Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".


РОС╤ЙСЬК╤ П╤ВТОРА М╤ЛЬЯРДИ НЕ ВРЯТУЮТЬ БАТЬКА Б╤ЛОРУСЬКО╥ АВТОКРАТ╤╥
Але це продовження шляху, тупикового для ╕мперського центру


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ДАНАЙЦ╤ З ╥ХН╤МИ ДАРАМИ
На патр╕отичн╕й хвил╕, на початку в╕йни, Львову запропонували побалакати московською.


ВАЛЕНТИН БУТ: НА ПЕРЕЛАМ╤
В р╕чницю зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в побито Володимира Балуха. Побито жорстоко: зламано,...


Люк Гард╕нг: НЕ ВАРТО СПРИЙМАТИ ПУТ╤НА ЯК ВСЕЗНАЮЧОГО «ЗЛОГО ГЕН╤Я». ЦЕ КЛАСИЧНИЙ КДБШНИЙ АВАНТЮРИСТ
Люк Гард╕нг - ╕ноземний кореспондент газети Guardian, якого вислали з Рос╕╖ у 2011 роц╕ за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2014
ПАТР╤АРХ Ф╤ЛАРЕТ — ПРЕДСТОЯТЕЛЮ РПЦ КИРИЛУ: ЗАКЛИКАЮ ГОВОРИТИ ПРАВДУ!

Дорога до Храму

В╕дкритий лист

Ваша Святосте!
Прочитавши Ваше вчорашн╓ звернення до Повноти РПЦ з приводу под╕й в Укра╖н╕, змушений публ╕чно звернутися до Вас.
По сут╕, в сво╓му зверненн╕ Ви вкотре заперечу╓те буття укра╖нського народу як самост╕йного народу, який ма╓ право на реальн╕ державн╕сть, суверен╕тет ╕ незалежн╕сть. На словах поважаючи укра╖нську державн╕сть, насправд╕ Ви ╕ надал╕ пропагу╓те ╕дею «русского мира», в якому Укра╖на — т╕льки складова частина, п╕дпорядкована Москв╕.
Незалежн╕ держави, Рос╕йську Федерац╕ю ╕ Укра╖ну, Ви п╕дм╕ню╓те терм╕ном «╕сторична Русь», який да╓ змогу виправдовувати втручання кер╕вництва Рос╕╖ у внутр╕шн╕ справи Укра╖ни.
Точн╕с╕нько так само два стол╕ття тому терм╕ном «славянский мир» апологети Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ виправдовували захоплення ╕ розчленування Польщ╕, криваве придушення рос╕йськими в╕йськами боротьби за в╕дновлення польсько╖ державност╕.
Думаю, що взявши на себе у нещодавньому минулому м╕с╕ю примирення рос╕йського ╕ польського народ╕в, Ви ма╓те зрозум╕ти, що навряд чи ╕де╖ «славянского мира», як╕ використан╕ у минулому з ворожою для Польщ╕ метою, сприятимуть такому примиренню ╕ вза╓морозум╕нню. Так само ╕де╖ «русского мира», взят╕ зараз на озбро╓ння Кремлем для виправдання агрес╕╖ проти Укра╖ни, анекс╕╖ Криму, п╕дтримки терорист╕в ╕ озбро╓них сепаратист╕в на Донбас╕, — це ╕де╖, ворож╕ державност╕ ╕ незалежност╕ укра╖нського народу.
Тому використання риторики «русского мира» у Вашому вчорашньому зверненн╕ явно не сприя╓ н╕ припиненню во╓нних д╕й, н╕ встановленню миру, н╕ подоланню дедал╕ зростаючо╖ ворожост╕ у в╕дносинах Рос╕╖ з Укра╖ною.
Ви знову п╕дм╕ню╓те, як це вже стало традиц╕йним для ╕╓рарх╕в Московського патр╕архату, ╓дн╕сть народу Божого у Христ╕ — ╓дн╕стю структури Рос╕йсько╖ православно╖ церкви, ╓дн╕стю Вашо╖ адм╕н╕стративно╖ влади над дух╕вництвом ╕ паствою, ╓дн╕стю рос╕йсько╖ (а в реальност╕ часто — радянсько╖) культурно╖ ╕дентичност╕. ╢дн╕сть народу Божого об’╓дну╓ вс╕х ╕стинно в╕руючих у Господа ╤суса Христа, а не т╕льки «╕сторичну Русь», тод╕ як адм╕н╕стративна влада об’╓дну╓ т╕льки Рос╕йську православну церкву. Ставити м╕ж цими двома ╓дностями зм╕стовний знак р╕вност╕ — нег╕дна ман╕пуляц╕я з Вашого боку.
Пригадайте «Основи соц╕ально╖ концепц╕╖ РПЦ», де йдеться (п. ╤╤.1): «Будучи за природою вселенською, Церква одночасно ╓ ╓диним орган╕змом, т╕лом (1 Кор. 12. 12). Вона — община чад Божих, «р╕д обраний, царственна свят╕сть, народ святий, люди взят╕ у долю... колись не народ, а нин╕ народ Божий» (1 Пет. 2. 9-10). ╢дн╕сть цього нового народу забезпечу╓ться не нац╕ональною, культурною або мовною сп╕льн╕стю, але в╕рою у Христа ╕ Хрещенням. Новий народ Божий «не ма╓ тут пост╕йного граду, але шука╓ майбутнього» (╢вр. 13. 14). Духовна батьк╕вщина ус╕х християн — не земний, але «вишн╕й» ╢русалим (Гал. 4. 26)».
Те, що в╕дбува╓ться зараз на Донбас╕, на мо╖й батьк╕вщин╕, Ви визнача╓те як «м╕жусобицю». Насправд╕ це не м╕жусобиця, а повномасштабна агрес╕я Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проти Укра╖ни. Доти, доки в Укра╖ну не прийшли рос╕йськ╕ в╕йськов╕ ╕ озбро╓н╕ Рос╕╓ю найманц╕, — н╕ в Криму, н╕ на Донбас╕ не було збройного протистояння. Як не було його ╕ на Майдан╕ у Ки╓в╕ — доти, доки, як зараз достов╕рно в╕домо, Президент Вашо╖ кра╖ни не схилив В╕ктора Януковича до силових д╕й проти укра╖нського народу через ухвалення диктаторських «закон╕в», а п╕зн╕ше ╕ застосування збро╖.
Тому Ваш обов’язок ╕╓рарха Православно╖ церкви ╕ Предстоятеля Московського патр╕архату — говорити правду.
Ви заклика╓те зупинити кровопролиття — так зверн╕ться до свого Президента, Володимира Володимировича Пут╕на, ╕ скаж╕ть, що Церква не схвалю╓ агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни. Коли В. В. Пут╕н дасть вказ╕вку збройним силам ╕ спецслужбам Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ припинити агресивн╕ д╕╖ проти Укра╖ни, а прикордонн╕й служб╕ — не допускати перетину кордону озбро╓ними найманцями ╕ диверсантами, тод╕ в Укра╖н╕ припиниться пос╕яне ╕з Рос╕╖ кровопролиття.
Усе, що потр╕бно для цього, — виконувати закони Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як╕ забороняють незаконний перех╕д кордону, незаконний об╕г збро╖, найманство, а також почати виконувати м╕жнародн╕ ╕ двосторонн╕ домовленост╕, як╕ дос╕ Рос╕╓ю щодо Укра╖ни грубо нехтуються.
Закликавши кер╕вництво сво╓╖ держави припинити агрес╕ю проти Укра╖ни, Ви викона╓те також ╕ те, що прописано Вашим документом — «Основами соц╕ально╖ концепц╕╖ РПЦ».
«Нац╕ональн╕ почуття можуть стати причиною гр╕ховних явищ, таких, як агресивний нац╕онал╕зм, ксенофоб╕я, нац╕ональна винятков╕сть, м╕жетн╕чна ворожнеча. У сво╓му крайньому вираженн╕ ц╕ явища нер╕дко призводять до обмеження прав ос╕б ╕ народ╕в, во╓н та ╕нших прояв╕в насильства, — зазнача╓ться у п. ╤╤. 4. Концепц╕╖. — Православн╕й етиц╕ суперечить под╕л народ╕в на кращих ╕ г╕рших, приниження будь-яко╖ етн╕чно╖ або цив╕льно╖ нац╕╖. Тим б╕льше незгодн╕ з Православ’ям вчення, як╕ ставлять нац╕ю на м╕сце Бога або зводять в╕ру до одного ╕з аспект╕в нац╕онально╖ самосв╕домост╕».
На жаль, саме це — агресивний нац╕онал╕зм, ксенофоб╕ю, м╕жетн╕чну ворожнечу — ми бачимо процв╕таючими у сучасн╕й Рос╕╖, що ╕ призвело до описаних у Концепц╕╖ насл╕дк╕в — обмеження прав ос╕б ╕ народ╕в, во╓н та ╕нших прояв╕в насильства. А концепц╕я «русского мира» — це ╕ ╓ вчення, яке зводить в╕ру до одного ╕з аспект╕в рос╕йсько╖ нац╕онально╖ самосв╕домост╕.
Ви не раз намагалися переконати ус╕х, що знаходитеся «над схваткою» ╕ хочете примирення. Але саме у Ваш╕й Концепц╕╖ сказано: «Православна церква зд╕йсню╓ м╕с╕ю примирення м╕ж залученими у ворожнечу нац╕ями та ╖хн╕ми представниками. Так, у ход╕ м╕жетн╕чних конфл╕кт╕в вона не виступа╓ на чи╓мусь боц╕, за винятком випадк╕в явно╖ агрес╕╖ або несправедливост╕, що проявля╓ться одн╕╓ю ╕з стор╕н». Увесь св╕т засуджу╓ агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни, але Ви, на догоду мирськ╕й влад╕ або черех страх перед нею, мовчите ╕ не зупиня╓те рос╕йське кер╕вництво як агресора.
Владико!
Все це я пишу не для того, щоб образити або принизити Вас, але з обов’язку старшого по висвячуванню ╕╓рарха, який покладав на Вас руку п╕д час ╓пископсько╖ хиротон╕╖, з обов’язку побратима у Христ╕. Я щиро бажаю, щоб Укра╖на ╕ Рос╕я жили у мир╕ ╕ вза╓мно корисному сп╕вроб╕тництв╕, а Рос╕йська ╕ Укра╖нська православн╕ церкви перебували у сп╕лкуванн╕, як р╕вн╕ Пом╕сн╕ церкви.
Але досягти цього можна т╕льки тод╕, коли Рос╕я перестане дивитися на Укра╖ну як на свою частину ╕ територ╕ю, на укра╖нський народ — як на частину рос╕йського народу, на Укра╖нську церкву — як на частину Московського патр╕архату. Як би Вам та ╕ншим у Рос╕╖ не хот╕лося, Укра╖на — не Рос╕я, Укра╖нська держава — незалежна, суверенна держава, укра╖нський народ — самост╕йна пол╕тична нац╕я.
╤ Ви, ╕ ми говоримо про бажання миру. Але мир бува╓ р╕зний, адже ╕ окупац╕я приносить припинення во╓нних д╕й, однак вона не ╓ справжн╕м миром. Тому доти, доки рос╕йськ╕ в╕йська ╕ найманц╕ перебувають на укра╖нськ╕й земл╕, доки Рос╕я вс╕ляко п╕дтриму╓ збройн╕ д╕╖ на укра╖нськ╕й територ╕╖ — ╕стинний, справедливий мир не може бути в╕дновлений.
Те, коли припиниться агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни, а з нею — принесен╕ на нашу землю смерть, кровопролиття, страждання ╕ горе людей, залежить у тому числ╕ ╕ в╕д Вас.
Тому закликаю Вас, перед лицем Божим ╕ сов╕стю, п╕дняти голос не багатосл╕вно╖ ╕ багатозначно╖ дипломат╕╖, а правди, ╕ тим сприяти припиненню ворожнеч╕ ╕ кровопролиття. Хай укр╕пить Вас Господь до такого подвигу.

З любов’ю до Христа —
Ф╤ЛАРЕТ
Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни
18 червня 2014 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13545

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков