Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.


10 МАЛОВ╤ДОМИХ ФАКТ╤В ПРО КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР
Блакитний кол╕р прапора означа╓ чистоту, свободу ╕ чесн╕сть
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
КРИМ: БАБИН ЯР ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В?

З початком операц╕╖ з «порятунку народу Криму в╕д бандер╕вц╕в» при╖хала до р╕дного С╕мферополя — п╕дтримати батьк╕в ╕ друз╕в. Боже, як це принизливо: вже на вокзал╕ стоять так зван╕ «народн╕ дружинники» нап╕вкрим╕нально╖ зовн╕шност╕. ╤ ц╕ «представники» нин╕шньо╖ кримсько╖ влади у вс╕х при виход╕ перев╕ряють реч╕, безцеремонно порпаються в них.
Йшла накручена й агресивна — т╕льки зачеп╕ть! Соромно, що влада дозволя╓ з нами отак, але я ╕з собою — не дозволю! Мен╕, вт╕м, щастить. Мене не ч╕пають. Певно, ╖х збива╓ з пантелику м╕й дещо дивний «прикид»: у руках яскраво-червона торба — будиночок для улюблено╖ к╕шки, штани коралов╕, шарф такого ж кольору.
Д╕йшла до зупинки, чекаю маршрутку на Мар’╖но. П╕дходять три ж╕нки ╕ молодий хлопець. Чую розмову: «Господи, що робиться, ви бачили, чолов╕к╕в на землю прямо при вход╕ обличчям в асфальт поклали. Що робиться, Господи!».
Я п╕д╕йшла, поц╕кавилася. Ж╕нки з╕ сльозами на очах стали розпов╕дати, як хлопц╕в, котр╕ виходили з потяга ╕ не захот╕ли показувати реч╕ нев╕домим ╕ незаконним «дружинникам», почали принижувати, викручувати руки вс╕м натовпом, бити ╕ витрушувати торби.
Чолов╕к, який хвильку тому слухав наляканих ж╕нок, додав: «Ви зна╓те, я сам родом з Кубан╕, живу в С╕мферопол╕, мен╕ так соромно за все це, що зараз в╕дбува╓ться у нас на п╕востров╕. Я працюю в сл╕дчому ╕золятор╕, ╕ мен╕ знайом╕ обличчя ус╕х тих «народних дружинник╕в». Випустили крим╕нальник╕в, дали ╖м зброю, пов’язки на руки ╕ дозволили чинити свав╕лля. Соромно».
Так в чому ж поляга╓ такий специф╕чний кримський патр╕отизм? В╕д шмаркача до м╕н╕стра усе вола╓: «Ми — патр╕оти Криму»! Скрутити руки людям ╕ здати Рос╕╖? Це ╕ ╓ нин╕шн╕й кримський патр╕отизм? А ще – знищити все укра╖нське.
Уже вдома, обнявши р╕дних ╕ вислухавши про вс╕ жах╕ття, пишу звернення ╕ розсилаю до вс╕х пол╕тик╕в, з якими маю контакти у соцмережах:
«Чому ми тут, укра╖нц╕, татари, наш╕ солдати, прикордонники залиша╓мося заручниками ваших байдужост╕ та спокою?.. Послухайте хоч раз в житт╕ депутата Гриценка й оф╕цер╕в укра╖нсько╖ арм╕╖ в Криму, як╕ говорять, що потр╕бно д╕яти терм╕ново. До 16 березня це ще наша територ╕я. Пот╕м ви будете робити вигляд, що оскаржу╓те незаконне р╕шення, ще 300 рок╕в!.. Боягузтво ╕ нер╕шуч╕сть сьогодн╕ з╕грають злий жарт над укра╖нською владою ╕ над Укра╖ною».
╤ в╕дчуваю повне безсилля. Хто мене буде слухати? В╕д того безсилля робиться страшно…
П╕сля 16 березня, бажа╓мо того чи н╕, а вс╕ ми (я пишу про укра╖нц╕в, не про хохл╕в, малорос╕в ╕ запроданц╕в) перебуватимемо не просто в республ╕ц╕ Крим чи Рос╕╖, а в «резервац╕╖ для укра╖нц╕в», де буде проходити «в╕дс╕в».
Слухаючи 12 березня прес-конференц╕ю кримського в╕це-прем’╓ра Рустама Тем╕ргал╕╓ва, розум╕ю: референдум, рос╕йськ╕ в╕йська, самооборона в Криму — для захисту рос╕ян.
Н╕хто не пита╓, в╕д чого цей захист та й в╕д кого. Пут╕н ╕ м╕сцева влада говорять, що в╕д «бандер╕вц╕в». Робимо висновок — рос╕ян чи то рос╕йськомовних в Криму, ╖хн╕й сон ╕ спок╕й охороняють понад 20 тисяч рос╕йських в╕йськових та козачк╕в, тож вони тут, в Криму, у безпец╕.
Кримськотатарський народ також отримав гарант╕╖, як в╕д новоспечено╖ самопроголошено╖ влади, так ╕ в╕д самого «батюшки» Пут╕на. За словами Мустафи Джем╕л╓ва: «сам» об╕цяв кримським татарам захист, спок╕й, розвиток та можливе «благополуч╕╓». ╤нша р╕ч, чого вартують ц╕ об╕цянки та хто ╖м пов╕рить…
П╕сля 16 березня на територ╕╖ Криму будуть функц╕онувати дв╕ державн╕ мови —рос╕йська ╕ кримськотатарська (ц╕каво, чи новоспечена влада на чол╕ з Аксьоновим буде зараз ночами кримськотатарську вчити?). Отже, як би там не було, для кор╕нного народу ╓ хоч якась, хоч декларована «перспектива» при будь-якому вир╕шенн╕ кримського питання. ╢ нав╕ть над╕я на подальше в╕дродження, щоправда, за одн╕╓╖ умови — тотального мовчання (за рос╕йськими законами). Якщо, зв╕сно, хтось уявля╓ в╕дродження п╕д час тотального мовчання.
Але, як кажуть, «на безриб’╖ ╕ рак риба»... ╢диний народ, про перспективу якого н╕хто в Криму зараз не згаду╓, це – укра╖нц╕. Важко пов╕рити, що за три останн╕ м╕сяц╕ рос╕йська ╕нформац╕йна пропаганда змогла з колись «братнього», за ╖хн╕ми словами, народу зробити ворога номер один. За три м╕сяц╕ це неможливо. Укра╖на вс╕ ц╕ роки «захльобувалась» гастролерами з Рос╕╖ — театри, попсов╕ виконавц╕, рок-музиканти, к╕ноактори з бенеф╕сами. А тепер чимало з них поставили сво╖ п╕дписи п╕д листом п╕дтримки агрес╕╖ Пут╕на.
Висновок: ця ненависть до нас народилася не сьогодн╕. Ненавид╕ли ╕ ставилися з презирством давно. А т╕, хто жив з нами поруч в Криму, сини батьк╕в, з якими ми працювали, товаришували ╕ нав╕ть вважались н╕бито однодумцями? Один з них все життя пропрацював журнал╕стом на кримському рад╕о, готував новини з п╕вострова для Нац╕онального укра╖нського рад╕о, виховував сина. Цей син сьогодн╕ нищить увесь материковий укра╖нський ╕нформац╕йний прост╕р у Криму — в╕н новопризначений кримський м╕н╕стр ╕нформац╕╖. Парадокс?
На запитання цьому м╕н╕стру 12 березня п╕сля прес-конференц╕╖ про долю викрадених координатор╕в кримського ╢вромайдану Андр╕я Щекуна та Анатол╕я Ковальського було отримано досить цин╕чну в╕дпов╕дь: «Щекуну ран╕ше треба було думати»... Нагадаю, в Андр╕я дружина, тро╓ д╕ток...
Склада╓ться враження що «розстр╕льний» список вже складено, й укра╖нськ╕ актив╕сти планово зникають один за одним. Щось мен╕ п╕дказу╓, що «кримський Бабин Яр» для укра╖нц╕в ще нас чека╓ попереду. Усе буде творитись п╕д дев╕зом: «Они хотели навредить Криму». Як хтось колись Рейху...
Найстрашн╕ше буде п╕сля 16 березня. Хтось уже згаду╓, як залякували в 90-т╕ роки батьк╕в, як╕ в╕ддавали сво╖х д╕тей в укра╖нськ╕ класи. Зараз можна впевнено сказати, що до чорного списку потраплять ╕ ц╕ д╕ти, як╕ сьогодн╕ ще в укра╖нських класах та Укра╖нськ╕й г╕мназ╕╖. ╥х залякають так, що наступного року набору не буде. «Господар╕» Криму зачистять п╕востр╕в не лише в╕д укра╖нсько╖ мови в нечисленних укра╖нських класах, осередках, але й в╕д укра╖нського духу, нос╕╓м якого все ще ╓, хоч ╕ невелика, частина кримського населення. Ус╕ ╕нш╕, опустивши голови, стануть малоросами – рос╕йськоп╕длеглими, мовчазними ╕ «рабол╓пними» п╕дданими царя Влад╕м╕ра.
Ус╕ численн╕ звернення центральних укра╖нських канал╕в до кримчан рос╕йською мовою н╕чого не дадуть, укра╖нськ╕ канали вже давно в╕дключен╕. Брати ╕ сестри з материка, вас тут не бачать ╕ не чують! ╤ нав╕ть якось н╕яково ста╓, адже ус╕ в Криму добре розум╕ють укра╖нську. Далеко не вс╕ поважають, але розум╕ють ус╕.
А Ки╖в... Що про нього казати. Ус╕ чотири екс-президенти Укра╖ни та ╖хн╕ уряди тримали принизливий стан укра╖нц╕в Криму, вибачте, для «в╕дмазки». Як т╕льки Москва та ╖╖ кримськ╕ попихач╕ починали чергову психолог╕чну атаку про так звану «укра╖н╕зац╕ю» («укра╖н╕зац╕я» полягала в тому, що в╕д кримських чиновник╕в вимагалося одне — знати державну укра╖нську мову — ВСЕ!), оф╕ц╕йний Ки╖в показував, як у зв╕ринц╕, укра╖нц╕в у Криму й виправдовувався: «Та про що ви говорите, яка укра╖н╕зац╕я, укра╖нських шк╕л нема, г╕мназ╕я лише одна на весь п╕востр╕в, укра╖номовна газета також одна, укра╖нський театр взагал╕ готу╓ лише одну укра╖нську виставу на р╕к, решта — рос╕йськомовний репертуар...». ╤ так з року в р╕к.
П╕сля 16 березня оф╕ц╕йному Ки╓ву не треба буде вже щось «мямлити» ╕ якось виправдовуватись, тому що чорний список уже складено. Кримський Бабин Яр уже розкопано. Окупант буде д╕яти швидко. «Освободители» бульдозерами скинуть нас, укра╖нц╕в, у Сиваш, ╕ на цьому поставлять жирну крапку в ╕стор╕╖ одного з народ╕в Криму, без чи╖х мозол╕в, як писала колись «Св╕тлиця», навряд чи став би в╕н «орденом на грудях планети»....

Юл╕я КОВАЛЕНКО
м. С╕мферополь

ТИМ ЧАСОМ...

«Крим сьогодн╕ поставлено на межу гуман╕тарно╖ катастрофи... ╤сну╓ також ризик етн╕чних чисток, п╕д загрозою — кримськ╕ татари, укра╖нц╕ та вс╕ патр╕оти Укра╖ни». Як переда╓ кореспондент УН╤АН, таку думку висловив л╕дер парт╕╖ «УДАР» В╕тал╕й Кличко на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕. Саме тому його пол╕тична сила пропону╓ ухвалити закон про тимчасово окупован╕ територ╕╖.
За словами В. Кличка, в цьому закон╕ потр╕бно передбачити механ╕зми вир╕шення проблем, як╕ турбують звичайних кримчан. У тому числ╕, щодо ╖хнього тимчасового розселення на материков╕й частин╕ Укра╖ни, а також гарантування права власност╕ п╕сля повернення територ╕╖ Криму. Кр╕м того, в╕н п╕дкреслив, що Укра╖на не збира╓ться кидати напризволяще сво╖х громадян у Криму ╕ буде продовжувати постачати воду, газ та електроенерг╕ю, а також перераховуватиме вс╕ соц╕альн╕ виплати. В╕н наголосив, що Крим був ╕ залиша╓ться територ╕╓ю Укра╖ни, а сфальсиф╕кований референдум не буде визнаний лег╕тимним н╕ в Укра╖н╕, н╕ за ╖╖ межами.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13002

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков