Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2014
БЛАЖЕНН╤ЙШИЙ ВОЛОДИМИР: ПРО ЩО НЕ НАПИШУТЬ У ПАНЕГ╤РИКАХ

Зараз про нього напишуть багато панег╕рик╕в. Згадають безл╕ч загальнов╕домих факт╕в. Велика молитовна людина, духовний стовп до неба, монах, аскет, осв╕чений, любимий паствою. Так ╕ ╓. Ми вс╕ це зна╓мо.
Один з╕ «смотрящих» Москви, приставлених патр╕арх╕╓ю до Ки╖всько╖ митропол╕╖, розродився об’╓мним мемор╕альним текстом уже за к╕лька годин по смерт╕ Блаженн╕йшого. Обережний, розмитий текст, як це заведено в УПЦ, ╓ закиди на адресу колишньо╖ влади, перел╕к заслуг, але у перел╕ку здобутк╕в жодного слова про початок м╕жцерковного д╕алогу для об’╓днання православних церков, розпочатого Блаженн╕йшим. Напевно, це «домашня заготовка» автора, затверджена у патр╕арх╕╖.
 Зараз так ╕ хочеться вигукнути прямо на небо: «Ваше Блаженство, на кого Ви нас залишили?».
Так╕ ╕╓рархи трапляються раз у п╕встол╕ття. ╤ нам пощастило його мати. В╕н в╕дбудував церкву, втримав ╖╖ в╕д повного п╕дпорядкування Москв╕, пов╕в ╖╖ до самост╕йност╕ та примножив у н╕й любов, розпочавши д╕алог про об’╓днання Укра╖нських церков та створення ╢дино╖ пом╕сно╖ церкви.
В╕н був «один у пол╕ во╖н», який стримував пропагандистську машину рос╕йсько╖ патр╕арх╕╖ ╕ ФСБ. Його в╕дправили сюди служити «великим» ц╕лям Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. А в╕н служив лише Богов╕. В╕н мав лише одну мету — мир та розбудова церкви Христово╖.
Чому Блаженн╕йший Володимир просто не в╕д╕рвав УПЦ МП в╕д Москви, створивши пом╕сну церкву? Р╕зним священикам я багато раз╕в ставила це запитання. В╕н боявся додаткових розкол╕в, пояснювали вони, адже Москва пригодувала багатьох ╓пископ╕в. Зб╕льшувати к╕льк╕сть приход╕в та зб╕льшувати любов, цей шлях був оптимальний. Держава н╕коли не була зац╕кавлена в цьому, а без пол╕тично╖ вол╕ цього досягти було б неможливо. Як би там не було, очевидно одне. Н╕хто не зробив би для цього б╕льше, н╕ж зробив в╕н.
Москва 1992 року, коли було створено Ки╖вський патр╕архат, аби не втратити укра╖нську паству, над╕слала сюди найкращого свого ╓пископа. «Я при╖хав додому, а не у в╕дрядження», — сказав тод╕ Блаженн╕йший. ╤ цей д╕м в╕н бер╕г ╕ н╕коли не зрадив. В╕н не посилював л╕н╕ю розколу та не с╕яв ненавист╕ до УПЦ КП. В╕н не виступав ╕з лицем╕рно-зневажливими заявами про Мазепу ╕ публ╕чно згадував у молитвах жертви Голодомору. Примусити митрополита Володимира проводити л╕н╕ю Кремля в Укра╖н╕ так ╕ не змогли. П╕дкупити його було неможливо, ╕ у рос╕йських спецслужб на нього н╕чого не було. Тому що в╕н був кращий.
* * *
Згадую сво╓ ╕нтерв’ю ╕з ним.
— Ваше Блаженство, хто пише вам пропов╕д╕?
— Я не пишу пропов╕д╕. Я ╖х виголошую. А наш╕ студенти ╖х записують за мною ╕ деколи видають.
Це фраза з нашого ╕нтерв’ю 2009 року. ╤ коли диктофон уже був вимкнений, я зважуюсь на те, що ╕нш╕ ╕╓рархи розц╕нили би як зухвал╕сть. «Ваше Блаженство, — коментую-запитую я, — цьогор╕ч у Москв╕ обиратимуть патр╕арха. Арх╕╓пископ Кирил, як претендент, ╖здить усюди, виступа╓ перед студентами рос╕йських богословських виш╕в, випром╕ню╓ впевнен╕сть, що його буде обрано патр╕архом та нав╕ть каже, що його перемога наснилася одн╕й його щир╕й та в╕ддан╕й прихожанц╕. ╤ я м╕ркую, чи ця прихожанка не працю╓ у приймальн╕ Пут╕на, адже арх╕╓пископ Кирил — його кандидат».
Блаженн╕йший мовчить, дивиться мен╕ в оч╕ ╕ раптом не витриму╓, посм╕ха╓ться на всю глибину посм╕шки. Вс╕ см╕ються. В╕н благословля╓ мене, а священик, який сто╖ть поруч, каже: «Все можливо. Адже там теж ╓ прихожани».
* * *
Коли ми стояли попрощатися ╕з ним, ми не в╕дчували смутку, який зазвичай в╕дчува╓ш на похорон╕. Ми в╕дчували рад╕сть. Ми знали, що наш Блаженн╕йший сто╖ть перед Престолом Божим ╕ молиться за нас. За мир, за ╓дн╕сть, за любов у його земному дом╕.

Лана САМОХВАЛОВА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13569

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков