Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2014
«КОБЗАРЮ! ТВОЯ СЛАВА НЕ ВМРЕ, НЕ ПОЛЯЖЕ!»

Я живу, в╕рн╕ше, жила, у незалежн╕й в╕льн╕й держав╕ – Укра╖на. Завжди на ц╕й земл╕ лунали п╕сн╕ волелюбного народу. Але були й переломн╕ моменти життя кра╖ни. Кр╕пацтво. Знесилений народ стояв на кол╕нах перед панами. У цю важку мить п╕дняв ╕ возвеличив народ Тарас Шевченко. Його геро╖зм ╕ патр╕отизм шанують ╕ поважають люди у всьому св╕т╕. ╤ хоч ф╕зично його давно вже нема, душа ╕ серце поета завжди з нами. ╤…

Щовесни, коли тануть сн╕ги,
╤ на ряст╕ прося╓ веселка,
Повн╕ сил ╕ живо╖ снаги
Ми вшанову╓м пам’ять Шевченка!

Цього року (╕ це символ╕чно!) предметний тиждень укра╖нсько╖ мови та л╕тератури був присвячений життю ╕ творчост╕ Тараса Григоровича Шевченка. Протягом двох тижн╕в учителями й учнями були проведен╕ урочистост╕ з╕ вшанування пам’ят╕ Кобзаря. П╕д час п╕дготовки ц╕кавих заход╕в у школ╕ не залишилося жодного байдужого учня: хто допомагав порадою, хто просто прийшов подивитися, послухати, хто допомагав у п╕дготовц╕ мед╕атекст╕в, п╕дбору ╕люстрац╕й, ауд╕ов╕зуально╖ продукц╕╖ й т. п. Моя вчителька Св╕тлана Микола╖вна Миронюк — творчий ╕ креативний педагог! За ╖╖ пропозиц╕╓ю, п╕дтримкою ми, учн╕, п╕дготували ╕ провели ц╕кав╕ заходи.
Урочистост╕ розпочала л╕тературно-музична композиц╕я «Кобзарю! Твоя слава не вмре, не поляже!», проведена учнями 5-Б та 11-Б клас╕в (нац╕ональних укра╖нських). На заход╕ були присутн╕ вс╕ бажаюч╕, прийшли нав╕ть батьки та бабус╕ учн╕в. Пролунали в╕рш╕, розпов╕д╕ про Т. Шевченка. Я також взяла участь у цьому заход╕ – розказала св╕й в╕рш про Великого митця, який був нещодавно надрукований у «Кримськ╕й св╕тлиц╕». Прозвучали п╕сн╕, написан╕ на слова поета, у виконанн╕ в╕домих укра╖нських сп╕вак╕в «Зоре моя веч╕рняя…», «Думи мо╖, думи», «Запов╕т», «По д╕бров╕ в╕тер ви╓». Молодша танцювальна група нашо╖ школи (д╕вчатка 4 класу) виконала танок з укра╖нськими в╕ночками, який так ╕ називався «Укра╖нський в╕ночок». Увесь зах╕д супроводжувався слайд-шоу, яке ╕люструвало слова виступаючих. Це були фото, малюнки, портрети, ╕люстрац╕╖ до твор╕в Кобзаря. Учн╕ з великою зац╕кавлен╕стю розглядали презентац╕ю, деяк╕ документи бачили вперше, ╕ це було п╕знавально для них. Зах╕д зак╕нчився виконанням п╕сн╕ «Реве та стогне Дн╕пр широкий!». Виконували п╕сню стоячи.
Особливо ц╕каво пройшов ще один зах╕д — прес-конференц╕я «Символ свободи ╕ ╓дност╕» про пам’ятники Т. Г. Шевченку. Це — сво╓р╕дна рольова гра, яку придумала Св╕тлана Микола╖вна, а ми ╖╖ задум вт╕лили у життя. «В╕д Карпат, в╕д Сок╕льсько╖ скел╕, в╕д серця Тюдова аж за океан пам’ять про Т. Г. Шевченка ╓дна╓ укра╖нц╕в» — таким було гасло цього заходу. Учн╕ 8-х клас╕в спробували себе у рол╕ журнал╕ст╕в, ╕сторик╕в, мовознавц╕в, мистецтвознавц╕в… Я виступала в рол╕ журнал╕ста. Ми, як ╕ ма╓ бути, представляли себе, свою газету, ставили запитання. Газети т╕льки укра╖нськ╕. Тут була дитяча харк╕вська газета «Журавлик», яку передплачують учн╕ 5-Б класу, обов’язково «Кримська св╕тлиця», «Молодь Укра╖ни», «Л╕тературна Укра╖на» ╕ багато ╕нших видань. Для достов╕рност╕ учасники прес-конференц╕╖ користувалися м╕крофонами. Це надавало заходу серйозного тону. Знову ж таки зах╕д супроводжувався презентац╕╓ю, яку п╕дготував учень 11 класу Олекс╕й ╤гнатенко. Присутн╕ учн╕, вчител╕ д╕зналися багато ц╕кавого про встановлення пам’ятник╕в Т. Г. Шевченку по вс╕й Укра╖н╕. А незалежний експерт, учениця 11 класу Олександра Дробот продовжила цю тему: розпов╕ла ╕ показала пам’ятники Великому Кобзарю, як╕ встановлен╕ за межами Укра╖ни. Виявля╓ться, на вс╕х материках знають нашого Тараса! По всьому б╕лому св╕т╕ стоять монументи, обел╕ски, погруддя, скульптури поета! ╤ в Аргентин╕, ╕ в Бразил╕╖, у Парагва╖, Македон╕╖, Франц╕╖, Чех╕╖, я вже не кажу про сус╕дн╕ кра╖ни! Багато хто з учн╕в нав╕ть здивувався, коли почув ╕ побачив цю ╕нформац╕ю! Тож зах╕д був дуже ц╕кавим.
Ще одна под╕я заслугову╓ на увагу. Це в╕ртуальна екскурс╕я «Автопортретна галерея Т. Г. Шевченка», яку п╕дготувала ╕ провела я. Ц╕й презентац╕╖ передувала серйозна ╕ коп╕тка робота. Збирала матер╕ал про Шевченка-художника, про його техн╕ку ╕ засоби малювання. Окремим блоком представлен╕ були його автопортрети, написан╕ в р╕зний час. Глядач╕ немов справд╕ побували в одн╕й ╕з галерей, пройшлися виставковими залами музею… Я думаю, що моя екскурс╕я сподобалась присутн╕м.
Також були проведен╕ традиц╕йн╕ брейн-ринги на краще знання житт╓вого ╕ творчого шляху поета у 5-Б ╕ 8-Б класах (учитель С. М. Миронюк), у 6-А клас╕ (учитель Д. ╤. Яцута). Протягом Шевченк╕вських дн╕в учн╕ випустили ст╕нн╕вки, намалювали р╕зн╕ плакати, ╕люстрац╕╖, малюнки, вчили в╕рш╕. Ус╕ з╕ мною погодяться, що тиждень був насичений ╕ продуктивний.
Також учн╕ 2-9 клас╕в 4 березня взяли участь (уже втрет╓) у Всеукра╖нськ╕й народознавч╕й гр╕ «Соняшник», що була присвячена Т. Г. Шевченку. Активними були учн╕ 2, 4, 5 клас╕в. Усього змагалися за краще знання життя ╕ творчост╕ Кобзаря 35 школяр╕в. Будемо спод╕ватися на хорош╕ результати!
Я люблю свою кра╖ну, як любив ╖╖ Шевченко! ╤ незважаючи на те, що зараз в Укра╖н╕ неспок╕йно, я в╕рю, що вона розкв╕тне! Темн╕ хмари над нею роз╕йдуться ╕ в╕дкриють безмежне безхмарне блакитне небо!

Д╕нара ╤БРАГ╤МОВА,
учениця 8-Б класу
Нижньог╕рсько╖ ЗОШ № 2 в Криму

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13061

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков