Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 20.06.2014
КРИМСЬК╤ В╤ДСТАВКИ: АВАНТЮРА ПУТ╤НА ТРИВА╢...

В╕дставка першого в╕це-прем’╓ра кримського «уряду» Рустама Тем╕ргал╕╓ва, вигнання м╕н╕стра охорони здоров’я анексовано╖ республ╕ки Петра М╕хальчевського ╕ погрози Серг╕я Аксьонова в╕дправити у в╕дставку ╕нших м╕н╕стр╕в – все це, звичайно ж, обговорю╓ться ╕ в самому Криму, ╕ в Укра╖н╕, ╕ в Рос╕╖. Висуваються р╕зн╕ верс╕╖ – ╕ про корупц╕ю, ╕ про боротьбу клан╕в, ╕ про те, що Москва готу╓ться зам╕нити кримських чиновник╕в власними кадрами.
За лаштунками залиша╓ться ще одна обставина – те, що кримськ╕ чиновники просто не можуть управляти п╕востровом в умовах, в як╕ ╖х поставила рос╕йська окупац╕я Криму.
Пут╕н без зайвих коливань замахнувся на саму географ╕ю та лог╕стику розвитку п╕вострова. За вс╕ стол╕ття свого ╕снування Крим н╕коли не ╕снував у в╕дрив╕ в╕д материка – зрештою, це п╕востр╕в, а не остр╕в. Так, в античност╕ грецьк╕ пол╕си залежали виключно в╕д морсько╖ торг╕вл╕. Але коли почалося осво╓ння самого Криму, виявилося, що без степ╕в Укра╖ни йому не жити.
Щоб у цьому переконатися, достатньо подивитися на карту Кримського ханства. Держава кримських татар охоплювала куди б╕льш значну територ╕ю, н╕ж сам п╕востр╕в. Завойовники були не дурн╕ш╕ за господар╕в. Катерина II спочатку встановила повний контроль над прилеглими до Криму територ╕ями, а вже пот╕м в╕ддала наказ про окупац╕ю п╕вострова. ╤ з тих час╕в зв’язок п╕вострова з материком не переривався. Так, у Радянському Союз╕ Кримська АРСР спершу була частиною РРФСР, а не Укра╖нсько╖ РСР. Але в ╓дин╕й держав╕ це не мало жодного значення. Формальн╕стю швидше були сам╕ республ╕ки.
Пут╕н виявився першим, хто п╕дняв руку на географ╕ю та ╕стор╕ю Криму. Так, можливо, спочатку президент Рос╕╖ готувався до окупац╕╖ Одесько╖ та Херсонсько╖ областей, але сьогодн╕ Крим залишився сам по соб╕. ╤ правда поляга╓ в тому, що такою територ╕╓ю просто не можна управляти. Та до того ж ще й в умовах конфл╕кту з материком, в╕дсутн╕стю досв╕ду управл╕ння п╕востровом як островом, корупц╕╖ – кримсько╖ та рос╕йсько╖ ╕ опори на дилетант╕в. Тому що профес╕йн╕ люди в авантюрах не беруть участь. А окупац╕я Криму – банальне самодурство.
Вигнаний з уряду Криму Рустам Тем╕ргал╕╓в стверджу╓, що виконав об╕цяне. Звучить це, м’яко кажучи, анекдотично. Тем╕ргал╕╓в запам’ята╓ться тим, що закликав жител╕в Криму перейти до крапельного зрошення – ╕ це при ╕снуванн╕ П╕вн╕чнокримського каналу. Результат – кримське рис╕вництво загинуло, на черз╕ – все ╕нше с╕льське господарство п╕вострова. Щоб зрозум╕ти долю цього с╕льського господарства, досить просто поц╕кавитися, що вирощувалося в Криму до запуску каналу ╕ яким чином. ╤ ми зрозум╕╓мо, чому п╕сля депортац╕╖ кримських татар, як╕ пристосувались до роботи в умовах водного деф╕циту, п╕востр╕в перетворився на пустелю. Про проблеми з продуктами, з банк╕вською сферою, з курортним сезоном, ╕з транспортною лог╕стикою вже досить багато сказано. Але см╕шно думати, що за все це мав би в╕дпов╕дати один Тем╕ргал╕╓в. Або нав╕ть один Аксьонов. Або весь кримський «уряд». Або нав╕ть уряд Рос╕╖, який вже пров╕в два ви╖зних зас╕дання в Криму.
Якщо бути чесним до к╕нця, то сл╕д визнати, що у в╕дставку мала б п╕ти людина, що ухвалювала р╕шення про анекс╕ю Криму ╕ прирекла населення п╕вострова на життя в умовах насування катастрофи управл╕ння – президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н. Але навряд чи ця ╕дея сподоба╓ться Володимиру Володимировичу.
В╕н буде як ╕ ран╕ше шукати винних у тому, що Крим – це п╕востр╕в. Що без Укра╖ни цей п╕востр╕в «загнеться». Що вс╕ амб╕тн╕ проекти ново╖ транспортно╖ ╕нфраструктури, забезпечення ресурсами ╕ продуктами, розвитку курорту будуть з кожним м╕сяцем коштувати все дорожче ╕ дорожче ╕ зрештою тягнути на дно Чорного моря не т╕льки народне господарство Криму, а й економ╕ку само╖ Рос╕╖. Так, у ц╕╓╖ кра╖ни багато ресурс╕в. Але аж н╕як не неск╕нченна к╕льк╕сть. ╤ Рос╕я – це аж н╕як не т╕льки Крим. Це десятки рег╕он╕в, як╕ доводиться забезпечувати з федерального бюджету. ╤ витрати, як╕ доводиться з кожним днем скорочувати. Тому що Крим. Тому що в кол╕ ворог╕в. Тому що санкц╕╖.
Тому крах кримсько╖ влади неминучий. Але це т╕льки початок великого краху. Все дуже просто: авантюри зд╕йснюють авантюристи. А авантюристи не можуть не довести свою кра╖ну до цугундера.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков