Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 20.06.2014
ЧИМ ПАХНУТЬ ГРОШ╤ ФРАНЦУЗЬКИХ ЗБРОЯР╤В?

Шерше ля... «М╕страль»?

Франц╕я була одн╕╓ю з перших ╓вропейських кра╖н, яка в╕дреагувала на збройну агрес╕ю РФ проти Укра╖ни. Кер╕вництво Французько╖ Республ╕ки завзято декларувало згортання двосторонн╕х зв’язк╕в у в╕йськов╕й та в╕йськово-техн╕чн╕й галуз╕. Зокрема, ще у середин╕ березня французька влада скасувала в╕зит сво╖х м╕н╕стр╕в оборони та закордонних справ до Москви. Таке р╕шення було узгоджено з Президентом Франц╕╖ Франсуа Олландом, який твердо наголосив, що в╕зит був би неправильним, оск╕льки м╕г створити враження, що «Франц╕я виправдову╓ усе те, що в╕дбува╓ться в Укра╖н╕».
Трохи згодом, 21 березня, Франц╕я вир╕шила призупинити б╕льшу частину в╕йськово╖ сп╕впрац╕ з Рос╕╓ю, зокрема й обм╕н в╕зитами та проведення сп╕льних навчань у зв’язку з анекс╕╓ю Криму. За словами м╕н╕стра оборони Франц╕╖ Жана-╤ва Ле Др╕ана, таке р╕шення ухвалено тому, що «не може бути виправдана ╕ не засуджена в╕йськова анекс╕я Криму, ╕ не може тривати сп╕впраця». З березня Франц╕я разом ╕з союзниками скасувала обм╕ни м╕ж штабами та сп╕льн╕ в╕йськов╕ навчання п╕дрозд╕л╕в ЗС США, Велико╖ Британ╕╖, Франц╕╖ ╕ РФ, як╕ були запланован╕ до проведення у кв╕тн╕.
У травн╕ оф╕ц╕йний Париж заявив, що не братиме участ╕ у рос╕йських в╕йськових пов╕тряних навчаннях «Ав╕адартс-2014», як╕ були запланован╕ на пер╕од з 21 до 27 липня цього року. У М╕н╕стерств╕ оборони Франц╕╖ «Укр╕нформу» нагадали, що ╖хня кра╖на вир╕шила призупинити б╕льшу частину в╕йськово╖ сп╕впрац╕ з Рос╕╓ю ще на початку весни. В оборонному в╕домств╕ Франц╕╖ зазначили, що цього року скасовано два сп╕льних навчання та 14 в╕йськових обм╕н╕в. Зокрема, йдеться про в╕йськово-морськ╕ навчання FRUKUS 2014 за участ╕ французьких, британських та рос╕йських надводних корабл╕в та сп╕льн╕ навчання з протид╕╖ п╕ратству в зон╕ Атлантичного океану та в акватор╕╖ Балт╕йського моря.
Разом з тим, французьке кер╕вництво, засуджуючи агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни, не ма╓ нам╕ру в╕дмовлятися в╕д укладених ран╕ше контракт╕в на постачання сучасних озбро╓нь агресору. «Франц╕я розрахову╓ й надал╕ п╕дтримувати з Рос╕╓ю контакти, пов’язан╕ з необх╕дн╕стю виконання м╕жнародних зобов’язань», — заявив м╕н╕стр Жан-╤в Ле Др╕ан.
Зокрема, йдеться про укладен╕ м╕ж Франц╕╓ю ╕ РФ контракти у сфер╕ постачання продукц╕╖ оборонного та подв╕йного призначення, як╕ св╕дчать нав╕ть про актив╕зац╕ю т╕сних зв’язк╕в з рос╕йським в╕йськово-промисловим комплексом. Серед ╕ншого, йдеться про найб╕льший контракт на буд╕вництво десантно-командних корабл╕в-док╕в класу «М╕страль» варт╕стю 1,2 млрд. ╓вро, який був укладений ще у 2011 роц╕. Його умови передбачають постачання РФ 2-х корабл╕в класу «М╕страль», ╖хн╓ обслуговування та надання конкретних послуг, включаючи матер╕альне забезпечення, п╕дготовку ек╕паж╕в ╕ передачу технолог╕й.
У рамках контракту французький концерн DCNS виступив як розробник ╕ виконавець роб╕т. Буд╕вництво зд╕йсню╓ться на верфях п╕дпри╓мства STX-France у м╕ст╕ Сен-Назер (зах╕д Франц╕╖). 5 березня, уже п╕сля початку Рос╕╓ю активно╖ фази збройно╖ анекс╕╖ Криму, виконавець замовлення розпочав перш╕ ходов╕ випробування головного корабля ц╕╓╖ сер╕╖ «Владивосток». Станом на початок червня було проведено к╕лька ходових випробувань. 22 червня у Сен-Назер╕ оч╕ку╓ться прибуття к╕лькох сотень рос╕йських моряк╕в (два ек╕паж╕ та ╕нструктори), як╕ розпочнуть навчання з управл╕ння та обслуговування корабля. Перший «М╕страль» над╕йде замовнику у жовтн╕ 2014 року. Другий корабель «Севастополь» — у 2015 роц╕.
П╕сля посилення тиску французько╖ громадськост╕ та партнер╕в по НАТО французьк╕ урядовц╕ вс╕ляко заперечували, що озброюють Рос╕ю. Власне, французький м╕н╕стр оборони заявляв, що «М╕страл╕» потраплять до рос╕йських рук без збро╖. «Корабл╕ оснащен╕ лише силовою установкою, системами житт╓забезпечення та нав╕гац╕йним комплексом», — пояснив Жан-╤в Ле Др╕ан в одному з ╕нтерв’ю, додавши, що у такому вигляд╕ це звичайн╕с╕нький цив╕льний корабель. А от щодо оснащення ракетами, гарматами та локаторами, — це вже справа не французького виробника, а замовника. П╕зн╕ше урядовець дотримувався президентсько╖ л╕н╕╖, мовляв, остаточне р╕шення буде ухвалено у жовтн╕, ╕ якщо союзники по ╢С вир╕шать розпочати секторальн╕ санкц╕╖ проти РФ, то французи при╓днаються до сп╕льного р╕шення.
Контракт на буд╕вництво «М╕стралей» не ╓диний у т╕сному галузевому французько-рос╕йському сп╕вроб╕тництв╕. Зокрема, Франц╕я упродовж останн╕х рок╕в активно пропонувала силовим в╕домствам РФ легк╕ броньован╕ автомоб╕л╕ PVP (Petit Vehicule Protege) ╕ VBL (Vehicule Blinde Leger) в╕д в╕домого концерну Renault. К╕лька зразк╕в Франц╕я передала Рос╕╖ для проведення випробувань буквально за л╕чен╕ тижн╕ до початку вторгнення на укра╖нську територ╕ю.
Рос╕я ма╓ потребу в техн╕ц╕ такого типу, оск╕льки на розробку власно╖ ╖й знадобилося б щонайменше 10 рок╕в. Так╕ машини добре захищен╕ (посилена комб╕нована броня) та мають потужний сучасний двигун, який значно п╕двищу╓ маневрен╕сть зразка. Кер╕вництво РФ дос╕ не в╕дмовилося в╕д ╕де╖ замовити к╕лька сотень броньованих авто для потреб МВС та ВВ.
Кр╕м того, доч╕рн╓ п╕дпри╓мство Renault — французька компан╕я Panhard три роки посп╕ль веде переговори з рос╕йськими генералами щодо постачання 3,1-тонних легких VBL з кол╕сною формулою 4х4 для п╕дрозд╕л╕в Федерально╖ прикордонно╖ служби. Тривають контакти ╕ щодо продажу плаваючого бронеавтомоб╕ля ASTAIS-LAV, який передбача╓ться виробляти в Рос╕╖. У 2014 роц╕ сторони планували виготовити досл╕дну парт╕ю, ╕ п╕сля випробувань розпочати сер╕йне виробництво. Кр╕м того, французька корпорац╕я Thales також уклала ряд контракт╕в на постачання високотехнолог╕чного обладнання до Рос╕╖. Хоча б╕льш╕сть замовлень й ор╕╓нтован╕ на цив╕льний сектор, Thales також виробля╓ для рос╕ян лазерний модуль ц╕левказування для нов╕тн╕х танк╕в Т-90, артилер╕йських систем, вертольот╕в Ка-52 та винищувач╕в Су-30. ╤нша французька група Safran тривалий час постача╓ ав╕ац╕йн╕ ╕ вертол╕тн╕ двигуни, оптико-електронн╕ системи ╕ системи нав╕гац╕╖ для рос╕йсько╖ бойово╖ ав╕ац╕╖. Доч╕рня компан╕я ц╕╓╖ групи — Sagem — забезпечу╓ рос╕йську «оборонку» сучасними теплов╕зорами.
На думку фах╕вц╕в, бол╕сн╕ втрати в╕д санкц╕й проти РФ можуть в╕дчути передус╕м велик╕ французьк╕ корпорац╕╖, як╕ присутн╕ в Рос╕╖, у тому числ╕ автомоб╕лебуд╕вн╕ (Renault, PSA) та електронн╕ (Alcatel-Lucent, Thales ╕ Safran). Проте втрати, яких Франц╕я може зазнати внасл╕док застосування санкц╕й проти Рос╕╖, не пор╕внюван╕ з рос╕йськими. Рос╕я ╓ для Франц╕╖ довол╕ скромним торговельним партнером. Французький експорт до РФ досяг 7,7 млрд. ╓вро у 2013 роц╕, що становило лише 1,77% в╕д загального експортного показника кра╖ни. У торговельному баланс╕ дом╕ну╓ ╕мпорт рос╕йсько╖ нафти ╕ газу, частка якого на порядок вища в╕д високотехнолог╕чного обладнання.
Союзники Франц╕╖ по НАТО, широка громадськ╕сть у ╢вроп╕ та США намагаються переконати в╕йськово-пол╕тичне кер╕вництво кра╖ни у хибност╕ протекц╕он╕стсько╖ пол╕тики Франц╕╖ у в╕йськовому сектор╕. Проте слова «справ╕» не допомагають.
На перший погляд, ц╕лком природно вигляда╓ той факт, що Париж намага╓ться захистити власного виробника та зберегти ринок прац╕. Нац╕ональн╕ ╕нтереси — понад усе. Але до чого тут, при такому п╕дход╕, ╓вропейськ╕ ц╕нност╕, занепоко╓ння союзник╕в щодо ймов╕рно╖ загрози з боку Рос╕╖, не кажучи вже про страждання та загибель людей в Укра╖н╕. Грош╕ не пахнуть?
Схоже, що французьк╕ д╕лки з «оборонки» подумки вже зайшли у винний погр╕б ╕ чекають к╕нця року, щоб в╕дкоркувати приховане для особливого випадку шампанське й п╕дбити п╕дсумки. Можливий також ╕нший сценар╕й, коли п╕дсумки «п╕д╕б’ють» д╕лк╕в. Для цього ма╓ статися щось неймов╕рне, щоби пол╕тична воля й абстрактн╕ ╓вропейськ╕ ц╕нност╕ взяли гору у споконв╕чному змаганн╕ ╕з «золотим т╕льцем». Такий розвиток можливий, ╕ пол╕тичному кер╕вництву Франц╕╖ може вистачити добро╖ вол╕... Якщо хтось, хоча б т╕ ж високоморальн╕ союзники, запропонують зброярам та ╖хн╕м лоб╕стам б╕льш високу ц╕ну...

Роман СУЩЕНКО
Париж

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13465

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков