Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: НЕБЕСНИЙ КРИМ
коли довго мандру╓ш морем – воно може забрати розум… коли довго дивишся в небо...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА КНИГА. "ЛЮДИ ╤ ТРАФАРЕТИ" СЕРГ╤Я ГУПАЛА
Учора я перечитала ╖╖ знову ╕ зрозум╕ла, що д╕йсно знаков╕ твори нашо╖ л╕тератури, а не те, що...


ГРУДЕНЬ-СТУДЕНЬ
Колись, бувало, зустр╕чали зиму, задобрювали, запрошували у гост╕ р╕зноман╕тними примовляннями ╕...


Р╤ЗДВЯНИЙ П╤СТ
28 листопада, в╕дразу п╕сля свята апостола Пилипа, розпочина╓ться Р╕здвяний п╕ст, який трива╓...


НАТАЛ╤Я МАЗУР: МОВ КРАПЛ╤, МИ ТОРУ╢МО СВ╤Й ШЛЯХ
Струму╓ л╕тня спека з висоти, Перед╕ мною шлях петля╓ битий, Та я шукаю шлях мурах простих, Щоб...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2014
СВ╤Т У ФАРБАХ КАТЕРИНИ БАЛК╤НД

Реал╕стичн╕сть ╕ предметн╕сть б╕льше сорока виконаних ол╕йними фарбами картин художниц╕ Катерини Балк╕нд, що демонструються цими днями у трьох виставкових залах першого поверху Будинку художника С╕мферополя, за словами голови Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ художник╕в, заслуженого художника Укра╖ни Миколи Моргуна, п╕дпорядкована загальному задуму експозиц╕╖, вираженому власним знаковим колоритом. Це вже ╖╖ четверта за рахунком персональна виставка ╕ присвячу╓ться 20-р╕ччю творчо╖ д╕яльност╕. Перша в╕дбулася у 2003 роц╕ в С╕мферопол╕, друга — у 2007 р. у Ки╓в╕, третя — у 2009 р. в С╕мферопол╕.
Виступаюч╕ на в╕дкритт╕ виставки художники Микола Дудченко, В’ячеслав Зотиков, Тетяна Шевченко розпов╕ли про те, що пам’ятають ╖╖ ще маленькою д╕вчинкою поряд з батьком, в╕домим кримським художником ╕ педагогом, заслуженим д╕ячем мистецтв Укра╖ни Львом Балк╕ндом. Д╕вчинка виросла, зак╕нчила С╕мферопольське художн╓ училище ╕м. М. Самокиша, Нац╕ональну академ╕ю образотворчого мистецтва та арх╕тектури ╕ нин╕ продовжу╓ с╕мейну династ╕ю: потужно ╕ талановито працю╓ в галуз╕ станкового живопису, навча╓ йому студент╕в у Кримськ╕й ф╕л╕╖ академ╕╖.
У не╖ нема╓ кон’юнктурних роб╕т. У ж╕ночих ╕ чолов╕чих портретах, пейзажах «Старий замок», «Д╕м на озер╕», «Ос╕нь у горах», «Б╕ла скеля», «Зима в Мар’╖ному», жанрових картинах «Повернення на берег» ╕ «Як писати книги», натюрмортах з ╕рисами, г╕псовими ф╕гурами, гарбузами, рибами та ╕нших зображена правда життя. ╥╖ тональн╕сть, градац╕я контрастних, часто затемнених св╕тлових р╕шень, п╕дкреслених широкими, дещо завуальованими ╕ розмитими мазками пензля, св╕дчить про профес╕онал╕зм автора з власним творчим обличчям ╕ характером у в╕дображенн╕ навколишньо╖ д╕йсност╕. Чудов╕ куточки р╕дного Криму, його люди ╕ побут з ус╕ма прикметними ознаками ╓ для не╖ головним натхненником у робот╕.
З п╕дкоренням ново╖ мистецько╖ планки художницю в╕тали колеги, студенти, батьки аб╕тур╕╓нт╕в, яких вона п╕дготувала до вступу в художн╕ виш╕, дарували ╖й кв╕ти, а вона ще довго п╕сля презентац╕╖ на випущеному до в╕дкриття виставки каталоз╕ писала на прохання присутн╕х сво╖ побажання-автографи.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13093

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков