Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2014
СВЯТО РОДИНИ

Зм╕нюються часи, усто╖, руха╓ться вперед науково-техн╕чний прогрес. Але у вс╕ часи найб╕льшою ц╕нн╕стю залиша╓ться с╕м’я. ╤ ус╕ скарби св╕ту не зам╕нять н╕жно╖ усм╕шки дитини ╕ розум╕ючого погляду дружини. Саме в с╕м’╖ зароджуються ус╕ традиц╕╖, звича╖, саме тут народжу╓ться на св╕т людина в оточенн╕ й турбот╕. Саме тут вона вчиться робити сво╖ перш╕ кроки ╕ вимовляти сво╖ перш╕ слова. Заради с╕м’╖ ми готов╕ на будь-як╕ подвиги. С╕м’я да╓ нам сили жити ╕ творити, рад╕ти кожному прожитому дню.
Дуже хочеться, щоб у кожн╕й с╕м’╖ був затишок ╕ спок╕й, рад╕сть ╕ вза╓морозум╕ння. Адже дружба ╕ вза╓морозум╕ння залежать в╕д нас самих. Саме з метою створення доброзичливо╖ атмосфери в сп╕лкуванн╕ д╕тей ╕ батьк╕в, створення умов для розвитку с╕мейно╖ творчост╕ ╕ сп╕впрац╕ с╕м’╖ та школи, для об’╓днання класного колективу ╕ був розпочатий тривалий проект п╕д назвою «Добр╕ше нема╓ мо╓╖ с╕м’╖», ╕н╕ц╕атором якого виступила вчителька початкових клас╕в Нижньог╕рсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи № 2 Ельзара Рустам╕вна ╤браг╕мова. Пройдено немалий шлях – три роки. Напевно, ус╕ погодяться, що проект дав сво╖ результати, адже д╕ти вчаться, сп╕лкуються, дружать, допомагають одне одному, творять, а значить, сп╕впрацюють.
У рамках проекту уже втрет╓ проводить Ельзара Рустам╕вна позакласний зах╕д п╕д назвою «Свято родини» у нац╕ональному кримськотатарському 4-Б клас╕. Цього року воно в╕дбулося 16 грудня. Заходу передувала коп╕тка п╕дготовка та репетиц╕╖. ╤ д╕ти, ╕ батьки ╕з задоволенням брали у ньому участь, щоб продовжити сп╕лкування с╕мей. Класна к╕мната, в як╕й проходив зах╕д, була прикрашена малюнками минулих рок╕в – родов╕дними деревами с╕мей школяр╕в. На дошц╕ – фотограф╕╖ ╕з с╕мейних альбом╕в.
С╕м’я — це традиц╕╖, св╕й устр╕й, сво╓ життя. ╤ кожна с╕м’я ц╕кава по-сво╓му.
Готуючись до свята, кожна родина намалювала св╕й герб. Ц╕каво презентувала цю роботу ╤браг╕мова Айше. Ось що вона розпов╕ла: «Нам дали завдання намалювати герб сво╓╖ родини. Мен╕ захот╕лося зобразити лебедя, тому що цей птах красивий та шляхетний, як ╕ наша с╕м’я. Коли я малювала, уявила, що батько – це голова, мама – шия, брат – спина, а я ╕з сестрою – два крила. Батько – голова, тому що в╕н найголовн╕ший у наш╕й родин╕, матуся – шия, оск╕льки вона завжди показу╓, що треба робити ╕ куди треба йти; брат – спина, бо це наша опора, об яку можна спертися, ╕ яка п╕дтрима╓ нас у важку хвилину. Ми ╕з сестрою — крила, як╕ допоможуть птахов╕ злет╕ти».
На свят╕ царювала атмосфера доброзичливост╕, злагоди. Д╕ти чудово сп╕вали п╕сн╕ про дружбу, родину; декламували в╕рш╕, ╕нсценували ц╕кав╕ сценки. Ус╕м присутн╕м запам’яталася сценка ╕з життя л╕сових мешканц╕в п╕д назвою «Батьк╕вськ╕ збори на л╕сов╕й галявин╕». Треба в╕дзначити артистичн╕сть учн╕в, а особливо Сейдаметову А╖ду, яка чудово впоралася ╕з роллю Сови, Абдураманова Бек╕ра в рол╕ ╢нота, Мамутова Са╖да в рол╕ Ведмедя, Сейтджал╕лову Руслану в рол╕ Лисиц╕. Було пом╕тно, що робили д╕ти це ╕з задоволенням та великим бажанням. На свят╕ були присутн╕ батьки учн╕в, а деяк╕ родини представлен╕ нав╕ть трьома покол╕ннями! На свято зав╕тали й бабус╕, ╕ д╕дус╕! Для гостей ╕ учасник╕в учителька п╕дготувала ц╕кав╕ конкурси. Наприклад, татус╕ пришивали ╜удзики. Ми зна╓мо, що це незвична для них справа, тому це було ц╕каво й весело. У матусь теж нелегке завдання. ╥м було запропоновано зробити з п╕дручного матер╕алу за обмежений час новор╕чний костюм для сво╖х д╕тей. Конкурси супроводжувало музичне оформлення, яке п╕дготувала учителька музики Абдураманова Гульнара Кадир╕вна.
Не об╕йшли стороною найпочесн╕ших гостей — старше покол╕ння. Для бабусь ╕ д╕дус╕в теж були завдання — згадати молод╕сть. Наприклад, у якому роц╕ п╕шли до першого класу? Який шк╕льний предмет був улюбленим? Як звали першу ╖хню вчительку? Деяк╕ запитання стосувалися улюблених онук╕в та онучок. А т╕, у свою чергу, ╕з вдячн╕стю розказали присутн╕м про трудовий шлях сво╖х пращур╕в. Ось що ц╕кавого розпов╕в Абдураманов Бек╕р про свого д╕дуся: «М╕й д╕дусь у 1970 роц╕ зак╕нчив Тро╖цьке ав╕ац╕йне училище. Працював у м╕ст╕ Наманган╕ в аеропорту льотчиком. Пот╕м його перевели в ╕нше м╕сто, де працював на Станц╕╖ юних техн╕к╕в директором. Через те, що в╕н був льотчиком, на робот╕ його називали «л╕таючим директором». У 2000 роц╕ в╕н вийшов на пенс╕ю. Я люблю д╕дуся, з ним завжди ц╕каво та весело!».
А ╤сма╖лова Айше написала таке: «Трудовий шлях мо╓╖ бабус╕ розпочався у 1980-х роках. П╕сля зак╕нчення навчання працювала бухгалтером на Комб╕нат╕ побутових послуг. Пот╕м бабуся Хат╕дже була зарахована на в╕йськову службу у внутр╕шн╕ в╕йська. Службу розпочала у званн╕ сержанта. П╕сля отримання звання прапорщика ╖╖ перевели на службу у В╕йськову прокуратуру гарн╕зону на посаду в╕дпов╕дального виконавця спецкомендатури, де вона ╕ прослужила до пере╖зду у Крим».

Завершила Айше свою розпов╕дь в╕ршиком:
Моя любимая семья —
Мои лучшие друзья!
Можем вместе
Спеть мы песню,
Можем вместе станцевать.
Я счастливый человек,
Лучше моей семьи нет!

А ще присутн╕х вразила розпов╕дь про те, чому ╖╖ назвали Айше. «Мама дала мен╕ ╕м’я Айше тому, що так звали мою прапрабабусю. На жаль, я знаю про не╖ лише з фотограф╕й ╕з с╕мейного альбому та розпов╕дей матус╕. Коли моя мама була маленькою, вона багато часу проводила з╕ сво╓ю бабусею Айше. Мама говорить, що та була мудрою, справедливою ╕ строгою. Мо╖й прапрабабус╕ довелося пережити в╕йну, голод та депортац╕ю. Тому вона часто говорила, що поки р╕дн╕ люди разом, можна все пережити. Я пишаюся тим, що у мене була така прапрабабуся. Я рада, що мене назвали на ╖╖ честь».
Створити с╕м’ю нелегко, а зберегти ╖╖ ще важче. Ростуть д╕ти, бувають у кожн╕й родин╕ ╕ радост╕, ╕ б╕ди, але г╕дно вир╕шити конфл╕кти нам не завжди вда╓ться — браку╓ житт╓во╖ мудрост╕. Саме цьому вчать нас присл╕в’я та приказки. Тому наступним конкурсом було завдання: пригадати якомога б╕льше цих народних вислов╕в про с╕м’ю.
С╕м’я — це д╕ти, ╖хн╕ батьки, бабус╕ ╕ д╕дус╕. Але ╓ й ╕нша родина — це велика шк╕льна с╕м’я. Як же вда╓ться жити в дружб╕, у чому секрет ╖хньо╖ шк╕льно╖ с╕м’╖? На ц╕ запитання в╕дпов╕дали учн╕, виразно читаючи в╕рш╕. Пот╕м виконали п╕сню «Барбарики».
З усього було видно, що свято с╕мейне, бо команди-родини працювали об’╓днано, злагоджено, ╕з розум╕нням ╕ любов’ю ставилися один до одного.
Ск╕льки ми д╕зналися про с╕м’╖! Напевно, в кожн╕й ╕з них люблять тих╕ вечори, коли можна посп╕лкуватися, зайнятися улюбленою справою, послухати музику. У 4-Б клас╕ ╓ с╕м’╖, як╕ н╕коли не нудьгують разом, ╖м просто н╕коли нудьгувати. ╥хн╕ ум╕л╕ руки творять дива, радують оточення сво╖м мистецтвом. Родини представили сво╖ вироби: вишивки, в’язання, р╕зьблення по дереву, м’як╕ ╕грашки.
Ось ╕ п╕д╕йшло до завершення с╕мейне свято учн╕в ╕ батьк╕в 4-Б класу. Як при╓мно, коли навкруги пану╓ дружба ╕ вза╓морозум╕ння, турбота ╕ любов, увага й повага, чуйне ╕ дбайливе ставлення один до одного. ╤ усе це об’╓дну╓ одне просте, але важливе слово «С╤М’Я».
У к╕нц╕ заходу Ельзара Рустам╕вна оголосила п╕дсумки: яка с╕м’я була найактивн╕шою, яка – найдружн╕шою, яка – найкм╕тлив╕шою тощо. Кожна родина отримала за участь у свят╕ пам’ятн╕ медал╕ у вигляд╕ ромашок. Завершився цей день традиц╕йним чаюванням. Ус╕м присутн╕м свято сподобалось, воно викликало масу позитивних емоц╕й як у дорослих, так ╕ у д╕тей. Так╕ заходи показують нам, що родина – найважлив╕ше у житт╕ людини, вчать ц╕нувати ╕ любити ╖╖.

Д╕нара ╤БРАГ╤МОВА,
учениця 8 класу
Нижньог╕рсько╖ ЗОШ № 2,
та старший учитель укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Св╕тлана Микола╖вна МИРОНЮК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12769

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков