Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 20.06.2014
НЕЗВИЧАЙН╤ НАТЮРМОРТИ КОСТЯНТИНА МОГИЛЕВСЬКОГО

Маленький хлопчик любив малювати. Мама пом╕тила це ╕ в╕ддала його в художню школу. Так почався шлях у мистецтво художника Костянтина Могилевського. У 1972 роц╕ в╕н зак╕нчив живописне в╕дд╕лення Луганського державного художнього училища, а в 1981 роц╕ – з в╕дзнакою Харк╕вський художньо-промисловий ╕нститут за фахом монументально-декоративне мистецтво. Однак у р╕дному Луганську художнику жилося нелегко. В╕н згаду╓, як недоброзичливо дивилися чиновники на нього, бородатого ╕ патлатого. Повернувшись п╕сля навчання в Харков╕ до Луганська, Могилевський п╕шов ставати на обл╕к у в╕йськкомат. В╕н уже в╕дбув строкову службу, але ж залишався в╕йськовозобов’язаним. Майор поц╕кавився, хто Могилевський за фахом.
— Художник, — гордо в╕дпов╕в Костянтин Могилевський.
— Художник, — зневажливо перекривив його майор. – Ти б краще на вод╕я вивчився...

З 1988 року К. Могилевський – член Сп╕лки художник╕в СРСР ╕ Сп╕лки художник╕в Укра╖ни. Костянтин В╕кторович працював десять рок╕в на посад╕ директора Луганського державного художнього училища. Тепер перебрався в м╕сто Бучу ╕ виклада╓ образотворче мистецтво в ╤рп╕нськ╕й спец╕ал╕зован╕й загальноосв╕тн╕й школ╕ художнього проф╕лю № 1 ╕м. А. С. Макаренка.
Могилевський працю╓ у станковому живопис╕ ╕ монументальному мистецтв╕ (в╕траж╕, моза╖ки, розписи). Костянтин В╕кторович – в╕ртуозний рисувальник. Його твори вражають детальним в╕дтворенням навколишнього матер╕ального св╕ту, дивовижним ум╕нням зобразити св╕тло ╕ т╕нь та показати перспективу. В╕н демонстру╓ л╕тню ╕ зимову красу природи. Проте сво╖м найкращим твором художник назива╓ доньку. Митець виконав багато в╕траж╕в у приватних та державних арх╕тектурних ансамблях. Його живописн╕ роботи збер╕гаються у приватних колекц╕ях в Укра╖н╕, Рос╕╖, Угорщин╕, Польщ╕, Австр╕╖, Хорват╕╖, Н╕меччин╕, Швейцар╕╖ ╕ США. Костянтин Могилевський брав участь у понад двох десятках в╕тчизняних ╕ заруб╕жних художн╕х виставок. Його персональн╕ виставки експонувалися в Хорват╕╖, Угорщин╕, ки╖вськ╕й галере╖ «Грифон» та ╤нститут╕ м╕жнародних в╕дносин у Ки╓в╕.
Могилевський розпов╕да╓, що поштовхом до написання картини може слугувати, наприклад, випадково побачена в тролейбус╕ красива д╕вчина. Це не означа╓, що художник обов’язково напише ж╕ночий портрет чи ню. П╕д враженням в╕н може створити красивий пейзаж. А юна красуня, можливо, пот╕м побачить цей пейзаж, захоплюватиметься ним ╕ нав╕ть не п╕дозрюватиме, що саме вона надихнула художника на створення ц╕╓╖ картини.
22 травня 2013 року Костянтину В╕кторовичу виповнилося 60 рок╕в. Того ж року, напередодн╕ Дня Незалежност╕, Костянтина Могилевського нагородили званням заслуженого художника Укра╖ни.
Директор ╤нституту м╕жнародних в╕дносин Нац╕онального ун╕верситету ╕м. Тараса Шевченка Петро З╕кунов на в╕дкритт╕ персонально╖ виставки заслуженого художника Укра╖ни Костянтина Могилевського восени минулого року сказав: «Костянтин Могилевський – це явище в образотворчому мистецтв╕. Це художник, який змушу╓ дивитися на Укра╖ну чистими мистецькими очима. Його мистецтво високого ╜атунку».
Художниця Тетяна Красна додала: «Костянтин Могилевський може показувати Укра╖ну в будь-як╕й ╓вропейськ╕й галере╖».
Мистецтвознавець Н╕на Пархоменко зауважила, що натюрморти Могилевського в╕др╕зняються в╕д натюрморт╕в ╕нших художник╕в.
Костянтин Могилевський любить поез╕ю Володимира Висоцького, захоплю╓ться його вм╕нням в╕дтворити в образах л╕така-винищувача, вовка або й псих╕атрично╖ л╕карн╕ найскладн╕ш╕ людськ╕ переживання. Могилевський мр╕╓ бути Висоцьким у живопис╕. Його натюрморти – це реал╕стичн╕ зображення набору певних предмет╕в, як╕ створюють ц╕л╕сний образ. Подивимось на натюрморт «Морський вовк». Тут нема╓ людини. Але кортик, морський кашкет, мушля, майже прикрита карта земних п╕вкуль на задньому план╕ тощо викликають в уяв╕ образ бувалого моряка. На одн╕й ╕з картин диптиха «Далеке ╕ близьке» — портрет роботи Тараса Шевченка, грош╕ Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки, ╕нш╕ предмети. Близьке, бо це р╕дна Укра╖на, ╕ далеке, бо створене давно. Але можна сприймати ╕накше, бо на ╕нш╕й картин╕ диптиха зображен╕ реч╕, як╕ стосуються Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Кожен може сам вир╕шити, що йому далеке, а що — близьке.
На натюрморт╕ може бути ╕ портрет, але обов’язково в оточенн╕ предмет╕в, як╕ допомагають розкрити образ. Наприклад, «Добрий веч╕р, Миколо Васильовичу!». Тут зображено портрет ╕ проф╕ль Миколи Гоголя в оточенн╕ бук╕н╕стичних книг, ╕кон, гусячого пера, Тараса Бульби на малюнку, шабл╕, укра╖нського вишитого рушника ╕ бюсту Пушк╕на. А в натюрморт╕ «Присвята Нестору Махну» художнику вдалося створити образ укра╖нсько╖ народно╖ стих╕╖.
Нещодавно Костянтину Могилевському приснився пок╕йний Володимир Висоцький. Тепер художник плану╓ в╕дтворити образ барда в сво╓му незвичайному натюрморт╕.
Художник – людина мистецтва. Але пол╕тика втруча╓ться в його життя. Могилевський – рос╕йськомовний, тобто належить до числа тих людей, для н╕би захисту яких Пут╕н посила╓ рос╕йських солдат╕в ╕ бойовик╕в вести бойов╕ д╕╖ проти Укра╖ни. Нещодавно на одн╕й виставц╕ Костянтин В╕кторович под╕лився спогадами: «Коли розпався Радянський Союз, перед нами виступав старенький генерал. В╕н говорив чистою укра╖нською мовою: «Можливо, нам доведеться воювати проти Рос╕╖». Я тод╕ подумав: «Який телепень! Щоб я воював проти Рос╕╖!». Але ось Пут╕н розпочав агрес╕ю проти нас. ╤ ми мусимо воювати...».

Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ,
директор ╤рп╕нського ╕сторико-кра╓знавчого музею

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту.
Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail:
nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13483

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков