Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТОР╤К ЗАФ╤КСУВАЛИ 335 ПОЛ╤ТИЧНО МОТИВОВАНИХ АРЕШТ╤В
Про це в середу на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заявив глава Кримськотатарського ресурсного центру, член...


80% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ДЕРЖСЛУЖБОВЦ╤ ГОВОРИЛИ УКРА╥НСЬКОЮ
Опитано 2017 респондент╕в в╕ком в╕д 18 рок╕в. Теоретична похибка виб╕рки не перевищу╓ 2,3%.


КРИМЧАНКА З РОС╤ЙСЬКИМ ПАСПОРТОМ НАМАГАЛАСЯ ОТРИМАТИ ПОСАДУ В М╤НОБОРОНИ
Вона претендувала на одну ╕з кер╕вних посад у п╕дрозд╕л╕ департаменту держзакуп╕вель в╕домства.


ЛАЗОРК╤Н В.╤.: НОВА Ф╤ЛОСОФ╤Я ПОБУДОВИ СИСТЕМИ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ БЕЗПЕКИ - ВИМОГА ЧАСУ
До зб╕рки ув╕йшли основн╕ публ╕кац╕╖ автора, як╕ стосуються його бачення побудови системи...


З РОС╤ЙСЬКО╥ КОЛОН╤╥ ВИЙШОВ ЩЕ ОДИН Ф╤ГУРАНТ «СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ СПРАВИ»
Про це з посиланням на адвоката Рустема Кямилева пов╕домля╓ у Facebook Кримська сол╕дарн╕сть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2003
КОСА СПОТИКАННЯ
.

ЗАЯВА МЗС УКРАЇНИ

"Останніми днями російською стороною розпочато й активно ведеться будівництво дамби в Керченській протоці з метою поєднання частини української території (коса Тузла) з російським берегом Таманського півострова", - зазначається в заяві МЗС України, яка 3 жовтня надійшла до Укрінформу.
У документі, зокрема, наголошується:
"Особливе занепокоєння викликає потенційна можливість порушення державного кордону України. Саме такий висновок можна зробити з оприлюдненої через російські ЗМІ заяви представника прикордонної служби ФСБ Російської Федерації про те, що на косі Тузла після завершення робіт буде виставлена російська прикордонна застава.
З урахуванням ситуації, що склалася, Міністерством закордонних справ України вживаються термінові заходи. Так, 30 вересня ц. р. Тимчасовий повірений у справах Російської Федерації в Україні був викликаний до МЗС, де йому було вручено відповідну ноту.
2 жовтня ц. р. заступник міністра закордонних справ України у терміновому порядку відбув до Москви, де провів екстрені консультації з цього приводу.
Міністерство закордонних справ України підкреслює, що відповідно до норм міжнародного права та практики держав будь-які роботи на державному кордоні можуть здійснюватися лише за належно оформленою згодою обох сусідніх держав.
Показово, що будівництво дамби ведеться в той момент, коли двосторонній переговорний процес щодо делімітації морських просторів у Керченській протоці ще не завершено. Тому законну стурбованість української сторони викликають дії Російської Федерації, що суперечать положенням статті 2 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року та вимогам статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року.
Міністерство закордонних справ України доводить до відома російської сторони, що будь-які односторонні роботи на зазначеній ділянці Керченської протоки жодним чином не матимуть впливу на проходження існуючого українсько-російського державного кордону.
МЗС України закликає російську сторону вжити негайних заходів, спрямованих на виправлення ситуації, що склалася, та утримуватися від дій, які б могли завдати шкоди державному суверенітету України над частиною її території, а також розвитку українсько-російських відносин.
Україна розраховує, що аргументи, викладені в ноті, під час консультацій і в цій заяві знайдуть розуміння з боку Російської Федерації та дозволять і надалі вирішувати всі проблемні питання двосторонніх відносин в дусі взаємної поваги та дотримання міжнародного права".

ПРИПИНІТЬ НЕГАЙНО!

Голова Ради міністрів Криму Сергій Куницин вважає неприпустимим будівництво російською стороною дамби в Керченській протоці з метою об'єднання частини української території (коса Тузла) з російським берегом Таманського півострова. Про це йдеться в коментарі глави уряду автономії для ЗМІ.
На думку Сергія Куницина, до врегулювання питання на міждержавному рівні всі роботи в акваторії Керченської протоки мають бути негайно припинені.
Протягом останніх років, заявив Сергій Куницин, уряди Криму і Москви, адміністрація Краснодарського краю Росії доклали чимало зусиль для створення транспортного коридору, що перетинає протоку і з'єднує її український та російський береги. За особистою участю мера Москви Юрія Лужкова готується відкриття залізничної поромної переправи. Однак останні дії у міжнародній протоці викликають відверте нерозуміння і подив.
Виступаючи від імені уряду автономії, Сергій Куницин висловив надію на те, що ініціатори будівництва насипу діятимуть відповідно до міжнародного права.

Питання будівництва дамби російською стороною в Керченській протоці найближчим часом буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України у закордонних справах. Таку заяву зробив 7 жовтня заступник голови Комітету Ігор Осташ під час спільного засідання Політичного комітету та Міжпарламентської ради Україна - НАТО. Ігор Осташ підкреслив, що процес будівництва, який відбувається швидкими темпами (розміри дамби зростають на 150 метрів щодня, її загальна довжина становить 2,2 км), завдає істотної шкоди екологічному балансу. Парламентарій також зазначив, що "це безпрецедентний випадок", і Верховна Рада України залишає за собою право звертатися з врегулювання цього питання до міжнародних інституцій, зокрема, Ради Європи, ОБСЄ, а також НАТО.
На думку міністра оборони України Євгена Марчука, "підключення парламенту до вирішення проблеми щодо будівництва дамби свідчить про широкоформатну реакцію України". І Росія має відреагувати, сподівається він. За словами Євгена Марчука, цей випадок увійде в підручники і для дипломатів, і для спеціалістів з питань безпеки - що означає невизначеність кордонів у такій складній зоні, як протока. "Суть цієї проблеми знаходиться у невирішеності кордону по Керченській протоці та Азовському морю", - підсумував він.


Українська влада повинна вдатися до більш жорсткої реакції

"У зв'язку з відсутністю відповіді на ноту МЗС України з приводу будівництва російською стороною дамби в Керченській протоці для поєднання частини української території (коса Тузла) з російським берегом Таманського півострова та грубим порушенням Росією у зв'язку з цим відповідних українсько-російських договорів, українська влада повинна вдатися до більш жорсткої реакції", - вважає голова аналітичної ради Української народної партії Олександр Мосіюк.
Такою реакцією, вважає він, зокрема, могло б бути "звернення Уряду України до Уряду Росії з вимогою роз'яснення ситуації, відкликання українського посла з Росії для консультацій, відповідні упереджувальні дії прикордонної служби, нарешті, відповідні дії Президента України як гаранта Конституції для захисту територіальної цілісності держави". "Але, на жаль, українська влада лише власним громадянам любить нагадувати про свою силу. А щодо іноземних суб'єктів, то виявляється неспроможною адекватно відповідати на подібні виклики", - наголошує аналітик.
Інцидент у Керченській протоці Олександр Мосіюк вважає "по суті складовою цілої низки дій, таких, як нахабна і зневажлива поведінка по відношенню до України компанії ТНК, заява представника МЗС Росії з приводу запровадження російської мови як офіційної на теренах СНД, порушення кордону Молдовою та інших".

Прес-служба Української народної партії.

СИТУАЦІЮ З'ЯСОВАНО

Ситуацію щодо будівництва російською стороною дамби у Керченський протоці, яка мала з'єднати Таманський півострів з українською територією, з'ясовано під час візиту до Москви міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка.
Як повідомив на брифінгу в МЗС речник міністерства Маркіян Лубківський, українською строною від російської були одержані конкретні пояснення. "Для нас важливим є заява російської сторони про те, що будівництво дамби буде здійснюватися в межах, що відповідають договірним зобов'язанням сторін". Тобто будівництво не вийде за лінію розмежування у Керченський протоці, яку ми розглядаємо як Державний кордон України, пояснив Маркіян Лубківський.
За його словами, українська сторона буде й надалі відстежувати розвиток ситуації. "На даному етапі вона у Керченській протоці для нас з'ясована", - сказав речник.

* * *

Державна прикордонна служба України обладнала заставу на косі Тузла інформаційним стендом на додаток до наявного прикордонного стовпа і флагштока. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив начальник прес-служби Азово-Чорноморського напряму ДПС України Сергій Піддубний.
За його інформацією, ці заходи покликані "візуально" переконати російську сторону в тому, що Тузла є українською територією. С. Піддубний повідомив, що, крім цього, українці виставили гідрографічні буї, позначивши свою зону протоки.
С. Піддубний відзначив, що роботи з будівництва дамби в районі коси Тузла не припиняються.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1315

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков