Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА СКЛИКА╢ П╤ДПИСАНТ╤В БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ
Укра╖на звернулась до кра╖н-п╕дписант╕в Будапештського меморандуму з вимогою проведення...


США: НЕПРИПУСТИМО ЗВИНУВАЧУВАТИ КИ╥В У АЗОВСЬК╤Й КРИЗ╤, ВИННА ВИКЛЮЧНО РОС╤Я
Державний департамент наполяга╓, що вина за ескалац╕╖ конфл╕кту в Азово-Керченськ╕й акватор╕╖...


Серг╕й Гайдук, екс-командувач ВМС Укра╖ни: УКРА╥НА МА╢ ЗМ╤НИТИ СТАТУС КЕРЧЕНСЬКО╥ ПРОТОКИ НА М╤ЖНАРОДНИЙ
25 листопада у керченськ╕й протоц╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ обстр╕ляли та захопили три укра╖нськ╕...


РАДА ПРИПИНИЛА Д╤Ю ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ М╤Ж УКРА╥НОЮ ТА РОС╤╢Ю
Законом припиня╓ться з 1 кв╕тня 2019 року д╕я Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство...


ПРЕЗИДЕНТ ЗВ╤ЛЬНИВ СВОГО ПРЕДСТАВНИКА ПО КРИМУ
Ще к╕лька м╕сяц╕в тому Президент Укра╖ни Петро Порошенко висловлював незадоволення роботою свого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2014
ОБ’╢ДНАТИСЬ ╤ БОРОНИТИ СВ╤Й Р╤ДНИЙ Д╤М...

ЗВЕРНЕННЯ В. О. ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ, ГОЛОВИ ВЕРХОВНО╥ РАДИ УКРА╥НИ ОЛЕКСАНДРА ТУРЧИНОВА ДО СП╤ВВ╤ТЧИЗНИК╤В

Шановн╕ сп╕вв╕тчизники!
Сьогодн╕ — нелегкий час для Укра╖ни та кожного з нас.
Рос╕йськ╕ в╕йськов╕ фактично тримають Крим п╕д дулами автомат╕в, прикриваючи свою агрес╕ю сфальшованим та юридично н╕кчемним «референдумом», який н╕коли не буде визнаний н╕ Укра╖ною, н╕ цив╕л╕зованим св╕том. Б╕льше того, Рос╕я зосередила сво╖ в╕йська на нашому кордон╕, загрожуючи Укра╖н╕ повномасштабною в╕йною. Весь цей час у Криму нас провокували на збройне протистояння, яке загрожувало життю сотень тисяч наших громадян. Це мало стати п╕дставою для в╕йськового вторгнення п╕д приводом захисту рос╕ян та рос╕йськомовних укра╖нц╕в. Але цей план провалився саме через правильно обрану нами стратег╕ю д╕й. Наш╕ в╕йськов╕ продемонстрували справд╕ геро╖чну витримку, укра╖нц╕ не п╕ддалися на провокац╕╖, а Рос╕я, натом╕сть, фактично опинилася в м╕жнародн╕й ╕золяц╕╖.
Спроби в╕йськового блокування Криму ╓ тимчасовими ╕ не призведуть до в╕д’╓днання п╕вострова в╕д Укра╖ни. Ми готов╕ до переговор╕в, але ми н╕коли не змиримося з анекс╕╓ю нашо╖ земл╕. Укра╖нському народов╕ протистоять не рос╕яни, як╕ виходять на вулиц╕ Москви, щоб п╕дтримати боротьбу нашо╖ кра╖ни. Нам протисто╖ть пол╕тичне кер╕вництво Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Вони марять в╕дновленням ╕мпер╕╖. Вони пан╕чно бояться прикладу Укра╖ни, де народ перем╕г тотал╕тарний режим. Саме демократично╖, ╓вропейсько╖, усп╕шно╖ та заможно╖ Укра╖ни, яку ми сьогодн╕ буду╓мо, — найб╕льше бо╖ться Кремль. Це ╕ ╓ справжн╕м мотивом ╖хньо╖ агрес╕╖.
Але це не може зламати прагнення укра╖нського народу жити у в╕льн╕й держав╕, де владу обира╓ народ, де свобода та г╕дн╕сть ╓ базовими ц╕нностями, де кожен громадянин ╓ захищеним, де ╓ правосуддя та можливост╕ розвитку. ╤ ми таку Укра╖ну збуду╓мо, бо вс╕ ц╕ труднощ╕ лише роблять нас сильн╕шими. Звичайно, ╓ чимало складнощ╕в та помилок. Але попри страшну економ╕чну кризу уряд знаходить кошти для арм╕╖ та Нац╕онально╖ гвард╕╖. Саме так╕ зм╕ни до Державного бюджету сьогодн╕ ухвалила Верховна Рада.
Так, ми змушен╕ економити ╕, в першу чергу, скорочу╓мо видатки на державн╕ структури. Але ми не будемо економити на безпец╕ та оборон╕, бо в╕д цього залежить життя кожного укра╖нця. Життя та безпека громадян ╓ для нас головною ц╕нн╕стю. Ми зробимо все, аби уникнути в╕йни та людських жертв. Ми будемо робити все, аби розв’язати конфл╕кт дипломатичним шляхом. Але в╕йськова загроза для нашо╖ кра╖ни реальна. Тому я п╕дписав Указ про часткову моб╕л╕зац╕ю. Це р╕шення схвалив наш парламент. Десятки тисяч укра╖нських патр╕от╕в добров╕льно вступають до лав Збройних сил та Нац╕онально╖ гвард╕╖, аби обороняти Батьк╕вщину. Саме на таких патр╕от╕в розраховане наше р╕шення.
Хочу сказати вс╕м: ми щоденно посилю╓мо свою обороноздатн╕сть. Укра╖на готова захистити недоторканн╕сть сво╓╖ земл╕. Весь укра╖нський народ повинен сьогодн╕ об’╓днатись в одну велику родину, яка готова боронити св╕й р╕дний д╕м.
У цей нелегкий час вс╕ ми ма╓мо демонструвати п╕дтримку одне одному, бути згуртованими, тримати одну сп╕льну л╕н╕ю проти агресора та дати все необх╕дне нашим в╕йськовослужбовцям.
Не секрет, що агресор робить усе, аби розхитати ситуац╕ю всередин╕ Укра╖ни, аби спровокувати внутр╕шн╕ суперечки, громадянське протистояння та показати слабк╕сть Укра╖нсько╖ держави. До нас засилаються провокатори та погромники, ф╕нансуються зрадники та сепаратисти. Вони хочуть зсередини зруйнувати та послабити кра╖ну. Тому будь-як╕ протиправн╕ д╕╖, спроби п╕дбурювати людей на масов╕ заворушення, захоплення прим╕щень, самосуди, протид╕ю силовим структурам або Збройним силам, — в сучасних умовах будуть розц╕нюватись як спроби сприяння в╕йськовим агресорам та злочин проти держави. Вони будуть суворо каратись, в╕дпов╕дно до вимог укра╖нського законодавства та Конституц╕╖, незалежно в╕д того, якими б пол╕тичними гаслами не маскувались чи в якому б рег╕он╕ не вчинялись.

ТИМ ЧАСОМ...

ЗА НЕР╤ШУЧ╤СТЬ ТА БЕЗД╤ЯЛЬН╤СТЬ...

Анатол╕й Гриценко закликав Олександра Турчинова написати заяву про добров╕льне складення повноважень Голови Верховно╖ Ради та повноважень Президента – Верховного головнокомандувача Збройних Сил. Про це колишн╕й м╕н╕стр оборони написав у сво╓му в╕дкритому зверненн╕.
«Олександре Валентиновичу, пропоную Вам зробити в╕дпов╕дальний вчинок: написати заяву про добров╕льне складення Вами повноважень Голови Верховно╖ Ради, ╕ як насл╕док – повноважень Президента – Верховного головнокомандувача Збройних Сил», — написав А. Гриценко.
«Вам самому ╕ вс╕м уже ясно, що Верховний головнокомандувач, тим б╕льше за нин╕шн╕х екстремальних умов – то не Ваше покликання», — йдеться у зверненн╕.
«Вкаж╕ть у заяв╕ поважну причину (хвороба, психолог╕чна стомлен╕сть або с╕мейн╕ обставини) – Рада проголосу╓ ╕ йд╕ть соб╕ з Богом...», — пише А. Гриценко.
«Врешт╕, пригадайте нашу з Вами розмову напередодн╕ Майдану, коли Ви сказали: «От вийде на волю Юля, я взагал╕ в╕д╕йду в╕д парт╕╖ ╕ пол╕тики, займуся чимось б╕льш ц╕кавим ╕ гармон╕йним для мене – служба в Церкв╕, написання книжок... Займ╕ться, Олександре Валентиновичу, – ╕ Вам в╕д того буде легше й гармон╕йн╕ше, ╕ вс╕й наш╕й кра╖н╕», — пише А. Гриценко. В╕н також пояснив, чому звернувся до Турчинова публ╕чно. «Чому звертаюся публ╕чно? П╕сля нашо╖ з Вами останньо╖ розмови «в╕ч-на-в╕ч» про план протид╕╖ агрес╕╖ ╕ Вашо╖ подальшо╖ нер╕шучост╕ та безд╕яльност╕ – зустр╕чатися й переконувати Вас у закритому режим╕ б╕льше не бачу сенсу», — наголосив А. Гриценко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12997

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков