Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
«ТАРАС╤В Д╤М» НЕ ПОТР╤БЕН ОДЕС╤?

Сьогодн╕, коли людство вшанову╓ Ген╕я й Пророка, який став символом Укра╖ни — Тараса Григоровича Шевченка, одеська влада, яка ╕ в роки незалежност╕ все ще залиша╓ться неукра╖нською, знову засв╕дчила сво╓ ганебне ставлення до Кобзаря. Для не╖ лакмусовим пап╕рцем, дуже виразним тестом на укра╖нськ╕сть стала пропозиц╕я колекц╕онера Тараса Максим’юка в╕дкрити у м╕ст╕ на основ╕ його ун╕кально╖ зб╕рки «Тарас╕в Д╕м». Цей тест оч╕льники Одеси вкотре з тр╕ском провалили.
Упродовж п╕вв╕ку Тарас ╤ванович збира╓ свою колекц╕ю укра╖н╕ки. Нин╕ вона в╕дома широким науковим ╕ музейним колам, сп╕льнот╕ кра╓знавц╕в, шанувальникам раритет╕в, б╕бл╕ографам. А серцевину цього варт╕сного з╕брання склада╓ р╕знопланова Шевченк╕ана. Поки що продемонструвати ╖╖ в усьому огром╕ перший заступник голови правл╕ння Одеського обласного в╕дд╕лення Укра╖нського фонду культури, почесний член Нац╕онально╖ сп╕лки кра╓знавц╕в, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Тарас Максим’юк не мав можливост╕. А окрем╕ фрагменти ╖╖ й сьогодн╕ можна бачити на виставках в Одес╕, Ки╓в╕ та ╕нших м╕стах Укра╖ни.
Уже не вперше Тарас Максим’юк зверта╓ться до оч╕льник╕в Одесько╖ област╕ з пропозиц╕╓ю прийняти в╕д нього в дар Одес╕ свою ун╕кальну колекц╕ю ╕ створити на ╖╖ основ╕ укра╖нський культуролог╕чний музейно-виставковий центр «Тарас╕в Д╕м». За його словами, комплекс ма╓ складатися з трьох основних та к╕лькох додаткових експозиц╕й (в╕дд╕л╕в), на як╕ експонат╕в ╓ предостатньо. Його зб╕рка багата на прижитт╓в╕ видання твор╕в Т. Шевченка, твори живопису, граф╕ки, скульптури, керам╕ки, поштов╕ лист╕вки й марки, фотограф╕╖, медал╕, плакати, аф╕ш╕ тощо на Шевченк╕вську тематику. Музейний комплекс може бути самост╕йною ф╕л╕╓ю художнього чи ╕сторико-кра╓знавчого музе╖в Одеси з╕ сво╖м невеликим штатом сп╕вроб╕тник╕в, сво╖м ф╕нансуванням. У сво╖х зверненнях Тарас ╤ванович зазнача╓, що згоден очолювати «Тарас╕в Д╕м» пожитт╓во.
Я добре пам’ятаю, як на основ╕ зб╕рки Максим’юка в 2006 роц╕ у будинку «Просв╕ти» на вулиц╕ Пушк╕нськ╕й, 19 було в╕дкрито музей-к╕мнату «Одещина — Шевченков╕». На превеликий жаль, через р╕к тут упала частина стел╕, експонати залила вода, пошкодивши частину з них. Кошт╕в на ремонт не в╕днайшли. А згодом в одесько╖ «Просв╕ти» це прим╕щення взагал╕ в╕д╕брали. Тож колекц╕онер був змушений сво╖м коштом вивезти вс╕ експонати та фонди цього музею, ╕ тепер вони збер╕гаються в непристосованих умовах у р╕зних м╕сцях Одеси.
Тож сьогодн╕ Тарас Максим’юк фактично пропону╓ обласн╕й рад╕ та обласн╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖ в╕дновити в Одес╕ музей, присвячений Кобзарев╕, але в б╕льшому обсяз╕. Под╕бн╕ музе╖ ╕снують у Львов╕, Донецьку, Тернопол╕ та ╕нших м╕стах Укра╖ни, де Тарас Шевченко не бував, але там г╕дно вшановують пам’ять про нього.
Цими днями влада в Одес╕ знову частково зм╕нилася. Рег╕онала Миколу Скорика виконуючий обов’язки президента Укра╖ни Олександр Турчинов зам╕нив на кер╕вника об’╓днання «Стальканат» Володимира Немировського, але в облрад╕ та м╕ськрад╕ й дос╕ бал правлять рег╕онали. Поки що новий оч╕льник област╕, якого одесити знають як усп╕шного п╕дпри╓мця та ще як л╕дера обласно╖ орган╕зац╕╖ колишньо╖ парт╕╖ Арсен╕я Яценюка «Фронт зм╕н», заклопотаний виключно економ╕чними проблемами. Коли у нього д╕йдуть руки до культури, нараз╕ нев╕домо. Як сказав мен╕ Тарас ╤ванович, невдовз╕ в╕н звернеться персонально до нього з пропозиц╕╓ю, яку про╕гнорував його попередник, в╕дкрити нарешт╕ в Одес╕ «Тарас╕в Д╕м». Як в╕н пройде це тестування на укра╖нськ╕сть, невдовз╕ побачимо.
Дос╕ ж громадськ╕сть Одещини, наперек╕р неукра╖нськ╕й м╕сцев╕й влад╕, пост╕йно демонстру╓ свою в╕ддан╕сть запов╕ту Кобзаря: «Свою Укра╖ну люб╕ть, Люб╕ть ╖╖... Во время люте, В остатню тяжкую минуту За не╖ Господа мол╕ть». Св╕дченням цього стало недавн╓ встановлення жителями селища Цебриково Великомихайл╕вського району народного пам’ятника Тарасу Шевченку на м╕сц╕ зруйнованого ними ╕дола Лен╕на-Бланка. Кошти на виготовлення погруддя Кобзаря люди з╕брали вс╕╓ю громадою.

Серг╕й ГОРИЦВ╤Т


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13015

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков