Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2003
ЯК СПІЙМАТИ "АЛІМЕНТНИКА"?
Тетяна ЗАЛЮБОВСЬКА.

Гіркий досвід...

Ніхто не застрахований від неприємних подій в житті. Наприклад, розлучення...
В газетах часто зустрічаю пояснення юристів про порядок стягнення аліментів з батька на користь неповнолітньої дитини. Здається, все дуже просто: розлучились, подали на аліменти - і ваша дитина одержує 25 відсотків від заробітків батька аж до свого повноліття. Але на своєму прикладі знаю, що це зовсім не так...
Як правило, дитину суд "залишає" матері. Але ж це не звільняє батька від певних обов'язків стосовно дитини! Вам дуже пощастило, якщо ваш колишній чоловік - порядна людина і справжній батько, який за будь-яких обставин буде піклуватися про дочку або сина, спілкуватиметься з ними та ще й щомісячно даватиме гроші на утримання дитини. Так і повинно бути в цивілізованому суспільстві. Різні причини для розлучення у батьків, але ж вони завжди залишаться для дитини його сім'єю, навіть якщо не проживатимуть більше під одним дахом. В житті, на жаль, я зустрічала обмаль "цивілізованих" батьків. Частіше батько на другий же день свого "вільного" життя геть забуває про те, що в нього є дитина. Якщо він працює, бухгалтерія буде відраховувати 25 відсотків його заробітку. А якщо ні? У сьогодення свої реалії: зарплата в конвертах, "ліві" заробітки. Можна не числитись ні на одній роботі, але отримувати щомісячно доволі високі прибутки. А в колишнього чоловіка немає бажання "ділитися" заробленим... І що робити в цьому випадку? Правильно, звертатися до відповідних органів. До відділу державної виконавчої служби. Далі починається "ходіння по муках". Ніхто не буде шукати "аліментника", його місце роботи, здирати з нього гроші, якщо ви не будете щомісяця "капати" судовому виконавцю на мізки.
І це ще не гарантія того, що аліменти ваша дитина отримає. Колишнього чоловіка можуть не знайти, він може не проживати за місцем прописки, працювати за кордоном і таке інше. Замкнене коло!
Ось як прокоментували цю ситуацію працівники районного відділу державної виконавчої служби м. Сімферополя. Якщо батько, який повинен сплачувати аліменти, не працює, він все одно повинен сплачувати їх у розмірі, встановленому законом держави - 1/4 середньомісячної заробітної плати. Залежно від обставин ця сума складає приблизно 119 гривень. Встановити, які доходи має людина, судові виконавці можуть лише за допомогою податківців. Іноді "аліментник" і справді ніде не працює, не має ніяких доходів. "Буває, приходить такий "злочинець" взимку в літніх сандалях на босу ногу, - кажуть працівники виконавчої служби. - І що з ним робити?"
Якщо ваш колишній чоловік виїхав, наприклад, в Росію на заробітки і ви знаєте його адресу, то, згідно з Мінською конвенцією, його справою вже будуть займатися російські судові виконавці. Але якщо місце перебування вам не відоме - все марно...
В Україні розшуком "аліментників" займаються органи внутрішніх справ за постановою суду про розшук. До речі, нещодавно почула в телевізійних новинах інформацію про відомого американського боксера, якого не випустили з країни за несплату аліментів.
За злісне ухилення від сплати аліментів передбачається карна відповідальність. Але на практиці таких випадків одиниці, тому що, по-перше, злісне ухилення ще треба довести (заплатив 10 гривень за 18 років - і вже не злісне ухилення), а по-друге, покарання, як правило, умовне, а грошей як не було, так і не буде.
Ось і працюють робітники виконавчої служби як можуть. Немає в них свого транспорту, навіть папір та ручки купують за свої кошти. Спробуй "вибігати" хоча б одного "аліментника" та ще й примусь його виплатити борг. Зараз в Криму таких випадків - переважна більшість!
Радує одне: у "аліментних" справ строку давності не існує. Борг залишається за колишнім "татусем" на все його життя. Коли-небудь, можливо, він все ж таки поверне його якщо не дітям, то онукам.
Тож виходьте заміж так, щоб не було болісно за безцільно витрачені час та нерви. А тим, кому не пощастило, залишається тільки чекати...
м. Сімферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1284

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков