Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ ПРИЗНАЧИЛИ ПСИХ╤АТРИЧН╤ ЕКСПЕРТИЗИ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це адвокат Микола Полозов пов╕домив на стор╕нц╕ в Facebook.


У Р╤ЧНИЦЮ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ В РОС╤╥ ПРОВЕЛИ П╤КЕТИ - В╤СЬМОХ АКТИВ╤СТ╤В ЗАТРИМАЛИ
У Санкт-Петербурз╕ на Невському проспект╕ актив╕сти провели ╕мпров╕зоване голосування з питанням...


АНЕКС╤╢Ю КРИМУ РОС╤Я ЗРУЙНУВАЛА ДОВ╤РУ
М╕н╕стр закордонних справ Н╕меччини Гайко Маас у п'яту р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю...


РОС╤ЙСЬКИЙ ╤НЖЕНЕР ПОПЕРЕДИВ ПРО ЗАГРОЗУ ЗНИКНЕННЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Причина поляга╓ в тому, що дно в Керченськ╕й протоц╕ шорстке, а м╕ст призведе до зб╕льшення...


«РОС╤Я - БРУДНА, КРИМ╤НАЛЬНА КРА╥НА»: «УЛЮБЛЕНИЙ АКТОР» ПУТ╤НА ПОШКОДУВАВ, ЩО П╤ДТРИМАВ ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ
За словами Пан╕на, влада налаштувала проти РФ весь цив╕л╕зований св╕т. "На нас дивляться як на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2014
ПАСПОРТНА ПРОБЛЕМА У КРИМУ. НА РОЗДУМИ ДАЛИ ТРИ М╤СЯЦ╤

В анексованому Рос╕╓ю Криму розпочався процес видач╕ рос╕йських паспорт╕в. Першим серед м╕сцево╖ ел╕ти рос╕янином став «прем’╓р» та «головнокомандувач» республ╕ки Серг╕й Аксьонов. Готуються отримати рос╕йський паспорт голова Держради Республ╕ки Крим Володимир Константинов та м╕сцев╕ чиновники. Разом з тим, на п╕востров╕ залишаються чимало жител╕в, котр╕ не готов╕ розлучатися з укра╖нським громадянством ╕ перебувають у серйозних роздумах, як же бути дал╕.
Видача рос╕йських паспорт╕в кримчанам, зг╕дно з федеральним конституц╕йним законом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ про прийняття до не╖ Криму та Севастополя, триватиме протягом трьох м╕сяц╕в. Цей документ був ратиф╕кований 21 березня.
У паспортних столах Криму та Севастополя вже працюють представники м╕грац╕йно╖ служби Рос╕╖. Оприлюднений перел╕к документ╕в, як╕ необх╕дно надати для отримання паспорту громадянина Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Це заява про видачу (зам╕ну) паспорта за формою 1П, св╕доцтво про народження (ориг╕нал та коп╕ю), 2-3 особист╕ фотограф╕╖, нац╕ональний паспорт громадянина Укра╖ни (ориг╕нал та коп╕ю), держмито у сум╕ 200 рос╕йських рубл╕в (50 гривень).
Одруженим чи розлученим ще треба додати св╕доцтво про шлюб та його роз╕рвання (ориг╕нали та коп╕╖).
Для оформлення рос╕йського громадянства д╕тей до 18 рок╕в треба надати т╕ ж сам╕ документи ╕ сплатити таку ж суму.
Зазначимо, що ран╕ше м╕сцев╕ чиновники об╕цяли кримчанам безкоштовн╕ паспорти. Нараз╕ ж питання з ╖хньою оплатою залиша╓ться сп╕рним. Незважаючи на наявн╕сть в╕дпов╕дного пункту в оголошеннях паспортних в╕домств, у «кримськ╕й м╕л╕ц╕╖» також запевняють, що ус╕ паспорти повинн╕ видаватися безкоштовно.
«Якщо ви з╕ткнулися з фактами стягнення платн╕ за отримання паспорта громадянина Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, звертайтеся у чергову частину м╕л╕ц╕╖ чи телефонуйте за номером 102 для негайного реагування», – зазначають у «МВС Криму».

КРИМСЬКИЙ УКРА╥НЕЦЬ ЧИ РОС╤ЯНИН?

Разом з тим, у Криму залишаються ╕ т╕, хто вага╓ться, чи ставати ╖м повноправними громадянами Рос╕╖?
Насамперед через те, що в такому раз╕ вони ризикуватимуть втратити громадянство Укра╖ни. Юристи та правозахисники звертають увагу на розб╕жност╕ у законодавств╕ Укра╖ни та Рос╕╖ щодо громадянства. Остання ма╓ ╕нститут подв╕йного громадянства, а Укра╖на – н╕.
«Нюанс у тому, що в Укра╖н╕ нема╓ подв╕йного громадянства. Тож т╕, хто захоче одночасно «посид╕ти на двох ст╕льцях», ризикують автоматично втратити громадянство Укра╖ни. Тобто набувши рос╕йський паспорт, вони вже не зможуть вважатися громадянами Укра╖ни ╕ користуватися на ╖╖ територ╕╖ сво╖ми повноц╕нними правами», – припуска╓ юрист ╤нституту розвитку рег╕онально╖ преси (Ки╖в) Олександр Бурмаг╕н. В╕н зверта╓ увагу на ст. 19 Закону Укра╖ни «Про громадянство Укра╖ни», яка регламенту╓, що добров╕льне набуття повнол╕тн╕м громадянином Укра╖ни громадянства ╕ншо╖ держави ╓ п╕дставою для втрати громадянства Укра╖ни.
Але варто звернути увагу на те, що ╓ поняттям «добров╕льне набуття громадянства ╕ншо╖ держави». Це саме та схема, за якою пропонують набути громадянство Рос╕╖ кримчанам. Тобто написати заяву, з╕брати в╕дпов╕дн╕ документи та отримати рос╕йський паспорт.

ГРОМАДЯНСТВО П╤Д ПРИМУСОМ В УКРА╥Н╤ НЕ ВИЗНАЮТЬ

Водночас кримчанам, як╕ хочуть зберегти укра╖нське громадянство, юристи радять у тому ж закон╕ про громадянство Укра╖ни звернути увагу на випадки, за яких громадянство ╕ншо╖ держави не вважа╓ться отриманим добров╕льно.
У загальному перел╕ку ╕сну╓ пункт, котрий якраз п╕дходить п╕д кримську ситуац╕ю.
«Не вважа╓ться добров╕льним набуттям ╕ншого громадянства автоматичне набуття громадянином Укра╖ни, який досяг повнол╕ття, ╕ншого громадянства внасл╕док застосування законодавства про громадянство ╕ноземно╖ держави, якщо такий громадянин Укра╖ни не отримав документ, що п╕дтверджу╓ наявн╕сть у нього громадянства ╕ншо╖ держави», – йдеться в закон╕.
Отже, т╕ громадяни, котр╕ не бажають залишатися у Криму, можуть просто не отримувати рос╕йський паспорт. Не треба нав╕ть писати заяву про в╕дмову в╕д нього.
Укра╖нське законодавство також не визна╓ добров╕льним прийняття громадянства Рос╕╖ внасл╕док обману, св╕домого подання неправдивих в╕домостей або фальшивих документ╕в.
Кр╕м того, не вважа╓ться добров╕льним набуття громадянства ╕ншо╖ держави неповнол╕тн╕ми д╕тьми, котр╕ набули громадянства Укра╖ни за народженням та водночас стали громадянами ╕нших держав. Це якраз стосу╓ться неповнол╕тн╕х д╕тей кримчан, народжених в Укра╖н╕, але для яких батьки зараз проситимуть рос╕йське громадянство.
Водночас у Державн╕й м╕грац╕йн╕й служб╕ Укра╖ни журнал╕сту Рад╕о «Свобода» назвали поки що лише один спос╕б для кримчан зберегти укра╖нське громадянство – не брати паспорт Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
«Оск╕льки в Укра╖н╕ нема╓ ╕нституту подв╕йного громадянства, людина, що набула громадянства ╕ншо╖ держави, не зможе вважатися громадянином Укра╖ни. Поки що це так. Але будемо спостер╕гати за новинами, можливо, можуть бути прийнят╕ як╕сь додатков╕ акти, що врегулюють ц╕ питання», – пов╕домили у Держм╕грац╕йн╕й служб╕.
На роздор╕жж╕ кримчанам ще можна постояти три м╕сяц╕. Пот╕м щодо них автоматично ув╕мкнеться терм╕н д╕╖ санкц╕й рос╕йського законодавства про громадянство.

Рад╕о «Свобода»

УРЯД В╤ДКРИВ ГАРЯЧУ ТЕЛЕФОННУ Л╤Н╤Ю З ПИТАНЬ М╤ГРАЦ╤╥ ГРОМАДЯН З КРИМУ

Як пов╕домили УН╤АН у Департамент╕ ╕нформац╕╖ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Секретар╕ату Кабм╕ну, з ус╕х питань щодо м╕грац╕╖ з Криму можна звертатися за телефоном: 0-800-507-309.
М╕н╕стр Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни Остап Семерак в еф╕р╕ «5-го каналу» заявив, що уряд ╕ РНБО продовжують готуватися до м╕грац╕╖ всередин╕ кра╖ни. «Ми ма╓мо в╕дпов╕дн╕ р╕шення, ми готов╕ до р╕зних сценар╕╖в. Ма╓мо окремий план для с╕мей в╕йськовослужбовц╕в, окремо для людей, що мають родич╕в ╕ хочуть пере╖хати. ╢ окремий план, який передбача╓ м╕грац╕ю людей з Криму за меж╕ кра╖ни», — пов╕домив м╕н╕стр.
За його словами, позиц╕я укра╖нського уряду щодо п╕вострова Крим ╓ простою ╕ зрозум╕лою: Крим – це укра╖нська територ╕я, тимчасово захоплена окупантами, а жител╕ п╕вострова – громадяни Укра╖ни.
«Громадяни Укра╖ни, як╕ живуть на територ╕╖ Криму, незалежно в╕д того, чи ╖м вручили паспорти ╕нших кра╖н, залишаються громадянами Укра╖ни. Хочу наголосити, що для укра╖нського Уряду вс╕ кримчани мають права громадян Укра╖ни. ╤ крапка», – наголосив О. Семерак.
В╕н п╕дкреслив, що укра╖нський уряд визна╓ зобов’язання перед сво╖ми громадянами в Криму, зокрема, це стосу╓ться виплати пенс╕й.
«Рахунки Держказначейства на п╕востров╕ заблокован╕ бандитськими угрупованнями Криму. Проте укра╖нський уряд знайшов способи виплачувати сво╖м громадянам пенс╕╖, хоча така можлив╕сть ╕ не для вс╕х доступна», – зазначив О. Семерак.

СПРОЩЕНО ПРОЦЕДУРУ ПЕРЕВЕДЕННЯ СТУДЕНТ╤В З КРИМУ В ╤НШ╤ ВНЗ В УКРА╥Н╤

М╕носв╕ти спростило процедуру переведення студент╕в ВНЗ АР Крим та Севастополя на навчання до вищих навчальних заклад╕в, що розташован╕ в ╕нших рег╕онах Укра╖ни. Про це йдеться у пов╕домленн╕ МОН.
Зокрема, дозволя╓ться:
— зд╕йснювати переведення студент╕в 1 курсу без погодження з М╕н╕стерством осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та п╕д час навчального семестру;
— у раз╕ в╕дсутност╕ в╕льних м╕сць, що ф╕нансуються за рахунок кошт╕в державного бюджету, на напрямах (спец╕альностях), на як╕ зд╕йсню╓ться переведення студент╕в, використовувати вакантн╕ м╕сця, що ф╕нансуються за рахунок кошт╕в державного бюджету, з ╕нших напрям╕в (спец╕альностей) в╕дпов╕дних курс╕в навчання.
Переведення ос╕б, як╕ навчаються у вищих навчальних закладах Криму та м. Севастополь за рахунок кошт╕в ф╕зичних ос╕б ╕ виявили бажання навчатися в акредитованому недержавному вищому навчальному заклад╕ або державному вищому навчальному заклад╕, що знаходиться на територ╕╖ ╕ншого рег╕ону Укра╖ни, МОН рекоменду╓ зд╕йснити на догов╕рн╕й основ╕ ╕з збереженням умов оплати, що були передбачен╕ попередньою угодою особи з в╕дпов╕дним вищим навчальним закладом Автономно╖ Республ╕ки Крим або м. Севастополь.

«Укра╖нська правда. Життя»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13050

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков