Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2003
Новини Криму та України
журналісти

З днем туризму

привітав працівників туристичної галузі України Президент України Л. Кучма.
"Щороку мільйони громадян України та зарубіжних гостей вирушають у подорожі та на відпочинок у різні куточки нашої країни, - говориться, зокрема, у привітанні. - Туризм відіграє дедалі вагомішу роль в українському суспільстві, а Україна все глибше відкриває перед світом самобутність своєї історії, культури, народних традицій та звичаїв. Ця важлива галузь також має стати важливим чинником соціально-економічного розвитку держави, зміцнення регіонів, охорони довкілля та збереження історико-культурних пам'яток. Бажаю працівникам туристичної сфери успіхів, а туристам - міцного здоров'я, невичерпного завзяття та радісних і неповторних відкриттів у пізнанні навколишнього світу".


НАМ Є ЩО ПОКАЗАТИ!

Питання розвитку туризму в Україні обговорив Прем'єр-міністр України Віктор Янукович на зустрічі з генеральним секретарем Всесвітньої туристичної організації Франческо Франжіаллі, який прибув у Київ.
Глава українського уряду привітав Франческо Франжіаллі з професійним святом - Міжнародним днем туризму, який відзначається 27 вересня. Він зазначив, що Україна має давню і величну історію, проте "є ще молодою туристичною державою". Він також підкреслив, що зараз в Україні "уважно придивляються" до розвитку туризму в усьому світі.
Всесвітня туристична організація є головною міжнародною організацією в галузі подорожей і туризму, її дійсними членами є 140 країн і територій. Штаб-квартира ВТО, що розташована в Мадриді, є міжурядовою організацією - виконавчим органом ООН, відповідальним за активізацію та розвиток туризму.
За перше півріччя 2003 року Україну відвідали 2,7 млн. іноземних туристів, що на 8 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Сьогодні на українському туристичному ринку працюють понад
3 тисячі ліцензованих туристичних підприємств. До послуг туристів понад 1,2 тис. готелів, мотелів, кемпінгів, туристичних баз, 3,2 тисячі санаторно-курортних закладів.
В Україні знаходиться 11 національних природних парків, 4 біосферні заповідники, 17 державних природних заповідників, численні заказники, дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва. Більш як 500 населених пунктів України мають 900-річну та більш давню історію. На території України також знаходиться 150 тисяч пам'яток культури, історії, археології, містобудування і архітектури, палацово-паркового мистецтва, а також понад 300 музеїв.


Естонію цікавить Крим

Естонських бізнесменів цікавлять курортні і туристичні можливості Криму. Про це на прес-конференції в Ялті 26 вересня повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Естонії в Україні Пауль Леттенс, що перебуває в Криму в складі делегації Міжнародного трейд-клубу.
За словами П. Леттенса, Крим - це регіон, який добре знають в Естонії. "Тут наші туристи були", - відзначив естонський посол. За його словами, тепер мова йде про те, щоб відновити колишні зв'язки.
П. Леттенс також повідомив, що естонських бізнесменів цікавить можливість будівництва готелів у Криму, а також модернізація вже існуючих, у тому числі шляхом створення спільних підприємств.


АВСТРІЙСЬКИЙ ДОСВІД

У ході візиту в Крим делегації Міжнародного трейд-клубу представники Австрії висловили готовність організувати навчання місцевих бізнесменів маркетингу в туристичній сфері. Про це на прес-конференції в Ялті 26 вересня повідомив заступник міністра економіки АРК О. Верченко. За його словами, австрійці відзначили досить розвинену туристичну інфраструктуру Кримського півострова. Разом з тим, на їхню думку, кримчани не вміють просувати свій продукт на туристичному ринку. У зв'язку з цим австрійська сторона заявила про готовність організувати в Криму ряд тренінгів, семінарів і симпозіумів з маркетингу в туризмі.


"Гори. Ліс. Море. 2004"

З 2 по 5 жовтня в селищі Коктебель проходить III Міжнародний туристичний ярмарок "Гори. Ліс. Море. 2004", організований ЗАТ "Кримтур". Як повідомила агентству "Контекст-медіа" менеджер комерційного відділу ЗАТ "Кримтур" Ельвіра Ємельянова, на ярмарку представлені фірми, що займаються пішохідним, пригодницьким, екстремальним та іншими активними видами туризму. За її словами, на сьогоднішній день заявки на участь у ярмарку вже подали понад 70 турфірм з України, Росії, Білорусі, Молдови.


УРЯД КРИМУ ГОТУЄ НОВУ ПРОГРАМУ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Міністерство праці і соціального захисту Криму разом з Республіканським центром зайнятості приступили до розробки Програми зайнятості населення автономії на 2004 рік.
Її галузеві розділи підготують профільні міністерства і республіканські комітети. В остаточному варіанті цей програмний документ буде включати відомості про тенденції соціально-економічного розвитку регіону в майбутньому році, проблеми і ризики в забезпеченні зайнятості, баланс руху робочої сили і прогноз розширення сфери додаткової праці. Окремі положення Програми враховують регулювання міждержавної трудової міграції, прикордонне співробітництво і сприяння зайнятості репатріантів різних національностей. Дев'ять розділів документа повинні максимально врахувати всі нюанси проблеми працевлаштування і безробіття. Не пізніше грудня Рада міністрів повернеться до проекту, щоб затвердити Програму зайнятості до початку нового фінансового року.


Підписано угоду про співпрацю з Московською областю

У Сімферополі відбулось підписання угоди між Радою міністрів АРК і правлінням Московської області про торговельно-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю. Документ підписали голова Ради міністрів Криму Сергій Куницин та губернатор Московської області Борис Громов.
Підписана угода передбачає створення сприятливих умов для реалізації спільних інвестиційних проектів і програм співпраці між АРК і Московською областю, а також взаємодії сторін у створенні спільних підприємств. Крім того, угодою передбачається взаємодія в організації роботи з обміну досвідом органів місцевого самоврядування АРК і Московської області, організація спільних ярмарків, виставок і аукціонів, проведення науково-технічних семінарів, обмін інформацією про промислове і сільськогосподарське виробництво, розширення співпраці в галузі освіти, культури, мистецтва, туризму і спорту.
Б. Громов підкреслив, що, зокрема, Москва і Московська область дуже зацікавлені в поставках кримської сільськогосподарської продукції і що "перспективи співпраці в галузі реалізації кримської продукції в центрі Росії дуже хороші".
Прес-служба Ради міністрів АРК.


ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНФОРМУЄ

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Олександр Діденко провів нараду з главами районних державних адміністрацій і їхніми заступниками. У ході зустрічі особлива увага була приділена Указам Президента України "Про роботу місцевих органів виконавчої влади із забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку регіонів", "Про відповідальність керівників органів місцевої влади і прокуратури в забезпеченні законності і правопорядку, дотриманні прав і свобод громадян на території Одеської області", а також Указу "Про звернення громадян".
Олександр Діденко нагадав присутнім передісторію появи вищезгаданих Указів, коли по особистій вказівці глави держави Координаційним комітетом по боротьбі з корупцією й організованою злочинністю при Президенті України проводилися почергові перевірки областей на предмет виконання законів, дотримання прав і свобод громадян, уживання заходів по боротьбі з корупцією й організованою злочинністю, внаслідок яких за останні три місяці звільнили ряд вищих керівників місцевої влади і правоохоронних органів. Як сказано в Указах Президента, керівники звільнені зі своїх посад "за виявлені недоліки в роботі".
О. Діденко також додав, що "Президент поставив перед Координаційним комітетом одну тверду вимогу - перед кожним виїздом у той чи інший регіон обов'язково організувати прийом громадян. Головна мета - перевірити дотримання Указу Президента "Про звернення громадян". Неуважність чиновників до звернень простих людей - мабуть, найтяжчий гріх. Саме за це був звільнений з посади заступник губернатора Одеської області".
При цьому представник глави держави підкреслив, що "будь-яке нормальне суспільство повинне мати досить високий рівень довіри до влади. Не секрет, що такої довіри зараз недостатньо. Тому влада зобов'язана відкритися, піти назустріч суспільству".
Л. Мохова,
прес-секретар Постійного Представника Президента України в АРК.


ЄЕП - І НІЯКОЇ ПОЛІТИКИ?

Надзвичайний і Повноважний посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін, коментуючи на прохання журналістів події минулого тижня у Львові, відзначив, що "погано, коли економічну проблему хочуть перевести у політичну".
26 вересня, під час засідання Всеукраїнського прес-клубу Асоціації працівників ЗМІ України, В. Черномирдін заявив, що "неодноразово заявлялося, що ЄЕП - це економічне питання".
Тому, на його думку, підміна економічної проблеми політичною "не йде на користь справі, і такими методами такі питання не вирішуються".
"Таким шляхом вирішувати подібну проблему неправильно. Це ні до чого хорошого не приведе", - упевнений В. Черномирдін.
25 вересня Львівська обласна Рада виступила проти створення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі й Казахстану. Таке рішення прийнято у четвер на сесійному засіданні облради. За таке рішення проголосували 50 депутатів облради з 81. Більшість з них - члени фракції "Наша Україна" і депутатської групи "Ділова Львівщина".
Практично у повному складі проти такого рішення проголосували депутати групи "Соціальна справедливість", очолюваної головою Державної податкової адміністрації України у Львівській області Сергієм Медведчуком.
Аналогічне рішення прийняла Львівська міськрада, яка звернулася до Верховної Ради України з вимогою не ратифікувати документи про створення ЄЕП. Це звертання підтримали у четвер 66 з 90 депутатів Львівської міськради.
Під стінами будинку обласної Ради протягом всього часу роботи сесії тривав пікет проти вступу України в ЄЕП, у якому взяло участь понад 6 тис. осіб.


ЧИ ДОЖИВУТЬ ЗЛОЧИНЦІ ДО СУДУ?

Генеральною прокуратурою спільно з Службою безпеки України встановлено організаторів і виконавців убивства журналіста Ігоря Александрова.
На брифінгу в Генеральній прокуратурі заступник Генерального прокурора Віктор Шокін повідомив, що замовником цього вбивства є бізнесмен, директор фірми "Укрліга" Олександр Рибак, а безпосереднім організатором - його молодший брат Дмитро Рибак.
Безпосередніми виконавцями вбивства журналіста є Онішко і Турсунов (обидва 1981 року народження). За словами В. Шокіна, організаторів і виконавців затримано.
Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи причетний якимсь чином до вбивства І. Александрова Юрій Вередюк, якого раніше звинувачували в його скоєнні, В. Шокін сказав, що він, "як і інші особи, перевіряється на причетність до цього злочину".
Водночас, відповідаючи на запитання, які гарантії суспільству може дати ГПУ, що в цьому випадку не матиме місця нова "історія Вередюка", і що злочинці доживуть до суду, В. Шокін зазначив, що "гарантії є тільки у страхового поліса. Кому і як ми маємо давати гарантії?"
Директор телекомпанії "ТОР" (Слов'янськ, Донецька обл.) І. Александров, на якого вчинили напад, помер від важкої черепно-мозкової травми 7 липня 2001 року. Прокура-тура звинуватила в убивстві Ю. Вередюка, який був виправданий 17 травня 2002 року Донецьким апеляційним судом за недоведеністю участі в здійсненні злочину. Донецька прокуратура оскаржила це рішення суду, а через два місяці Ю. Вередюк помер від гострої серцевої недостатності, яка ускладнилася інфарктом міокарда.
25 липня 2002 року Верховний Суд України ухвалив рішення направити на нове розслідування справу про вбивство І. Александрова. Виправдальний вирок щодо Ю. Вередюка було скасовано.


Удар по тіньовому спиртобізнесу

Співробітниками СБУ і податкової міліції Криму в результаті спільної операції в селі Амурське Красногвардійського району припинена незаконна торгівля спиртом, а також виявлено і вилучено 38 двохсотлітрових бочок зі спиртом. Про це повідомила прес-служба Головного управління Служби безпеки України в АРК.
За інформацією прес-служби, вантажівка "СуперМАЗ" з партією спирту знаходилася на обгородженій території одного із сільгосппідприємств. Крім 38 бочок зі спиртом у кузові машини, правоохоронці знайшли поблизу 40 порожніх аналогічних ємкостей. "Можна припустити, що торгівля "запальною сумішшю" велася прямо з борта вантажівки, - відзначили в прес-службі кримського ГУ СБУ. - До моменту перевірки водій машини утік, власники вантажу не з'явилися, не було, звичайно, і ніяких документів на спирт".
В даний час вантаж, вартість якого за попередньою оцінкою складає 40 тис. грн., знаходиться на збереженні в податковій міліції. За даним фактом проводиться перевірка. "Можливо, власники спирту все-таки знайдуться і зможуть дати співробітникам правоохоронних органів зрозумілі пояснення", - сподіваються в прес-службі ГУ СБУ в Криму.


У РАДІ МІНІСТРІВ ЗАЙМУТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Розпорядженням Ради міністрів АРК створена робоча група для вирішення питань водопостачання сільських населених пунктів Криму.
Як повідомляє прес-служба кримського уряду, робочу групу очолив перший заступник голови Ради міністрів АРК Анатолій Корнійчук.
За інформацією прес-служби, у термін до 10 жовтня 2003 року робочою групою будуть вироблені пропозиції по удосконаленню системи водопостачання кримських сел.


У СІМФЕРОПОЛІ СВЯТКУВАТИМУТЬ РІЧНИЦЮ ЖОВТНЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Депутати Сімферопольської міськради на сесії 24 вересня прийняли рішення "Про святкування річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції".
Як відзначається в документі, міськрада вирішила дозволити проведення святкових заходів у Сімферополі 7 листопада на площі імені Леніна у зв'язку з численними побажаннями жителів міста, а також з огляду на історично сформовані традиції.


Збори військових правоохоронців

29 вересня у Севастопольському гарнізоні пройшли триденні збори генералів і офіцерів Кримського територіального управління військової служби правопорядку Збройних сил України. Про це повідомив начальник прес-групи військ берегової оборони Військово-Морських сил Збройних сил України підполковник Георгій Вервес.
За інформацією Г. Вервеса, головною метою зборів було підвищення професійних навичок керівного складу, начальників відділів і груп щодо забезпечення високого рівня правопорядку і військової дисципліни в частинах і з'єднаннях, дислокованих в Автономній Республіці Крим.
"Під час зборів була приділена велика увага удосконаленню учасниками практичних умінь, підвищенню їх професійних і правових знань, - відзначив Г. Вервес. - Тому для вирішення цих задач були проведені різні заняття - як теоретичні, так і практичні".

У Криму - 3 892 ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ

У Криму не залишилося жодного регіону, якого не торкнулися тією чи іншою мірою проблеми і наслідки поширення ВІЛ-інфекції. Про це повідомив головний лікар Республіканського центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олег Залата на колегії Міністерства охорони здоров'я АРК 25 вересня.
За інформацією О. Залати, за період з 1987 року (початку реєстрації випадків ВІЛ-інфекції) по вересень 2003 року найбільша кількість інфікованих зареєстрована в Сімферополі - 1 886 чоловік. У Феодосії ВІЛ діагностовано у 331 особи, у Сімферопольському районі виявлено 297 ВІЛ-інфікованих, у Ялті - 273, у Джанкойському районі - 230, у Красногвардійському - 167. Ця проблема актуальна і для інших регіонів автономії, - підкреслив О. Залата. За його даними, усього в Криму зареєстровано 3 892 ВІЛ-інфікованих, серед них - 388 дітей у віці до 14 років. Діагноз СНІД поставлений 674 хворим, у тому числі 20 дітям. Від СНІДу померло 364 дорослих і 6 дітей.
Головлікар Республіканського центру профілактики і боротьби зі СНІДом також повідомив, що домінуючим шляхом інфікування продовжує залишатися парентеральний - при ін'єкційному споживанні наркотиків (58,9%); найбільш уразлива вікова група - 19 - 39 років (76,3% від загального числа ВІЛ-інфікованих).
За словами О. Залати, більшість ВІЛ-інфікованих - чоловіки - 64,3%; частка жінок відповідно - 35,7%. Разом з тим, за останні шість років число ВІЛ-інфікованих жінок у Криму зросло в 9,4 раза, - підкреслив О. Залата, - як наслідок, спостерігається збільшення кількості дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Так, з 1991 року в автономії зареєстровано 388 дітей, що народилися від ВІЛ-інфікованих жінок, з них 226 (58,2%) народилися за останні 2,5 року.


УЧИТЕЛІВ ПРИВІТАЛИ ЗІ СВЯТОМ

2 жовтня в Сімферополі відбулися урочисті збори, присвячені Дню працівників освіти, який відзначають в Україні у першу неділю жовтня. Кримських педагогів поздоровили голова Верховної Ради АРК Борис Дейч, голова Ради міністрів Криму Сергій Куницин, Постійний Представник Президента України в АРК Олександр Діденко, міністр освіти автономії Олексій Борисов, голова Республіканської профспілки працівників освіти Софія Сидорова та інші.
Низці працівників освіти Криму були присвоєні почесні звання, вручені грамоти і подяки Президента України, Президії ВР АРК і Ради міністрів Криму. Подяки Президента України також були вручені деяким педагогічним колективам республіки.
"Контекст-медіа".


КАБІНЕТ Міністрів України на засіданні 1 жовтня затвердив Програму розвитку і функціонування української мови на 2004 - 2010 роки. Як повідомив журналістам перший заступник міністра освіти і науки Андрій Гуржій, цей комплексний документ зобов'язує всі міністерства та відомства, регіональні органи влади розробити в тримісячний термін свої програми з підтримки державної мови і передбачити кошти на їх реалізацію. Зміцнення статусу української мови як державної передбачає створення україномовної продукції у сфері інформаційних технологій, видання словників технічних і наукових термінів, підготовку педагогічних кадрів, створення необхідних умов для вивчення мови у навчальних закладах і держструктурах. У реалізацію Програми протягом 10 років планується вкласти більше 10 млн. гривень бюджетних коштів та близько 14 млн. позабюджетних.


Забуттю не підлягає

В Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрито плакатну експозицію "Забуттю не підлягає - хроніка комуністичної інквізиції". Виставка присвячена 70-річчю трагедії голодомору 1932 - 1933 років.
Виставку створено зусиллями київського товариства "Меморіал" за підтримки Адміністрації Президента України, а також вчених-істориків української діаспори США та Канади.
До експозиції входять 54 плакати, на яких зображені унікальні документи 1930 - 1933 рр., а також фотографії, копії досі невідомих архівних документів.
За словами директора музею Юрія Слюсаря, мета виставки - правдива оповідь про репресії, голодомор та ідеологічні чистки 1917 - 1991 років.


АРГЕНТИНА ЗАСУДЖУЄ

Сенат (верхня палата) Національного Конгресу Аргентини одностайно схвалив декларацію щодо голодомору в Україні 1932 - 1933 років. Після підписання цього документа 23 вересня віце-президентом Аргентини, головою Сенату він набув офіційного характеру, повідомили Укрінформу з МЗС України.
У декларації йдеться про вшанування пам'яті численних жертв організованого тоталітарним радянським режимом голодомору, висловлюються співчуття всьому українському народу та представникам української діаспори в Аргентині. Сенат також засудив "будь-яку державну політику чи рішення і дії властей, що зневажають та порушують права людини".
Ініціатор декларації, екс-президент країни, сенатор Рамон Пуерта назвав штучний голодомор в Україні 1932 - 1933 років "терористичною акцією властей" і "довголітньою морально-психологічною травмою цілого народу". Він вважає, що ця трагедія має бути визнана у світі як "історичний факт геноциду", що "нагадує і застерігає про жахливі наслідки діяльності будь-яких диктаторських режимів".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1296

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков