Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2014
ЦЕРКВА ЗАСТЕР╤ГА╢ В╤Д ХИБНО╥ ╤ДЕОЛОГ╤╥, ЩО СПРИЧИНИЛА ГОЛОДОМОР

Пропону╓мо читачам ознайомитися з викладом одного ╕з звернень митрополита Володимира, щоб ще раз переконатися, кого ми — ╕ церква, незалежно в╕д патр╕архату, ╕ громадяни Укра╖ни, незалежно в╕д нац╕ональност╕, втратили. Чи знайдемо ми колись ще такого НАШОГО митрополита?

У XX стол╕тт╕ укра╖нський народ пережив одну з найстрашн╕ших трагед╕й у сво╖й ╕стор╕╖ — Голодомор. Укра╖на, яка завжди годувала хл╕бом весь св╕т, зазнала масового голоду. Про це йдеться у зверненн╕ Блаженн╕йшого митрополита Володимира до Дня пам’ят╕ жертв Голодомору та пол╕тичних репрес╕й, оприлюдненому на оф╕ц╕йному сайт╕ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви.
У документ╕ зазнача╓ться, що «Голодомор призв╕в до значних жертв, прин╕с багато горя. У нього були об’╓ктивн╕ й суб’╓ктивн╕ витоки ╕ насл╕дки. Штучний голод 1932-1933 рр. було сплановано б╕льшовиками з метою прискорення примусово╖ колектив╕зац╕╖, л╕кв╕дац╕╖ «куркульства» як класу, знищення «ворожих елемент╕в». При цьому митрополит Володимир зауважив, що «╕сну╓ фактор, який об’╓дну╓ цей соц╕альний катакл╕зм ╕ решту репресивних акц╕й тотал╕тарного радянського режиму». «Це кардинальна революц╕я св╕тогляду — в╕дречення в╕д Боголюдини Христа ╕ християнсько╖ морал╕ та обрання ново╖ в╕ри — в людину-бога, в антихриста. Адепти ц╕╓╖ в╕ри зажадали побудувати рай на земл╕, домогтися св╕тлого майбуття для людства. Але майбуття без Бога. ╥хн╓ св╕тло насправд╕ було темрявою. ╥хн╕й св╕тогляд базувався на засадах в╕чно╖ п╕тьми, бо т╕льки Бог ╓ джерелом св╕тла. ╥хня ╕деолог╕я зам╕сть блага несла зло, бо т╕льки Бог ╓ Творцем усякого блага. Де без Бога будують рай, там з’явля╓ться пекло. Зам╕сть об╕цяного райського життя опутаний радянською ╕деолог╕╓ю народ прийняв пекельн╕ муки», — зазначив глава УПЦ.
Глава Церкви нагаду╓, що «╕стор╕я нашо╖ Батьк╕вщини знала багато важких час╕в». При цьому в╕н зазнача╓, що «в 1930-т╕ роки Укра╖на вперше пережила штучний голод, масове вбивство м╕льйон╕в сво╖х громадян, цин╕чне, ц╕леспрямоване, безжальне. Лише в богоненависницькому ╕ людиноненависницькому середовищ╕ м╕г статися под╕бний злочин. На щедрому укра╖нському чорнозем’╖ вмирали у страшних муках м╕льйони людей. Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу, привести ╖╖ до повного духовного рабства. В╕н став знаряддям диявольсько╖ помсти за неспроможн╕сть викор╕нити з╕ св╕домост╕ нашого мудрого, сповненого високих чеснот народу син╕вську пам’ять про Бога, любов до Бога, в╕рн╕сть ╕ в╕ру в Бога. Цю в╕ру можна було знищити лише через ф╕зичну л╕кв╕дац╕ю ╖╖ нос╕я. Тому богоборча влада, створивши духовний голод, прирекла нац╕ю ╕ на голод ф╕зичний».
«У людей в╕д╕брали хл╕б, як перед цим намагалися в╕д╕брати насущний хл╕б духовност╕. Родюча нива тод╕, як ╕ завжди, дала достатньо хл╕ба сумл╕нним трударям. Але весь зрошений потом селянства хл╕б було вилучено. Забирали все, чим можна було п╕дтримувати життя, — до останньо╖ зернини. Тих, хто збирав колоски на полях, розстр╕лювали. Агон╕я голоду була во╕стину пекельною. Мерц╕в не встигали ховати. Багатьох закопували у сп╕льн╕ «могильники» ще живими. Особливо страждали д╕ти», — зазначив митрополит Володимир ╕ додав: «Укра╖на втратила тод╕ м╕льйони сво╖х д╕тей. Ус╕ вони зазнали тяжких мук ╕ жахливо╖ смерт╕. А т╕, хто вижив, назавжди запам’ятали, що таке «рай на земл╕», коли в╕н без Бога».
«В╕д Голодомору постраждала ╕ наша с╕м’я. Пам’ятаю, як часто мама з г╕ркими сльозами згадувала 1932-1933 рр. Тод╕ народився один з мо╖х брат╕в. Немовля теж стало об’╓ктом жертовност╕. На як╕сь старовинн╕ ср╕бн╕ ложки мама вим╕няла склянку пшона. Це було ╓дине, чим вона спод╕валася прогодувати дитину впродовж к╕лькох дн╕в. Остання можлив╕сть врятувати ╖╖ в╕д голодно╖ смерт╕. Та ось до хати вдерлися з обшуком три червоноарм╕йц╕. Н╕чого не знайшовши, кр╕м злидн╕в, вони схопили немовля за ногу, викинули його з колиски ╕ забрали пшоно, яке мама сховала п╕д дитиною. Цей вчинок не назвеш людським», — згаду╓ митрополит Володимир.
В╕н зазнача╓, що «Укра╖нська православна церква у глибок╕й скорбот╕ молитовно згаду╓ жертв Голодомор╕в та ╕нших репрес╕й радянського тотал╕таризму. Постраждалих — десятки м╕льйон╕в: розстр╕ляних, закатованих у в’язницях, страчених через р╕зн╕ душевн╕ й ф╕зичн╕ тортури, загиблих в╕д мук голоду. Тако╖ к╕лькост╕ жертв не було нав╕ть на в╕йн╕».
При цьому в╕н наголошу╓, що «Церква суворо засуджу╓ чинники, як╕ призвели до ц╕╓╖ трагед╕╖. Виправдання ╖м нема╓. Сама ╕стор╕я винесла вирок. Жодн╕ репрес╕╖ не змогли врятувати державно-пол╕тичну систему, яка за базис обрала гр╕х та богоборство, знехтувала ╜рунтовними моральними принципами людства — в╕рою, над╕╓ю ╕ любов’ю».
«Церква застер╕га╓ в╕д глибоко╖ хибно╖ та антигуманно╖ ╕деолог╕╖, що зробила под╕бну трагед╕ю, ╕ заклика╓ до покаяння тих, хто ще не прозр╕в ╕ не зр╕кся богоборства в ус╕х його формах, — говориться у зверненн╕ глави УПЦ. — Церква заклика╓ до в╕дмови в╕д екстрем╕зму, нетерпимост╕, помсти, братоненависництва, розд╕лення на сво╖х ╕ чужих».
Предстоятель УПЦ наголосив, що у Бога чужих нема╓. «Настав, нарешт╕, час духовного ╓днання народу Укра╖ни, повернення до споконв╕чних духовних ц╕нностей. ╤стор╕я виразно показала, до чого призводить зречення в╕д християнських засад. Лише свята в╕ра, тверда над╕я та всеперемагаюча любов допоможуть побудувати г╕дне майбутн╓ та застережуть в╕д помилок минулого», — п╕дкреслив митрополит Володимир.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13570

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков