавши в╕д холоду й голоду. Вона довго жила з нами, а зараз перебува╓ у мо╖х батьк╕в у ки╖вськ╕й квартир╕.
— А як╕ тварини вам б╕льше подобаються: коти чи собаки?
— Коти, тому ╕ книжка моя про к╕шку.
Розпов╕дний текст про ╖╖ пригоди чудово ╕люструють малюнки художниц╕ Ярослави-Мар╕╖ Хоменко. Надрукована ця чималенька книжка, в як╕й майже дев’яносто стор╕нок, у 2012 роц╕ в к╕лькост╕ десять тисяч прим╕рник╕в. Значну частину тиражу привезено в Крим для безкоштовно╖ передач╕ в б╕бл╕отечн╕ заклади п╕вострова, дитяч╕ оздоровч╕ табори, центр реаб╕л╕тац╕╖ д╕тей.
Незабаром вийде друком друге видання ц╕╓╖ книги, але вже в ╕ншому художньому оформленн╕. Тож читацька аудитор╕я скарбошукач╕в розшириться. Однак до того часу, можливо, хтось уже знайде запов╕тний ключ до фрази, сказано╖ колись одним мудрецем? ╤, можливо, це буде хтось ╕з кримських км╕тливих та винах╕дливих юних книголюб╕в?
А в Натал╕╖ Ларк╕н, яка обожню╓ подорож╕, любить куховарити, вже готовий рукопис нових пригод к╕шки Нюс╕. З╕брано матер╕ал на третю книгу. Отже, ми не проща╓мося з ц╕╓ю загадковою л╕тературною геро╖нею, яка ходить сама по соб╕, сама вир╕шу╓, кому сказати: «Мяу!».

Валентина НАСТ╤НА

У РОКИ «ХОЛОДНО╥» В╤ЙНИ У ЦРУ ПРАЦЮВАЛИ... КОТИ!

 У роки «холодно╖» в╕йни США витратили масу грошей ╕ часу на спроби пристосувати тварин для шпигунства, зокрема, в ЦРУ к╕шок вчили п╕дслуховувати розмови людей. Про це пов╕домля╓ Newsru.com.
«Багато ╕дей здаються дикими, але в зоопарку IQ Zoo в Хот-Спр╕нгс (штат Арканзас) фах╕вц╕ за контрактом з урядом навчали тварин спец╕ально для завдань розв╕дки ╕ оборони. Боб Бейл╕ був головним керуючим компан╕╖ Animal Behavior Enterprises, яка волод╕ла вищезазначеним зоопарком. Незабаром п╕сля приходу в ABE Бейл╕ зайнявся проектом, який прозвали «акустичний котик», — йдеться у пов╕домленн╕.
Директорат науки ╕ техн╕ки ЦРУ запропонував використовувати к╕шок як п╕дслуховуюч╕ пристро╖. Бейл╕ ╕ його сп╕вавтори вживили у внутр╕шн╓ вухо кота ╕мплант. Спец╕альний пров╕д в╕в до акумулятора ╕ прилад╕в, ╕мплантованих у грудну кл╕тину кота. Тварину можна було направляти праворуч, л╕воруч, уперед, подаючи ультразвуков╕ сигнали. «Ми виявили, що можемо привчити к╕шку прислухатися до голос╕в. Як нам це вдалося, не уявляю», — розпов╕да╓ Бейл╕.
Доля проекту «акустичний котик» покрита та╓мницею. Екс-сп╕вроб╕тник ЦРУ В╕ктор Марчетт╕ стверджував у сво╖й книз╕, що ╓диного кота, який використовувався в експеримент╕, задавило такс╕, ╕ скористатися його талантами так ╕ не вдалося.
Натом╕сть Бейл╕ говорить, що ворони ╕ к╕шки усп╕шно використовувалися для шпигунства, але в 1975 роц╕ ф╕нансування проекту ур╕зали.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13581

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков