Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".


НЕМА╢ Н╤ЯКОГО СЕПАРАТИЗМУ
Нещодавно я прочитав першу частину книги б╕йця добровольчого батальйону особливого призначення...


В╤ТАННЯ З МИНУЛОГО – З В╤РОЮ У МАЙБУТН╢!
Цей «в╕тальний з г╕рчинкою» в╕рш севастопольського поета ╕ журнал╕ста ╤вана Левченка...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 14.03.2014 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 14.03.2014
ХТО БРАТА СВОГО НЕНАВИДИТЬ?

На юв╕лейному заход╕ б╕ля пам’ятника Тарасу Шевченку в Севастопол╕ 9 березня з╕бралося к╕лька сотень м╕стян з прапорами Укра╖ни, з плакатами проти рос╕йсько╖ агрес╕╖ та з гаслами: «Я проти в╕йни», «Я за в╕льну Укра╖ну», «Севастополь — за мир», «╢дина кра╖на», «Крим — Укра╖на».
Громадський ╕ культурний д╕яч Олесь Дон╕й — один ╕з небагатьох народних депутат╕в Укра╖ни, який в╕дв╕дав Севастополь не один раз. Минулого року в╕н займався орган╕зац╕╓ю безкоштовних курс╕в укра╖нсько╖ мови.
«╤ Севастополь, ╕ Крим реально окупован╕ рос╕йськими в╕йськами», — сказав в╕н учасникам м╕тингу ╕ з прикр╕стю пов╕домив, що ще минулого в╕вторка депутат╕в ВР просили н╕куди не ╖хати, а залишатись для вир╕шення орган╕зац╕йних питань. «Крим ╕ Севастополь мають бути нерозд╕льними з Укра╖ною, а ╕дея доброти ╕ ╕дея миру повинн╕ перемагати», — упевнений депутат. В╕н висловив категоричну незгоду ╕з так званим референдумом.
Адм╕рал Юр╕й ╤ль╖н, колишн╕й командувач В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни (2012-2014), прив╕тав укра╖нц╕в ╕з юв╕ле╓м Шевченка та побажав терп╕ння у важких умовах.
Пол╕тичний експерт, голова правл╕ння Ком╕тету виборц╕в Укра╖ни, громадський д╕яч Олександр Черненко упевнено висловив свою думку про те, що за 10 дн╕в неможливо орган╕зувати всю процедуру будь-якого референдуму, отже, в╕н заздалег╕дь буде визнаний м╕жнародною сп╕льнотою як нелег╕тимний.
Скандуванням «В╕та╓мо!» зустр╕ли появу ведучо╖ «ТСН. Особливе» на канал╕ «1+1» Солом╕╖ В╕тв╕цько╖. Вона сказала, що журнал╕сти хочуть показувати стан речей як в╕н ╓, ╕ непри╓мно вражена в╕дключенням укра╖нських телеканал╕в у Криму. «Пишаюсь тим, що ви залиша╓тесь патр╕отами. Ми вас точно не залишимо», — завершила вона св╕й короткий виступ.
Заступник м╕сцевого товариства «Просв╕та», досл╕дник ╕стор╕╖ Мирослав Мамчак розпов╕в про те, що Тарас Шевченко був моряком ╕ два роки свого заслання пров╕в на Аральському мор╕ як рисувальник ╕ картограф. ╤ це спор╕дню╓ його ╕з м╕стом морсько╖ слави Севастополем.
На м╕тингу одноголосно була прийнята резолюц╕я, в як╕й вимагалось в╕д укра╖нсько╖ влади «р╕шуче протид╕яти сепаратизму ╕ в╕йськов╕й окупац╕╖ Криму, гарантувати конституц╕йний лад Укра╖ни та нашу безпеку м╕жнародними миротворчими силами».
П╕д час заходу учасники к╕лька раз╕в виконували Г╕мн Укра╖ни, «Реве та стогне Дн╕пр широкий», хор виконав б╕льше десятка п╕сень на в╕рш╕ Т. Шевченка.
Волонтери розповсюдили серед лояльних до Укра╖ни громадян газету «Слово Севастополя», присвячену юв╕лею Тараса Шевченка.
Великого емоц╕йного заряду читанням цитат Кобзаря та сп╕вом його п╕сень додали й вчител╕. К╕лька з них не могли стримати сльози п╕д час зворушливих момент╕в з╕брання.
В╕дв╕дали зах╕д ╕ наш╕ заклят╕ «брати» з рос╕йськими прапорами ╕ георг╕╖вськими стр╕чками, як╕ скандували: «Рос╕я! Рос╕я!». Спочатку м╕л╕ц╕я забезпечувала порядок, але в к╕нц╕ заходу «брати» таки розбили одну машину, спровокували дорожньо-транспортну пригоду ╕ жорстоко побили трьох людей б╕ля Гагар╕нсько╖ районно╖ адм╕н╕страц╕╖. В╕сьмох хлопц╕в забрали у в╕дд╕лок м╕л╕ц╕╖ ╕ згодом в╕дпустили.
Особлива агрес╕я незваних гостей була спрямована на журнал╕ст╕в, яким п╕д загрозою псування техн╕ки забороняли зн╕мати те, що в╕дбува╓ться: «Бий журнал╕ст╕в! Забирайте камери!», але все ж к╕лька в╕део дикунсько╖ жорстокост╕ потрапили до ╤нтернету. Проти мирних людей, як╕ тримали в руках нац╕ональн╕ прапори, застосовувалися нагайки. Так само зн╕мальна група «Б╕-Б╕-С╕» почула в╕д нападник╕в погрози на ╖хню адресу.
Св╕й в╕рш «╤ мертвим, ╕ живим, ╕ ненарожденним землякам мо╖м в Украйн╕ ╕ не в Украйн╕ мо╓ дружн╓╓ послан╕╓» Тарас Шевченко почина╓ з еп╕графу: «Аще кто речет, яко люблю Бога, а брата своего ненавидит, ложь есть. Соборно[е] послание Иоанна. Глава 4, с. 20».
╤ це ще один док╕р великого Кобзаря через в╕ки тим, хто розв’язу╓ моральну та во╓нну агрес╕ю, який неможливо спростувати.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 14.03.2014 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12971

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков