Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...


«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2014
УКРА╥НСЬКИЙ КРИМ: ВИЖИВАННЯ В УМОВАХ ОКУПАЦ╤╥

Прошу слова!

Мало хто з нас м╕г передбачити те, що ми ма╓мо зараз за реальн╕сть. Особисто я нав╕ть уявити не м╕г, що моя батьк╕вщина, м╕й Крим, в якому я народився ╕ прожив усе сво╓ життя, опиниться в окупац╕╖, внасл╕док пол╕тично╖ афери ╕ в╕йськово╖ агрес╕╖ «братньо╖» Рос╕╖. Але це сталося.
План захоплення Криму (а також п╕вденно-сх╕дного рег╕ону Укра╖ни) виношувався керманичами Кремля майже ш╕сть рок╕в. Через марг╕нальн╕ парт╕╖ ╕ рухи на кшталт «Русского единства», парт╕╖ «Родина», фронту «Севастополь-Крым-Россия», организации «Русская община Крыма», парт╕╖ «Русский блок» та ╕нших велася ц╕леспрямована ╕нформац╕йна пророс╕йська пропаганда. Одночасно вс╕ма можливими способами нагн╕талися укра╖нофобськ╕ настро╖. Чого вартують лишень байки про всюдисущих «б╓нд╓ровцев», про розкв╕т фашизму в Укра╖н╕, про примусову укра╖н╕зац╕ю Криму, про «гей-╢вропу»… Пот╕м, п╕д час ╢вромайдану, запрацювала машина з перекручення под╕й ╕ факт╕в. Почали з’являтися лист╕вки ╕ б╕л-борди, що засуджували екстрем╕зм. З б╕льшост╕ кримських телеканал╕в у новинах показували, як начебто зл╕ бойовики-западенц╕ в Ки╓в╕ кривдять ╕ кал╕чать мирних ╕ беззахисних «беркут╕вц╕в». Утворю╓ться рух «Стоп-майдан». В промовах кер╕вник╕в Харкова, Одеси та Криму починають лунати сепаратистськ╕ заклики…
А дал╕ — перемога Майдану, пан╕чна втеча Азарова, Захарченка, Януковича, створення тимчасово╖ революц╕йно╖ «ново╖-старо╖» влади. ╤ доки в Ки╓в╕ трива╓ пол╕тична ейфор╕я й в╕дбува╓ться розпод╕л кр╕сел ╕ посад, у Криму нев╕дом╕ озбро╓н╕ люди захоплюють адм╕нбуд╕вл╕, з’являються «зелен╕ чолов╕чки» з надсучасною збро╓ю, в╕дбува╓ться блокування укра╖нських в╕йськових частин, захоплення стратег╕чних в╕йськових ╕ цив╕льних об’╓кт╕в. Ки╖в мовчить. Арм╕я не чинить спротиву. За зачиненими дверима, в присутност╕ озбро╓них автоматами розформованих «беркут╕вц╕в», парламент Криму признача╓ нового прем’╓ра, всупереч Конституц╕╖ Укра╖ни оголошу╓ про проведення рег╕онального референдуму, оголошу╓ Крим незалежною республ╕кою ╕ надсила╓ до Рос╕╖ звернення з проханням при╓днати Крим до складу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Активно формуються загони «Самообороны Крыма», створюються «народные дружины АР Крым». М╕н╕стерство внутр╕шн╕х справ, СБУ, Прокуратура, кримське в╕дд╕лення зал╕зничного транспорту та ╕нш╕ структури ╕ в╕домства п╕д тиском переходять п╕д контроль сепаратист╕в, складаючи перед самоназваним прем’╓ром Аксьоновим присягу на в╕рн╕сть «народу Крыма». 16 березня з кричущими порушеннями ╕ масовими фальсиф╕кац╕ями в╕дбува╓ться незаконний референдум. А 18 березня Рада Федерац╕╖ ухвалю╓ при╓днання республ╕ки Крим ╕ м╕ста Севастополь до складу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ з наданням ╖м статусу нових суб’╓кт╕в.
Укра╖на, ╢вропа, Сполучен╕ Штати Америки та весь цив╕л╕зований св╕т не визнав в╕д’╓днання Криму в╕д Укра╖ни.
Отака стисла хрон╕ка под╕й, щоб пригадати, що ж сталося за цей час.
А що ж кримчани? Як вони сприйняли зм╕ни?
Реакц╕я ╕ настро╖ р╕зних верств населення дуже в╕дчутно р╕зняться. Пророс╕йськи налаштован╕ мешканц╕ п╕вострова дуже вдоволен╕ ╕ перебувають в стан╕ ейфор╕╖. Вони з╕ сльозами радост╕ святкували «возвращение Крыма в лоно России», а зараз ╕з нетерп╕нням ╕ непохитною в╕рою оч╕кують швидких ╕ всеохоплюючих зм╕н на краще. Кримськ╕ татари (кримли) бойкотували референдум. А зараз намагаються захистити сво╖ нац╕ональн╕ ╕нтереси, залишаючись в╕рними Укра╖н╕. Найважчий стан справ, зв╕сно ж, в укра╖нц╕в Криму. Через антиукра╖нську ╕ в╕дверто укра╖ноненависницьку пропаганду, що останн╕м часом набрала шалених оберт╕в, укра╖нцям на теренах п╕вострова жити стало не те що непросто, а й небезпечно. Укра╖номовну людину на вулиц╕ кримського м╕ста можуть ╕дентиф╕кувати як «б╓нд╓ровца» або ж «бо╓в╕ка правого с╓ктора» ╕ просто викрасти, вивезти кудись, п╕ддати тортурам, а може, нав╕ть вбити. ╢ ╕нформац╕я, що новоствореною службою безпеки Криму складено так зван╕ «чорн╕ списки», до яких ув╕йшли актив╕сти кримського ╢вромайдану, оч╕льники кримських об’╓днань та парт╕й укра╖нського патр╕отичного спрямування, громадськ╕ д╕яч╕, орган╕затори ╕ активн╕ учасники патр╕отичних акц╕й та заход╕в. Ц╕ люди, ╖хн╓ м╕сцеперебування, д╕яльн╕сть, телефонн╕ розмови контролюються спецслужбами. Як╕ д╕╖ стосовно них будуть застосован╕ найближчим часом, можна лише здогадуватись, з огляду на риторику нового кримського прокурора ╕ укра╖нофобськ╕ настро╖ правлячо╖ кримсько╖ верх╕вки. Окр╕м ф╕зично╖ ╕ правово╖ небезпеки ╕сну╓ ще низка складних питань, як╕ турбують багатьох кримчан.
По-перше, це питання громадянства. Яким чином буде в╕дбуватись оформлення та видача рос╕йських паспорт╕в? Чи буде дозволено мати подв╕йне громадянство? Чи дозволять залишити громадянство Укра╖ни? Чи потр╕бно подавати письмову заяву про в╕дмову в╕д рос╕йського громадянства? Куди ╖╖ подавати? Як╕ можуть бути насл╕дки? У раз╕ неприйняття громадянства Рос╕╖, яким чином оформити вид на проживання?
Другий блок питань пов’язаний з ф╕нансовими ризиками. Яким чином буде в╕дбуватись нарахування ╕ одержання пенс╕й, соц╕альних виплат, банк╕вських внеск╕в, надання ╕ погашення кредитних кошт╕в у випадку отримання рос╕йського громадянства або ж збереження укра╖нського мешканцями Криму?
Трет╕й пакет хвилюючих питань – що робити з нерухом╕стю? Яким чином можна передавати в оренду або продавати житло в умовах, коли заблокован╕ ре╓стри, не працюють нотар╕уси ╕ р╕елтори? Як╕ зм╕ни чекають на ринок нерухомост╕ ╕з набуттям чинност╕ рос╕йських закон╕в? Яким чином буде зд╕йснюватись перере╓страц╕я права власност╕ на житло ╕ земельн╕ д╕лянки?
Четверте – осв╕та та виховання. Куди можна буде п╕ти дитин╕ працювати з дипломом невизнано╖ св╕том республ╕ки? Як╕ ц╕нност╕, яку ╕стор╕ю, який патр╕отизм прищеплюватимуть нашим д╕тям у дитсадках, школах та ВНЗ Криму?
Вс╕ ц╕ питання нин╕ висять у пов╕тр╕. Навколо них точиться багато дискус╕й, вони обростають оберемками пл╕ток, чуток ╕ припущень. Але жодна оф╕ц╕йна установа не береться розтлумачити процедуру ╕ ч╕тко окреслити механ╕зми вир╕шення цих вкрай важливих для людей проблем.
Мо╖ поради вс╕м братам ╕ сестрам укра╖нцям, як╕, як ╕ я, мешкають в Криму, в ц╕й непрост╕й ситуац╕╖:

1. Не пан╕кувати, не впадати у в╕дчай, збер╕гати спок╕й ╕ керуватись здоровим глуздом. Не приймати р╕шень, а тим б╕льше не вдаватись до будь-яких д╕й п╕д впливом емоц╕й.
2. Налагоджувати зв’язки один з одним, триматися купи, бути одним ц╕лим. Для цього ╓ «Кримська св╕тлиця», ╓ редакц╕я, куди ще можна звертатись ╕ пов╕домляти про те, що вас хвилю╓, ставити питання, д╕литись досв╕дом, висловлювати ваш╕ м╕ркування, давати поради, можливо, надавати якусь профес╕йну, фахову допомогу. На баз╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» налагоджено проведення зустр╕чей з впливовими д╕ячами укра╖нсько╖ сп╕льноти Криму, скликаються «кругл╕ столи» з обговорення болючих питань ╕ визначення способ╕в ╖х вир╕шення. Тож все залежатиме в╕д нашо╖ з вами активно╖ позиц╕╖ ╕ небайдужост╕. Чим б╕льшою буде наша сп╕впраця, тим повн╕шою буде картина. А чим повн╕ша картина, тим легше буде знайти мудр╕ ╕ корисн╕ р╕шення з важливих для нас ус╕х питань.
3. Вважаю вкрай необх╕дним створення найближчим часом ╕нформац╕йно-консультативних центр╕в з надання фахово╖ юридично╖ допомоги. Тому запрошую фах╕вц╕в з ус╕х галузей права до сп╕впрац╕.
5. Можна ╕ потр╕бно звертатись також до спец╕альних служб, що створен╕ для орган╕зац╕╖ ╕ координац╕╖ допомоги мешканцям Криму в умовах окупац╕╖. Наводжу контакти таких ресурс╕в:

— Мережа правових приймалень Криму
http://pravo-crym.net/?q=node/18
м. Керч — ╤рина С╓дова, 095-562-44-54
м. Ялта — Ольга Скрипник, 050-286-99-00, 050-397-17-61
м. Джанкой — ╤нна Бушевська, 050-931-76-48
м. С╕мферополь — Олександра Дворецька, 050-055-67-73
м. Алушта — Св╕тлана С╓мьонова, 067-367-45-45
— ╤нтернет-орган╕зац╕я «Крим Допомога» (Крим – SOS)
http://www.sos.crimea.ua/
╤ на завершення наведу к╕лька вражень-спостережень мо╖х знайомих стосовно наших кримських реал╕й. Тексти даю у вигляд╕ цитат, без перекладу, скорочень, доповнень та коментар╕в.

Цитата 1:
«…Общалась с друзьями из Крыма. Говорят, сегодня первый день в Севастополе почувствовали себя уютно. Народ перестал обниматься и целоваться, что-то стали угрюмыми ходить...
И вот почему:
— пенсии не то, что обещали;
— продуктовый дефицит;
— лекарств в аптеках либо не хватает, либо нет вообще;
— отменены все льготы, а их было очень много, начиная от проезда, заканчивая субсидиями за квартплату.
В общем, ОЧЕНЬ много чего не так, но главное НЕТ КОЗЫРЕЙ в сторону РОССИИ! Им нечем крыть. Что да мол.., но зато... и тишина.., и тишина.., как на кладбище.
А как же Великая Россия? Хм... Все познается в сравнении.
Но, главное, крымчане говорят, чтобы мы не вздумали оказывать помощь и т. д. Настроение очень хамское. Мол, Украина пошла на .., но почему хохлы нас продуктами не обеспечивают, лекарствами и т. д. На что им отвечают: «Теперь о вас заботиться должна Россия».
В общем, долго говорили, устану перечислять.
Крымчане говорят, что в дополнение ко всему остался только курортный сезон. Из 6 млн. отдыхающих в Крыму — 4,5 были украинцами. Теперь вряд ли поедут. Газ, свет будут платить по РОССИЙСКИМ БРАТСКИМ ценам. В общем, все еще впереди... но, главное, не спешить. Дать им время. Они должны все пережить, именно пережить на своей шкуре и ближе к весне они уже будут стоять с украинскими флагами и кричать «Слава Украине!».
И еще. Просили после того, как обратно вернут Крым, — не прощать. Дать трое суток на сбор вещей и депортировать. Чтобы полностью очистить регион от этой напасти.
Ах да. Еще. У моряков РФ зарплата была в 3 раза больше, чем у украинских. Причина: зарплата + командировочные (международные). А сейчас уже не будет, только зарплата. И те моряки, которые предали Украину и перешли на сторону РФ, получат СОВЕРШЕННО не то, на что рассчитывали... Весело!
Украинские предприятия начинают сворачиваться, даже останавливаются грузоперевозки (порт), идет сокращение, люди начинают терять работу. А пособия по безработице? А новые рабочие места? Да, Россия может не вытянуть экономически. Пенсионеров в Крыму 700 тысяч, все остальное население работоспособное. Что им делать? По всем прогнозам Крым ждет экономическая и продовольственная катастрофа.
В Севастополе много семей военнослужащих, у которых пенсии были по 4 000 грн. и выше, а сейчас? Профессура тоже самое, раньше получала на порядок больше... Вот такие вести с Крыма».

Цитата 2:
«Вчера и сегодня я по работе ездила в Керчь. Дорога нелегкая. Три часа в пути в одну сторону. Вот так почти весь день за рулем и проходит. Вынуждена констатировать, что россияне поперли через Керченскую переправу на полную катушку. Вчера обгоняла караван из фур с удмуртскими номерами. Интересно, куда и что везли удмурты? Сегодня сначала встретила караван из Ростова, на обратном пути обгоняла из Краснодара. Что везут они — мне неведомо. Но полки в магазинах пустеют с неимоверной скоростью.
В Керчи меня шепотом информировали, что краснодарцы прут в Керчь семьями и скупают в их магазинах продукты. Гребут все. Особенно водку. У нас она 35 грн., в Краснодаре — 100 грн. Сигареты тянут сумками. Собирают все консервы, особенно украинских производителей. Говорят, что здесь все дешевле раза в два. Да, подумала я. А мы ждем, что Россия в Крым товары будет транспортировать. Они и последнее вывезут! Вчера керченские пенсионеры, а-ля россияне, получали пенсию в рублях. Сначала плакали от счастья: «Вот они, рублики, родненькие...». Потом кто-то из них, более молодой и, видимо, экономист в прошлом, решил-таки пересчитать. Конвертировал в гривну и получил почти то же самое, что получал и раньше в ненавистной Украине. А ведь глотку драли за пенсию в 2 раза выше!? Так вот, те из пенсионеров, которые пронизаны непоколебимой волей к победе российского духа над разумом, решили сразу отоварить бешеную сумму денег в супермаркете. И — о, ужас! Рубли в продуктовых супермаркетах еще не принимают. Пришлось адептам идти в обменник, после чего сумма пенсии в гривне сравнялась с прежней украинской. Но престарелые патриоты России не падают духом. «Все еще впереди, пенсии нам повысят, а то, что сегодня пенсия маленькая, это все происки хохлов».
Российским паспортам они радуются, целуют их и к сердцу прижимают. Сбылось самое сокровенное. Ну и Бог с ним, что без прописки. Мы здесь жили и жить будем. А прописка — это опять-таки происки хохлов.
Позвонила мне подруга и рассказала, что голосовала за Россию. Нет, она, конечно, не тает от любви к собратьям, но ее начальник пообещал ей коньяк, выходной и премию за голос на референдуме. Так она это все бодро сказала, что меня это все даже улыбнуло. Но потом подруга сменила тон и с грустью в голосе отметила, что сын ее теперь остался без работы, т. к. работал в «Приватбанке».
Сама она теперь под угрозой увольнения. И вот на полном серьезе спрашивает у меня: «Что же это делается, где же справедливость?». Мне ее жалко стало, и, чтобы как-то подбодрить, я ответила, что не все так плохо. Теперь у нее есть коньяк, выходной и премия. Она почему-то бросила трубку».
Тримаймося, браття. Пройде зовс╕м небагато часу — ╕ «сл╕п╕» прозр╕ють, «глух╕» почують, а дурн╕, може, чомусь навчаться ╕ щось таки зрозум╕ють. Ще побачимо, як колишн╕ наш╕ опоненти вийдуть на вулиц╕ Криму з укра╖нськими державними прапорами, вигукуючи «Слава Укра╖н╕!».

╤ на оновлен╕й земл╕
Врага не буде, супостата,
А буде син, ╕ буде мати,
╤ будуть люди на земл╕.

Орест НЕПОБОРНИЙ
30. 03. 2014
м. С╕мферополь


ТИМ ЧАСОМ...

Через ослаблення курсу рубля в лютому поточного року в Рос╕╖ зросли ц╕ни на продовольч╕ товари. Про це йдеться в мон╕торингу М╕некономрозвитку РФ за с╕чень-лютий 2014 року.
За п╕дсумками лютого в Рос╕╖ переважно подорожчали молочн╕ продукти, картопля ╕ овоч╕ через низьк╕ запаси продукц╕╖ урожаю минулого року.
Варт╕сть туристичних по╖здок за кордон вже зб╕льшилася, уточню╓ться в документ╕. Посилення зростання ц╕н в╕дбува╓ться ╕ на окрем╕ залежн╕ в╕д ╕мпорту види товар╕в ╕ послуг: побутову техн╕ку, автомоб╕л╕, л╕ки та ╕нше.
У свою чергу, як переда╓ «РИА Новости», передбачен╕ М╕нф╕ном кошти для реал╕зац╕╖ держпрограми з розвитку пенс╕йно╖ системи не дозволяють у повному обсяз╕ розраховувати на заплановане зростання пенс╕й.
Нагада╓мо, низка кра╖н ввели санкц╕╖, в тому числ╕ економ╕чн╕, проти Рос╕╖ через анекс╕ю Криму. Св╕товий банк прогнозу╓ пад╕ння ВВП Рос╕╖ та виведення кап╕талу в обсяз╕ близько $150 млрд.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13080

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков