Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ ДО СВ╤ТЛАНИ УСЕНКО ТА В╤ТАЛ╤Я ПАНАСЮКА, АВТОР╤В ТЕЛЕФ╤ЛЬМУ «ТА╢МНИЦ╤ ГЕН╤Я ШЕВЧЕНКА»

Чи╖ сини, яких батьк╕в?

Подивилися 10 березня цього року на телеканал╕ «1+1» ваш телеф╕льм, враження в╕д нього неоднозначн╕. Ми занепоко╓н╕ ╕ не можемо погодитися з╕ вс╕ма припущеннями та г╕потезами, з яких склада╓ться ваш сценар╕й. У нас склалося таке враження, що ви вир╕шили спаплюжити високе ╕м’я Тараса Шевченка. Висновки графолога, крим╕нал╕ста спираються на п╕дстав╕ г╕потетичного, в╕рог╕дного або ймов╕рного. В╕зьмемо, наприклад, запис про народження Тараса в метричн╕й книз╕. ╤м’я його матер╕ Катерини п’яний дяк записав як Агаф╕я, а пот╕м цю помилку виправив на Катерину. Так╕ факти в╕дом╕ з практики ╕ не поодинок╕. Але припустити, що Тарас — позашлюбний син Енгельгардт╕в-Романових, це вже аж занадто нечуване. Про це ви можете розпов╕дати комусь ╕ншому, але т╕льки не нам, нащадкам цього роду.
Що стосу╓ться законних батьк╕в Тараса Шевченка. З╕ спогад╕в Лисенко Мар╕╖ Трохим╕вни, онуки Т. Г. Шевченка по родинн╕й л╕н╕╖ брата Йосипа, родина жила в злагод╕ й любов╕. Батько Тараса Григор╕й ╤ванович Шевченко був письменний, шанований ╕ авторитетний у сел╕ чолов╕к. У церковних книгах часто зустр╕чалися записи його пр╕звища як поручителя при в╕нчанн╕ ╕ як хрещеного батька. В свята сходились родич╕ ╕ сус╕ди до Тарасового д╕да ╤вана Андр╕йовича, який розпов╕дав про ╕стор╕ю ╖хньо╖ родини та ╕стор╕ю ╖хнього краю.
Старший брат Тараса Микита ╕ старша сестра Катерина точно знали, що в╕н син ╖хнього батька Григор╕я. ╤ нам в╕дом╕ вс╕ с╕мейн╕ та╓мниц╕ та розпов╕д╕, як╕ передаються в╕д одного покол╕ння до наступних. Вибачайте, таких н╕сен╕тниць н╕коли нам не розпов╕дали тому, що таких факт╕в просто не ╕снувало. Катерина Яким╕вна, мати Тараса, прожила нелегке кр╕пацьке життя, дуже турбувалася за сво╖х д╕тей, за ╖хню долю, пережила надзвичайно велике горе: родина втратила малол╕тн╕х д╕тей. Ми вважа╓мо, що ця берегиня роду, свята-святинь, ж╕нка-мати, яка дала життя Ген╕ю, не могла нав╕ть думати про як╕сь романтичн╕ стосунки. Н╕хто не ма╓ жодного морального права звинувачувати ╖╖ в зрад╕ свого чолов╕ка.
Але якщо автори телеф╕льму д╕йсно хот╕ли «докопатися» до б╕ограф╕чних подробиць родоводу Тараса Григоровича, то при сучасн╕й генетиц╕ це можливо виконати ╕ набагато прост╕ше, точн╕ше ╕ дешевше за всю варт╕сть телеф╕льму. Адже сьогодн╕ доступн╕ генетичн╕ досл╕дження ДНК, як╕ з точн╕стю до ста в╕дсотк╕в п╕дтверджують або не п╕дтверджують дан╕ про спор╕днен╕сть людей. Тим б╕льше, що в телеф╕льм╕ до нас донесен╕ так╕ подробиц╕, як залишки волосся на посмертн╕й масц╕ Т. Г. Шевченка, як╕ можна пор╕вняти з аналог╕чними анал╕зами нащадк╕в роду Шевченк╕в по його братах Микит╕ та Йосипу, як╕ мешкають в Укра╖н╕. А взагал╕, генеалог╕чне дерево роду Т. Г. Шевченка нарахову╓ б╕льше одн╕╓╖ тисяч╕ чотирьохсот ос╕б.
Аналог╕чн╕ генетичн╕ досл╕дження ДНК можна виконати ╕ про «так звану» поза-шлюбну дочку у родин╕ Ганни Закревсько╖, яку автори телеф╕льму «приписали» Тарасу Шевченку. Вибачайте, але вам ╕ тут не вдалося… Адже п╕сля вс╕х цих досл╕джень у шановних автор╕в не буде жодних п╕дстав для художн╕х фантаз╕й при створенн╕ аналог╕чних сценар╕╖в.
Не зна╓мо, яко╖ мети хот╕ли досягти автори телеф╕льму? Якщо осоромити ╕м’я нашого Ген╕я, то це ╖м не вдалося, тому що постать Тараса в╕дома у всьому св╕т╕, сво╓ю поетичною та малярською спадщиною в╕н себе позитивно ув╕чнив на планет╕. А про деяк╕ людськ╕ слабкост╕, в╕дображен╕ в ф╕льм╕, то вони ╓ у кожно╖ людини. Невже ви так╕ безгр╕шн╕? ╤ хто вам дав моральне право паплюжити святе ╕м’я Тараса Шевченка?

За дорученням нащадк╕в роду Т. Г. Шевченка —
Микола ЛИСЕНКО
село Шевченкове,
Черкаська область


«СЛАВНИХ ПРАД╤Д╤В ВЕЛИКИХ ПРАВНУКИ ПОГАН╤...»

У Донецьку пам’ятник великому укра╖нському поетов╕ Тарасу Шевченку осквернили нецензурним написом.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, 9 березня на честь 200-р╕ччя з Дня народження Кобзаря до п╕дн╕жжя пам’ятника покладали багато кв╕т╕в. Але ввечер╕ того ж дня б╕ля пам’ятника збиралися пророс╕йськ╕ м╕тингувальники, як╕ вели себе досить агресивно, псуючи все, що пов’язано з нац╕ональною символ╕кою Укра╖ни. Так, було знищено к╕лька укра╖нських прапор╕в, знято з флагштока б╕ля будинку облдержадм╕н╕страц╕╖, яка розташову╓ться в 100 метрах в╕д пам’ятника Т. Шевченку, державний стяг, а також спалено прапор з символ╕кою донецького футбольного клубу «Шахтар».
Того ж дня на пам’ятнику Т. Шевченку був виявлений написаний чорною фарбою нецензурний напис. Правоохоронц╕ об╕цяють дати правову оц╕нку тому, що трапилося...

БЕЗ КОМЕНТАР╤В (З ╤СТОР╤╥ ОДН╤╢╥ ПЕРЕПИСКИ):

Вторник, 25 февраля 2014, 12:47 Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний Центр <ukriccenter@gmail.com>:
Уважаемые коллеги! Рады Вам сообщить, что 9 марта 2014 г. в 14.00 час. состоится праздничный концерт «С любовью к Тарасу» по адресу: г. Симферополь, ул. Гоголя, 14, Центральный музей Тавриды, Голубой зал.
Дата: Пт, Лютий 28, 2014 10:57 «Крымское время» (отдел информации)<kvinfo@inbox.ru>: Уважаемые коллеги! Рады вам сообщить, что считаем какие-бы то ни было чествования бандеровского кумира излишними. С уважением, редакция «КВ»...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13013

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков