Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3444)
З потоку життя (6681)
Душі криниця (3613)
Українці мої... (1482)
Резонанс (1541)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1720)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ НА ╢ВРОБАЧЕНН╤ ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ ГУРТ GО-A
Ф╕нал нац╕онального в╕дбору на м╕жнародний п╕сенний конкурс "╢вробачення-2020", що в╕дбувся у...


СЕРДИТИЙ КАСЯН
Лише у високосний р╕к, тобто раз на чотири роки, 29 лютого, вшановують Святого Касяна.


«ПОВЕРН╤ТЬ, ПОВЕРН╤ТЬ МЕН╤ ОБГОР╤ЛУ ДОМ╤ВКУ»
13-16 лютого у Ки╓в╕, В╕нниц╕, Житомир╕ та ╤рпен╕ в╕дбулися поетично-музичн╕ зустр╕ч╕ «В...


НАЦ╤ОНАЛЬН╤СТЬ – «УКРАИНЕЦ», Р╤ДНА МОВА – «РУССКИЙ»…
Такий запис зробила обл╕ковець у 2001 роц╕ п╕д час перепису в С╕мферопол╕ – про кого б ви...


«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
ДУХОВНИЙ «МОСТИК» З КРИМУ ДО УКРА╥НИ - ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС «З КРИМСЬКИМ...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook

Twitter





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2003
ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
КС

Свято Воздвиження є торжеством чесного і животворящого Хреста Господнього, котре започаткувалося внаслідок двох священних подій в історії Церкви Христової.
Кесар Італії Максентій оголосив війну цареві Константину, щоб помститися йому за смерть свого батька Максеміана і в особі Константина знищити сильного захисника християн. Св. Євсевій оповідає, що військо Константина поступалося ворожому в чисельності й силі. Він відчував, що йому необхідна допомога з високості, і він шукав її.
І от, коли сонце почало заходити, він побачив на небі знамення Хреста Господнього і напис із зірок: "Цим переможеш". А наступної ночі уві сні Константин побачив самого Ісуса Христа, який звелів йому зробити на військових прапорах хрест і провістив, що Константин переможе в цій битві.
Константин зробив такий хрест із золота і самоцвітів. Подібні хрести були виготовлені для всієї армії. І справді, його військо, серед якого були християни, наступного дня виграло битву і переможно ввійшло до Рима. Силою Божою Константин знищив ворога, який, тікаючи, впав з мосту в річку Тібр і потонув. Переможець урочисто ввійшов у місто, де його зустрічали люди з веселими обличчями і добрими серцями, з благословінням і великою радістю. Він зразу ж приніс подяку Господові своєю молитвою до Нього. Після цього в місті була поставлена статуя царя з хрестом у правій руці. Відтак хрест, який був знаряддям смертної кари, став знаком торжества християн над язичниками.
Константин Великий завжди при собі мав постійно животворящий хрест, для якого він поставив намет у таборі, де молився до Бога. До того ж, на честь животворящого хреста він вирішив побудувати храм в Єрусалимі на місці страждань і воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У виконанні благих його намірів допомагала благочестива мати його Єлена.
326 року свята рівноапостольна цариця Єлена дісталася до Єрусалима, щоб знайти Хрест Господа нашого Ісуса Христа на Голгофі, бо в іудеїв був звичай закопувати знаряддя страти неподалік од її місця.
При розкопках було знайдено три хрести і дощечку з написом: "Ісус Назарянин - Цар Іудейський". Ці ж слова, як читаємо в Євангелії, за велінням Пилата - правителя Іудеї, написані були над головою розіп'ятого Ісуса (Ін. 19: 19). Однак важко було відрізнити Хрест Господа від інших хрестів, оскільки табличка з написом лежала окремо. Та проявилась чудодійна сила Животворящого Хреста. Сталося чудесне зцілення жінки від тяжкої хвороби і воскресіння померлого, коли поклали один з хрестів на них. Рятівний Хрест, що його тоді розшукали, знаходився в Єрусалимі в срібному ковчезі, а частину його цариця відправила своєму синові Константину.
Таким чином, день знахідки Хреста став початком щорічного святкування Воздвиження Хреста і тих молінь, поклонінь, цілувань, які збереглись у православній церкві від цього урочистого і піднесеного дня.
З того часу стали будувати храми на честь його. Такі храми були побудовані царицею Єленою в Єрусалимі на місці знахідки Хреста і Константином Великим - у Римі. Є і в Києві, який свого часу називали "Єрусалимом землі Руської", два храми на честь Воздвиження Хреста. Один у Лаврі, другий - на Подолі.
Після відкриття храму до Єрусалима почало з'їжджатись багато віруючих. У V ст. серед паломників була преподобна Марія Єгипетська, яка поклонилась храму Господньому. В VI ст. Григорій Великий згадує про свято Воздвиження в 14 день вересня (ст. ст.). В VII ст. св. Андрій Критський у проповіді на Воздвиження Хреста говорив: "Хрест воздвигається, і всі вірні сходяться. Хрест воздвигається і місто торжествує, і народи святкують. Воздвигається Хрест не тому тільки, що Христос розп'ятий був на ньому, а й тому, що Хрест був знайдений і викрив безумство іудеїв. Тому ми й нині торжествуємо, що в нинішній день знайдена святиня, що цей утаєний скарб був вийнятий з землі і засяяв, як золото".
Згадуючи Воздвиження Хреста, церква особливо прославляє Божественну його силу як запоруку перемоги життя, називаючи Хрест Животворящим. Цього дня Хрест прикрашають квітами, як символ дерева життя, його кладуть на престол, на аналой, на горне місце, а після великого славословія його виносять на середину храму для поклоніння.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1281

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков