Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ДПОВ╤ДЬ НА ЗАКИДИ ОКУПАНТ╤В ПРО “ПЕРЕКРИТУ” Р╤ЧКУ ДН╤ПРО
Глава укра╖нсько╖ делегац╕╖ у Тристоронн╕й контактн╕й груп╕ Леон╕д Кравчук заявив, що Укра╖на...


США ПОВИНН╤ ДАТИ ЗРОЗУМ╤ТИ РОС╤╥, ЩО САНКЦ╤╥ НЕ СКАСУЮТЬ ДО ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Одна з головних завдань ц╕╓╖ посади, наголосив Курт Волкер, ╓ забезпечення продовження режиму...


ДЕН╤СОВА ЗВЕРНУЛАСЬ ДО М╤ЖНАРОДНИХ ОРГАН╤ЗАЦ╤Й ЧЕРЕЗ ЗНУЩАННЯ РФ З 29 КРИМСЬКИХ ТАТАР
М╕жнародн╕ правозахисн╕ орган╕зац╕╖ та м╕с╕╖ повинн╕ застосувати вс╕ наявн╕ важел╕ впливу на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ — БОРРЕЛЮ: УКРА╥НА ХОЧЕ СТВОРЕННЯ ПЕРЕГОВОРНОГО “МАЙДАНЧИКА” ЩОДО КРИМУ
Президент Володимир Зеленський наполяга╓ на важливост╕ збереження питання деокупац╕╖ анексованого...


УКРА╥НА ОФ╤Ц╤ЙНО ПО╤НФОРМУВАЛА ГЕНСЕКА ООН ПРО НЕЗАКОНН╤СТЬ ВИБОР╤В У КРИМУ
Про це пов╕домив у понед╕лок Пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2014
«УКРА╥НСЬКИЙ НАРОД НЕ ХОЧЕ В╤ЙНИ, НЕ ХОЧЕ АНАРХ╤╥ ╤ НЕ ДОПУСТИТЬ ╥╥...»

Виступ Президента Укра╖ни Петра Порошенка на сес╕╖ Парламентсько╖ Асамбле╖ Ради ╢вропи

Шановна пан╕ Президент! Шановний Генеральний секретар! Шановн╕ члени Асамбле╖! Дорог╕ учасники! Дякую за запрошення виступити перед Асамбле╓ю. Вдячний за можлив╕сть донести до цього поважного форуму голос укра╖нського народу з р╕зних куточк╕в Укра╖ни – сх╕дних та зах╕дних, п╕вн╕чних та п╕вденних, в╕льних ╕ окупованих.
Минув лише м╕сяць п╕сля завершення президентсько╖ кампан╕╖, п╕д час яко╖ я об’╖здив усю Укра╖ну. Я побачив ╖╖ миролюбною, гостинною до вс╕х та ╓вропейською – не лише за розташуванням, але й за покликанням. Укра╖на завжди була гостинним домом для кожного, хто приходив з миром.
На жаль, сьогодн╕ цей д╕м у небезпец╕. Знайшлась сила, яка прийшла в Укра╖ну не з миром. У нашому повсякденному словнику знову з’явилися слова «анекс╕я», «сепаратизм», «найманц╕». Що ми можемо зробити для того, щоб зупинити насильство ╕ не допустити його перетворення на повномасштабну в╕йну? На жаль, сьогодн╕ це питання стосу╓ться не лише Укра╖ни. Воно стосу╓ться вс╕╓╖ ╢вропи.
Шановн╕ члени Асамбле╖! Все почалося минулого листопада, коли колишня влада забрала в укра╖нц╕в мр╕ю, в╕дмовившись в╕д ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖, не спитавши укра╖нц╕в ╕ не давши взам╕н н╕чого, кр╕м корупц╕╖ та нехтування людською г╕дн╕стю. Укра╖на п╕днялася ╕ почалася Революц╕я Г╕дност╕. Народ перем╕г. Ця перемога далась великою кров’ю ╕ великими жертвами.
Рос╕я, яка двадцять рок╕в тому в обм╕н на ядерну зброю об╕цяла п╕клуватися про суверен╕тет Укра╖ни, всупереч Великому договору м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю, всупереч Будапештському меморандуму, який пооб╕цяв мир в обм╕н на трет╕й за розм╕ром в св╕т╕ ядерний арсенал, стала агресором ╕ зруйнувала стаб╕льн╕сть в цьому рег╕он╕. А разом з ним – ╕ систему баланс╕в ╕ противаг у сучасному св╕т╕.
З ц╕╓╖ трибуни я хот╕в би в╕д ╕мен╕ вс╕х укра╖нц╕в подякувати Рад╕ ╢вропи, ╕ особливо ╖╖ Парламентськ╕й Асамбле╖, за негайне реагування на в╕йськову агрес╕ю. Ця п╕дтримка конче була потр╕бна ╕ залиша╓ться потр╕бною для Укра╖ни. Р╕шення Ком╕тету М╕н╕стр╕в ╕ Парламентсько╖ Асамбле╖ становлять правову основу для подальшого в╕дновлення справедливост╕ та забезпечення прав ус╕х людей, як╕ проживають на окупованих територ╕ях. Треба зупинити факти ф╕нансування та озбро╓ння терористичних груп у Донецьк╕й та Луганськ╕й областях, як╕ все ще в╕дбуваються з боку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Бо фактично це другий етап агрес╕╖. У 2008 роц╕ ми це спостер╕гали в Груз╕╖. У 2014 роц╕, на жаль, це в╕дбува╓ться за рахунок суверен╕тету Укра╖ни. ╤ питання «хто буде наступним?» ╓ в╕дкритим.
╤ саме тому ╢вропа зараз ма╓ продемонструвати сп╕льн╕сть ╕ сол╕дарн╕сть. Бо проблема для ╢вропи сьогодн╕ – це в╕дсутн╕сть реального механ╕зму збереження миру, захисту територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та демократ╕╖. Бо пово╓нна модель була зруйнована, ╕ зараз на наш╕ з вами плеч╕ ляга╓ в╕дпов╕дальн╕сть за створення ново╖ модел╕. Без в╕дчуття реальност╕ легко створити сусп╕льний ╜рунт для агрес╕╖. ╤, на жаль, сьогодн╕ агрес╕я переповню╓ рос╕йське сусп╕льство. Вона лежить в основ╕ ╕ пол╕тики, ╕ сусп╕льного ставлення до Укра╖ни з боку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Але Укра╖на протиставля╓ ╖й переконан╕сть ╕ моральну силу.
Очевидно, що без повернення Криму нормал╕зац╕я наших в╕дносин не можлива. Але ми – люди миру. ╤ тому укра╖нська влада ╕ я особисто, як укра╖нський Президент, вийшов з ╕н╕ц╕ативою мирного плану. Бо повинен бути д╕алог та готовн╕сть домовлятися заради збереження людських житт╕в.
Шановн╕ члени Асамбле╖! Найб╕льших збитк╕в конфл╕кти завдають звичайним перес╕чним громадянам. ╤ це сьогодн╕ переконливо бачимо в окупованому Криму. Ми бачимо, як порушуються пол╕тичн╕, мовн╕ та культурн╕ права громадян. Як завжди, найб╕льше потерпають нац╕ональн╕ меншини. Кримськ╕ татари та етн╕чн╕ укра╖нц╕ ╓ сьогодн╕ об’╓ктом дискрим╕нац╕╖. Щодня ми отриму╓мо все нов╕ пов╕домлення про порушення свободи слова та ЗМ╤, прав на осв╕ту, в╕роспов╕дання, громадянство, проживання, працю, права власност╕ на землю, доступу до охорони здоров’я ╕ осв╕ти.
У проблемних рег╕онах на сход╕ Укра╖ни ситуац╕я ще б╕льш кричуща. Незаконн╕ озбро╓н╕ групи намагаються встановити диктатуру насильства. Викрадення, незаконн╕ затримання, вбивства, тортури, зникнення та пересл╕дування стали частиною життя постраждалих район╕в. За сприяння м╕жнародних орган╕зац╕й – Ради ╢вропи, Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й, ОБС╢ ми документу╓мо вс╕ ц╕ порушення. Вони мають отримати адекватну реакц╕ю м╕жнародно╖ сп╕льноти. Тут потр╕бен ретельний анал╕з, особливо в св╕тл╕ майбутн╕х судових скарг, якими Укра╖на буде захищатися.
Президентськ╕ вибори стали важливим кроком на шляху в╕дновлення миру ╕ порядку. Ми з готовн╕стю прийняли рекордну к╕льк╕сть м╕жнародних спостер╕гач╕в. Отримавши п╕дтримку виборц╕в, я представив першочерговий порядок денний свого президентства – ╓дн╕сть, в╕дновлення миру, безпека. Мир ╕ безпека – це те, чого прагнуть укра╖нц╕ на Донбас╕. Вони мр╕ють, щоб повернулося ╖хн╓ нормальне життя, щоб не гинули люди, щоб не брали в полон ╕ не катували заручник╕в. Сьогодн╕ ми ма╓мо вже 174 полонених заручника, майже 150 загиблих, б╕льше 300 поранених. Менш н╕ж за тиждень припинення вогню вбито 18 укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в, поранено 27. Позавчора загинула десятим╕сячна дитина в╕д вибуху гранати, випущено╖ з п╕дствольного гранатомета.
Але ми прагнемо миру ╕ в цьому непростому непол╕тичному прагненн╕ – суть мирного плану, який я представив. В╕н зводиться до припинення насильства, амн╕ст╕╖ тих, хто не ско╖в тяжких злочин╕в, стаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ ╕ п╕сля цього – реал╕зац╕╖ прагнень м╕сцевого населення у постраждалих в╕д б╕ди рег╕онах. Ми повинн╕ зробити так, щоб внутр╕шн╕ процеси повернулися у цив╕л╕зован╕ рамки. Зробимо це – в╕дновимо не лише мир, але й дов╕ру. П╕сля цього ми в першу чергу займемося економ╕кою та ╕нфраструктурою, адже щодня ми отриму╓мо нов╕ пов╕домлення про те, як╕ завдання стоять перед нами ╕ що зруйнован╕ чергов╕ об’╓кти.
Н╕хто не хоче, щоб люди гинули. План встановлю╓ рамки для пол╕тичного врегулювання на основ╕ деескалац╕╖, стаб╕л╕зац╕╖ ╕ д╕алогу. Його ╕мплементац╕я обговорю╓ться у рамках створено╖ Тристоронньо╖ контактно╖ групи за участ╕ представник╕в Укра╖ни, Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, ОБС╢, ╢вропейського Союзу. Необх╕дною передумовою ╓ зупинення вогню. Перед оприлюдненням м╕й План був обговорений з представниками вс╕х м╕сцевих лег╕тимних орган╕в влади Донбасу, б╕знесово╖ ел╕ти, яка представля╓ найб╕льше виробництво Донецького рег╕ону. Вони вс╕ одноголосно його п╕дтримали.
Односторонн╓ припинення вогню було запроваджено о 22:00 20 червня та триватиме до 22:00 години 27 червня. Нашим завданням було перейти в╕д режиму бойово╖ охорони кордону до режиму його над╕йного контролю. Якщо буде контроль на кордон╕ – припиниться незаконний пот╕к найманц╕в, танк╕в, бронетехн╕ки та важкого озбро╓ння на територ╕ю Укра╖ни. Укра╖на зац╕кавлена ╕ запропонувала ╕нтенсиф╕кувати зусилля Орган╕зац╕╖ безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ щодо встановлення жорсткого мон╕торингу з елементами контролю ситуац╕╖ на м╕сцях. Ми запросили ╖х до кожного блокпосту ╕ готов╕, оф╕ц╕йно про це декларую, запросити рос╕йських представник╕в долучитися до мон╕торингу кордону, щоб впевнитись у жорсткому дотриманн╕ взятих на себе зобов’язань з укра╖нського боку.
Мирний план був п╕дтриманий вс╕ма основними кра╖нами св╕ту, за що Укра╖на ╖м надзвичайно вдячна. У той же час очевидно, що цей мирний план запрацю╓ лише за п╕дтримки Рос╕╖. Поки що, на жаль, ця п╕дтримка Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ╓ абсолютно недостатньою. Добре, що Рада Федерац╕╖ вже не збира╓ться, нарешт╕, проголошувати в╕йну Укра╖н╕. Але в╕йну н╕хто й не проголошував. ╥╖ просто ведуть. Ведуть зараз, в ц╕ хвилини. Зам╕сть того, щоб в╕двести сво╖х найманц╕в, з боку рос╕йського кордону заходять все нов╕, добре оснащен╕ ╕ вмотивован╕ бойовики. Президент Пут╕н вчора п╕д час нашо╖ телефонно╖ розмови разом з Федеральним канцлером Н╕меччини Ангелою Меркель ╕ Президентом Франц╕╖ Франсуа Олландом висловив свою п╕дтримку мирного плану. Ми з над╕╓ю чека╓мо тепер реальних крок╕в. ╤ я з ц╕╓╖ трибуни хочу ще раз наполегливо закликати Рос╕ю сприяти врегулюванню ситуац╕╖! П╕дтримайте Мирний план д╕ями, а не словами! Бо за цими д╕ями ми зупиня╓мо смерт╕ цив╕льних ╕ в╕йськових людей, як╕ боронять суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть держави. ╤ ми чека╓мо цих д╕й. Посильте охорону кордону! Зупин╕ть нелегальний пот╕к в╕йськово╖ техн╕ки! Перестаньте рекрутувати найманц╕в! Врешт╕-решт, в╕двед╕ть в╕йська.
Укра╖нський народ не хоче в╕йни, не хоче анарх╕╖ ╕ не допустить ╖╖. Вс╕ ╕де╖ сепаратизму були штучно нав’язан╕ Укра╖н╕ ззовн╕. Укра╖на ╓ монол╕тною. Треба зупинити потоки брехн╕ ╕ ненавист╕, як╕ поширюються рос╕йськими ЗМ╤. Це не сприя╓ встановленню миру. Чого реально прагнуть неспок╕йн╕ рег╕они? Того ж, що ╕ будь-яка м╕сцева громада. Б╕льше повноважень, б╕льше автоном╕╖, право на ухвалення р╕шень. Право сп╕лкуватися т╕╓ю мовою, якою вони вважають за потр╕бне. Право покладати кв╕ти тим пам’ятникам, яким вони вважають за потр╕бне. Право сп╕вати п╕сн╕ т╕╓ю мовою, якою ╖м подоба╓ться. Це все да╓ ╖м програма децентрал╕зац╕╖ влади в якост╕ конституц╕йних зм╕н, запропонованих мною. ╤ сьогодн╕ укра╖нський Парламент заре╓стрував проект зм╕н до Конституц╕╖ Президента Порошенка, де ключовим елементом зм╕н ╓ децентрал╕зац╕я влади. Н╕коли в Укра╖н╕ не було такого, щоб Президент, який виграв вибори з повноваженнями призначати гол╕в обласних ╕ районних державних адм╕н╕страц╕й, в╕дмовлявся в╕д цього ╕ передавав ц╕ повноваження на м╕сця. ╤ я впевнений в тому, що ця ╕дея буде п╕дтримана укра╖нським Парламентом. В Укра╖н╕ мають в╕дбутись позачергов╕ м╕сцев╕ вибори в зв’язку з прийняттям зм╕н до Конституц╕╖ для того, щоб обран╕ л╕дери територ╕альних громад набули вже нових повноважень ╕ ново╖ в╕дпов╕дальност╕. Обран╕ представники ув╕йдуть до складу м╕сцевих рад, як╕, у свою чергу, сформують виконавч╕ ком╕тети. Окремою проблемою ╓ в╕дновлення економ╕ки донецького рег╕ону. ╤ мен╕ дуже при╓мно, що ми разом з нашими партнерами з ╢вропейського Союзу ╕ Сполучених Штат╕в Америки розробили окрему програму створення нових робочих м╕сць, яка передбача╓ залучення велико╖ к╕лькост╕ ╕нвестиц╕й. Вона включа╓ проект програми економ╕чного в╕дновлення рег╕ону. Належним чином буде вир╕шено питання розпод╕лу кошт╕в м╕ж центром та рег╕онами. У повн╕й в╕дпов╕дност╕ з ╢вропейською харт╕╓ю м╕сцевого самоврядування влада в Укра╖н╕ буде децентрал╕зована мо╖м проектом Конституц╕╖. Я п╕дтримую налаштован╕сть актив╕зац╕╖ м╕жнародно╖ панел╕ розсл╕дування Ради ╢вропи, яку ми обговорювали разом з Генеральним секретарем для експертного розсл╕дування застосування сили як проти Майдану 18, 19, 20 лютого, так ╕ траг╕чних под╕й в Одес╕ 2 травня. Ми готов╕ до в╕дкрито╖ сп╕впрац╕ для того, щоб весь св╕т прозоро переконався, що винуватц╕ в цих трагед╕ях будуть притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕. Шановн╕ члени Асамбле╖! Укра╖на пережива╓ час виклик╕в, а також ╕ час над╕й. Наш виб╕р – розбудова м╕цно╖ демократ╕╖, яка займе достойне м╕сце у родин╕ ╓вропейських держав. Наш шлях лежить до ╢вропейського Союзу. ╤ тому 27 червня, нарешт╕, я як Президент Укра╖ни п╕дпишу Угоду про асоц╕ац╕ю з ╢С. ╢вропейський Союз для нас – це ╕стор╕я усп╕ху, еталон усп╕шно╖ держави, перев╕рена часом модель реформ. ╤ коли мене питали, яка ваша президентська модель реформ, мен╕ було дуже легко в╕дпов╕дати – Угода про асоц╕ац╕ю. Все там ╓. ╤ ми почнемо ╕мплементувати цю Угоду негайно. Вже одразу ж п╕сля п╕дписання. Останн╕й аспект особливо важливий на тл╕ того, що Укра╖на стала на шлях економ╕чно╖ ╕нтеграц╕╖ та пол╕тично╖ асоц╕ац╕╖ з ╢вросоюзом. Шанс, який ми ма╓мо, обов’язково буде використаний. Реформи назр╕ли ╕ перезр╕ли. Укра╖н╕ потр╕бен новий соц╕альний контракт. В╕н ма╓ створити житт╓здатну систему управл╕ння, яка захистить громадян в╕д зовн╕шн╕х загроз та створить необх╕дне п╕д╜рунтя для соц╕ально-економ╕чного та культурного розвитку. Водночас я заявляю, що це не будуть зм╕ни за будь-яку ц╕ну. ╢ питання, як╕ не обговорюються: ун╕тарна держава, ╕снуюча мовна система з одн╕╓ю оф╕ц╕йною державною мовою ╕ необмеженою к╕льк╕стю рег╕ональних ╕ з повною та всеохоплюючою гарант╕╓ю розвитку використання мови кожно╖ меншини, ╓вропейська ╕нтеграц╕я. Все ╕нше може бути предметом широкого обговорення. Я запевняю, що це обговорення вже в╕дбува╓ться. Я впевнений, що й Парламент сьогодн╕ потребу╓ перезавантаження. Кра╖на сьогодн╕ не ма╓ достойного р╕вня представництва. Особливо це в╕дчутно в Донбас╕, на сход╕ Укра╖ни. Я переконаний в тому, що Парламент ма╓ обиратися за новим законом — на пропорц╕йн╕й основ╕ за в╕дкритими списками. Виборц╕ мають знати кожного кандидата особисто. Уряд ма╓ попередньо формуватись Прем’╓р-м╕н╕стром ╕ затверджуватись Парламентом. Президент ма╓ зберегти повноваження контролю. Рада ╢вропи ╕ Парламентська Асамблея неодноразово наголошували на необх╕дност╕ докор╕нних перетворень у судов╕й ╕ правоохоронн╕й системах. Останн╕ м╕сяц╕ особливо ч╕тко продемонстрували важлив╕сть цих реформ. Потр╕бен б╕льший громадський контроль за призначенням ╕ роботою судд╕в. Потр╕бн╕ практичн╕ гарант╕╖ незалежност╕ судово╖ влади. Ми ма╓мо зм╕нити роль та функц╕╖ Генерально╖ прокуратури, перетворити ╖╖ з ╕нструменту покарання на зас╕б забезпечення законност╕ та захисту прав людини. Новий формат судочинства ма╓ бути належним чином в╕дображений у зм╕нах до Конституц╕╖. Подолання корупц╕╖, призначення нових судд╕в, загальна модерн╕зац╕я державно╖ служби завершать картину ново╖ судово╖ системи в Укра╖н╕. Пан╕ ╕ панове! Останн╕ м╕сяц╕ мали прямий вплив на наше сп╕льне ╓вропейське майбутн╓. Под╕╖ в Укра╖н╕ формують нову ╢вропу. ╤ ця нова ╢вропа буде ╓диною або розколотою, стаб╕льною або крихкою. Майбутн╓ ╢вропи та ╖╖ дух залежать в╕д того, як буде врегульований конфл╕кт в Укра╖н╕ – на основ╕ м╕жнародного права, законност╕ або на основ╕ «права сильного». Це – дилема ╕ виб╕р, який кожен з нас повинен зробити самост╕йно. Потряс╕ння в Укра╖н╕ почалися, оск╕льки укра╖нц╕ не захот╕ли розстатися з демократ╕╓ю та ╓вропейським вибором. Вони тривають, оск╕льки хтось вир╕шив покарати Укра╖ну за цей виб╕р. Вони зупиняться, т╕льки коли здоровий глузд ╕ ╓вропейськ╕ ц╕нност╕ в╕зьмуть гору над агрес╕╓ю. Допомож╕ть нам у цьому – ╕ завтрашня ╢вропа буде ╓дина, стаб╕льна, морально сильна. Я дуже дякую Вам за увагу! Я дуже дякую Вам за сол╕дарн╕сть з Укра╖ною, яку ви продемонстрували! Укра╖на цього конче потребу╓. Слава Укра╖н╕!


УКРА╥НА П╤ДПИСАЛА УГОДУ ПРО АСОЦ╤АЦ╤Ю З ╢С

Укра╖на п╕дписала Угоду про асоц╕ац╕ю та Заключний акт з ╢вропейським Союзом. П╕дпис п╕д документом поставив Президент Укра╖ни Петро Порошенко. Церемон╕я в╕дбулася у буд╕вл╕ Ради ╢вропейського Союзу у Брюссел╕ о 10 годин╕ за м╕сцевим часом. З укра╖нсько╖ сторони на церемон╕╖ також були присутн╕ м╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н, Перший пом╕чник Президента Юр╕й Он╕щенко, заступник Глави Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Валер╕й Чалий, представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕ Костянтин ╢лис╓╓в. П╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢С Петро Порошенко назвав одним ╕з найважлив╕ших дн╕в в ╕стор╕╖ Укра╖нсько╖ держави. «Це — один ╕з найважлив╕ших дн╕в з часу набуття Незалежност╕ Укра╖ни. Ми ма╓мо використати цю можлив╕сть для модерн╕зац╕╖ кра╖ни. Але ми потребу╓мо т╕льки одного — миру та безпеки», — зазначив Президент у коментар╕ журнал╕стам перед церемон╕╓ю п╕дписання. «Ми спод╕ва╓мося, — наголосив Глава держави, — що сьогодн╕ ╢вропейський Союз продемонстру╓ таку ж сол╕дарн╕сть, як ╕ ран╕ше». Зранку Президент Укра╖ни пров╕в робочий сн╕данок з Президентом ╢вропейсько╖ Ради Германом Ван Ромпе╓м та Президентом ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ Жозе Мануелем Баррозу.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13526

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков