Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЖИТИ ЖИТТЯ Г╤ДНО
Якби… Якби ми вчилися так, як треба… Якби знали свою ╕стор╕ю, то не повторювали б...


ДРУЖБА НАТАЛ╤╥ ГЛУХЕНЬКО╥ ТА В╤РИ РО╥К
14 березня 2019 року виповню╓ться 15 рок╕в в╕д дня смерт╕ в╕домого укра╖нського мистецтвознавця,...


ЛЮДИНА ЖИВЕ, ПОКИ ЖИВА ПАМ’ЯТЬ ПРО НЕ╥
Вже стало традиц╕╓ю, що «Кримська св╕тлиця» щор╕чно пов╕домля╓ читачам про под╕╖,...


НЕ СТАЛО СВ╤ТЛИЧАНИНА МИКОЛИ МОСКАЛЕНКА…
Скорботну зв╕стку передали з Дн╕пра – не стало нашого кримського укра╖нського земляка,...


ВЕЧ╤Р ПАМ’ЯТ╤ СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО: ТЕПЛОТА СЕРДЕЦЬ ╤ НЕЗАБУТН╤ ВРАЖЕННЯ
До 185-р╕ччя в╕д дня народження л╕каря й поета
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 23.05.2014 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 23.05.2014
УКРА╥НСЬКИЙ ЯК╤Р ╤З СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ БУХТИ

ДО 60-Р╤ЧЧЯ МИКОЛИ ВЛАДЗ╤М╤РСЬКОГО

Найщаслив╕ша людина та, яка дарувала щастя найб╕льш╕й к╕лькост╕ людей.
Ден╕ Д╕дро,
французький письменник, ф╕лософ

Хай читач не налаштову╓ться на пишномовний стиль нашого юв╕лейного нарису. Такий т╕льки заголовок. Адже сьогодн╕шн╕ кримськ╕ реал╕╖ аж н╕як не спонукають до бравурност╕ та багатосл╕в’я.
У нас буде проста розпов╕дь про житт╓вий шлях ц╕каво╖ людини – Миколи Владз╕м╕рського – мого близького земляка, уродженця Мар’╖нки, районного м╕стечка, яке в╕д задимленого Донецька в╕дд╕ля╓ т╕льки вузька р╕чечка Осикова, де минули дитяч╕ ╕ юнацьк╕ роки майбутнього в╕домого журнал╕ста-публ╕циста ╕ громадського д╕яча.
А спершу в нього було навчання в Донецькому ╕нститут╕ торг╕вл╕, пот╕м тривала робота за обраним фахом у Криму, зокрема у Севастопол╕, де в╕н заякорився у середин╕ 70-х рок╕в, здавалося, назавжди, але тепер╕шня пол╕тична буря вирива╓ ╕з морського дна його м╕цний як╕р.
Перш╕ роки незалежност╕ Укра╖ни круто зм╕нили долю укра╖нця. Ставши членом м╕сцево╖ «Просв╕ти», Микола Владз╕м╕рський активно включився у громадське ╕ культурне життя укра╖нц╕в, як╕ мешкають у Севастопол╕, з 1995 до 2000 року забезпечу╓ комп’ютерну п╕дтримку випуску газети «Дзв╕н Севастополя». П╕сля зак╕нчення всесв╕тн╕х курс╕в журнал╕стики при ВВС став активно друкуватися в газетах «Кримська св╕тлиця», «Укра╖нське Слово», «Слово Просв╕ти», «Флот Укра╖ни», «Народна газета» та ╕нших.
Його сво╓часне гостре ╕ правдиве слово було тривожним, а часом ╕ святковим дзвоном, який п╕дн╕мав дух не т╕льки укра╖нц╕в Криму, а й тих, що жили далеко за його межами. Микола ╤ванович одночасно боровся за справедлив╕сть ╕ проти неправди та описував под╕╖ укра╖нського життя в м╕ст╕, писав про кращих представник╕в громади.
Журнал╕стська робота М. Владз╕м╕рського була нев╕дд╕льна в╕д його активно╖ д╕яльност╕ як координатора громадського ком╕тету «Укра╖нський Севастополь». У 2000 роц╕ за п╕дтримки меценатки ╕з Торонто Мар╕╖ Ф╕шер-Слиж в╕н створю╓ ╤нтернет-портал «Укра╖нське життя в Севастопол╕» (http://ukrlife.org/), який щоденно в╕дв╕дували ╕ в╕дв╕дують тисяч╕ користувач╕в. Водночас Микола Владз╕м╕рський став адм╕н╕стратором сайт╕в газет «Кримська св╕тлиця», «Незборима нац╕я», «Флот Укра╖ни», «Наша В╕ра», к╕лькох в╕йськово-╕сторичних журнал╕в та музею Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕ – всього б╕льше 25 сайт╕в. Завдяки ц╕й майже п’ятнадцятир╕чн╕й д╕яльност╕ в укра╖нськ╕й мереж╕ ╤нтернету в╕н дав багатьом користувачам ц╕лий масив корисно╖ ╕нформац╕╖.
Наприклад, ще з юност╕ збираючи ╕ записуючи перлини народно╖ мудрост╕ та влучн╕ висловлювання укра╖нських письменник╕в ╕ видатних д╕яч╕в, Микола ╤ванович став автором ╕ засновником потужного ╤нтернет-ресурсу «Афоризми», де розм╕щено понад 50 тисяч укра╖нських афоризм╕в, народних пор╕внянь, примовок, присл╕в’╖в, приказок тощо.
Найб╕льш вдалим серед багатьох його електронних проект╕в ╓ «Весела Абетка» – перший ╕ найб╕льший укра╖нськомовний сайт для д╕тей. Педагог, мовознавець, юний читач з батьками знайдуть тут б╕льше сотн╕ укра╖нських в╕ршованих абеток, велику к╕льк╕сть народних ╕ авторських казок, частину з яких можна прослухати на домашньому комп’ютер╕. У Мережу подано також безл╕ч загадок, скоромовок, л╕чилок, дитячих народних ╕гор, ц╕кавинок про Укра╖ну ╕ св╕т. Тож не дивно, що багато вдячних в╕дгук╕в в╕д юних читач╕в, ╖хн╕х батьк╕в ╕ шк╕льних вчител╕в над╕йшло ╕ надходить на електронну адресу творця таких необх╕дних електронних сайт╕в.
Ось к╕лька в╕дгук╕в ╕з гостьово╖ книги сайту «Весела Абетка», який упорядкову╓ наш юв╕ляр:

«В╕ктор╕я з Ки╓ва: «Дякую Вам за чудовий сайт. Ц╕каво не т╕льки дитин╕, а й ус╕й с╕м’╖. ╤з задоволенням чита╓мо, вчимо та розгаду╓мо. Ще не вмерла Укра╖на... доки ╕снують так╕ сайти»,
або:
«Оля, Мюнхен, Н╕меччина: «Дуже дяку╓мо Вам за таку чудову стор╕нку. Завтра вив╕симо Вашу адресу в укра╖нськ╕й суботн╕й школ╕. Чекайте на нових в╕дв╕дувач╕в. Усп╕х╕в Вам в ус╕х подальших починаннях, ст╕йкост╕ та оптим╕зму. З повагою, вчител╕, учн╕, батьк╕вський ком╕тет»,
або ще:
«Галина Волчкова, США, Everett: «Мабуть, н╕хто не т╕шився вашим сайтом так, як я! Цього тижня я починаю викладати укра╖нську мову в м╕стечку Еверет (штат Вашингтон), ╕ все, що я знайшла тут, — наче ц╕люще джерело в пустел╕! Щира подяка вам ╕ найкращ╕ побажання».

Ц╕ в╕дгуки св╕дчать про могутн╕й об’╓днувальний фактор ╤нтернет-ресурсу Миколи Владз╕м╕рського для укра╖нц╕в у св╕т╕.
А чого т╕льки варта ╕нтернет╕вська б╕бл╕отека, створена Миколою Владз╕м╕рським! Сотн╕ укра╖нських книг художньо╖ прози, публ╕цистики, поез╕╖ як давн╕х, так ╕ сучасних автор╕в в╕н зробив доступними для широко╖ аудитор╕╖ в Укра╖н╕ та за ╖╖ кордонами, оцифровуючи ╖х чи сп╕впрацюючи ╕з письменниками та видавництвами.
Така робота нашого юв╕ляра справд╕ безц╕нна. Важливим ╕ справедливим було б ╕ пошанувати багатор╕чну непохитну в╕ру справжнього патр╕ота-ентуз╕аста. Хочеться спод╕ватися, що цей культурно-пол╕тичний ╕ л╕тературний масив укра╖нознавства, ним з╕браний ╕ любовно викладений в ╤нтернет╕, збережеться як для сьогодн╕шн╕х зац╕кавлених читач╕в, так ╕ для майбутн╕х. Наш╕ державн╕ та громадськ╕ орган╕зац╕╖ мали б посприяти морально ╕ матер╕ально Микол╕ Владз╕м╕рському у збереженн╕ та примноженн╕ створеного ним такого потужного культурно-л╕тературного ╤нтернет-ресурсу. Самому ж автору, нав╕ть враховуючи його ентуз╕азм, не просто втримати цей здобуток у тепер╕шн╕х несприятливих (н╕, траг╕чних!) умовах кримсько╖ д╕йсност╕, де нин╕ в╕дбулась гуман╕тарна катастрофа. «Гей, хто в луз╕, озов╕ться!».
А насамк╕нець, як годиться, побажаймо Микол╕ ╤вановичу доброго здоров’я, нових славних л╕т, творчого натхнення, вдячних в╕дв╕дувач╕в та шанувальник╕в, щоб його м╕цний творчий як╕р у севастопольськ╕й бухт╕ додавав сил укра╖нськ╕й громад╕ триматися на плаву в такий тривожно-буремний час!

Василь МАРСЮК,
поет, член Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 23.05.2014 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13345

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков