Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРИЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ...
У н╕ч на 19 грудня до слухняних д╕точок нав╕ду╓ться Святий Отець Миколай ╕ потайки кладе п╕д...


КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК БЕК╤Р АБЛА╢В ПРЕЗЕНТУВАВ КНИГУ «ТРИВОЖН╤ ЧАСИ»
А В╤ДТОЧУВАВ СВ╤Й Л╤ТЕРАТУРНИЙ ХИСТ ЩЕ У НАШОМУ «ДЖЕРЕЛЬЦ╤»!


СОБОР УПЦ КП ВИЗНАЧИВСЯ З КАНДИДАТОМ НА ПОСАДУ ОЧ╤ЛЬНИКА ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ
Один з╕ сп╕врозмовник╕в розпов╕в журнал╕стам, що процедура голосування була в╕дкритою. На собор╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Сьогодн╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му шановному читачев╕ доб╕рку прекрасних, напо╓них...


ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
РАДУ╢ СВ╤Т «РАДОНИЦЯ»!

Ще на початку року «Св╕тлиц╕» пощастило побувати у С╕мферопол╕ на святковому — до 15-л╕ття — концерт╕ знаменитого дитячого автентичного фольклорного ансамблю «Радониця». Чист╕, св╕тл╕, висок╕ почуття переповнювали душу п╕сля концерту, але так╕ под╕╖ настали в держав╕, а особливо тепер у Криму, що натхненний святковий репортаж просто не вписувався в похмуру пал╕тру буття. От як зараз говорити про ту глибоку духовну гармон╕ю укра╖нських ╕ рос╕йських фольклорних перлин, якими брин╕ла на сцен╕ «Радониця», коли не перлини, а рос╕йськ╕ та укра╖нськ╕ кул╕ чигають нин╕ над Кримом?!
Але якщо не засв╕чувати у мороц╕ св╕чку — темряву не здолати... Ми передрукову╓мо сьогодн╕ невеличку розпов╕дь про «Радоницю» з тих час╕в, коли ми ще вм╕ли брин╕ти ╕ рад╕ти в ун╕сон. Попри усе, ми мусимо т╕ часи в╕дродити, бо як же нам жити дал╕?
Може, саме оц╕ талановит╕ д╕ти ╕ ╖хня творч╕сть допоможуть нам врешт╕ схаменутися ╕ воскресити той час, коли в житт╕ було трохи б╕льше св╕тла ╕ радост╕...

РАДУ╢ СВ╤Т «РАДОНИЦЯ»!

У сучасному шоу-б╕знесовому, теле-брутальному, дико-кап╕тал╕стичному цин╕чному св╕т╕ дуже непросто вберегти душ╕. Наш╕ доросл╕ — загартован╕, а що говорити про наших д╕тей?
Та все ж це можливо! Не перевелися ще в Криму ентуз╕асти, як╕ допомагають д╕тям не лише розкрити сво╖ таланти й найкращ╕ духовн╕ якост╕, але й спрямовують ╖х на збагачення цього св╕ту духовн╕стю. ╤ один ╕з найяскрав╕ших приклад╕в цього — ╓диний у Криму дитячий автентичний фольклорний ансамбль «Радониця».
Почалося все з маленько╖ Оленки Пол╓тн╓во╖. ╥╖ батько, кер╕вник народного хору, прищепив д╕вчинц╕ любов до фольклорно╖ музики. Зак╕нчивши Ки╖вський нац╕ональний ун╕верситет культури ╕ мистецтв за фахом «Кер╕вник хорового колективу», вона пере╖хала до С╕мферополя. А у листопад╕ 1999 року — заснувала фольклорний ансамбль «Радониця», чи╖м кер╕вником залиша╓ться ╕ дос╕. Наймолодш╕й учасниц╕ ансамблю лише п’ять рочк╕в, але сп╕ва╓ вона вже майже як профес╕онал, найстаршим — до п’ятнадцяти.
Назва «Радониця» з’явилася не в╕дразу. За словами Олени Микола╖вни, вона довго над цим м╕ркувала, оск╕льки хот╕ла дати г╕дну назву ун╕кальному дитячому колективу, у майбутн╕х творчих перемогах якого н╕ на мить не сумн╕валася. Зупинилася на «Радониц╕», бо етимолог╕чно назва сходить до радост╕ за св╕й р╕д, його ╕стор╕ю, кор╕ння, уславлення ╕ продовження, а саме цим юн╕ учасники колективу ╕ займаються. Вони в╕дроджують ус╕ т╕ укра╖нськ╕ п╕сн╕ та традиц╕╖, що мало не були втрачен╕ впродовж в╕к╕в. Окр╕м традиц╕йного виконання фольклору, колектив ще освою╓ ╕ пласт духовно╖ народно╖ музики: це в╕рш╕, кантати ╕ псалми, а також духовн╕ сп╕ви, рел╕г╕йн╕ розсп╕ви.
На рахунку цих молодих талант╕в понад 60 перемог у р╕зноман╕тних конкурсах та фестивалях. Серед них: XI М╕жнародний фестиваль-конкурс вокального ╕ хорового мистецтва ╕м. Ф. ╤. Шаляп╕на (гран-пр╕ в ном╕нац╕╖ «Народний вокал»), V Всекримський фестиваль «П╕сня — душа народу», Х╤╤ Всеукра╖нський фестиваль «Червона рута» (виконання обряд╕в) та багато ╕нших.
За словами Олени Микола╖вни, основною метою творчо╖ д╕яльност╕ колективу ╓ вивчення, засво╓ння ╕ в╕дтворення культурних традиц╕й укра╖нського, рос╕йського та ╕нших народ╕в. Учасники колективу, в╕дновлюючи, реконструюючи традиц╕йний одяг сво╖х прабабусь, сам╕ шиють соб╕ костюми з тканин, схожих на старовинн╕, тчуть пояси, виготовляють головн╕ убори, нижуть б╕сер, вишивають.
Завдяки сво╖м старанням та перемогам д╕ти вже змогли побувати у таких кра╖нах, як Франц╕я та Н╕дерланди, а незабаром до списку при╓дна╓ться ╕ Грец╕я. П╕д час цих подорожей хлопц╕ та д╕вчата ознайомилися з новими для себе культурами та народними традиц╕ями, побували у багатьох музеях та знайшли нових друз╕в.
Нин╕шн╕ учасники д╕знавалися про ансамбль з р╕зних джерел: комусь батьки розпов╕ли, хтось почув про «Радоницю» у школ╕ чи подивився концертний виступ, комусь турботлив╕ бабус╕ та д╕дус╕ порадили. Тепер уже багато з них займаються фольклорною музикою по 8-9 рок╕в ╕ не шкодують, бо б╕льш╕сть ╕з них пов’язують сво╓ подальше життя саме з автентичною фольклорною музикою...
Тож «Радониця» продовжу╓ й дал╕ радувати цей св╕т сво╖м мистецтвом. Долучайтеся й ви до в╕чного народного духовного джерела!

Ольга БУЙВ╤Д

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13027

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков