Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2710)
З потоку життя (5783)
Душі криниця (3257)
Українці мої... (1423)
Резонанс (1432)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА В ООН В╤ДРЕАГУВАТИ НА НЕЗАКОНН╤ ВИБОРИ ПУТ╤НА В КРИМУ
Проведення Рос╕╓ю президентських вибор╕в в окупованому Криму стане черговим грубим порушенням...


США РОЗШИРИЛИ САНКЦ╤╥ ПРОТИ РОС╤╥
Про це йдеться в оф╕ц╕йному пов╕домленн╕ Оф╕су з питань контролю за ╕ноземними активами (OFAC)...


Серг╕й Плох╕й, професор ╕стор╕╖ Укра╖ни Гарвардського ун╕верситету: ╢ВРОПА БУДЕ ЗМ╤НЮВАТИСЯ, В ТОМУ ЧИСЛ╤ Й ЗАВДЯКИ УКРА╥Н╤
Нещодавно книга професора Гарвардського ун╕верситету Серг╕я Плох╕я "Брама ╢вропи. ╤стор╕я Укра╖ни...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ТВОР╤В НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА
До 1 травня 2018 року приймаються нов╕ ориг╕нальн╕ публ╕цистичн╕ твори


ПОРОШЕНКО ВРУЧИВ ШЕВЧЕНК╤ВСЬКУ ПРЕМ╤Ю-2018
церемон╕я нагородження в╕дбулася у п’ятницю, 9 березня, в Нац╕ональному музе╖ Тараса...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2014
УС╤ КРИМЧАНИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГРОМАДЯНАМИ УКРА╥НИ

Укра╖на визнаватиме сво╖ми громадянами кримчан, як╕ отримають рос╕йськ╕ паспорти. Про це в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» заявив м╕н╕стр Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни Остап Семерак.
«Громадяни Укра╖ни, як╕ п╕д примусом будуть змушен╕ отримати рос╕йськ╕ паспорти, – лишаються громадянами Укра╖ни. Певним чином це суперечить законодавству Укра╖ни, оск╕льки наша держава не визна╓ подв╕йного громадянства, але у ц╕й частин╕, частин╕ загарбання територ╕╖ Укра╖ни ╕ примусового надання цим людям, громадянам Укра╖ни, паспорт╕в сус╕дньо╖ держави, нами це визна╓ться», – зазнача╓ О. Семерак.
Нагада╓мо, що минулого тижня у Москв╕ президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н п╕дписав ╕з фактичними кер╕вниками Криму угоду про вступ Криму й Севастополя до складу Рос╕╖ за результатами незаконно проведеного там референдуму. На його прохання парламент Рос╕╖ затвердив цю анекс╕ю частини територ╕╖ Укра╖ни. Москва стверджу╓, н╕би ╖╖ вторгнення до Укра╖ни ╕ анекс╕я Криму «в╕дпов╕дають м╕жнародному праву». Тим часом, практично уся св╕това сп╕льнота наголошу╓, що д╕╖ Москви грубо порушують сам╕ засади м╕жнародного права.

УКРА╥НСЬК╤ ДОКУМЕНТИ, ВИДАН╤ ЖИТЕЛЯМ КРИМУ, Д╤ЙСН╤

Документи, видан╕ укра╖нською владою жителям Криму ╕ Севастополя, продовжать свою д╕ю п╕сля прийняття республ╕ки до складу РФ або до дат, зазначених у них. В╕дпов╕дне положення м╕ститься у федеральному конституц╕йному закон╕ «Про прийняття до РФ Республ╕ки Крим та утворення у склад╕ РФ нових суб’╓кт╕в», опубл╕кованому на оф╕ц╕йному ╤нтернет-портал╕ правово╖ ╕нформац╕╖.
Зокрема, зг╕дно з документом, йдеться про документи, що п╕дтверджують громадянський стан, осв╕ту, право власност╕, право користування, право на отримання пенс╕й, допомог, компенсац╕й та ╕нших соц╕альних виплат, на отримання медично╖ допомоги, а також дозв╕льн╕ документи, за винятком л╕ценз╕й на зд╕йснення д╕яльност╕ некредитних ф╕нансових орган╕зац╕й. Так╕ документи д╕ятимуть без обмеження терм╕ну ╖хньо╖ д╕╖ та будь-якого п╕дтвердження з боку держорган╕в РФ, Республ╕ки Крим або Севастополя, якщо терм╕ни не зазначен╕ в них, переда╓ ╤нтерфакс-Укра╖на.

КРИМЧАНАМИ МАН╤ПУЛЮЮТЬ ЩОДО АВТОМАТИЧНОГО НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА РОС╤╥

«Законодавство Укра╖ни й Рос╕╖ не передбача╓ отримання громадянства автоматично. У будь-якому випадку треба виявити бажання його набути й написати заяву. Якщо цього нема, то все решта – пол╕тичн╕ ман╕пуляц╕╖». Про це заявля╓ правозахисниця Олександра Дворецька.
За словами О. Дворецько╖, наявн╕сть чи в╕дсутн╕сть паспорта не р╕вноц╕нне наявност╕ громадянства: «Якщо у вас в╕д╕брали й порвали паспорт громадянина Укра╖ни, це не означа╓, що ви перестали ним бути. Паспорт можна в╕дновити, ╕з його ф╕зичною втратою громадянство не втрача╓ться. ╤ навпаки: коли вам насильно дали паспорт Рос╕╖ чи над╕слали його до поштово╖ скриньки, ви не ста╓те автоматично громадянином Рос╕╖. Це — в╕дверта ман╕пуляц╕я».
«Моя порада – не пиш╕ть заяв. Якщо хочете залишити укра╖нське громадянство, не п╕ддавайтеся на залякування з рос╕йського боку. Н╕як письмово не сп╕лкуйтеся ╕з окупац╕йною владою», – радить В╕ссар╕он Асе╓в, який збирав св╕дчення про порушення п╕д час нелег╕тимного референдуму в Криму.
«У ц╕й ситуац╕╖ найб╕льше ляка╓ ман╕пуляц╕я власн╕стю, коли люди, як╕ намагатимуться зберегти свою власн╕сть, змушен╕ будуть «добров╕льно» приймати рос╕йське громадянство. Але питання в тому, що якщо Рос╕я окупувала Крим, то вона буде в╕дпов╕дати за дану територ╕ю в ╢вропейському суд╕ й виплачувати компенсац╕╖. Це буде п╕зн╕ше, згодом, але не варто вважати, що вони прийдуть, заберуть ╕ н╕чого ╖м за це не буде. Я думаю, що буде!», – наголошу╓ Олександра Дворецька.


╤ ЧУЖОГО НАБУВАЙТЕ, Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ!

Кримським татарам, як╕ живуть в окупованому Криму, радять не в╕дмовлятися в╕д рос╕йських паспорт╕в, але залишати у себе й укра╖нськ╕. Про це, як пов╕домля╓ Рад╕о «Свобода», йшлося п╕д час зустр╕ч╕ голови Меджл╕су кримськотатарського народу Рефата Чубарова з представниками громадських орган╕зац╕й у С╕мферопол╕.
«Ми кажемо людям: така реальн╕сть... Ви не обира╓те цю реальн╕сть, а живете в н╕й. Через деякий час Рос╕йська Федерац╕я над╕лятиме вас паспортами, але укра╖нська держава, оск╕льки ви не виходили з громадянства, вважатиме вас сво╖ми громадянами», – сказав Р. Чубаров.
Укра╖на оф╕ц╕йно не визна╓ подв╕йного громадянства. Водночас на практиц╕ отримання громадянства ╕ншо╖ держави не означа╓ автоматичного припинення громадянства Укра╖ни.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13035

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков